Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości

Okładka książki Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości Sarah Noble
2024-01-24
2024-01-24
32 min.
Natalia Galuchowska

Tą książkę można tylko obejrzeć i już jest się nią zauroczonym. Ilustracje są niczym obrazy. 'Silny jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości' to opowieść z perspektywy małego niedźwiadka. Przedstawia on swoją silną i bliską relację z mamą oraz uczy, że ważna jest cierpliwość. Podziwia swoją rodzicielkę, a ona przekazuje mu wiedzę o świecie. Tekstu może nie ma za dużo, ale jest bardzo wartościowy oraz przyjemny w odbiorze. Ponadto ukazana jest moc i piękno przyrody - drzewa czy rzeki. Książka bardzo przypadła mi do gustu, bo najważniejsza dla mnie jest rodzina. A historia jest pełna ciepła i miłości. Bardzo Wam polecam na wspólne czytanie z dziećmi.

To przepięknie zilustrowana opowieść o poznawaniu świata przez małego Niedźwiadka w otoczeniu pięknej przyrody. Malec wpatrzony w swoją mamę jest przekonany, że nie ma nic większego i silniejszego niż ona i skrycie marzy, że w przyszłości również taki będzie. Książka przedstawia chwile spędzone z ukochaną mamą silną niedźwiedzicą, która uczy go pokory cierpliwości wobec sił przyrody.

Z tą książką dostajemy historię rodzicielskiej miłości, pełnego oddania i trwania przy ukochanym dziecku. Treści jest tutaj niewiele, ale można wyczytać coś między wierszami, a także czerpać opowieści z ilustracji, które ją dopełniają.

To piękny, metaforyczny obraz matczynej, rodzicielskiej miłości, której siłę można porównać do rwącej rzeki, niosącej ze sobą to co najbardziej potrzebne.

Ciepła, pełna miłości i wzruszająca opowieść, która rozczula treścią i obrazem. Doskonała na dobranoc i chwile czułości z dzieckiem, które być może pozwoli się utulić tą bliskościową historią po intensywnym dniu

Okładka z pięknymi detalami, którą aż przyjemnie pogłaskać - taka dodatkowa sensoryka dla dziecka 😉

Ta książka udowadnia, że prostota i naturalność zachwycają najmocniej. Niezwykły picturebook przepełniony pięknem, miłością i ciepłem. Taki, który trafi wprost do serca i zostaje w nim na długo.

"Silna jak rzeka" to styczniowa nowość wydawnictwa Świetlik. Mogę śmiało napisać, że to małe dzieło sztuki. Zwraca uwagę szatą graficzną i przypomina o tym, co ważne. Podejmuje temat miłości rodzicielskiej i odkrywa piękno przyrody. Narracja prowadzona z lekkością i czułością, głęboko dotyka istoty relacji z innymi – bycia razem.

"Co jest wielkie i piękne jak rzeka?" – mały niedźwiadek zastanawiał się nad tym nie raz. Pod troskliwą opieką mamy dorasta i poznaje otaczający świat. Zachwyca go potęga i moc przyrody, jednak to w mamie dostrzega największą siłę, wytrwałość i oparcie. Podążając za swym wzorem, chce być taki sam jak mama.

W książce znajdziecie niewiele tekstu, bo główny prym wiodą tu ilustracje. Mam wrażenie, że momentami są bardziej wymowne. Zdecydowanie wzmagają przekaz, a subtelna, delikatna kreska doskonale uzupełnia metaforyczny tekst.

Przepiękna, kojąca historie, która doskonale sprawdzi się do wieczornego czytania.

To wydanie wniesie do dziecięcego świata dużo dobrego.
Dzięki tej bogato ilustrowanej czytance przeniesiemy się do cudownego świata bajek zachęcających do rozmów o tym, co ważne.
Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla Okruszka. To picturebook z chwytającą za serce historią. Historią o uważności i dorastaniu w pięknym otoczeniu przyrody. Historią opowiedzianą w niezwykle wciągający sposób. Historią wzbogacają wyobraźnię i sprawiającą, że czytanie stanie się wspaniałą, wartościową i niezapomnianą przygodą.
Córka uwielbia książki, w których głównymi bohaterami są zwierzątka, a takie które niosą wraz ze swoją treścią pouczający przekaz to dla nas istne perełki. Ta książka do nich należy. Jest pięknie ilustrowana oraz pokazuje, jak wielką siłą jest rodzina i rodzicielska miłość.
Zdjęcia środka na blogu BIBLIOTECZKA OKRUSZKA.

To wydanie wniesie do dziecięcego świata dużo dobrego.

Mały niedźwiadek bohater książki "Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości" uważa, że najsilniejsze i największe są niedźwiedzie i wprost nie może się doczekać kiedy urośnie i będzie taki jak jego mama. Niedźwiedzica się z tym nie zgadza i pokazuje maluchowi, że w przyrodzie istnieją rzeczy większe i silniejsze nawet od największych zwierząt. Taką siłą jest na przykład rzeka, która nieustannie jest w ruchu, nic jej nie zatrzyma, a na dodatek jest piękna i daje życie tak wielu roślinom i stworzeniom.
Niedźwiadek słucha mamy. Pod jej czujnym okiem poznaje świat, uczy się pokory, cierpliwości i samodzielności, aż na końcu dochodzi do wniosku, że jego mama "jest dokładnie taka jak rzeka...
Jest wielka i silna i piękna." I on również kiedyś taki będzie.

