Ja, diablica

Okładka książki Ja, diablica
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiktoria Biankowska (tom 1)
W.A.B.
2020-09-16
2010-01-01

Okładka książki Nawia. Szamanki, szeptuchy, demony Rafał Dębski, Marta Krajewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Marcin Mortka, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Anna Szumacher
Ocena 0,0
Nawia. Szamank... Rafał Dębski, Marta...
Okładka książki Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska, K.A. Figaro, Maya Frost, Anna Kasiuk, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Agnieszka Rusin
Ocena 6,5
Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska,&...
Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
Ocena 6,6
Silna Anna Cieplak, Natal...
Okładka książki Opowiadania nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2020 Magdalena Kubasiewicz, Krzysztof Matkowski, Katarzyna Berenika Miszczuk, Krzysztof Rewiuk
Ocena 6,2
Opowiadania no... Magdalena Kubasiewi...
Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska, Kaja Łęcka
Ocena 6,2
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....

więcej Więcej

Ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę. Chyba spodziewałam się bardziej fantasy niż pseudo romansu. Relacja między bohaterami przypominała miłostkę z gimnazjum, czy nawet szkoły podstawowej, a nie romans między dwojgiem dorosłych ludzi. Dodatkowo nazywanie obiektu westchnień "Piotrusiem" było co najmniej irytujące. Niestety, nie była to historia dla mnie.

To moje drugie podejście do serii o Wiktorii Biankowskiej, ale ranyściu! To całe “Piotrusiowanie”𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐞𝐧𝐞𝐫𝐰𝐨𝐰𝐚𝐥𝐨. Przez całą książkę główna bohaterka rozpływała się nad Piotrusiem i jego jednodniowym zarostem 🤦‍♀️ . Te podchody, żeby ją zauważył i ciągłe przypominanie jak to jej na nim zależy. Na szczęście drugi tom jest podobno wolny od Piotrusiowania.
🍂
Jak już...

Moja opinia znajduje się pod tym linkiem:

Nieskomplikowana, lekka lektura, w niektórych momentach czułam jakbym czytała czyjś pamiętnik ( zwłaszcza piotrowe fragmenty) . Pewnie nie każdemu historia przypadnie do gustu - mnie się spodobała.

Z diablicą powędrowałam do piekła. I wcale nie żałuję. Mogłabym tam zostać na zawsze. Książka pochłonięta przeze mnie w dwa wieczory. Czy ktoś by mógł nakręcić o tym film? Jedyny minus - natrętne zachwyty nad jednodniowym zarostem Piotra... jednodniowym... cała reszta na szóstkę z plusem jak na lekturę lekką i rozrywkową.

Widać, że książkę pisała dwudziestolatka... Postacie płytkie i infantylne, niekonsekwentne w działaniach i w swoich charakterach, świat niespójny i pełen sprzeczności i błędów logicznych, naiwna fabuła, powtarzanie stereotypów na temat kobiet i mężczyzn a do tego słaby humor (teraz można go okreslić boomerskim)...

Pierwsza część książki była fantastyczna. Wyciągnęłam się okrutnie, druga część mega nudna. Jestem ciekawa dalszych losów, ale trochę mnie zraziła.

Piękna i zupełnie tego nie świadoma … jak miło by było, gdyby bohaterka jednak taka nie była. Zagubiona, ale jedyna w swoim rodzaju. Nuda, nuda, nuda. Faceci też niczym szczególnym się nie wyróżniają. Oczywiście oczu od Wiktorii oderwać nie mogą, wielka miłość, pierwsza miłość. Piękni, inteligentni i pójdą za nią w ogień, nie ważne, jak abstrakcyjnie będzie.

Abstrakcje to...

Historia ciekawa, jednak pierwszy tom tak niesamowicie mnie irytował, a mianowicie sposób, w jaki główna bohaterka mówiła o Piotrusiu. Te kilkaset stron wystarczyło bym znienawidziła to imię już do końca swojego życia. Zastanawiałam się nad tym, czemu autorka to zrobiła, jednak nie znalazłam żadnego sensownego wytłumaczenia dla tego zabiegu. Na szczęście drugi tom jest już...

Ah, klasyczny trójkącik miłosny i bohaterka, która aż się prosi, by wziąć ją za ramiona i porządnie wstrząsnąć - czasami miałam szczerą chęć wejść do książki i zapytać Wiktorię "COŚ TY WŁAŚNIE ZROBIŁA?!" lub "WEŹ TY SIĘ DZIEWCZYNO W KOŃCU OGARNIJ!".
Nie zgadzałam się z wyborami głównej bohaterki, ale książka jest świetna. Pełna akcji, ciekawych sytuacji no i cudownego...

9 110
    4 357