Psychologia dla ciebie

Okładka książki Psychologia dla ciebie Michael A. Britt
Okładka książki Psychologia dla ciebie
Michael A. Britt Wydawnictwo: Zwierciadło nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psych Experiments
Zwierciadło
2024-02-15
2024-02-15
Agata Trzcińska-Hildebrandt
Psychologia motywacja rozwój osobisty

[Współpraca barterowa z
Wydawnictwo Zwierciadło ]
Czy wiecie, że każdy z nas codziennie wykonuje eksperymenty? Wtedy, gdy chcemy się dowiedzieć dlaczego coś się wydarzyło lub jak coś działa.
To ciekawość popycha nas do doświadczeń, które dadzą odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
"Śliniące się psy, zdezorientowane koty, przesądne gołębie, wnikliwe goryle, agresywne dzieci, lękliwi dorośli - lista fascynujących badań psychologicznych jest długa."
Psychologia dla ciebie zweryfikuje słynne eksperymenty psychologiczne, które zmieniły sposób postrzegania ludzkiego zachowania w prawdziwym życiu.
Z książki dowiemy się m.in.:
- czym są kleksy Rorschacha
- jak naprawdę działa kreatywność
- czy kolor czerwony zwiększa naszą atrakcyjność
- w jaki sposób ciało wpływa na myśli.
Pewnie większość z nas słyszała o testach Pawłowa.
"Nie był on psychologiem, tylko fizjologiem i interesował go głównie proces trawienia. W prowadzonych na psach badaniach zaintrygował go odruch ślinienia. Kiedy wkładamy jedzenie do ust, dochodzi do automatycznego wydzielania śliny - jest to element procesu trawienia, a Pawłow chciał go lepiej zrozumieć."
Okazuje się, że przykłady warunkowania pawłowskiego możemy często obserwować w życiu codziennym, np. może być to sam dźwięk wiertła dentystycznego, które sprawia, że krzywimy się na sam jego dźwięk.
Czy wiesz, że możesz mieć znacznie lepszą pamięć, niż ci się wydaje?
Bardzo często duża dawka informacji na raz sprawia, że nie potrafimy wszystkiego zapamiętać. W pamięci krótkotrwałej zapisane są najważniejsze informacje, które nam dostarczono.
Wbrew pozorom jednak, gdy np. po tygodniu będziemy sobie przypominać przedstawiony materiał okaże się, że jednak zapamiętaliśmy dużo więcej informacji, niż początkowo zakładaliśmy.
W tej książce są przedstawione propozycje doświadczeń, które pozwolą nam udowodnić przeprowadzone teorie w praktyce.
Czy wiesz, że:
"Motywowanie siebie i innych jest jednym z najtrudniejszych wyzwań, które stoją przed psychologami."
"Wyświetlanie pracownikom filmu motywacyjnego nie zmotywuje ich oczywiście do zwiększenia sprzedaży miesiąc do miesiąca. Jaka więc strategia należy do najskuteczniejszych metod opracowanych przez psychologów? Wyznaczanie celów."
Brzmi znajomo? Być może niektórzy z was zetknęli się z tym np. w pracy (plany sprzedażowe),w życiu (plany na przyszłość, np. wyjazd na wycieczkę, zrzucić zbędne kilogramy). To konkretny plan (cel),który staramy się osiągnąć.
"Wyznaczanie celów to jedno z najbardziej przydatnych narzędzi, jakie psychologowie oferują osobom, które naprawdę mają sporo do zrobienia."
W poradniku mamy nawet przedstawione badania, które pokażą, jak zwiększyć swoją kreatywność.
A może jesteście ciekawi, co daje prawdziwe szczęście? Jak ciało wpływa na myśli? W jaki sposób sprawniej wykrywać kłamstwa? Skąd się bierze dyskryminacja?
Tak, takie eksperymenty zostały przeprowadzone w rzeczywistości, a teraz my sami możemy przeprowadzić doświadczenia skuteczności tych badań w domowych warunkach.
Jeśli jesteś osobą dociekliwą. Chcesz lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące naszymi wyborami oraz lepiej poznać świat wokół siebie, ten poradnik może ci się spodobać.
Psychologia dla ciebie to z pewnością poradnik wart naszej uwagi.

