Z miłości

Kinga Jesman Wydawnictwo: Empik Go literatura obyczajowa, romans
Empik Go
2023-07-28
2023-07-28

Przychodzę dzisiaj do was z recenzja książki, którą miałam przyjemność przeczytać dzięki współpracy z autorką książki ,,Z miłości”- Kingą Jesman @kinga.jesman.autorka ♥️.
✨✨✨
Monika, kobieta o niezwykłej urodzie, mieszka i pracuje w Warszawie jak architekt wnętrz. Nagła informacja o śmierci babci oraz pozostawionym przez niej spadku skłania kobietę do wyjazdu w swoje rodzinne strony. Kadzidło- bo o tej miejscowości mowa, to niewielka wieś i miejsce, w którym Monika spędziła pierwsze lata swojego dzieciństwa. Z nieznanych jej przyczyn kobieta wraz ze swoimi rodzicami opuściła dom rodzinny babci i zerwała z nią kontakt. W spadku, który zapisała jej babcia Eugenia, kobieta otrzymała dom. Zamierzała go lekko odnowić i prawdopodobnie sprzedać. Na miejscu okazało się, że dom nie jest w najlepszym stanie. Poznaje Łukasza, z który wchodzi w zawiłą relację. Jak się potoczą ich losy? Jakie skrywają sekrety? Tego dowiecie się czytając ,, Z miłości”.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Druga połowa zawiera ciekawe zwroty akcji, były momenty, że ciężko było się od niej oderwać. Brakowało mi rozwinięcia kilku wątków. Jednak książkę czyta się fajnie. ♥️

Autorka ma bardzo fajny styl pisania. Z przyjemnością przeczytam jej kolejne książki. ♥️

✨✨✨

Kochani lecimy dalej. Tym razem zapraszam Was na recenzję książki Kingi "Z miłości".

I od razu jak to u mnie bywa, będzie z "grubej rury".
Przyznam się, że nie czytałam opisu książki i czytając, byłam miło zaskoczona.
Historia Moniki i Łukasza, to nie jest słodka historia o niczym. To romans, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Wielokrotnie przecierałam oczy ze zdumienia, za co ogromnie dziękuję autorce.
"Z miłości" na samym początku zaczyna się niewinnie. Główną bohaterka Monika, dostaje w spadku domek do remontu. Oczywiście jak to w książkach bywa, mamy przystojnego sąsiada. I tyle byłoby ze zwyczajnej powieści. Autorka wprowadza nas w świat manipulacji, szantażu emocjonalnego a wszystko to w połączeniu z miłością, która ma różne oblicza.

Kochani jeśli chcecie przeczytać powieść, przy której nie będziecie się nudzić, to to jest właśnie taka historia. Historią, która momentami mnie zaskakiwała, mroczna, zapadająca w pamięci. Jest po prostu inna. I za tą inność fabuły ogromne brawa dla autorki. Gorąco polecam i zapraszam na kolejne recenzje z książkami Kingi.

I od razu jak to u mnie bywa, będzie z "grubej rury".
Przyznam się, że nie czytałam opisu książki i czytając, byłam miło zaskoczona.

Tu miejski szyk miesza się z wiejskim urokiem, tworząc ciekawą opowieść o miłości, tajemnicach i życiowych wyborach.
Główna bohaterka, Monika, to prawdziwa dama z wielkiego miasta - elegancka, pewna siebie, z życiem wyregulowanym jak mechanizm zegara. Nagły spadek w postaci wiejskiego domu do remontu rzuca ją w zupełnie nowy świat, gdzie każdy zakamarek skrywa tajemnice i wspomnienia. Ta zmiana otoczenia staje się dla niej nie tylko wyzwaniem, ale i szansą na odkrycie głębszych warstw swojej osobowości.

