To nie było tylko lato

Okładka książki To nie było tylko lato Laura Savaes
Okładka książki To nie było tylko lato
Laura Savaes Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Tamtego lata (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tamtego lata (tom 2)
Moondrive
2024-01-01
2024-01-01

Lubię, uwielbiam, kocham, cudowna historia. Cudowne zakończenie tej opowieści. Nie mogę się doczekać aż zostanie wydana w wersji papierowej.

Na ogół nie lubię książek polskich autorów, a tą przeczytałam w jedną dobę i pokochałam całym sercem.

Wspaniałe domknięta historia. II tom podobał mi się bardziej, choć czekam na wersję rozbudowaną w papierze, ale już teraz mogę powiedzieć, że jestem zachwycona tym w jaki sposób są poruszone trudne tematy, nie przytłaczająco, ale tak żeby ostatecznie znaleźć sposób na poradzenie sobie z nimi. Sama w trakcie czytania tej książki odkryłam w sobie wiele nie przepracowanych tematów, nad którymi trzeba popracować. Główni bohaterowie dojrzeli przez dwa lata rozłąki, ale gdzie ich to zaprowadziło, to już warto sięgnąć po książkę i samemu się przekonać :)

Po przeczytaniu I tomu w 1 dzień śledziłam dalsze losy bohaterów regularnie na Wattpadzie, przez co zżyłam się z tą książką jeszcze bardziej. Z czystym sumieniem stwierdzam, że jest to jedna z najlepszych książek jakie miałam okazję przeczytać. Porusza trudne tematy, ale nie jest dołująca, wręcz przeciwnie - daje nadzieję. Jest pełna emocji, czyta się ją z zapartym tchem i tłukącym się sercem a potem nie śpi się w nocy bo mózg dalej analizuje to co przeczytał ;) Autorka wykreowała genialne a co najważniejsze zupełnie realne postacie - każde z nich ma swoje demony a ich relacja wcale nie jest łatwa. Mimo że w następuje w nich ogromna zmiana to pozostają sobą aż do samego końca. Doceniam to, że Autorka nie stworzyła słodkiego do bólu głównego bohatera, który nagle przechodzi nienarualną zmianę, bo obecnie w książkach jest ich na pęczki. Ten jest po prostu Flynnem i za to go kochamy. Moim zdaniem II tom jest jeszcze lepszy niż I - nie przez rozwijającą się w danym kierunku fabułę, ale przez ogromną dojrzałość bohaterów, która wynika z dojrzałości Autorki. Cieszę się, że nie wszystkie wątki tej książki również zakończyły się tak jak w bajce, przez co historia ta jest mi zdecydowanie bliższa bo staje się po prostu życiowa. Oprócz pięknej historii miłosnej znajdziecie w niej mnóstwo cennych życiowych rad. Było mi trudno pożegnać się z bohaterami, ale niezmiernie się cieszę, że książka ta będzie wydana. Z przyjemnością wrócę do niej tego lata <3

wspaniała seria, poruszająca problemy, o których nie zawsze się mówi głośno. O problemach młodzieży w innego punktu widzenia. O wielkiej miłości, silniejszej niż wszystkie problemy do kupy wzięte. pokazująca, że każdy ma gdzieś swoja działkę na księżycu, na której ktoś na niego czeka.
Czekam na pełne wydanie.

Czekam na pełne wydanie.

• I wish it
  • Czekam cierpliwie:)
  • → Literatura młodzieżowa ←
  • ‼ Na potem ‼
  • ☼ Szukam ☼

Dodaj cytat z książki To nie było tylko lato