O chłopcu, który stał się psem

Okładka książki O chłopcu, który stał się psem Ben Miller
Okładka książki O chłopcu, który stał się psem
Ben Miller Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
literatura dziecięca
How I Became a Dog Called Midnight
Wilga
2023-10-25
2023-10-25
Ewa Rosa

Uwielbiam książki dla dzieci napisane przez Bena Millera. Nie tylko za niezapomnianą przygodę, ale też za mądrość, którą przekazują młodym czytelnikom.

Autor zabiera nas w świat niezwykłych, wręcz magicznych zdarzeń. Za sprawą tej magii i nieprzychylnego zbiegu okoliczności główny bohater - George, zamienia się swoim ciałem z psem. Wyobrażacie to sobie? Znaleźć się w ciele zwierzęcia, czuć to co on, mieć wyostrzone zmysły, ale nie mieć możliwości mówienia? Początkowo ta sytuacja wprawiła mnie w lekkie skołowanie, ale szybko się z nią oswoiłam. A z czasem coraz bardziej się przekonałam, jak bardzo potrzebna była ta zamiana. Oczywiście nie zdradzę Wam dlaczego 🤭. Motyw wymiany ciał chłopca i psa jest wątkiem potrzebnym, ale pobocznym, pozwalającym spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Ten główny skupia się bardziej na przyjaźni i chciwości. To połączenie oferuje nam niezwykle ciekawą, intrygującą, wciągającą i angażującą powieść. Tempo wydarzeń i zwroty akcji nie pozwalają na nudę.

Moim zdaniem jest to kolejna świetna książka autora, z którą młodzi I starsi czytelnicy przyjemnie spędzą czas.

Ekscytująca historia utrzymana w baśniowym klimacie z elementami magii. Świat widziany oczami psa, wątek sensacyjny, trochę śmiechu, trochę wzruszeń. Mój syn, z którym ją czytałam, w każdym czarnym, kudłatym psiaku widzi teraz "Północ".

George razem tatą mieszka nieopodal rezydencji Bill House. Kiedy lady Jane i Koko wracają z półrocznej podróży dookoła świata niespodziewanie przyjeżdża z nimi tajemniczy mężczyzna. Jak się okazuje jest on nowym mężem lady Jane, z czego Koko nie jest zadowolona, ponieważ tęskni za tatą... Chłopiec nie ufa Clive'owi dlatego postanawia go szpiegować. Pewnej nocy tuż przed godziną dwunastą George'a budzi skrobanie w okno, jak się okazuje obudził go Północ, pies Clive'a. Gdy chłopiec biegnie za psem okazuje się, że mąż lady Jane stoi przy fontannie przed rezydencją z dwiema klatkami... Później wydarza się coś czego George nie potrafi zrozumieć, nie wie czy to mu się przyśniło czy to była prawdziwa magia...

Książka "O chłopcu, który stał się psem" było naszym pierwszym spotkaniem z twórczością autora. Była to niesamowita historia, którą czytało się bardzo szybko. Czcionka jest idealna dla dzieci, także nawet młodsze sobie poradzą z przeczytaniem tej książki. Warto wspomnieć, że w książce znajdziemy kilka czarno-białych ilustracji oraz na niektórych stronach ozdobniki. Historia George'a była naprawdę niesamowita. Można z niej również wywnioskować, że chciwość nie popłaca ;)

Polecam serdecznie "O chłopcu który stał się psem", a my z przyjemnością sięgniemy oo inne książki autora ☺️

Ben Miller przyzwyczaił swoich czytelników do opowieści wypełnionych magią, baśniowością i czarami. Jednak nie są to wyłącznie nierealne światy. Akcja książki „O chłopcu, który stał się psem” rozgrywa się bowiem w zwyczajnych realiach, jednak autor wprowadza do nich szczyptę (a nawet kilka szczypt) magii. I dzięki temu nawet karp, który do tej pory nam Polakom raczej nie kojarzył się magicznie, a prędzej muliście, zyskał nowe oblicze. Tajemnicze, niepokojące, fantastyczne.

„O chłopcu, który stał się psem” opiera się na motywie zamiany ciał. I mimo że taki wątek sam w sobie nie jest odkrywczy, to jednak pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Zwłaszcza jeśli ciałami zamienią się człowiek z psem. A nawiązania do dramatu Williama Szekspira, „Sen nocy letniej”, wzbudzają u młodych czytelników zainteresowanie tym dziełem literackim.

Ta intrygująca historia to również opowieść o relacjach, prawdzie i zaufaniu. To walka dobra ze złem, wyścig z czasem i potęga wyobraźni. Bo aby uwierzyć we wszystko, co przytrafia się bohaterom tej nieprawdopodobnej przygody, trzeba oderwać się od ziemi i sięgać wzrokiem poza to, co widoczne dla oczu. Jednak nie można zgubić skupienia i uważności, aby nadążyć za tym, kto jest aktualnie w jakim ciele. To pewnego rodzaju gimnastyka dla czytelnika.

