Zodiac: thriller ekologiczny

Zysk i S-ka
Zodiac: The Eco-Thriller
kryminał, sensacja, thriller
Tomasz S. Gałązka

faina lusnaa posysja polesana pszes axl rose i mnie

Nawet nieźle się czytało. Trochę chaotyczne, ale ciekawe. Dobra dynamika. Podtytuł brzmi "Thriller ekologiczny", ale myślę, że podpada to pod kategorię technothrillerów - wiecie, współczesne zagrożenie, ciut ciut sf, ale właściwie to spokojnie mogłoby się wydarzyć tu i teraz.

Myślę, że mógłby być z tego niezły film.

Druga książka Neala, ale całkiem dobra.
Opisuje walkę grupy ekologów o port w Bostonie wolny od trucizn. Ponieważ napisano ją, kiedy ekologów dało się jeszcze lubić, podobało mi się. A kilka fragmentów jest genialne i sygnaturkowe :)

Lekka, łatwa i przyjemna. To jedna z mniejszych pozycji Stephensona - do poduszki.

wszystko to, co lubimy u Neala.

Wielkie korporacje vs. Megainteligentny nonkonformista w tle ekologia i śmierdzący ściekami Boston. To byłby chyba najkrótszy opis całej powieści Neala Stephensona, aczkolwiek byłaby to obraza dla talentu tego świetnego pisarza, którzy w „Zodiacu” dostarcza czytelnikowi naprawdę znakomitej rozrywki. Powieść wciąga, kolejne strony czyta się z zainteresowaniem, między innymi...

Przyjemnie i lekko się czytało, ale nic ponad to.

Zodiac to druga z kolei powieść Stephensona (pierwsza, The Big U, nie ukazała się w Polsce), wydana w 2001 roku przez Zysk i S-ka.

Tytułowy Zodiac to marka pontonów, które w powieści używane są przez organizację GEE - Grupę Ekologiczych Ekstremistów, przeważnie do poruszania się po bostońskim porcie. Głównym bohaterem jest Sangamon Taylor, przez przyjaciół nazywany S.T. Z...

• 2014
  • 2011