Pan Mercedes

Stephen King Wydawnictwo: Albatros Cykl: Bill Hodges (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Mr. Mercedes
Albatros
Mr. Mercedes
Bill Hodges (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Opinie [1 023]

Moje pierwsze spotkanie z panem Kingiem w wydaniu literackim... kryminalne schematy całkiem sprawnie zmontowane plus drobne zaskoczenia. Bez fajerwerków, ale czyta się dość sprawnie.

Czytało się bardzo dobrze. Polecam

Bardzo zajmująca lektura , polecam , można się mocno wciągnąć

Kryminał Kinga... Cóż można powiedzieć, czuć tutaj styl Kinga który odróżnia się na tle innych powiesci kryminalnej, ale to dalej kryminał. Wolę Kinga w innej postaci ale całą Trylogię polecam.

Już sie raczej nie przekonam do pana Kinga. Przeczytałam 6 książek, a jakbym czytała tą samą. Ani styl, ani treść do mnie nie trafiają. Są przewidywalne, nudne, z mało pomysłowym zakończeniem.
"Pan Mercedes" dla mnie plasuje się pomiedzy najgorszą a najmniej nudną. Strata czasu.

Genialna. Fabuła jest świetna i bardzo wciągająca. Polecam

Zachęcony owocnym powrotem po latach do prozy Kinga (“Dallas ‘63”), postanowiłem kontynuować passę. Jedynym tytułem, jaki wyciągnąłem z pamięci był właśnie “Pan Mercedes”. Byłem pewien, że to jedna z nowszych książek Kinga, których nie miałem okazji przeczytać. I to właściwie wszystko.

Niedługo później zorientowałem się, że to jednak nie Kingowy kanon - nie powieść grozy,...

Skąd taka wysoka ocena? Co takiego niesamowitego ma w sobie ta książka? Biegnę z odpowiedzią.
Żadna z innych przeczytanych przeze mnie do tej pory pozycji od S. Kinga nie porwała mnie tak jak ta. W moim przypadku była to książka, która mnie POCHŁONĘŁA, od której NIE MOGŁAM SIĘ ODERWAĆ, właściwie przeniosłam się do opisanego świata widząc dokładnie oczami wyobraźni...

Czytając inne książki Kinga zauważyłam, że bardziej podoba mi się stricte jego "działka", czyli horrory. Mimo to, ta książka detektywistyczna ma intrygującą fabułę. Oceniam ją jako dobrą, bo trochę za długo się rozkręca.

Bardzo długo zwlekałam z przeczytaniem tej pozycji. Dobrze, że w końcu sięgnęłam po nią. Takiego Kinga lubię!
Świetnie skonstruowana powieść, nietuzinkowi bohaterowie, wspaniała gra psychologiczna, dialogi, tempo - wszystko mi się podobało. Nawet elementy humorystyczne były bardzo na miejscu.
Już czeka na półce druga część.

Dyskusje

11 859