Razem z Basią świetnie bawiłyśmy się przy tej książce. Fabuła wciąga i czaruje na tyle, że bardzo łatwo przenieść się wyobraźnią do opisywanych wydarzeń. A nawet rozmarzyć się, jakby to było zamienić się ciałami z psem. Polecam na długie mroźne wieczory!

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Och, wpadłam w ten wir na okładce, otworzyłam książkę
i przepadłam! Nie mogłam się już wyrwać, musiałam czytać
i dowiedzieć się, co było dalej i jak to się skończyło...

Powieść Bena Millera "O chłopcu, który stał się psem"
adresowana jest do dzieci w wieku 9 - 12 lat i one odnajdą się w niej najlepiej,
ale i ja-dorosła wsiąkłam w jej magiczno-kryminalną atmosferę ;-)
Zaangażowałam się w ekscytującą przygodę i niebezpieczną misję.

W treści nie ma żadnego wiru, zamiana ciał dokonuje się bez ruchu.
Nastąpić ona może w określonych dniach roku przy pewnej fontannie,
po wypowiedzeniu odpowiedniego zaklęcia.

Mieszkający w pobliżu 10-letni George wcześniej nic nie wiedział
o magicznych właściwościach fontanny, ale w wyniku przypadku
właśnie zamienił się ciałem z pewnym wielkim czarnym psem.

Chętnie poznawałby świat nosem, dawał się głaskać po brzuchu,
sadził olbrzymie susy i tarzał się w kupach borsuka ;-)
gdyby nie fakt, że akurat teraz potrzebuje rąk i mowy
do ratowania bliskich z niebezpieczeństwa.

Na szczęście może się porozumiewać z psem, który zajął jego ciało.
Czy to wystarczy do przekonania innych o swoich podejrzeniach?
Czy to wystarczy do ujawnienia knowań czarnego charakteru?
Czy wystarczy do uratowania taty, koleżanki i jej mamy?

Autor ma olbrzymią wyobraźnię, a piórem włada po mistrzowsku.
Doskonale kreśli charaktery bohaterów i ich wzajemne relacje.
Interesująco i realistycznie pokazuje świat z punktu widzenia psa ;-)
I zgrabnie łączy różne wątki.

Polecam!

Egzemplarz książki otrzymałam od wydawnictwa w zamian za recenzję.
Wydawnictwo nie miało wpływu na treść i formę recenzji.

Och, wpadłam w ten wir na okładce, otworzyłam książkę
i przepadłam! Nie mogłam się już wyrwać, musiałam czytać
i dowiedzieć się, co było dalej i jak to się skończyło...

Powieść Bena Millera "O chłopcu, który stał się psem"
adresowana jest do dzieci...

Magiczna opowieść dla dzieci, które są już gotowe na dłuższe formaty, ale wciąż potrzebują dużo bajkowego klimatu i prostego, lekkiego stylu. Dostarczy im sporej dawki zabawy i ekscytacji, nie tylko w oczekiwaniu na zaspoilerowaną tytułem, zamianę głównego bohatera w psa, ale i późniejszym wyścigiem z czasem, by sytuację tę odwrócić. Znajdziecie tu zaskakujące zwroty akcji, dużo „psiego” humoru, ale także wątki przyjaźni, straty i wytrwałości.

I już wprowadzam Was w fabułę, bo musicie wiedzieć, że zamiana ciała z psem to tylko jedna z wielu zwariowanych przygód, jakie spotykają bohaterów tej historii.

George mieszka z tatą, który jest zarządcą nieruchomości Hill House. Ten stary dom z ogrodem, jeziorem i piękną fontanną należy do lady Jane, która właśnie wróciła z długiego rejsu statkiem. Wybrała się na niego z córką, by trochę odetchnąć po rozwodzie. Ku wielkiemu zaskoczeniu George’a, lady Jane przywiozła z niego nowego męża - iluzjonistę Clive’a i jego psa o imieniu Północ. Chłopiec bardzo szybko orientuje się, że Clive coś kombinuje, a uprawiana przez niego magia sprawia, że zwierzęta zamieniają się ciałami. Próbując odkryć, jakie intencje nim kierują, George wciąga do prywatnego śledztwa córkę lady Jane - Koko. Niestety, na skutek magicznego zamieszania, chłopiec zamienia się ciałami z psem Clive’a - Północą i odkrywa, w jak dużym niebezpieczeństwie jest lady Jane.

W jaki sposób przekonać bliskich, że czarny, kudłaty pies to tak naprawdę on? Jak ostrzec bliskich przed niebezpieczeństwem? Jak poradzić sobie z nowo nabytymi, psimi skłonnościami?