Pojawia się też Łukasz - tajemniczy sąsiad, trochę jak złoty rycerz w zbroi, ale z nutką tajemniczości. Ich relacja, pełna elektryzującego napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, rzuca czytelnika w wir dylematów. Czy to tylko przelotny romans, czy początek czegoś więcej?
Co mnie urzekło w tej historii? Na pewno sposób, w jaki autorka miesza elementy romansu z odrobiną mroku i humoru. Jest tu coś magnetycznego, coś, co sprawia, że trudno oderwać się od tej książki. Przede wszystkim styl Kingi zachwyca- jest on lekki, przyjemny, a jednocześnie pełen głębi.

Mam jednak małe "ale" - odczuwałam pewien niedosyt. Historia pędzi, a ja chciałabym lepiej poznać bohaterów, zagłębić się w ich świat, uczucia, przeszłość. Monika momentami wydaje się zbyt wyniosła, a Łukasz zbyt tajemniczy - chociaż czuć, że w przypadku obojga są to maski tuszujące ich prawdziwe „ja”. Ich związek rozwija się w zbyt szybkim tempie,co moim zdaniem, odbiera historii trochę wiarygodności.

"Z miłości" to idealna książka na jeden wieczór, dla osób lubiących lekki romans z elementami tajemnicy. Polecam ją każdemu, kto ceni dynamiczną akcję i styl, który pozwala na chwilowe zapomnienie o codzienności. Ze względu na pikantniejsze sceny, będzie ona odpowiednia dla starszych czytelników.

"Cóż piękniejszego ten świat ma do zaoferowania ponad miłość?
Kochać i być kochanym to najprostsza recepta na szczęśliwe życie."

Ach! To dopiero było przeżycie! Historia opowiedziana na kartach powieści Kingi Jesman "Z miłości" wciąga tak, że czlowiek zapomina o bożym świecie. Już od pierwszych stron czujemy jej niepohamowany magnetyzm, który ulega zwielokrotnieniu wraz z kolejnymi stronami. Wobec tej książki nie sposób przejść obojętnie!

Już na wstępie naszą uwagę przykuwa prolog, który zasiewa w nas ziarno niepokoju. Co więcej, dalsze partie tekstu nie rzucają nam wcale światła na to, co wydarzyło się wcześniej. Poznajemy za to Monikę, kobietę z miasta, przez całkowity przypadek znajdującą się na wiejskim obszarze. Do Kadzidła sprowadza ją niespodziewany spadek po babce, z którą nie utrzymywała żadnego kontaktu. Już na powitanie na jej drodze staje sąsiadka, kobieta będąca kwintesencją wiejskiego życia. Przyznam, że to całkiem zabawny fragment niezaprzeczalnie przekonujący nas do dalszej lektury. Dodam tylko, że takich momentów w dalszej części książki jest jeszcze więcej.

Wracając do Moniki, bohaterka od pierwszych chwil wzbudza naszą sympatię, choć wcale nie jest znów takim aniołkiem. To charakterna postać, która nie daje sobie w kaszę napluć.
Tylko czy kobieta rzeczywiście taka jest? A może za jej zachowaniem stoi coś innego, jakiś lęk nie pozwalający jej na pokazanie swojego prawdziwego oblicza?
Faktem jest, że gdy Monika przypadkowo poznaje Łukasza, zupełnie nie wie jak się zachować. Od razu przypina mu krzywdzącą łatkę, która pozwala mu się do niego zdystansować. Na szczęście mężczyzna okazuje się być konsekwentnym w swoich dążeniach człowiekiem.

Z początku historia zarysowana nam przez autorkę wydaje się być klasycznym romansidłem. Warto jednak cały czas mieć na uwadze prolog, który rzuca na nią nieco inne światło. Dodatkowo, z biegiem czasu pojawiają się przesłanki wskazujące na fakt, że to wcale nie taka prosta opowieść. Dowiadujemy się nieco więcej o bohaterach, skrywających przed światem niewygodne fakty, coś stawiającego ich w niekorzystnym świetle. Wraz z biegiem czasu zagłębiamy się w przeszłość postaci, przez co ich sylwetki nabierają pełniejszych kształtów. Stają się bardziej realne, nacechowane zarówno zaletami, jak i wadami.

