Czarodziejka ze Świata Czarownic

Okładka książki Czarodziejka ze Świata Czarownic
Andre Norton Wydawnictwo: Amber Cykl: Cykl Estcarp (tom 5) Seria: Świat Czarownic fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
83-85423-40-0
Ewa Witecka
czarodziejka magia świat czarownic

więcej Więcej

Yusul, autorki, a nie autora.
Andre Norton to Alice Mary Norton, która po wyrobieniu sobie marki pod pseudonimem, dokonała urzędowej zmiany imienia i pseudonim przestał być pseudonimem.

Publikowała również jako Andrew North

Bardzo lubię tę serię książek. Znowu przeczytałem kolejną wspaniałą książkę tego autora. Ta powieść jest ciekawa i pełna magii.
Polecam

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/12/180-zarodziejka-ze-swiata-czarownic.html
Andre Norton znów zabiera nas do swego "Świata Czarownic", pozwalając poznać Escore z nieco innej strony i innymi oczyma. W końcu mamy możliwość śledzenia Kathtateii i zrozumienia jej postępowania. Święcie przekonana, że tylko Czarownice będą w stanie jej pomóc,...

Znowu dziwna cześć podobna do 1 i 2... przeczytałem tylko dlatego, że jak zaczynam to skończyć muszę - szału nie było książka przeciętna.. bardzo chaotyczna..

Największe plusy tej książki to... długość (czy może raczej krótkość, bo ma nieco ponad 200 stron), czcionka, którą napisano tytuł oraz okładka, której warto dokładnie obejrzeć. Chociaż nie - w pewnym momencie (około połowy książki) robi się naprawdę ciekawie, ale nie trwa to zbyt długo. Poza tym mamy kilka przydługich opisów i parę dialogów, w których nie do końca wiadomo...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2021

Kolejny tom lubioanej przez mnie sagi, wyczekiwany. I..drobny zgrzyt. Przeczytałam, podobał się, tylko jakby mniej. Czyta się świetnie, nie ma dłużyzn, nie zniechęca do następnych tomów, tylko wrażenie, że to już nie to. Jednak literatura rozrywkowa pierwsza klasa, dla fanów z wyobraźnią:)

Książka fajna dobrze się czyta Lubię świat czarownic jeszcze mam trocheę do przeczytania

Kaththea traci moc, postanawia ją odzyskać, więc decyduje się wrócić do Czarownic z Estcarpu, które ją dawniej więziły. I w sumie ta pozbawiona sensu decyzja jest tylko wprowadzeniem do fabuły. Tyle powiem.

Więcej w podcaście: http://www.gniazdoswiatow.net/2015/05/23/quest-05-czarodziejka-ze-swiata-czarownic/

Bezpośrednia kontynuacja wątku Kaththei z "Czarodzieja...", tym razem w jej narracji pierwszoosobowej. Dziewczyna wyzuta z magii na skutek wydarzeń wcześniej opisanych nie może sie odnaleźć, więc wpada na pomysł, by udać się do czarownic z Estcarpu, może jej pomogą. Generalnie po drodze zdarza się wypadek, który powoduje, że zamiast na zachód przez góry do Estcarpu,...

Według mnie jest to niesamowita książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Fantastyka
  • Fantasy