[Współpraca barterowa z
Wydawnictwo Zwierciadło ]

„Psychologia dla Ciebie” Michael A. Britt, to poradnik, który został stworzony dla wszystkich. Jest niezwykle wciągający, bo dotyczy ludzkich zachowań, naszej codzienności, podejmowanych przez nas decyzji. Dzięki ujętym w nim ludzkim zachowaniom, które doświadczamy i obserwujemy każdego dnia, ale także eksperymentom, które były przeprowadzane przez ludzi, dostrzegamy pewne prawidłowości. Tak naprawdę każdego dnia, prowadząc codzienne życie, podejmując najprostsze decyzje, eksperymentujemy, jak to działa w życiu.
Książka jest świetna przede wszystkim dlatego, że nadaje się dla każdego. Jest to poradnik, ale napisany w bardzo prosty i przystępny sposób. Spodoba się każdemu i co najważniejsze do każdego dotrze. Dlatego, jeśli, choć w najmniejszym stopniu interesuje Cię ludzka osoba, jej psychologia i chcesz zrozumieć człowieka, a także jego decyzje i wybory, to ja Ci polecam ten tytuł!

"Psychologia dla ciebie" to fascynująca podróż po tajemnicach ludzkiego umysłu, przedstawiona w sposób przystępny i interesujący przez autora, dr. Michaela A. Britta. Książka ta nie tylko przybliża słynne teorie psychologiczne, ale także zachęca do eksperymentowania z nimi w codziennym życiu.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych jej cech jest sposób, w jaki autor rozbija skomplikowane zagadnienia na łatwo przyswajalne części. Zamiast męczących wykładów, otrzymałam konkretne przykłady i ćwiczenia, które pozwalają zrozumieć główne koncepcje psychologiczne. Na przykład, czy wiedzieliście, że kolor czerwony może zwiększyć naszą atrakcyjność? "Psychologia dla ciebie" odpowiada na takie pytania i wiele innych, odkrywając zaskakujące zależności między naszymi myślami, emocjami a otoczeniem.

Autor nie tylko prezentuje eksperymenty psychologiczne i ich wyniki, ale również opisuje ich kontekst historyczny oraz wpływ na rozwój psychologii jako nauki. Ciekawostki dotyczące badaczy, takich jak Pawłow, Skinner czy Rorschach, dodają książce głębi i pomagają zrozumieć, jak ich prace zmieniły nasze spojrzenie na ludzkie zachowania.

Książka nie ogranicza się do teorii, ale również skupia się na praktycznych aspektach psychologii. Autor zachęca do przeprowadzania własnych eksperymentów, co daje możliwość wcielenia teorii w życie i lepszego zrozumienia omawianych zagadnień. Schematyczne przedstawienie kolejnych etapów eksperymentu oraz sposób interpretacji wyników sprawiają, że nawet osoby niezaznajomione z metodologią badawczą mogą spróbować swoich sił.

"Psychologia dla ciebie" to nie tylko książka dla studentów psychologii czy profesjonalistów w tej dziedzinie, ale także dla każdego, kto interesuje się ludzkim umysłem i zachowaniami. Jest to inspirujące i pouczające dzieło, które otwiera oczy na liczne tajniki naszej psychiki oraz pokazuje, jak można wykorzystać wiedzę psychologiczną w codziennym życiu. Dzięki niej zrozumienie siebie i innych staje się łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych jej cech jest sposób, w jaki autor rozbija...

Uwielbiam książki psychologiczne. A w tej absolutnie się zakochałam. Zawiera opis najważniejszych i niesamowicie ciekawych eksperymentów psychologicznych, które stanowią podstawę wiedzy, z której dziś korzystamy. Jednocześnie każde z badań zostało tak wytłumaczone, że zrozumie je nawet największy laik, a do tego podane są propozycje jak wykonać podobny eksperyment wraz ze znajomymi, czy rodziną i przekonać się jak działają opisane mechanizmy.
Z całego serca polecam Wam tę pozycję, nawet jeżeli nie jesteście zainteresowani psychologią, to myślę, że warto poszerzać swoje horyzonty i dowiedzieć się dzięki temu wielu ciekawych faktów o ludzkim zachowaniu. U mnie zdecydowanie znajdzie się na liście najlepszych książek tego roku! ❤️

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Zwierciadło

Czy zdajecie sobie sprawę, że każdego dnia bierzemy udział w eksperymentach?

