Devi, Waleczna Bogini

Okładka książki Devi, Waleczna Bogini Kinga Jesman
Okładka książki Devi, Waleczna Bogini
Kinga Jesman Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Klejnoty Dubaju (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Klejnoty Dubaju (tom 2)
Skarpa Warszawska
2024-04-10
2024-04-10

Ilekroć sięgam po książki Kingi Jesman to zawsze prawdziwy strzał w dziesiątkę! Gwarancja świetnej literatury, która pochłonie czytelnika od pierwszej strony w magicznym świecie Dubaju przy boku fantastycznych bohaterów, którzy skradną całkowicie nasze serca. Ten magiczny świat, jakże nam daleki, nieznany i tajemniczy jest fascynującą podróżą na kartach historii przez którą po prostu się płynie, a przy tym autorka funduje nam szeroki przekrój doznań, bez wątpienia nie ma tu czasu na nudę czy w ogóle możliwości odłożenia książki. Najzwyczajniej, gdy zaczynamy czytać to musimy zakończyć tylko po to by poznać zakończenie jak najszybciej to możliwe. Wspaniałe opisy zapewnioną atrakcyjnie spędzony czas, a świetnie skonstruowani bohaterowie pozwolą nam przeżywać wraz z nimi cały wachlarz emocji, a do tego jeszcze będziemy mieć dodatkowe atrakcje jak oszustwo czy tajemniczy spadek oraz zakazana miłość wzbudzająca niemały rumień na poliku podczas czytania. Tym razem historia opiera się na przejściach młodej Hinduski zmuszonej do zaślubin, ale ta niepokorna dusza w środku krzyczy i protestuje oraz sprzeciwia się woli rodziny. Chodź kandydat jest nade atrakcyjny i bogaty to ma mieszane uczucia, bo dlaczego taki mężczyzna miałby zainteresować się kimś z dużo niższej warstwy społecznej. Jednakże jakże posłusznie wychowana dziewczyna spełnia życzenia i po ślubie wywiązuje się z obowiązków idealnej żony, ale tylko do czasu. Wszystko kontroluje się, gdy jej losy splatają się z Marokańczykiem. Co przyniesie życie tym dwoje? Jakie konsekwencje poniesie nasza bohaterka? Czy w takim układzie jest miejsce na prawdziwe szczęście? Czy poświęci wszystko by zawalczyć o szczęście? Ta fascynująca powieść bez wątpienia porwie każdego kto po nią sięgnie, oczaruje do tego stopnia, że będziecie chcieli jeszcze więcej. Polecasz czystym sumieniem jak każdą książkę Kingi! 💕

Recenzja książki "Devi, Waleczna Bogini" – Kinga Jesman
4,5/5⭐

Po przeczytaniu "Almas, Diament Pustyni", z niecierpliwością sięgnęłam po kolejny tom serii "Klejnoty Dubaju".
"Devi, Waleczna Bogini" nie zawiodła moich oczekiwań 😁. Kinga Jesman przenosi nas tym razem z Dubaju do Indii i Maroka, oferując jeszcze bogatsze tło kulturowe i emocjonalne rozterki naszych bohaterów.

Devi, młoda Hinduska to dawna koleżanka Almas, i tym razem ona staje się główną bohaterką tej opowieści. Jej życie to nieustanne zmagania z tradycyjnymi oczekiwaniami i własnymi pragnieniami. Czy trzeba tkwić w nieszczęśliwym małżeństwie bo tak wypada? Postać Devi jest niesamowicie realistyczna, jej walka o niezależność i miłość jest tak prawdziwa, że czytelnik nie może się oderwać do samego końca 📚.

Autorka z niezwykłą wrażliwością przedstawia wewnętrzne konflikty Devi, jej rozterki i momenty triumfu. Sceneria Maroka i Indii, ze swoimi barwnymi krajobrazami i bogatą kulturą, stanowi idealne tło dla tej, po części dramatycznej historii. W książce nie brakuje momentów napięcia, a zakończenie... no cóż, nie zdradzę za dużo, ale warto doczytać do końca.

