Fufu. Całkiem inny smok

Okładka książki Fufu. Całkiem inny smok Dominika Gałka
Okładka książki Fufu. Całkiem inny smok
Dominika Gałka Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Poduszkowce literatura dziecięca
56 str. 56 min.
literatura dziecięca
Poduszkowce
Wydawnictwo Literatura
2024-02-22
2024-02-22
56 min.
9788382083644

Okładka książki Przygody Fenka. Bezpieczeństwo w sieci. Ten film nie jest dla mnie Dominika Gałka, Patrycja Godula
Przygody Fenka... Dominika Gałka, Pat...
Okładka książki Przygody Fenka. Bezpieczeństwo w sieci. Niechciane zdjęcie Dominika Gałka, Katarzyna Kurek
Przygody Fenka... Dominika Gałka, Kat...
Okładka książki Przygody Fenka. Bezpieczeństwo w sieci. Tylko kliknąłem Dominika Gałka, Patrycja Godula
Przygody Fenka... Dominika Gałka, Pat...
Okładka książki Przygody Fenka. Relacje II. Powiem, gdy będę gotów Dominika Gałka, Patrycja Godula
Przygody Fenka... Dominika Gałka, Pat...

Czytając moim dzieciom książki czasem już po kilku zdaniach wiem, czy będzie to dobry wybór, czy raczej dzieci się wynudzą.
W przypadku „Fufu. Całkiem inny smok” od razu zaiskrzyło i książka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Książka ma interaktywny charakter, w której czytelnik po każdym rozdziale wybiera dalszy ciąg wydarzeń. Rozdziały są krótkie, łatwo się na nich skupić, dzięki czemu dziecku będzie łatwiej podjąć decyzję, co ma się dalej wydarzyć.

Dzięki takiej formule, książkę można czytać wielokrotnie, za każdym razem wybierając inny tok wydarzeń.

No i jeszcze te wyraziste, kolorowe ilustracje. Jak dla mnie są naprawdę urocze.

„Fufu całkiem inny smok” to książka o inności i jednocześnie o byciu wyjątkowym. Jest to książka, w której to dziecko decyduje co wydarzy się dalej. To kolejny tytuł, który na dobre zagościł w naszej biblioteczce i długo będzie dla nas ciekawym wyborem.

Fufu to smok z gatunku małych, wielkości kota. Jest w tej kwestii podobny do reszty. Jednak on jest włochaty nie tak jak pozostałe smoki, a do tego nie potrafi ziać ogniem. Chciałby być taki jak inni. Jasne, że zdarzają się smoki, które jego inność wytykają palcami, ale mama Fufu wspiera go i powtarza, żeby zawsze był sobą. Wydarzenia tego dnia pozwolą mu zrozumieć jaki jest wyjątkowy i w końcu poczuć się na równi z innymi.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie wydarzenia do tego doprowadziły i co takiego uczynił Fufu to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Sami wybierzecie co będzie się po kolei działo i przekonajcie się jaki świetny smok z tego Fufu.

Książka jest średniego formatu, ma twardą okładkę, gruby i matowy papier i fantastyczne ilustracje. Historię czyta się świetnie, możliwość wyboru sprawia, że jest się częścią historii.

'Fufu calkiem inny smok' to opowieść o smoku, który, jak tytuł wskazuje, jest inny niż pozostali. Jest przez to wyśmiewany i czuję się wyobcowany. Nie ma również żadnej mocy. Jednak pewne wydarzenia sprawiają, że w końcu i on poczuje się wyjątkowy.
Autorka, Dominika Gałka, jest absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz mamą dwójki dzieci. Ma więc wiedzę teoretyczną, a książki sprawdza najpierw w praktyce na swoich pociechach. Widać, że książka jest dopracowana, a tekst spójny. Przechadząc do danej strony, nawet z dwóch innych sytuacji, zachowana jest kontynuacja. Ilustracje przyciągają wzrok, są bajkowe i kolorowe.

Myślę, że przesłanie o wyjątkowości każdego zostanie w dzieciach na dłużej, dzięki formie książki. Nie będzie tylko przeczytana, ale zaangażuje do podejmowania samodzielnych decyzji. Dzięki niej dziecko może rozwijać umiejętność aktywnego słuchania, ale także myślenia przyczynowo-skutkowego i rozwiązywania problemów. W dodatku, książkę można czytać wielokrotnie, wybierając inne opcje i wciąż odkrywać nowy tok wydarzeń. Szybko się nie znudzi i niesie wyjątkowo ważną naukę. Bardzo polecam!

