Bal uczuć

Okładka książki Bal uczuć Aga F.
Okładka książki Bal uczuć
Aga F. Wydawnictwo: Editio literatura obyczajowa, romans
Editio
2024-02-15
2024-02-15
New Adult 18+ Romans historyczny

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." (P.B.)

⬇️

"Bal uczuć"
Autor: Agata F.
Wydawnictwo: Editio

Młoda dziewczyna,mając nadzieję na poznanie rodzinnych stron, przyjmuje zaproszenie Księcia Sussex i wyjeżdża do Anglii.

Hope cieszy się na spędzenie kilku tygodni w tym miejscu. Chcę poznać babkę i historię rodziców.

Wszystko układa się wspaniale do momentu, gdy dowiaduje się, ze jeszcze przed przyjazdem, ogłoszono jej zaręczyny z Księciem Wilcott.

Autork tą powieścią przenosi nas w inny świat. XIX wieczna Anglia miała swój klimat, a on został tu doskonale uwieczniony.
Jako mała dziewczynka, marzyłam o byciu księżniczką. Tą historia dała mi tego namiastkę, a wyobraźnia przeniosła mnie wśród bohaterów.
Zachwyciły mnie wyjątkowe stroje,składające się z wielu warst i gorsetu. Pomimo braku wygody, kobiety zawsze wyglądały w nich eleganckoi wytwornie przyciągając wzrok. Piękne otoczenie, ogrody, altana a nawet stajnie z końmi, oddawały cudowny nastrój tego miejsca.
Jednym z wątków, jaki rzuca się w oczy to aranżowane małżeństwo. Takie rzeczy były niestety normalnością . Tutaj Smaczku dodaje fakt, że narzeczeni nie pałają do siebie sympatią, a ich relacja bazuje na niechęci,złośliwości i słownych potyczkach. Do czasu.
Możemy tu zobaczyć temat zakazanego związku arystokratki z osobą że służby. Ukrywanie miłości jest trudne, gdy z góry jest skazana na porażkę.
Bohaterowie są przeciwieństwami. Lukas ma łatkę bawidamka i korzystającego z życia bogacza. Hope jest delikatna, nie mająca pojęcia o kontaktach z mężczyznami. Ich romans wisi w powietrzu i to tak bardzo trzyma w napięciu.
Powieść jest pełna emocji, tradycyjnych balów z tańcami, okraszona romantycznymi gestami i próbami podboju serc. Idealna dla fanów lekkich dramatów kostiumowych, wciągająca, pokazująca niełatwe z pozoru życie, pędząca przez tajemnice wprost w ramiona oczekiwanego romansu.

meggi.books

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." (P.B.)

⬇️

„Bal uczuć”
Aga F.
4/5⭐️
[współpraca recenzencka]

„Bal uczuć” jest to przepiękna historia pokazująca rodzące się uczucie między dwojgiem jakże różnych osób. Autorka bardzo barwnie i bogatą przedstawia XIX Anglii gdzie toczy się akcja książki.
Hope to spokojna cicha i prosta dziewczyna która w wyniku nieszczęśliwego wypadku zostaje sama na świecie decyzją obcych osób wyrusza do nieznanego kraju gdzie zostaje potajemnie zaręczona z księciem Wilcott. dziewczyny od samego początku nie pała sympatią do mężczyzny a ten za wszelką cenę chce zatrzeć negatywne wrażenie które wywarły na Hope. po pewnym czasie kobieta przyznaje przed soba że obecność Lucasa sprawia jej ogromną przyjemność i w jej sercu rodzą się nieznanej dotąd uczucia zachwyciła mnie determinacja mężczyzny W dążeniu do pokazania dziewczynie jak jest dla niego ważna. Dodatkowo sceneria pokazana w książce – wspaniałe Bale piękne suknie i dworska otoczka sprawiały że z ogromną przyjemnością post przeczytałam kolejne rozdziały. każda kobieta Marzy o wielkim uczuciu i o mężczyźnie który zrobi dla niej wszystko. W tym przypadku owe uczucie pokona wszelkie przeszkody.