To przepiękna ciepła opowieść wprost przepełniona miłością. Całości dopełniają cudowne ilustracje, które momentami mówią więcej niż sam tekstu. Opowieść choć krótka potrafi wzruszyć i rozbawić oraz niesie ważne przesłanie, że nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi, to wiele zawdzięczamy swoim rodzicom, którzy troszczą się o nas i wspierają nas na każdym kroku 🩷

Ostatnio bardzo przypadła Wam do gustu książka „Idealny kamyk. Książka o sile rodzicielstwa” o uroczych wydrach, a dzisiaj pora przedstawić kolejny tytuł autorki Sarah Noble „Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości” tym razem o uroczym niedźwiadku.

Kolejny raz autorka nas zachwyciła i oczarowała. Mały niedźwiadek chce być taki jak jego mama, duży, silny.. na każdym kroku bacznie obserwuje mamę, a tym samym ją naśladuje. Żyjąc w przekonaniu że nie ma nic większego i silniejszego niż niedźwiedź. A jednak mama pokazuje mu rzekę która jest wielka, silna.. ucząc przy tym niedźwiadka pokory i cierpliwości. Niedźwiedzia mama jest wielka, silna i piękna jak książkowa rzeka stwierdza mały niedźwiadek ❤️

Autorka kolejny raz pokazuje, że w niewielkiej ilości tekstu można zmieścić cały wachlarz uczuć i emocji. Pokazując, że macierzyństwo oczami dzieci nie jest tak krytyczne jak my czasem uważamy.

Wzruszająca historia przy której miłość, czułość i ciepło wysypuje się na każdej stronie. Idealna książka do wieczornego czytania i tulenia ❤️

[egzemplarz do recenzji ]

Przepiękna opowieść skupia się na małym, ciekawskim niedźwiadku, którego mama przekazuje cenne lekcje cierpliwości i pokory wobec przyrody. Misiak marzy, że kiedyś dorówna wielkością swojej mamie, ale ta mądra niedźwiedzica ukazuje im obojgu, że siła i wielkość nie zawsze idą w parze. Uczy małego niedźwiadka respektu do otaczającego go świata, żeby jak najlepiej przygotować go do dorosłego życia.
Książka w piękny i metaforyczny sposób ukazuje głęboką więź matczyną i rodzicielską miłość, będąc jednocześnie doskonałym pretekstem do rozmów z dzieckiem na temat rozwagi i otaczającego go świata.

Przed Wami jedna z najbardziej uroczych i magicznych książek, jakie ostatnio czytałam z córką. Piękne ilustracje, minimalistyczne teksty sprawią, że uruchomi się Wasza wyobraźnia i serce zabije mocniej! Opowieść jest o małym, ciekawskim niedźwiadku, którego mama uczy cierpliwości i pokory do otaczającej przyrody. Misiak wie, że kiedyś urośnie i będzie tak duży, jak jego mama. Największy. Ona jednak pokazuje mu, że ani on, ani ona nie są najsilniejsi i najwięksi. Książka w przepiękny i metaforyczny sposób ukazuje matczyną i rodzicielską miłość. Będzie idealnym wstępem do rozmów z dzieckiem o rodzinie i miłości.

Najnowsze tytuły autorstwa Sarah Noble pięknie pokazują siłę rodzicielskiej miłości, przełożoną na zwierzęcy świat.

Bohaterami są niedźwiedzie - matka i syn. Mały niedźwiadek jest tutaj narratorem, to z jego perspektywy pokazany jest świat, co świetnie trafia do naszych małych odbiorców.

Nasz bohater uważa, że nie ma nic większego i silniejszego od niedźwiedzia. Sam sobie przecież ze wszystkim świetnie radzi. Jego mama się z tym jednak nie zgadza. Jest rzeka. To ona daje siłę wielu rzeczom.

"Rzeka jest wielka i silna.
Ale jest także piękna.

Mama się z tym zgadza.

Mówię mamie,
że jest dokładnie taka jak rzeka..."

W codziennych czynnościach, trwając tuż obok syna, mama uczy go samodzielności, pokory i szacunku do przyrody. A jednocześnie otacza parasolem opieki, dbając o bezpieczeństwo. Robi to wszystko z ogromną cierpliwością, spokojem i zrozumieniem.

Ta cudownie zilustrowana książka wprowadza wiele spokoju, atmosferę ciepła i miłości. Delikatne barwy sprawiają, że nie sposób oderwać od niej wzroku. Ilustracje są dopełnieniem tekstu, tworząc historię momentami bardzo zabawną.

To książka, która spodoba się maluchom właśnie ze względu na narratora - niedźwiadka takiego małego-dużego jak one same. Tak samo przekonanego o swojej mocy. Tak samo nieświadomego, że za każdym krokiem stoi wspierająca i kochająca mama.

"Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości" jest o więzi łączącej matkę z dzieckiem.
Niedźwiadek porównuje swoją mamę do rzeki- jest wielka, silna i piękna. I chce być taki jak ona.
Mama uczy go cierpliwości, samodzielności i pokory, bo zawsze może znaleźć się ktoś znacznie silniejszy nawet od niedźwiedzia.

• Może kupić
  • Chcę przeczytać Lilce
  • Dla dzieci
  • Samodzielne
  • Dla przedszkolaka

Dodaj cytat z książki Silna jak rzeka. Książka o rodzicielskiej miłości