Wszystkie dzieci lubią bajki, a w szczególności te, które kończą się dobrze i z morałem. Wydawnictwo literatura We współpracy z Dominiką Gałką przedstawiło niedawno znakomitą opowieść dla najmłodszych.

Jest to typowa bajka moralizatorska z naprawdę cennym przesłaniem. Bohaterem jest smok Fufu, zdecydowanie wyróżniający się na tle swoich rówieśników; jego odmienność polega na tym, że jest niebieski. Samo to powoduje, że inni nie chcą się z nim bawić i uważają go za dziwoląga. Fufu natomiast nie potrafi zaakceptować swojego koloru…
Dużym wsparciem dla małego smoka jest jego mama, to ona wspiera go, dodaje nadziei i siły, powtarzając, aby zawsze bez względu na okoliczności pozostawał sobą.
Czy mu się to uda?
W książce mamy możliwość wyboru akcji, tym samym mały czytelnik wpływa na losy głównej postaci. Historia zatem może potoczyć się różnie, ale na pewno zawsze znajdzie szczęśliwie zakończenie.
Mnogość wyborów jest ciekawym spojrzeniem na interakcję z przygodą, dzieci poprzez to, że mają wpływ na losy postaci stają się niejako współautorami opowieści. Książkę staje się zatem integralną częścią zabawy i można ją czytać wielokrotnie, sugerując się różnymi rekcjami bohatera.
Wewnątrz książki znajdują się malowane, kolorowe, duże ilustracje. W przypadku tego opowiadania obrazy stanowią kluczowy element przekazywania historii.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Dzisiejszy post kieruje do rodziców, którzy pracują nad podniesieniem samooceny swoich dzieciaków i uczą ich dostrzegać odmienności.
🦕
„Czy bycie innym to problem? A może „inny” znaczy „wyjątkowy”?

Poznajcie głównego bohatera- smoka, który ma na imię Fufu. Różni się on troszkę od innych smoków, gdyż nie umie puszczać nosem baniek, nie umie ziać ogniem i różni się też wyglądem od innych członków plemienia.
Jego mamusia kocha go nad życie i stara się go zawsze wspierać.
💙
„Jesteś miły, mądry i już dużo potrafisz. A to, że jesteś przy okazji mięciutki i puchaty, to tylko lepiej, bo tak miło jest cię przytulać!”.

Autorka pod postacią mądrej i niesłychanie przyjemnej opowieści, przemyciła wiele cennych wartości, o których warto mówić już od najmłodszych lat. Ta urocza historyjka rozbudza wrażliwość młodego czytelnika, uczy go empatii, szacunku dla uczuć, decyzji innych, ale również akceptacji odmienności. A postawa Fufu zasługuje na ogromne brawa.

Książeczka silnie angażuje małego odbiorcę, gdyż daje mu możliwość reżyserowania- wybierania, co będzie dalej, jak zachowa się nasz smok, jaką podejmie decyzję, w jakim będzie humorze. Mamy więc kilka wariantów historii, czyli lektura do wielokrotnego czytania🙂.

Szata graficzna - zachwyca! Przepiękne, duże, proste, barwne ilustracje z pewnością podbiją serca młodych czytelników. Przyciągają one uwagę, wspaniale obrazują poznawaną treść i oczywiście zachęcają do wspólnej analizy i rozmowy.

Piękny morał: „Nigdy się nie zmieniaj, bądź sobą, Fufu!”, to również okazja do szczerych rozmów z maluszkami.

Cudowna, kreatywna, edukacyjna lektura, którą z całego serca polecam.

Tytuł: Fufu. Całkiem inny smok
Autor: Dominika Gałka
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
Kategoria wiekowa: 3+
Ilość stron: 56
Wydawnictwo: @wydawnictwoliteratura 💙

🦕
„Czy bycie innym to problem? A może „inny” znaczy „wyjątkowy”?

• Samodzielne

Dodaj cytat z książki Fufu. Całkiem inny smok