"Devi, Waleczna Bogini" to książka, która zachwyca nie tylko jako część serii, ale może też być czytana jako samodzielna opowieść. Chociaż ja polecam czytać po kolei. Znajdziemy tu historie o odwadze, ciężkich wyborach i przekraczaniu granic, zarówno tych geograficznych, jak i osobistych. Polecam każdemu, kto lubi książki, które pozwalają nam poznać inne kultury, religie i przenieść się w inny świat. Nudy tu nie będzie 😊.
Ja zdecydowanie oczekuje na kolejną część serii ,, Klejnoty Dubaju".📚❤️🔥

Recenzja książki "Devi, Waleczna Bogini" – Kinga Jesman
4,5/5⭐

📖 Recenzja 📖

⭐ Współpraca barterowa/reklama @skarpawarszawska i @kinga.jesman.autorka ⭐

"Devi. Waleczna bogini"@kinga.jesman.autorka to historia młodej Hinduski, która manipulacją została zmuszona do ślubu.

Jest to drugi tom serii"Klejnoty Dubaju", ale choć jest to osobna historia to polecam czytać od pierwszej części, ponieważ bohaterowie są troszkę powiązani ze sobą 😉

Devi bierze ślub z bogatym, wydawałoby się idealnym mężczyzną o imieniu Sanchay. Znają się od dziecka i dlatego dziewczyna nie może zrozumieć dlaczego bogaty mężczyzna zainteresował się właśnie nią, dziewczyną z ubogiej rodziny.
Po ślubie z przebojowej, pełnej energii kobiety,Devi staje się posłuszną i podporządkowaną żoną, która czas spędza tylko w domu w przeciwieństwie do jej męża.
Wszystko się zmienia podczas wizyty u przyjaciółki z lat szkolnych Almas. Na drodze pięknej Hinduski staje atrakcyjny Marokańczyk.
Czy ta znajomość zmieni życie dziewczyny?
Jakie tajemnice skrywa mąż Devi?

Czytajcie i przekonajcie się sami 😉

Jest to książka skrywająca wiele tajemnic i intryg.
Nie brakuje opisów kultury hinduskiej, opisów Indii czy Dubaju. Opisy zwyczajów czy potraw bardzo mi się podobały.
Fabuła wciągnęła mnie na tyle, że z przyjemnością przewracałam kartki,aby poznać losy bohaterki.
Jeśli lubicie książki gdzie można poznać kulturę innych krajów to jest to książka dla Was.
Choć jest to romans,od których ja raczej stronię 😉 to z tą książką miło spędziłam czas i z wielką przyjemnością sięgnę po kolejny tom serii.

To jest oczywiście moja opinia, Was zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie swojego zdania 😉

📖 Recenzja 📖

⭐ Współpraca barterowa/reklama @skarpawarszawska i @kinga.jesman.autorka ⭐

Jest to drugi tom serii"Klejnoty Dubaju", ale choć jest to osobna historia to polecam czytać od pierwszej części, ponieważ bohaterowie są troszkę powiązani ze sobą...

Jak tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki, to byłam tak bardzo jej ciekawa, nie mogłam się jej doczekać. I kiedy w końcu po nią sięgnęłam, nie mogłam się od oderwać. Niesamowita historia, która najpierw sprawia ból, który odczuwamy razem z Devi, która wręcz siłą została zmuszona do ślubu. A później razem z nią się cieszymy, kiedy jej życie nabiera jednak kolorów 💚.

Devi naprawdę była bardzo Waleczną Boginią. Młoda hinduska została zmuszona do ślubu z człowiekiem, który i przed i po ślubie był jej oprawcą. Jej rodzicom ten ślub był jednak na rękę, więc nie sprzeciwiła się ich woli i wyszła za mąż, za mężczyznę, który od początku wzbudzał podejrzenia w dziewczynie. Bo niby dlaczego bogaty mężczyzna sukcesu miałby zainteresować się biedną dziewczyną, którą była. Jej rodzicom nigdy nie przelewało się szczególnie, więc ten ślub był dla nich zbawienny.