"Z miłości" to powieść, od której nie sposób się oderwać. Autorka ma tak sympatyczny sposób artykułowania treści, że czułam się niezwykle komfortowo w trakcie lektury tej książki. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to fakt, że książka zbyt szybko się skończyła. Bywały również momenty, w których akcja powieści rozwijała się zbyt pospiesznie. Autorka trochę za szybko kończyła niektóre wątki, choć mogła jeszcze szerzej je rozwinąć. Nie miało to zbyt dużego wpływu na fabułę, raczej po prostu nie pozwalało się delektować pewnymi zdarzeniami.
Mimo tych uwag oceniam książkę bardzo wysoko. Ogromnie cenię sobie w literaturze to "coś", co utrudnia czytelnikowi odłożenie lektury na później.

Moja ocena 8/10.

"Cóż piękniejszego ten świat ma do zaoferowania ponad miłość?
Kochać i być kochanym to najprostsza recepta na szczęśliwe życie."

Główna bohaterka jest mocno irytująca. Zmusiłam się do dokończenia książki tylko dlatego bo nie zostawiam książek w połowie. Fabuła generalnie fajna i z potencjałem, niestety Monika jest okropna. Niesprawiedliwa, zachowuje się jak rozkapryszona nastolatka a nie dorosła spełniona kobieta. Regularnie nazywa Łukasza arogantem i zarozumialcem a to wypisz wymaluj jej główna cecha. Drugi raz nie wybrałabym tej pozycji.

Główną bohaterką książki jest Monika. Poważna, elegancka kobieta sukcesu, na co dzień zamieszkująca duże miasto. Zmuszona jest wyjechać na wieś , aby obejrzeć dom, który dostała w spadku od babci. Kobieta nie może odnaleźć się na wsi. Postanawia jak najszybciej sprzedać dom i wracać do miasta. Niestety nie będzie to takie proste, gdyż dom wymaga gruntownego remontu. Na szczęście jak to na wsi zawsze można spotkać życzliwego sąsiada. Tak samo jest w tym przypadku. Monika poznaje Łukasza, który w ostatnim czasie pomagał jej babci. Łukasz ma własną firmę budowlaną, także bez problemu przeprowadzi remont. Mężczyzna nie ukrywa tego, iż Monika go zauroczyła, natomiast Monice działa on na nerwy. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że kto się czubi ten się lubi.

Czy mężczyźnie uda się zdobyć serce Moniki?
Jakie sekrety skrywa Łukasz?

Historia krótka, ale bardzo wciągająca. Byłam ciekawa tajemnicy, którą skrywa Łukasz. Co takiego wydarzyło się, że mężczyzna nie może zaznać spokoju?

Myślałam, że ta historia będzie miła, lekka i przyjemna, ale nagle "wybuchła bomba" i wtedy dopiero akcja nabrała tempa. Zrobiło się ciut mrocznie.
Oj dzieje się tu, dzieje. :)
Przez chwilę byłam w szoku i w sumie to nadal nie wiem, co było prawdą, a co kłamstwem. Pod warunkiem, że ktoś w ogóle kłamał, bo tej pewności też do końca nie mam.
Czytelnik musi się domyślić co tam się wydarzyło, albo zapomnieć, że coś miało miejsce …. :)

Polecam serdecznie!!
Dziękuję autorce za egzemplarz recenzencki.

Monika to typowy "mieszczuch". Uwielbia wygodne, szybkie życie. Dlatego nie była szczęśliwa, gdy okazało się, że odziedziczyła domek do remontu w odległej wiosce. Chce jak najszybciej sprzedać go i wrócić do swojego dawnego życia.
Sprawy komplikują się, gdy na jej progu staje przystojny sąsiad, Łukasz.

Czy dzięki niemu Monika polubi życie na wsi?
Jakie są prawdziwe intencje chłopaka? Czy na pewno jest szczery?

