Istota zen

Okładka książki Istota zen Paul Reps, Nyogen Senzaki
Okładka książki Istota zen
Paul RepsNyogen Senzaki Wydawnictwo: Rebis Seria: Wschód Zachodowi nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wschód Zachodowi
Rebis
2024-03-19
2024-03-19
Robert Bartołd

Czym jest zen? Tego dowiedzie się z lektury wyjątkowej książki, która jest zbiorem pism zenistycznych i prezenistycznych. To książka, która ukazała się w cyklu WSCHÓD ZACHODOWI. Jej autorzy Paul Reps i Nyogen Senzaki w oparciu o liczne źródłowe teksty ukazują nam jak bardzo zen może ulepszyć nasze życie, nasz świat, nas samych. „Istota zen” to książka, którą zdecydowanie mogę zaproponować każdemu z Was.
Autorzy podkreślają, że zen jest najgłębszym systemem filozoficznym na świecie. Warto czerpać z jego mądrości, z jego nauki i przesłania. Co ważne zen jest wewnętrzną sztuką i wzorcem Orientu. Jest doświadczeniem poszukiwania siebie, własnego JA. Książka „Istota zen” zawiera cztery odrębne teksty „101 opowieści zen”, „Bezbramna brama”, „10 byków” oraz „Ześrodkowanie”.
Dzięki lekturze tej książki czytelnik może uzmysłowić sobie, wiele ważnych, kluczowych kwestii, co sprawi, że życie te będzie lepsze, pełniejsze paletą barw. Pozytywnych barw. To wyjątkowa podróż do własnej świadomości. Podróż, w którą zabierają nas Paul Reps i Nyogen Senzaki. Paul Reps uznawany jest za jednego z pierwszych amerykańskich twórców haiku. Nyogen Senzaki jest buddyjskim, wędrownym mnichem, przekazującym filozofię zen. Zatem ta książka jest dziełem pisarzy, którzy doskonale orientują się w tej materii. Dziś swą wiedzą i doświadczeniem dzielą się z nami na kartach książka „Istota zen”.
Warto podkreślić, że zen przejawia się w naszym codziennym życiu. W naszej postawie, czynach. W naszej świadomości. Warto sięgnąć po tę książkę i otworzyć się na wewnętrzne poszukiwanie swej nieskończonej natury. Dzięki temu nasze życie pozbawione będzie chaosu, egoizmu. A w zamian otrzymamy spokój ducha, radość i jeszcze większą i głębszą świadomość siebie w otaczającym nas świecie, w którym będziemy żyć zgodnie z naturą. Dlatego też z czystym sercem polecam Wam lekturę książki napisanej przez Paula Repsa i Nyogena Senzakiego.
Jak otworzyć własny skarbiec? Jak doznać prawdziwej poprawy? Czym jest kazanie z trzeciego miejsca? Jak przejść przez bezbramną bramę? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z książki „Istota zen”. Książki, która rozjaśnia umysły, wlewając do naszych serc, radość, szczęście, pomyślność i pozytywne spojrzenie na przyszłość. Zatem niech Wasza przyszłość upłynie pod znakiem lektury tej książki.
Książka „Istota zen” ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis

• 02. Epub?
  • 📑📑200<400 stron
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 🧠

Dodaj cytat z książki Istota zen