Wspomnienia Devi co do jej męża były strasznie smutne i jeszcze bardziej nasuwały myśli, dlaczego mimo tego co ją spotkało z jego strony przed ślubem, zgodziła się być mu ulegała po ślubie. Dlaczego pozwalała się tak traktować? Szkoda tej młodej dziewczyny. Dobrze jednak, że postanowiła odnowić swoją znajomość ze szkolnych lat. Jej przyjaciółką okazała się oczywiście Almas, którą mieliśmy przyjemność poznać w poprzedniej części serii ♥️. Ta odnowiona znajomość wyszła jej na dobre 😊. Ta znajomość i jeszcze jedna, którą poznała dzięki przyjaciółce 🤭.

Fajnie było poznać też lepiej Amina i jego punkt widzenia. Lubię jak w książkach są przedstawione myśli dwóch stron 🙂.
Uwielbiam tę serię i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy 🤩. Serdecznie polecam 💚.

Devi...

„Devi. Waleczna bogini” to drugi tom serii „Klejnoty Dubaju.” W tym tomie czytelnik bliżej poznaje Devi z pierwszego tomu. Wchodzi ona w aranżowany związek małżeński, który dla jej rodziny wydaje się idealny. Niestety jej mąż Sanchay: „Był psychopatą gotowym zamordować własną żonę? Tylko dlaczego naciskał na ślub, skoro nigdy nic do niej nie czuł? Pochodził z zamożnej rodziny, mógł wybierać pomiędzy Miss Indii, a córkami wielkich potentatów biznesowych. On jednak uparł się na ubogą dziewczynę, która wyraźnie nie była nim zainteresowana.” Devi jest posłuszną żoną do mementu spotkania z przystojnym, zadziornym Marokańczykiem Aminem. Wzajemne zauroczenie się tej pary jest od początku. Ich związek jest zakazany, pokonują wszelkie przeszkody, aby być ze sobą. „Miłość warta jest walki i poświęcenia. Nakręca człowieka mocniej niż najczystszy narkotyk czy pragnienie zemsty. To miłość jest najsilniejszym żywiołem tego świata, a życie bez niej nie ma sensu.”
Narratorką tej historii jest Devi, co czyni opowieść bardziej wiarygodną. Tylko jeden rozdział, a właściwie epilog jest przedstawiony ze strony Amina, gdzie opisuje swoje dzieciństwo, młodość i relacje małżeńskie. Taka narracja powoduje, że lepiej czytelnikowi wczuć się w dylematy jakie przeżywa Devi, jej rozterki i myśli, a sama historia bardziej wiarygodna i możliwa.
Z książki dowiadujemy się o kulturze, zwyczajach, ubiorach, jedzeniu i tradycjach hinduskich i arabskich, poznajemy hinduskich bożków. Autorka pokazała, że w krajach azjatyckich i Bliskiego Wschodu kobiety nadal borykają się z dyskryminacją.
Fabuła jest ciekawa z mnóstwem zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń. Książkę wprost pochłania się, trudno się oderwać od śledzenia akcji. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór i kawałek zarwanej nocy. Z przyjemnością sięgnę po kolejny to „Klejnotów Dubaju.”
Nie zabrakło opisów scen erotycznych, jak to często w romansach bywa.
Na uznanie zasługuje piękne wydanie książki przez Wydawnictwo Skarpa Warszawska. Piękna okładka przyciąga wzrok, tytuł z wytłaczanymi literami, na skrzydełkach okładki notka o autorce ze zdjęciem.
Trochę literówek, mimo dwu korektorów.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Czy Kinga Jesmnn rozkochała mnie w swojej kolejnej książce? Czy sprawiła, że totalnie przepadłam naprzemiennie drżąc o losy bohaterów albo śledząc z wypiekami na twarzy i szybciej bijącym sercem to co się działo na kartach tej niesamowitej historii? Czy autorka nie raz wywołała w mojej głowie gonitwę myśli by w innej chwili sprawić, że szok i niedowierzanie malowały się na na mojej twarzy? Czy chce więcej, bo jestem uzależniona od emocji jakie dostrarczają mi książki napisane przez autorkę? Tak ...tak i jeszcze raz TAK.

