Pan Mercedes

Okładka książki Pan Mercedes Stephen King
Okładka książki Pan Mercedes
Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Bill Hodges (tom 1)
Mr. Mercedes
Albatros
2024-08-28
2014-06-04
2014-06-03
Danuta Górska
kryminał śledztwo Pan Mercedes Stephen King detektyw

Wartka akcja, szybka narracja, ciekawe wątki i realia amerykańskich przedmieść.

Wartka akcja, szybka narracja, ciekawe wątki i realia amerykańskich przedmieść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Pan Mercedes" Stephena Kinga to wciągający thriller, który pokazuje mistrzostwo autora w budowaniu napięcia i tworzeniu złożonych, wiarygodnych postaci. King przenosi czytelnika w mroczny świat przestępstw i psychopatycznych umysłów, tworząc opowieść pełną zaskakujących zwrotów akcji, która trzyma w napięciu do samego końca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie była to na pewno najgorsza książka Kinga ale jakiegoś efektu WoW też na mnie nie wywarła. Była to dobrze napisana historia gdzieś ze środka pomiędzy wspaniała a nie da się tego czytać. 😉 Czyli całkiem dobrze. Miałam tylko mały problem z tą historią bardzo lubię czytać kryminały ale w tym przypadku czegoś mi zabrakło historia nie była za bardzo wciągająca. Może dlatego że od początku znaliśmy sprawcę? Chyba jednak wolę kryminały gdzie fabuła opiera się na szukaniu mordercy. Ale to tylko moje subiektywne odczucia. Nie zmienia to faktu że książka jest dobra i pewnie sporej ilość czytelników się spodoba. Ja chyba jednak wolę Kinga w takim horror owym/ paranormalnym klimacie. Najbardziej w tej książce podobała mi się postać Holly która była uroczo pomylona.😃 Wiem że doczekała się osobnej książki o sobie i w sumie z chęci przeczytania tamtej książki sięgnęłam po Pana Mercedesa w którym pojawia się po raz pierwszy. I pewnie że względu na nią sięgnę kiedyś po następny tom tej trylogii.

Świetny kryminał z wartką akcją i ciekawymi bohaterami. Jest tu znany i ograny już motyw mordercy i gliny na emeryturze, ale nie ma nudy nawet na chwilę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobrze się czytało.

Bardzo dobrze się czytało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Witam. Opinia o tej książce jest wyzej.
Serdecznie zapraszam.

Witam. Opinia o tej książce jest wyzej.
Serdecznie zapraszam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka, ale ciutkę za długa.. ma za dużo dodatkowych opisów przez co nie czytało się jej naprawdę płynnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Pan Mercedes" ma wszystko, co powinien mieć dobry kryminał: odpowiednie napięcie, ciekawie naszkicowanych bohaterów (moją faworytką jest odklejona od rzeczywistości Holly),zwroty akcji. King szybko, bo już po kilkudziesięciu stronach zdradza personalia zabójcy, a potem rozpoczyna to, z czego słynie - grę dobra ze złem. Grę detektywa i jego przypadkowo dobranej świty z pozbawionym jakichkolwiek zasad i ograniczeń psychopatą.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Kinga i już wiem, że nie ostatnie.
+Pomysł na fabułę
+Ciekawe słownictwo
+Szybko się czyta
+Nie było "strasznej brutalności"
-Według mnie niektóre wątki prywatne zostały "wciśnięte na siłę", przez co powieść jest obszerna.

+Pomysł na fabułę
+Ciekawe słownictwo
+Szybko się czyta
+Nie było "strasznej brutalności"

Świetny klimat, bohaterowie jak zywi. Gorąco polecam

Świetny klimat, bohaterowie jak zywi. Gorąco polecam