Polubiłam Łukasza, choć to taki typ cwaniaczka i podrywacza. Jednak, gdy pewna sprawa wyszła na jaw to zgłupiałam, opadła mi szczęka i sama nie wiedziałam co o nim myśleć. I choć podobały mi się te wszystkie tajemnice to mam wrażenie, że pewna sprawa nie została do końca wyjaśniona a szkoda bo bardzo mnie intrygowała.
Troszkę mi przeszkadzało tempo w jakim rozwijały się uczucia między Moniką a Łukaszem. Chwilę zabawy w kotka i myszkę i już są razem. Zdecydowanie wolę jak tempo jest spokojniejsze i jak czuję razem z bohaterami te "motyle".
Może Monika nie jest moją ulubioną bohaterką ze względu na swój charakter. Nie lubię osób, które mają się za ósmy cud świata i myślą, że wszystko im się należy. Jednak przyjemnie patrzyło się na to jak zaczyna otwierać się na miłość, zmienia swoje podejście i dostrzega co tak naprawdę jest ważne.

Jeśli lubicie dużo zwrotów akcji, rodzinne tajemnice, które mogą zmrozić krew w żyłach i miłość, która jest przeznaczeniem to całkiem dobrze spędzicie czas z książką ☺️

Sprawy komplikują się, gdy na jej progu staje przystojny sąsiad, Łukasz.

Czy dzięki niemu Monika polubi życie na wsi?
Jakie są prawdziwe...

❥❥❥ „Cóż, piękniejszego ten świat ma do zaoferowania ponad miłość? Kochać i być kochanym to najprostsza recepta na całe życie”.

❥❥❥ Monika to ułożona kobieta, lubi swoje życie i pracę. Po śmierci babci dziedziczy uroczy, ale zaniedbany domek na wsi, a jej poukładany świat lega w gruzach, gdy poznaje Łukasza – swojego nowego sąsiada. Chłopak ma tajemnice, czy na pewno Monika chce je wszystkie odkryć? Czemu znajdzie się w niebezpieczeństwie?

❥❥❥ „Od kiedy spojrzała mi w oczy, wiedziałem, że jest wyjątkowa. Niczym marzenie. Niezwykle piękna i znacznie dojrzalsza…”.

❥❥❥ Historia napisana przez autorkę, to krótka i zawierająca dużo zwrotów akcji książka, przez którą bardzo szybko przepłynęłam. Bohaterowie są bardzo autentyczni, choć mają wiele wad, a fabuła przypominała mi trochę współczesnego harlequina. Dużo się dzieje, przeskakujemy z wątku w wątek.

❥❥❥ „Nigdy nie przegrywałam. Żyłam tak, jak chciałam, a nie tak, jak dyktowało mi otoczenie”.

❥❥❥ Monika nie należała do osób nieśmiałych, czasami nawet wydawała mi się zbyt odważna, przygodny romans bardzo jej podobał i się z tym nie kryła. Twardo stąpała po ziemi, nie bała się własnych uczuć i mówiła co myśli.

❥❥❥ „Miałam wrażenie, że jakąś siłą co chwila decydowała o moim losie. Jakbym już dłużej nie miała wpływu na własne życie, tylko podążała wydeptaną wcześniej ścieżką”.

❥❥❥ Jej entuzjazm pomału przygasał, choć charakteru jej nie brakowało. Nowe miejsce, nowe osoby, mnóstwo pracy i wyrzeczenia potrafiły sprawić, że kobieta czuła się przytłoczona, co sprawiało, że niektóre jej decyzje nie były dla mnie jasne, motała się, zmieniała zdanie, nie wiedziała, czego chce.
Łukasz od początku wydawał mi się trochę podejrzany, ale spodobało mi się w nim to, że stawiał jej opór. Choć przyszedł też moment, w którym nieźle się zdziwiłam i nie miałam pojęcia, komu mogę wierzyć, a komu nie.