„Bal uczuć”
Aga F.
4/5⭐️
[współpraca recenzencka]

✨„Bal uczuć” Aga F.

Matka Hope uciekła wraz z ukochanym do Ameryki, chcąc uniknąć aranżowanego małżeństwa. Po latach oboje giną w wypadku, osierocając córkę. Właśnie wtedy młoda kobieta dostaje zaproszeni od księcia Sussex. Choć z początku nie planuje jechać, chęć dowidzenia się czegoś o przeszłości rodzicielki zwycięża. Dziewczyna udaje się w długą podróż do Anglii. Nie wie jednak, że została potajemnie zaręczona z księciem Wilcott…. zresztą on też dowiaduje się o tym z gazety. I żadnego z nich ten fakt nie cieszy!

Anglia XIX wiek, arystokracja i próbująca się do nich dopasować amerykańska dziewczyna. Już sam opis tej książki bardzo mnie zachęcił. Przenosi nas dziesiątki lat wstecz, do czasów gdzie konwenanse grały główną rolę. Jeśli lubicie klimat wystawnych bali, skandalicznych ploteczek i wyższych sfer to dobry adres.

Z początku bardzo polubiłam Hope, wydawała się sympatyczną, ale twardo stąpającą po ziemi młodą kobietą. Jednocześnie była naszymi oczami, podobnie jak czytelnik wrzucona do tego świata angielskiej arystokracji. Za to Lucas wydawał się gburem. Jednak im dalej tym moje spojrzenie na te postaci się zmieniło. I tak jak książek Wilcott zyskał w moich oczach, tak Hope straciła. W pewnym momencie stała się… obrażalska, na wszystko reagowała złością. Przez co znacznie trudniej było jej kibicować.

Niemniej przyjemnie mi się czytało, klimat wielkich wystawnych bali robi wrażenie. Uwielbiam taki vibe i pod tym względem, książka świetnie sobie radzi. Relacja romantyczna od wrogości do zakochania, wypada fajnie. ♥️ Choć na dalszym etapie miałam problemy z niektórymi zachowaniami bohaterki, to mimo wszystko dobrze mi się czytało. Nie bez wad, ale zdecydowanie warta uwagi książka!!

✨„Bal uczuć” Aga F.

Bal uczuć uraczy nas podróżą kilkadziesiąt lat wstecz, powieść przenosi nas wprost do dziewiętnastego wieku, do Anglii. W tej fascynującej wyprawie całości wrażeń dopełni jeszcze dwójka (nie)zakochanych oraz spora ilość skandali i intryg!

Ekscytująca nowina, Panna Winward i książę Wilcott zaręczyli się. Tyle że oboje nie mają o tym pojęcia! Od razu w mojej głowie klarowała się wizja sprzeczek, drobnych gestów oraz nasilających się, z czasem, uczuć. Z niesłabnącą uwagą wyczekiwałam tych momentów.

I dokładnie to otrzymałam! Początkowo relacja Hope i Lucasa była poprowadzona fantastycznie. Przekomarzania, złośliwości oraz interakcje sprawiały, że uśmiech nie schodził mi z twarzy, a zaciekawienie nie gasło.

Niestety, w dalszych rozdziałach, ten zachwyt przeszedł w drobne rozczarowanie. Powodem tego był brak rozmów i prób wyjaśnienia problemów. Zamiast tego bohaterowie się kłócili lub nie odzywali do siebie nawzajem, a nie tego oczekiwałam od dwójki dorosłych ludzi.

I jak Lucas mnie oczarował, tak Hope zrobiła dokładnie przeciwną rzecz. Nie potrafiłam obdarzyć jej dużą dawką sympatii, 1) Odnosiłam wrażenie, że jej stosunkowo często coś nie pasuje. 2) Zamiast zmierzyć się z trudnością, ona preferowała uciekać.

