Dom zbrodni

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie kryminał, sensacja, thriller
Crocked House
83-7023-708-8
Anna Rojkowska
powieść zbrodnia przestępstwo

Na półkach: , , , ,

Książka spoza serii o Herculesie Poirot.
Historia świetnie przeczytana przez Krzysztofa Gosztyłę.
Bardzo przyjemnie się słucha i właśnie tę wersję (audio) polecam.
Dodatkowa gwiazdka za interpretację lektora.

Ciekawa historia, w której każdy mógł być mordercą. Niestety do końca obstawiałam złą osobę, nie spodziewałam się takiego zakończenia. Polecam

Klasyczny kryminał Agathy Christie. W 2019 roku wypuszczono film "Na noże" (ang. Knives Out). Ten film to nie była ekranizacja "Domu zbrodni", ale scenarzyści czerpali garściami z książki Christi.
Powieść ta (oraz film) przedstawia bogatego dziadka posiadającego wielki dom. Razem z nim żyją jego dzieci oraz wnukowie. Wszyscy mają powody do zabicia dziadka i ten ginie. Mamy...

Gdy zostaje zamordowany grecki milioner Arystoteles Leonides, policja natychmiast rozpoczyna śledztwo. Bezpośrednio zainteresowany odkryciem sprawcy jest też Charles, syn zastepcy komisarza, zaręczony z Sophie, wnuczką Leonidesa.

Podejrzenie pada na Brende, młodą wdowe, ale czy to ona jest sprawcą? Każdy członek rodziny jest oryginalną postacią, nie wylączjąc dzieci...

Nie wiem jak to się stało, że mnie który mieni się ,,prawdopodobnie największym fanem Agathy Christie w promieniu kilku mil" gdzieś przez te lata umknęła powieść, którą sama autorka uważała za swoją ulubioną.
,,Dom zbrodni" jest w dużym skrócie kwintesencją tego w czym królowa jest najlepsza - intryga, morderstwo,fałszywe tropy,ludzkie historie i zaskakujący finał.
Jest to...

Fajna książka mimo że chcąc zobaczyć ile ma stron przeczytałam kto zabił, ale i tak miło się czytało :D

Świetny kryminał! Doskonale przedstawione postaci - między innymi krystaliczny Charles i Sofie, szalone dzieci, poczciwa niania i dobra ciocia. Każdy może być podejrzanym. Zakończenie godne mistrzyni suspensu. - :) Polecam z całego serca!

Świetna książka. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i możliwe, że jeszcze kiedyś po nią sięgnę jak po inne powieści Agathy Christie. Polecam.

Tylko jedno zdanie... Uwielbiam dreszczyk emocji, którym karmi mnie Pani Agatha!

Radość z czytania została zepsuta przez okładkę. :( Przez nią niestety zbyt szybko ogarnęłam kto był mordercą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

3 724
    1 451