Najsłynniejsze teorie psychologii – zweryfikowane w prawdziwym życiu! Słynne eksperymenty psychologiczne – od ego Freuda po pudełko Skinnera – zmieniły sposób, w jaki nauka postrzega ludzkie zachowanie. Ale jak naprawdę je wyjaśnić? Co wynika z tych badań? Czy można samodzielnie przeprowadzić badania? Psychologia dla ciebie pomaga sprawdzić teorie w życiu i przeprowadzić eksperymenty w domowym zaciszu.

Uwielbiam książki psychologiczne, które skupiają się na zachowaniu człowieka. Początkowo myślałam, że książka będzie utrzymana w tym klimacie. Poniekąd jest, ale bardziej ukazuje jak eksperymenty wpłynęły na rozwój psychologii. Znam wiele słynnych eksperymentów, czytałam różne źródła. Czy zastanawialiście się jak układ rzeczy w sklepie wpływa na nasze wybory? Co determinuje zachowanie w określonych sytuacjach?

Podobało mi się, że autor do każdego omawianego eksperymentu dołączał propozycje własnego doświadczenia. Nie skorzystałam z tego, ale dla osób, które chcą spróbować - świetna sprawa. Dodatkowym atutem jest fakt, że autor posługuje się prostym językiem, który jest przystępny i zrozumiały. Dowiedziałam się o wielu doświadczeniach, o których nie miałam pojęcia. Książka spodoba się każdemu, kto interesuje się tego typu tematyką.

Czy zdajecie sobie sprawę, że każdego dnia bierzemy udział w eksperymentach?

"Psychologia dla ciebie" Michaela A. Britta to fascynująca podróż przez najważniejsze teorie psychologii, które zmieniły sposób, w jaki postrzegamy ludzkie zachowanie. Autor nie tylko prezentuje słynne eksperymenty, takie jak ego Freuda czy pudełko Skinnera, ale również pomaga zrozumieć, jak wpływają one na nasze codzienne życie.

Jednym z najbardziej porywających elementów książki są opisy kleksów Rorschacha i sposobów, w jakie mogą one odkrywać nasze głębsze myśli i uczucia. Britt również zagłębia się w tajniki kreatywności, zastanawiając się nad tym, jak naprawdę działa nasz umysł, gdy tworzymy.

Czy kolor czerwony może zwiększyć naszą atrakcyjność? Czy nasze ciała mają wpływ na nasze myśli? Te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. Co najważniejsze, autor sprawia, że trudne tematy stają się zrozumiałe dla każdego, niezależnie od tego, czy zajmuje się nauką na co dzień czy nie.

"Psychologia dla ciebie" to nie tylko lektura dla pasjonatów psychologii, ale także dla wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i świat wokół siebie. Michael A. Britt stworzył poradnik, który nie tylko edukuje, ale również inspiruje do eksploracji własnych myśli i zachowań. Po przeczytaniu tej książki, trudno będzie nie zaintrygować się psychologicznymi tajemnicami otaczającego nas świata!

Jednym z najbardziej porywających...

Jeśli choć trochę interesujecie się psychologią to mam dzisiaj do pokazania bardzo ciekawą książkę od Wydawnictwa Zwierciadło. Jest to "Psychologia dla ciebie" Michaela A. Britt. Autor książki to profesor psychologii, który od ponad 20 lat pracuję jako wykładowca. Różne poradniki dotyczące psychologii już czytałam, ale ta mnie naprawdę zaskoczyła. Przekaz tej książki jest taki, by teorię wcielać w życie. Autor w bardzo ciekawy sposób odkrywa przed nami tajniki wiedzy psychologicznej a dzięki jego wskazówkom sami możemy przeprowadzić niektóre eksperymenty psychologiczne. Nauczymy się razem jak łatwo zapamiętywać długie ciągi liczb i tekstów, poznamy wpływ koloru czerwonego na atrakcyjność a także co to są kleksy Rorschacha i wiele innych tematów. Rewelacyjne podejście do nauki sprawi, że będziemy ciekawi strona po stronie kolejnych tematów. Gorąco Wam polecam to spojrzenie na naukę.

"Psychologia dla ciebie" Michael A. Britt, Wydawnictwo Zwierciadło, PREMIERA 15 LUTY 2024
Chcesz poznać najsłynniejsze teorie psychologiczne? Sięgnij po "Psychologię dla ciebie". Ona pomoże ci sprawdzić je w życiu i to w zaciszu domu.
Z książki dowiesz się m.in. dlaczego nasze mózgi uwielbiają ciekawość. Do tego co u mnie najbardziej wzbudziło ciekawość...czy kolor czerwony zwiększa naszą atrakcyjność.
Sięgając po "Psychologię dla ciebie" możesz poszerzyć swoją wiedzę psychologiczną w sposób iście przystępny. GORĄCO POLECAM!