Fabuła urozmaicona jest różnorakimi balami oraz uroczystościami, a także przygotowaniami do nich. Nie raz usłyszymy ciekawą plotkę, będziemy świadkami afer, wspólnych spacerów, jazdy konnej, czy zaznajamiania się z angielskim towarzystwem. Te elementy działały na korzyść tego tytułu!

Bal uczuć jest dla mnie powieścią na granicy podobało mi się, jak i nie. Samą fabułę oraz klimat mogę zaliczyć do plusów. Natomiast relacja romantyczna, która odgrywała tu znaczącą rolę, nie do końca mnie przekonała. Mimo wszystko, spędziłam z powieścią przyjemny czas, i zachęcam do wyrobienia sobie własnego zdania na jej temat.

[Współpraca reklamowa z @editio.red ]

Q: Lubicie losy rodzeństwa Brigertonów?

Witajcie kochani!
Dziś mam dla was recenzję “Balu Uczuć”, pięknej, chwytającej za serce i serwującej masę wrażeń powieści spod pióra @agaf_autorka!

[Współpraca reklamowa @editio.red]

Jak na miłośniczkę historii w dawnym stylu przystało, z ogromną niecierpliwością wyczekiwałam na premierę tej historii! Miałam względem niej naprawdę spore oczekiwania i muszę przyznać, że już od początku poczułam, że się nie zawiodę.

Losy Hope i Lucasa zaintrygowały mnie od pierwszych stron. Świetne, przyjemne i lekkie pióro autorki sprawiło, że przez lekturę wręcz przepłynęłam. Fabuła oraz postacie zostały wykreowane naprawdę ciekawie, a dzięki swojej wyjątkowości z pewnością na długo zostaną one w mojej pamięci. Genialnie stworzony klimat przyczynił się do tego, że zagłębiając się dalej, chciałam coraz więcej, zarazem bojąc się końca, gdyż nie chciałam tak szybko się z tą historią rozstawać.

Dawne czasy oraz język użyty w powieści sprawiły, że kompletnie odcięłam się od świata i oczarowana magią, którą stworzyła autorka, przeniosłam się w czasie, niepowtarzalnie się bawiąc. Śmiałam się, szokowałam, podziwiałam jej piękno, barwność, czułam przyspieszone tętno, momentami zauważając niemal nawet jego chwilowy brak.

To naprawdę świetna pozycja, która z pewnością skradnie niejedno serce, doprowadzi czytelników do wrzenia, a przede wszystkim zapadnie w ich umysłach na długo, gdyż to zdecydowanie jedna z najbardziej czarujących, wyjątkowych książek, od których nie sposób się oderwać i nie sposób ich zapomnieć!

Tym bardziej, jeśli jesteście fanami Brigertonów, powieść ta koniecznie powinna znaleźć się na waszej liście tbr!!

Ocena: 4.5/5

Q: Lubicie losy rodzeństwa Brigertonów?

Witajcie kochani!

[Współpraca reklamowa @editio.red]

[Reklama] EditioRed

Jeju, jak ja uwielbiam romanse historyczne, czy też zwane kostiumowymi. To od nich zaczęła się moja przygoda z książkami. Mówiłam już o tym? Pewnie tak, heheh.
"Bal uczuć" od samego początku wciągnął mnie w klimat historii. W moim odczuciu miał wszystkie elementy tego gatunku literackiego. Wszystko to, czego oczekiwałam - a nawet i więcej.
Świetna fabuła. Naprawdę widać, że autorka przemyślała przebieg wydarzeń. Dołożyła multum różnorakich emocji. A także spiski i intrygi, tak dobrze znane w tamtych czasach. Na deser natomiast mamy perfekcyjnie utkaną historię miłosną.
Aaa, normalnie cudo. Zabawna i humorystyczna przez bajeczne przekomarzanie się bohaterów. Serwująca adrenalinę i ogrom niepewności przez elementy zaskoczenia i zwroty wydarzeń.
Lucas to bawidamek. Impertynencki, bezczelny i nie do końca przyjemny w obyciu przystojniak, który jest obiektem westchnień wielu dam. Ale wiecie jak to się mówi: każde szkło w końcu pęknie pokazując przyjemny środek. A tu? Działa się magia.
Hope znowu to zwykła, prosta dziewczyna o niebanalnej urodzie. Ale nie pusta lalka. Wręcz przeciwnie - wraz z wyglądem idzie inteligencja i klasa, której nie mają inne panny na wydaniu. Zaskarbiła sobie moją sympatię.
Tak w ogóle, to chciałabym móc poznać tę parę. Przenieść się w czasie do nich.
To była zjawiskowa historia. Autorka zadbała o każdy detal. A lekki i przyjemny styl oddał cały urok tej historii.
Z całego serca gratuluję pomysłu i wykonania świetnej roboty. Już nie mogę się doczekać kolejnych lektur. Będę koniecznie chciała je przeczytać.

