Bezpośredni kontakt

Karen Traviss Wydawnictwo: Amber Cykl: Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki (tom 1) Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantastyka, fantasy, science fiction
Hard Contact
Data 1. wydania:
2004-10-26
Andrzej Syrzycki
Amber
Star Wars Gwiezdne wojny komandosi republiki
Hard Contact
Gwiezdne Wojny: Komandosi Republiki (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Syrzycki
Star Wars: Gwiezdne wojny
Star Wars Gwiezdne wojny komandosi republiki

Całkiem niezła przygodówka. Nie jest to pozycja szczególnie ambitna czy porywająca, ale niczego takiego nie oczekuję od literatury tego typu.
Książka otwiera cykl o komandosach i zarysowuje problematykę moralną tworzenia klonów oraz ich relacji z resztą społeczeństwa. Rys postaci Jedi sprowadzony do marginesu – ale to zdecydowanie celowy zabieg.
Powieść wciągnęła mnie na...

Osobiście, dla mnie najlepszą trylogią "na papierze" jest cykl Zahna o wielkim admirale Thrawnie. Okazuje się jednak, że są i takie perełki w wykonaniu Karen Traviss, które też potrafią wciągnąć w świat Gwiezdnych Wojen, gdy już się przebije przez kilka początkowych stron. Ciekawe spojrzenie na Wojny Klonów ze strony szeregowych żołnierzy-klonów.

Dobrze skonstruowane czytadło. Sensacja i akcja umiejscowiona w uniwersum GW. Ciekawy wątek ukazujący dojrzewanie klonów, ale nie tylko. Interesująca ukazana więzi między klonami oraz wyjaśnienie różnic pomiędzy nimi.

Po wielu latach od przeczytania serii postanowiłem przeczytać ją ponownie z dwóch prostych powodów, po pierwsze wreszcie zdobyłem ostatnią książkę z serii i stwierdziłem, że warto przypomnieć sobie wszystkie przygody komandosów, po drugie książka przedstawia ciekawy temat i jednocześnie podejmuje próbę zmiany postrzegania sklonowanych żołnierzy z bezwartościowego mięsa...

Dla fanów SW pozycja obowiązkowa!

Całkiem przyjemnie się czyta. Nie zachwyca na tyle, żeby nie pozwalała oderwać się od lektury, ale z pewnością czas z nią spędzony nie będzie stracony.

Wojny klonów.. nareszcie :) jest to jeden z najfajniejszych i najciekawszych wydarzeń w tym uniwersum, a na dodatek dane jest nam poznać losy klonów a nie jak to zwykle bywa Jedi.

Poza typowym gore horrorem, "Szturmowcy śmierci" to jest to jedna z najbardziej brutalnych książek z gwiezdnych wojen, nie ma tutaj szlachetnych Jedi i cywilizowanej wojny, giną cywile, klony to...

kolejna po książkach o Darth Bane trylogia warta przeczytania

Ja zwykle w książkach Star wars moja uwaga skupia się na Jedi, jednak sama Etain mnie nie zainteresowała. Jak to chowa się jak to ucieka… a jednak z biegiem wydarzeń staje się prawdziwym jedi a jej sprzeciwienie się generałowi Zeyowi coś pięknego. Jak każdy pragnęła zostać prawdziwym jedi , wiedziała ze sprzeciwienie się rozkażą skończy się wyrzuceniem z zakonu. Sama siła,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Jedna z moich ulubionych książek z uniwersum SW. Zresztą Karen Traviss jest wspaniałą autorką. Kreowane przez nią postaci posiadają niesamowity czar i duszę, że chce się czytać o ich kolejnych przygodach. Doskonale potrafiła opisać to co mogą czuć żołnierze-klony, jak działają, co myślą, czego potrzebują, czego się boją, co kochają, czego im brakuje. Polecam jeżeli lubicie...

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • Gwiezdne Wojny
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bezpośredni kontakt