"Psychologia dla Ciebie" autor: Michael A.Britt

W prezentowanym tytule znajdziecie opisy różnych badań psychologicznych. Każde z badań opisane jest w następujący sposób: badanie, opis jak wykonać je samemu 🤩, wyniki jakich możecie się spodziewać oraz opis czemu to jest ważne. Z tej książki dowiecie się m.in. czy nastawienie umysłowe może wpływać na szablonowe myślenie, jak cię wkręcają żebyś zapłacił więcej niż planowałeś, jak zwiększyć swoją kreatywność, czy czerwony kolor zwiększa atrakcyjność, jak naprawdę działają przesądy oraz dowiecie się również czym jest dysonans poznawczy oraz czemu widzimy to co chcemy widzieć. W książce znajdziecie również wiele innych ciekawych eksperymentów.

Powyższy tytuł naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Szczerze polecam Wam tę książkę 😍👍

"Psychologia dla Ciebie" autor: Michael A.Britt

Psychologia bez badań i eksperymentów nie mogłaby istnieć. Pozwalają nam one sprawdzić rzeczywisty wpływ różnych zmiennych na zachowanie ludzi lub zwierząt. Eksperymenty wzbudzają jednocześnie ekscytację i wątpliwości natury etycznej.

Psychologia dla ciebie to opis najbardziej znanych eksperymentów psychologicznych w historii – tych, które ujawniły uniwersalne, ale często zaskakujące prawdy o ludzkiej naturze. Dzięki nim znacznie pogłębiliśmy wiedzę o nas samych, lepiej zrozumieliśmy, od czego zależy sposób postrzegania przez nas świata i co jest motywacją różnych ludzkich zachowań.

Dr Michael A. Britt wszystkie wybrane eksperymenty rozkłada na czynniki pierwsze. Opisuje związane z nimi koncepcje psychologiczne np.: dysonans poznawczy, wykrywanie kłamstw czy role społeczne. Przedstawia sylwetki pierwszych badaczy, a wśród nich najważniejsze postaci w historii psychologii jak na przykład: Pawłow, Skinner, Rorschach czy Festinger. To między innymi dzięki nim i ich pracy zmienił się nasz sposób postrzegania ludzkich zachowań. Autor opisuje przebieg oryginalnych eksperymentów i ich wyniki.

W Psychologii dla ciebie Britt nie tylko zaznajamia nas z fascynującą historią psychologii, ale też zachęca do samodzielnego przeprowadzenia każdego z opisanych wcześniej oryginalnych eksperymentów. Aby nam to maksymalnie ułatwić, tworzy dla nas listy niezbędnych rzeczy, określa wielkość badanej grupy i krok po kroku opisuje, co mamy robić, aby nasz eksperyment się udał.

Jestem pewna, że samodzielne przeprowadzenie eksperymentu może być ciekawym doświadczeniem i świetną zabawą zarówno dla nas, jak i osób, które zgodzą się wziąć w nim udział. Pamiętać jednak trzeba o ważnej kwestii, jaką jest szacunek do uczestników badania. Trzeba udzielić im konkretnych informacji i zadbać o ich komfort, a na koniec badania poinformować o wynikach.

Jeśli jednak nie podejmiemy wyzwania, jakim jest samodzielne przeprowadzenie eksperymentu, to nie musimy się martwić – autor i tak przedstawia nam wyniki i wnioski, jakie osiągnęlibyśmy po przeprowadzeniu go i wyjaśnia, co jest w nich najbardziej istotne. A więc samo przeczytanie książki dostarczy nam nowej konkretnej (i ciekawej) wiedzy o ludzkiej naturze.

Psychologia dla ciebie napisana jest w bardzo przystępny sposób, pełno w niej psychologicznych ciekawostek, które niejednego czytelnika zaskoczą – to książka, dzięki której lepiej zaczynamy rozumieć zachowania i reakcje ludzi w określonych sytuacjach. Ja ją polecam.

• Psychologia
  • Do kupienia
  • Chcę kupić
  • 02. Epub?

Dodaj cytat z książki Psychologia dla ciebie