Mistyczna podróż 365 kroków

Książka, do której warto wracać, z którą warto się zaprzyjaźnić. Dla kazdego bez wyjątku.
Serdecznie polecam !

Serdecznie polecam !

Jest to zbiór 365 sentencji zaczerpniętych z różnych źródeł uznanych za wartościowe min. z Pisma Świętego. Przedstawiono je w takiej formie, że można codziennie czytać jedną rzecz do przemyślenia na dany dzień. Na plus dla mnie zasługuje forma przypisów. Nie są one umieszczane przy każdym "kroku" tylko na końcu. Autor starał się wybrać neutralne albo raczej ukazujące różne zagadnienia od strony wielu religii. Jestem w stanie zrozumieć sensowność jakiego zabiegu, zwłaszcza jeśli przyjmiemy założenie nie wtrącania się Boga w różne opisane tutaj problemy życiowe. Niestety występuje tutaj jedna rzecz, która bardzo mnie zabolała i nie mogę jej odpuścić. Mianowicie ukazanie w pewnym momencie Jezusa, Mahometa i Buddy jako postaci równorzędnych. No nie, to nie o to powinno chodzić moim zdaniem. Na szczęście były to jednostkowe przypadki, a całość jako zestawienie mądrości warta przeczytania, zwłaszcza jeśli ktoś lubi takie rzeczy.

" [...] Kochaj i niczego nie oczekuj w zamian!  [...]"

To było moje pierwsze i nie ostatnie spotkanie z twórczością Marcina S. Wilusza. Sięgnęłam po jego e-book pod tytułem "Mistyczna podróż - 365 kroków, czyli sen o wolności, który może okazać się prawdą". Jest to drugi tom z cyklu "Powrót do źródła".
Autor dzięki tej książce próbuje pozbyć się ułudy. Kto wie, może i wam się to uda. Marcin S. Wilusza poleca czytać tę książkę kochającym sercem, a nie zniewolonym rozumem. Znalazłam tutaj 365 przemyśleń (kroków) autora, które mogą ułatwić życie. Warto przejść każdy krok osobno, zastanowić się nad jego treścią i zastosować ją w życiu. Niektóre punkty są lekkie i można szybko przemyśleć daną sprawę, ale są również i takie, które zmuszają do głębszej refleksji.
Można tę książkę przeczytać na raz, ale wtedy was wiele ominie i nie będziecie mogli dogłębnie przemyśleć każdego tematu.
Rzadko sięgam po ten rodzaj literatury, ale ta książka mnie zaintrygowała. Jest jakaś taka inna. Czytałam ją kilka dni, żeby lepiej zrozumieć, to co autor chciał mi (nam) przekazać.
Marcin S. Wilusz pisze językiem zrozumiałym dla każdego  dorosłego czytelnika, ale również młodzież znajdzie tutaj coś dla siebie.
Jeżeli lubicie rozmyślać na tematy między innymi: miłości, Boga i życia, to śmiało sięgnijcie po tę książkę.
Podobał mi się krok siódmy mówiący o złości. W pełni zgadzam się z autorem.
Czytając tego e-booka, miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie i przemawia do mnie katecheta na lekcji religii. Ciekawa jestem, czy i wy macie takie odczucia.
Autor przez swoje dzieło wprowadza nas w refleksję nad własnym życiem.
W wolnym czasie chętnie sięgnę po inne dzieła tego autora.
Ps.
Jeżeli lubicie rozmyślać nad swoim życiem, to ta lektura będzie idealna dla was.
Czy warto czytać "Mistyczną podróż 365 kroków, czyli sen o wolności, który może okazać się prawdą"? Szczerze, nie żałuję, że przeczytałam tę książkę, więc chyba warto ją przeczytać.
Tego e-booka znajdziecie na stronie www.wilusz.org . Uwaga! Możecie pobrać go za darmo.

Dziękuję Marcinowi S. Wiluszowi za możliwość przeczytania jego e-booka. Warto dać szansę temu autorowi.

Ps. 2

Czasami warto sięgnąć po coś nowego — innego.

" [...] Kochaj i niczego nie oczekuj w zamian!  [...]"

Autor dzięki tej książce próbuje pozbyć się ułudy. Kto wie, może i...

#1352 - „Mistyczna podróż 365 kroków” - Marcin z Marcin Z Frysztaka - Wydawnictwo Centrum
#22/2024

"Prawda jest czymś, co powinno być nagradzane. Niestety często bywa odwrotnie. Naucz sie doceniać prawdę!"

Książka ma 156 stron. Swoja premierę miała dnia 05.10.2023 roku.

Jest to zbiór myśli i sentencji, jakimi dzieli się z nami autor. Pan Maarcin zachęca nas do odbycia duchowej podróży w głąb siebie - każdego dnia.

"Ego jest jak korzeń figowca. Myslisz, że usunąłeś go w całości, a pewnego pięknego poranka widzisz, że wyrasta na nowo."

Serdecznie zachęcam Cię do czytania tej książki i pracy z nią każdego dnia. Dziękuję jej autorowi za mój egzemplarz.

#22/2024

Książka ma 156 stron. Swoja premierę miała dnia 05.10.2023 roku.

Zapraszam :)

Zapraszam :)