Devi to książka, która mnie zahipnotyzowała zaczynając od okładki a na treści kończąc. Drugi tom serii Klejnoty Dubaju to kolejna powieść autorki, która zabrała mnie do intrygującego świata Bliskiego Wschodu. Dzięki autorce mogę odkrywać zarówno z jego barwami i zachwycającym pięknem jak i kontrastami. W tym tomie bliżej poznajemy Devi przyjaciółkę Almas ze szkolnej ławki.
Dziewczyna jest z pochodzenia indyjką i obecnie od trzech lat mężatką. W jej życiu jednak nie ma spokoju i szczęścia. A marzenia jakie miała w szkole o tym by studiować i podróżować, po ślubie do którego manipulacją została zmuszona prysły jak bańka mydlana.
Kiedyś przebojowa, odważna i pełna energi teraz stłamszona i podporzadkowana woli męża. Dzielnie znosi to co zgotował jej los mimo, że marzyła o zupełnie innym życiu. Jednak poczucie obowiązku względem rodziny jest silniejsze niż jej pragnienia.

Wszystko zmienia się kiedy po latach ponownie spotyka się z Almas. Podróż wraz z mężem do Maroka diametralnie zmieni jej życie. A brat męża Almas przystojny i intrygujący Amin, którego poznaje, rozbudza w niej uczucia których dotąd nie dane jej było zaznać.
Czy Devi zaryzykuje wszystko dla uczucia, które zrodziło się między nią, a przystojnym marokańczykiem? Czy obudzi w siebie dawną temperametną dziewczynę i zawalczy o miłość i własne szczęście? Kim tak naprawdę okaże się dla niej Amin - darem od losu czy zgubą? Co z mężem Devi? Jakie sekrety skrywa? Czy jego intencje kiedy brał sobie Devi za żonę, były szczere i bezinteresowne? A może miał jakiś niecny plan, który pragnie zrealizować kosztem dziewczyny?
Na wszystkie te pytania odpowiedzi znajdziecie w książce. Ja z całego serca wam ją polecam. Dajcie się porwać tej pełnej tajemnic, intryg i zaskakujących zwrotów akcji historii. Gwarantuje wam, że nie raz rozpali waszą wyobraźnie i zmysły. Autorka zabrze was świata, który fascynuje, intryguje i rozbudza ciekawość. Fabuła książki i opisy jakie Kinga Jesman zawarła w tej historii pozwolą wam oczami wyobraźni przenieść się do Dubaju, Maroka a nawet Indii i oczami bohaterów zobaczyć te niezwykłe miejsca, poczuć zapachy, poznać kulturę. Bohaterowie zostali rewelacyjnie wykreowani. Byli autentyczni i już od pierwszych stron stali mi się bliscy, a ja z niecierpliwością przerzucałam kolejne strony by dowiedzieć się jak potyczą sie ich losy i czy dane im bedzie pokonać wszystkie trudności i zaznać szczęścia.
Emocje jakie wywołuje ta książka były wręcz namacalne. Ja cała nimi przesiąknełam. Mimo, że skończyłam ją czytać kilka dni temu to nadal nieustannie rozmyślam o tym co dane mi było przeżyć podczas lektury. A tęsknota za bohaterami jest tak silna, że z pewnością niejednokrotnie powrócę do tej historii.

„Devi. Waleczna bogini” po raz kolejny zabiera Czytelnika na egzotyczną wyprawę i opowiada historię Devi, walecznej hinduski którą mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie serii. Niestety początkowo Devi nie jest już tą samą kobietą, którą znaliśmy jako przyjaciółkę Almas. Tutaj stała się ona stłamszoną i wystraszoną żoną więzioną w mieszkaniu swojego mogłoby się wydawać idealnego męża….