❥❥❥ Autorka zawarła w tej historii wiele zwrotów akcji, a słowo miłość może mieć tutaj różne znaczenie. Ja czasami się gubiłam o ilości poruszonych wątków. Bohaterowie przekonają się, że przeznaczenie w końcu i tak ich dopadnie. Czy dobrze się bawiłam? Myślę, że tak, ale nie jest to historia, o której będę długo pamiętać. Idealna na jeden wieczór przy ciepłej herbatce. Styl autorki bardzo obiecujący, można się uśmiechnąć, trochę wzruszyć, a cytatami trafia w serce. ;)

📚Kinga Jesman "Z miłości"
📖Wyd. @empik
Monika jest kobietą, która mieszka w mieście i jest bardzo elegancka. Pewna siebie kobieta dostaje w spadku dom po babci i niestety musi tam pojechać. To tam spędziła pierwsze lata życia i ma tam wspomnienia. Okazuje się, że musi wyremontować ten dom inaczej nie będzie miała jak go sprzedać. Na pomoc przychodzi jej sąsiad Łukasz, który zajmuje się takimi rzeczami. Ten mężczyzna zmaga się z demonami przeszłości i wkrótce wychodzi na jaw to co nie daje mu spokoju.
Kochani ta historia jest krótka ale ciekawa. Mamy tutaj fajny romans i słowne przepychanki, które nie raz spowodowały u mnie uśmiech na twarzy. Byłam bardzo ciekawa co takiego wydarzyło się w życiu Łukasza co nie pozwala mu w pełni żyć. Przez całą książkę miałam jednak wrażenie, że czegoś jest tu za mało. Szkoda, że autorka nie rozwinęła jeszcze bardziej ich wątku i to dopełniło by całości. Ogólnie całość mi się podobała i można powiedzieć, że umiliła mi wieczór. Fajnie też, że autorka wplotła w cała powieść nutkę tajemniczości i mroku, która sprawiła, że coś nas do niej przyciągało. Także jeżeli szukacie krótkiej ale fajnej historii to polecam tą książkę ❤️

📚Kinga Jesman "Z miłości"
📖Wyd. @empik

„Z miłości” to książka, w której na stosunkowo niewielkiej ilości stron (nieco ponad 200) dzieje się naprawdę duuużo.

Monika jest typowym mieszczuchem, kocha swoją pracę, życie, jakie prowadzi w stolicy. Kiedy spada na nią informacja o tym, ze odziedziczyła po babci domek na wsi bardzo szybko podejmuje decyzje o jego sprzedaży. Przy tym jednak potrzebny będzie remont, do którego zobowiązuje się sąsiad nieżyjącej babci, Łukasz.

„Z miłości” ma bardzo barwne postacie: Monika jest charakterna, nie da sobie w kasze dmuchać. Życie nauczyło ją, aby twardo stąpała po ziemi, stawiała sobie ambitne cele, jednak przyjazd do miejsca w którym spędziła pierwsze lata swojego życia mocno na nią wpływa. Do jej powolnej przemiany (choć swej ikry i ciętego języka kobieta nie traci) przyczynia się tez sąsiad, który niestrudzenie burzy mury wokół kobiety usilnie przebijając się do jakichś cieplejszych stron jej osobowości, podejmując się niejednokrotnie dziwnych środków (i to bardzo dziwnych). Sam jest niesamowicie pracowity, niejedno w życiu przeszedł. Chwilami los doświadczył go dość boleśnie, na tyle, by rany na jego duszy nie zabliźniły się, tylko były dalej żywe.

Zdecydowanie należę do czytelników, którzy wolą bardziej rozwleczoną akcję. W trakcie czytania miałam wrażenie, ze niektóre rzeczy po prostu są zbędne, na siłę, jednakże finalnie wszystkie fakty spinają się tworząc spójną całość. Było mi po prostu mało, nie zdążyłam dobrze poznać tych bohaterów, ich słabości, sukcesów, porażek, a wielka szkoda, bo obydwoje byli barwnymi osobowościami.

• Samodzielne
  • Przeczytane#2
  • Posiadam, w kolejce

Dodaj cytat z książki Z miłości