Polecam

[Reklama] EditioRed

...

Przed laty matka Hope popełnia mezalians wiążąc się z mężczyzną o niskim statusie społecznym. Razem wyjechali do Ameryki i tam wiedli szczęśliwe życie. Świat Hope w jednej chwili sypie się jak domek z kart, kiedy traci rodziców w wypadku. Amerykanka zostaje bez środków do życia. Dziewczyna opuszcza ukochany kraj i wyjeżdża do Anglii na zaproszenie księcia Sussex. Będzie tam mogła dowiedzieć się czegoś więcej o swoich rodzicach, odpocząć i spojrzeć na swoją sytuację z dystansem. Angielscy arystokraci przygotowali dla niej jednak inny scenariusz. Na miejscu okazuje się, że Hope została potajemnie zaręczona z księciem Wilcott, Lucasem. Mężczyzna, podobnie jak jego anonimowa wybranka, również nie jest zachwycony tym pomysłem.Czy kiedy prawda wyjdzie na jaw, tych dwoje bez przeszkód wejdzie w zaplanowany dla nich układ?

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po powieści kostiumowe, których akcja toczy się w XIX wieku, a bohaterami są arystokratki w pięknych sukniach i dżentelmeni w eleganckich frakach. A jeśli w grę wchodzi wątek romantyczny, to biorę w ciemno. Tym razem też tak zrobiłam…i czuję się, jakbym w tej ciemności zaliczyła solidny upadek na skórce od banana.

Główna bohaterka z każdą kolejną stroną irytuje coraz bardziej. Dziewczyna na samym początku jawi się jako skromna, dobrze wychowana i pełna pokory panna. Jednak zaraz po postawieniu swojej małej stópki na amerykańskiej ziemi zaczyna się gwiazdorzenie. To jest be, to jest fe. Najlepiej wychodziło jej zgrywanie ofiary i pokrzywdzonej kruchej istotki, której na każdym kroku należą się przeprosiny. Biedny Wilcott. Na jego miejscu już dawno zerwałabym zaręczyny i uciekła gdzie pieprz rośnie.

Zabrakło mi w tej historii różnorodności. O ile klimat imprez organizowanych przez angielską socjetę, szelest sukien, wyniosłość majętnych dżentelmenów i bogato zdobione wnętrza dało się w tej książce wyczuć, o tyle mnogość tańców, wspomnianych imprez i ciągłego szykowania się na kolejny bal zdominowały fabułę. Mam wrażenie, że cały czas znajdowałam się pomiędzy fochami Hope, a jakimś balem.

Na plus postać Lucasa - ciepły, nieco zagubiony mężczyzna, który nieba by przychylił tej wiecznie obrażonej Amerykance, tylko od niego biła chemia w tej relacji, okładka - no cudna, delikatna, bardzo kobieca, idealna dla historycznego romansu i klimat ówczesnej rzeczywistości.
_
Zaznaczam jednak, że to subiektywna opinia i jeśli macie ochotę na tę książkę, to zachęcam do sięgnięcia – zawsze najlepiej wyrobić sobie swoje zdanie.