Kinga Jesman ma lekki styl pisania, dzięki któremu przez książkę się mknie jak burza choć jej fabuła wcale nie jest łatwa. Bowiem na kartach swej powieść Autorka porusza bardzo ważną tematykę jak chociażby walka z głęboko zakorzenionymi przekonaniami kulturowymi, przestarzałymi dogmatami i przede wszystkim ukazuje w jaki straszny sposób traktowane są w kulturze hinduskiej kobiety. To historia o tym jak szczęście człowieka jest niczym w imię powinności rodzinnych i tradycji, a marzenia i pragnienia zostają brutalnie odbierane. Kinga Jesman pisze o tym wszystkim bez ubarwiania i w sposób, który wzbudza w Czytelniku ogrom emocji.

Postać Devi jest bardzo ciekawie ukazana. Autorce bowiem bardzo dobrze udało się ukazać jej wewnętrzną walkę o samą siebie. Stajemy się świadkami jak przy pomocy Amina i przyjaciół na nowo odszukuje w sobie wolę walki w imię prawdziwej miłości, ale i przede wszystkim wolności oraz szczęścia. Amin natomiast imponuje swoją zaciętością, wytrwałością, walecznością i niejednokrotnie udowadnia, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Na granicy prawa, a zazwyczaj ponad nim zrobi wszystko, aby pomóc kobiecie którą prawdziwie kocha. Ich relacja z gatunku romantycznych rozwijała się gwałtownie, ale i uratowała oboje przed zgubą.

„Devi. Waleczna bogini” to kolejna świetna powieść w dorobku Autorki i już nie mogę się doczekać kolejnej powieści spod jej pióra. Miło było poznać lepiej Devi oraz Amina, ale i przyglądać się dalszym perypetią z życia Almas oraz Nasira, którym szczerze kibicowałam w pierwszym tomie cyklu.
Teoretycznie „Almas. Diament pustyni” oraz „Devi. Waleczna bogini” to dwie odrębne historie jednak, aby być na bieżąco i lepiej wszystko rozumieć zdecydowanie polecam zacząć od historii Almas. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Uwaga – recenzja może zawierać spojlery dotyczące tomu 1.
Od wydarzeń przedstawionych w książce „Almas” minęły już 3 lata. Dziewczyna, której losy śledziliśmy w poprzedniej książce z serii „Klejnoty Dubaju”, jest teraz szczęśliwą mężatką i studentką wymarzonej medycyny. Jej życie wydaje się sielanką. Inaczej jest w przypadku Devi – jej hinduskiej przyjaciółki. Młoda 20-letnia kobieta wstąpiła w związek małżeński wbrew własnej woli i teraz musi się mierzyć z jego przykrymi konsekwencjami. Czy i w jej życiu w końcu pojawi się rycerz na białym koniu, który wyrwie ją z rąk męża oprawcy? Zapraszam do lektury.
„Devi. Waleczna bogini” oparta jest na podobnej konwencji co Almas. Czy to źle? Zależy czy zaczniemy porównywać oba tytuły. Wtedy Devi może uplasować się niżej w rankingu angażujących lektur. Zabrakło mi w tej historii czegoś, co by ją wyróżniło spośród innych książek o takiej tematyce. Liczne sceny erotyczne, niewiele akcji i intryga, która nie do końca mnie przekonuje. Mężczyźni w świecie Jesman są tak samo piękni, jak i groźni. Z brutalnością i przekonaniem, że mogą, zawsze sięgają po to, czego chcą. Od ich widzimisię zależy los podległych im kobiet, dlatego można powiedzieć, że nasze bohaterki mają to szczęście, że spotkały mężczyzn wręcz idealnych. Książka jest dobrze napisana, tu nie mogę autorce absolutnie nic zarzucić. Czasami zaciekawia, ale i czasami drażni, może przez mnogość scen erotycznych zapełniających luki w fabule. Podsumowując - jest w porządku, choć mogło być lepiej. Zmęczyła mnie nieco ta książka, tym bardziej więc liczę na to, że kolejne tytuły z tej serii bardziej mi się spodobają. Jestem nieco zawiedziona i jeśli miałabym wam polecić któryś z tytułów z serii „Klejnoty Dubaju”, to byłaby to tylko i wyłącznie Almas.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @skarpawarszawska

Uwaga – recenzja może zawierać spojlery dotyczące tomu 1.