Hope Winward jest owocem związku, który wywołał w Anglii nie lada skandal. Mama Hope popełniła mezalians uciekając z prostym człowiekiem przed ślubem z księciem, którego nie darzyła żadnymi uczuciami. Jednak życie w Ameryce razem z kochającymi rodzicami jest szczęśliwe dla Hope. Do dnia ich wypadku. Dziewczyna zostaje sama, bez żadnych środków do życia. Ta informacja z szybkością światła dociera do Anglii i Hope zostaje zaproszona do posiadłości księcia Sussex. Dziewczyna wypływa do Anglii z nadzieją, że dowie się więcej o swojej matce, a także, że spędzi tam miło kilka tygodni. Na miejscu dowiaduje się, że… książę Sussex potajemnie zaręczył ją z Lucasem, księciem Wilcott. Aroganckiemu księciu nie w głowie ślub, tak samo jak Hope, ale oboje są mistrzami w wywoływaniu skandalów i sprawa nie rozejdzie się po kościach tak łatwo.

Dziewiętnastowieczny romans brzmi jak coś stworzonego wprost dla mnie. Uwielbiam takie osadzenie akcji, wszelkie bale, dawne obyczaje i niewinne miłości.

Jednak… no nie porwało mnie. I mi przykro.

W całej historii brakowało mi emocji, jakiejś porywającej akcji ze skandalem w tle, bo poza nieustannymi balami, na których nie działo się nic spektakularnego, prócz powtarzanymi akcjami z końmi i fochami Hope, która robiła z igły widły, nie dostałam za wiele ciekawych wydarzeń. Zachowania bohaterki były dla mnie nie do przyjęcia, zwłaszcza ignorowanie przez nią próśb przyjaciół, którzy chcieli dla niej dobrze i troszczyli się o nią. Dlatego uważam, że Hope o wiele plotek i przykrych wydarzeń zadbała sama, wykazując się ignorancją na mistrzowskim poziomie. Została wykreowana niby na taką odważną i broniącą swoich poglądów, jednak jej głupota w najczystszej postaci przyćmiewa cały urok książki.

Zdecydowanie na plus zaliczam obecność arystokracji, ich obyczaje, trzymanie się niepisanych zasad, wystawne bale i ich piękne opisy, a także opisy przyrody. No i postać samego księcia!

Jego osoba bardziej przypadła mi do gustu, Lucasa szczerze polubiłam. Jest on bohaterem złożonym, nie jest płaski i bezmyślny i w dodatku wzbudza pozytywne emocje. Choć bywa arogancki i mrukliwy, to nigdy nie zachowywał się tak bez wyraźnego powodu. Książę dba o osoby bliskie jego sercu, wykazuje się ogromną empatią i cierpliwością. Choć został skrzywdzony w przeszłości, to złe wydarzenia nie zabiły w nim czystej dobroci serca i wrażliwości.

Historia Księcia i Hope jest przesłodzona, ale mnie to zadowala, bo właśnie tego oczekuję od romansów.

Niestety mimo motywów, które lubię i idealnego wręcz osadzenia akcji, to nie polubiłam się z tą historią. Było mi za mało emocji, za dużo irytujących mnie sytuacji, do których przyczyniała się główna bohaterka. Pod koniec historii dostałam odrobinę dramatu, na który tak liczyłam, ale tak jak szybko się pojawił, tak samo szybko zniknął.

Ta historia na pewno znajdzie swoje grono fanów, ale niestety nie będzie wśród nich mnie.

Ta książka jest zdecydowanie dla fanów historii o balach, pięknych sukniach i książętach z dawnych lat. Myślę, że osoby które lubią Bridgetonów bez problemu odnajdą się w tej książce, bo ma właśnie ona takie klimaty.