Devi, młoda kobieta zmuszona do małżeństwa, mimo trudności i upokorzeń ze strony męża jakoś znosi to wszystko, choć jest jej bardzo ciężko. Kiedy nadarza się okazja aby odwiedzić przyjaciółkę, kobieta jest szczęśliwa że zobaczy się z Almas. Na miejscu poznaje szwagra Almas, od którego nie może oderwać oczu. Nie rozumie co się z nią dzieje, ale zaczyna interesować się Aminem i kiedy przebywają razem czują przyciąganie do siebie.
Jakie trudności staną na drodze Devi do szczęścia?
Czy uwolni się od męża tyrana?
Jakie uczucie, relacje połączą Devi i Amina?
Jakie tajemnice odkryje Devi?

Intrygująca, orientalna i bardzo wciągająca historia. Bardzo podobała mi się pierwsza część i z ogromną ciekawością i wręcz przejęciem sięgnęłam po tę książkę. To co dostałam przerosło moje oczekiwania, ta historia jest tajemnicza, przejmująca, dająca nadzieję, urocza, świetnie oddająca kulturę hinduską i wciągająca czytelnika w swój świat. Wątek tajemnicy i jej odkrywania trzymał mnie tak w napięciu, że nie mogłam oderwać się od lektury. Zakończenie było mocne i zdecydowanie popieram decyzje bohaterki.

"Devi. Waleczna bogini" to druga część serii Klejnoty Dubaju i nie ostatnia 😉 Przedstawia ona historia młodej Hinduski, która została zmuszona do ślubu z bogatym mężczyzna. Patrząc z boku to kandydat idealny. W końcu każda biedna dziewczyna marzy o takim mężu. Devi pomimo walecznego charakteru zmienia się w posłuszną i ułożoną kobietę. Wypełniając wszystkie obowiązki żony. Czyje się jednak więźniem w tym małżeństwie. Chciała studiować, podróżować, prowadzić szczęśliwe życie. Tymczasem Sanchay znęca się nad nią psychiczne. Wszystko jednak zmienia się, gdy wyjeżdża z nim do swojej przyjaciółki z czasów szkolnych. Tam poznaje Amina, który zawróci jej w głowie. Czy Marokańczyk pomoże jej rozwiązać zagadkę, dlaczego jej mężowi zależało tak bardzo na ich ślubie? Czy Devi zawalczy o swoje szczęście?

To moje kolejne udane spotkanie z twórczością autorki. Tym razem miałam przyjemność przeczytać drugi tom serii Klejnoty Dubaju. Pierwszą część, która opowiadała o Almas bardzo mi się podobała, z tą częścią było podobnie.
"Devi. Waleczna bogini" to nie tylko romans, ale też podróż po kulturze hinduskiej i ich sposobie życia. Dla mnie to było ciekawe doświadczenie. Autorka zapewniła mi również rozrywkę w formie zagadki. Przyznam, że nie miałam pojęcia o co może w niej chodzić i jak rozwiną się dalsze losy naszych bohaterów. Dlatego też czytałam książkę z zapartym tchem. Ta historia zaskakiwała mnie na każdym kroku. Pełna była zwrotów akcji i sekretów. Byłam tym bardzo mile zaskoczona. Podobał mi się również powrót Almas, która pomogła przyjaciółce. Jednak o tym jak dokładnie zakończyła się ta historia musicie przekonać się sami 😉
Ja nie mogę doczekać się kolejnej części, która zapowiada się również ciekawie.

• Obyczajowe
  • Read in 2024