Książka jest ogólnie bardzo spokojna, ale również bardzo miła i przyjemna. Była to książka, którą czytałam sobie wieczorem po ciężkim dniu, kiedy potrzebowałam spokojnej, niewymagającej myślenia lektury. Miała też dość krótkie rozdziały, co zawsze sprzyja czytaniu. Podobał mi się jej klimat i dobrze się ją czytało, ale nie do końca w pełni.

Podobała mi się tak książki, ale jakoś długo zeszło mi jej czytanie. Mam taką klątwę, która na mnie spadła, którą nazywam "klątwą połowy książki". Chodzi o to, że zaczynam książkę, której pierwsza połowa mi się naprawdę podoba i dobrze mi się ją czyta, a drugie pół jest dla mnie męczarnią i po prostu się nudzę. Niestety tą książkę nieco dotknęła ta klątwa. Jak na początku naprawdę dobrze się bawiłam, to później niestety szło mi trochę gorzej z czytaniem.

Jak już siadłam do czytania tej książki, to miło się ją czytało, ale trochę ciężko mi było się zabrać by właśnie siąść i zacząć czytać. Miałam wrażenie, że z czasem książka zaczęła mi się po prostu ciągnąć się w czytaniu, a schematy wydarzeń stały się powtarzalne.

Końcowo nie wiem co myślę o tej książce, bo z jednej strony mi się podobała i miło się ją czytało, a z drugiej ciągnęło mi się jej czytanie i chwilami lekko nudziło.
[Współpraca barterowa]

Dziś przyszła pora aby opowiedzieć wam co nieco o perełce przezdolnej autorki!
"Bal uczuć" to totalny rollercoaster emocjonalny. Rozpali wasze serca do czerwoności, poprawi humor i sprawi, że będzie marzyć by móc choć raz przenieść się w czasie. Arogancki Książe i uparta dziewczyna, czyli Lucas i Hope, wybuchowa para, ktora poprowadzi was przez całe 331 stron książki. XIX wiek, Anglia, wielkie bale, oszałamiające suknie i miłość? Ale wcześniej trudna droga, wypełniona kłótniami, próbami wzajemnego zrozumienia i szybszego bicia serca, a także ukradkowych spojrzeń i fochów🥹 Bohaterowie skradną wasze serca swoją wyjątkowością i niezłym charakterkiem.
🐕🐎💃🕺🌹🥀💍💒⛈️💌🍂🤴❤️💔
Muszę przyznać, że zakochałam się w tej książce dosłownie od pierwszej strony. Od pierwszej rozmowy Lucasa z Hope, od ich pierwszej kłótni.
Nie mogę pozbyć się uśmiechu z ust myśląc o tym duecie i o tym do czego to końcowo ich doprowadziło, jestem pewna, że nie tylko ja tak mam🤭🤪
Autorka idealnie przedstawiła nam obraz dziewiętnastowiecznej Anglii, wprowadzając przepiękne opisy wydarzeń, przyrody (pięknych ogrodów, gdzie główna bohaterka lubiła spędzać czas). Czytając rzeczywiście czułam się jakby wszystko cofnęło się w czasie i nie ukrywam, fajnie było by przeżyć chociaż jeden taki dzień 😍 Oczywiście poza dużymi dawkami uśmiechu i dobrego humoru, były chwile wzruszenia (Lucas ma coś z romantyka😏),a także i strachu o to co dalej. Jest to jedna z tych książek, która dostarczy wam ogromu różnych emocji. Tak wiele się tam działo, że na pewno nie będziecie się nudzić, a książkę ciężko będzie odłożyć na bok. Nawet jeśli nie po drodze jest wam z takim motywem - polecam spróbować. Zostawię wam w poście kilka supi fragmentów, które mam nadzieję - przekonają was do sięgnięcia po tą książkę i poznania naszych bohaterów. Oczywiście najlepsze kąski zostawię w tajemnicy! Sami musicie je odkryć 🤭

Dziś przyszła pora aby opowiedzieć wam co nieco o perełce przezdolnej autorki!

• Dysk
  • Wydawnictwo Editio Red
  • Proza
  • Książki 2024

Dodaj cytat z książki Bal uczuć