Koniecznie poznajcie historię, która ma wszystkie cechy wciągającej książki. Zły charakter o niecnych zamiarach, rzucony czar i gorączkowe odliczanie do północy, by magia nie pozostawiła bohatera w ciele psa na zawsze. Znajdziecie tu zaczarowanego karpia, wzruszające spotkanie z dawno utraconym pupilem, a nawet ciemne katakumby.

Jestem pewna, że będziecie się z tą książką świetnie bawić! Polecam gorąco od ok. 7 roku życia.

Bohaterem książki jest George, który wraz ze swoim ojcem mieszka nieopodal Hill House należącej do lady Jane, która wraz ze swoją córką Koko, wybrała się w półroczną podróż dookoła świata. Jego mama zmarła, a ojciec dogląda i opiekuje się posiadłością podczas nieobecności jej właścicieli. Pewnej nocy George słyszy na zewnątrz wyjącego psa i postanawia sprawdzić, kto to. Panie, wcześniej niż planowały, wróciły, a wraz z nimi Clive – iluzjonista, nowy mąż właścicielki i jego pies Północ.
Pewnej nocy George zobaczył mężczyznę, który za pomocą fontanny dokonał zamiany ciał królika i papużki falistej. Do tego przeprowadził rozmowę ze swoim asystentem. Twierdził w niej, że będą milionerami. Chłopczyk wtajemnicza w sprawę Koko i oboje postanawiają pokrzyżować plany oszusta. Sprawy się komplikują, gdy George zamienia się ciałem z psem iluzjonisty.
Czy bohaterowi uda się wrócić do swojego ciała i powstrzymać mężczyznę?

Autor ma świetny styl pisania. Historię czyta się bardzo szybko, a akcję porównałabym do fali. Jeśli się już na nią wejdzie, to płynie się do samego końca, bo nie da się odłożyć książki w trakcie jej czytania.
Historia pokazuje jak silna jest więź łącząca człowieka z psem. Zwierzę ufa, kocha bezwarunkowo swojego właściciela pomimo jego wad i złego charakteru. Rozbudza ona wrażliwość na krzywdę zwierząt i zwraca uwagę na ważną rzecz, a mianowicie, że żywe zwierzę nie powinno stać się prezentem. Zaopiekowanie się nim powinno być świadomą decyzją nowego opiekuna. Ukazuje również co psy lubią najbardziej i wyjaśnia jego pewne zachowania, np. obwąchiwanie.

Wydanie książki przyciąga wzrok, a ilustracje idealnie wplatają się w tekst.
Czytelnik odnajdzie w książce: magię, humor, niebezpieczne pościgi, czarny charakter, wyścig z czasem i zakończenie… (nie zdradzę).
Zapraszam do lektury. Gwarantuję, że książka zachwyci czytelnika fabułą i ilustracjami. Polecam.

[ współpraca @Wydawnictwowilga ]

"O chłopcu, który stał się psem" to już czwarta książka Bena Millera, w której przenosi on nas w zupełnie inny świat, a mianowicie świat widziany oczami psa! Czytając słowo od autora, byłam zaskoczona, że w każdej z jego poprzednich książek, głównymi bohaterami są jego własne dzieci. A że przy pisaniu czwartej powieści, zdał sobie sprawę, że więcej potomstwa już nie ma, jego bohaterem stał się pies, który pewnego dnia stał się członkiem ich rodziny - i to zupełnie przez przypadek. Autor bowiem lubił pisać w kawiarniach i pewnego dnia właśnie tam pojawili się właściciele dwóch ogromnych psów i siedmiu małych szczeniąt. Także to czym się inspiruje autor jest po prostu fascynujące! Mam nadzieje, że autor napisze kolejny tom, bo już teraz jestem ogromnie ciekawa jego kolejnej inspiracji i oczywiście historii!

"Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być psem? George niespodziewanie będzie miał okazje się o tym przekonać..."

George to mały chłopiec, który wraz ze swoim ojcem mieszka obok wielkiej posiadłości Hill House należącej do lady Jane, która wraz ze swoją córką Koko, wybrała się w podróż dookoła świata. Jego ojciec miał doglądać domu, podczas ich nieobecności. Gdy pewnej nocy George słyszy na zewnątrz wycie psa, postanawia sprawdzić, kto niepowołany wszedł na teren posiadłości. Co się okazuje, lady Jane i Koko wróciły z podróży, wraz z Clive'em - podstarzałym iluzjonistą, nowym mężem właścicielki i jego psem, o imieniu Północ. I wszystko byłoby w porządku, gdyby pewnej nocy George nie zobaczył na własne oczy, jak nowy partner lady Jane wykorzystuje moc zaklętej fontanny do własnych niecnych celów. Do tego jego tajemnicza rozmowa z asystentem, któremu mówi, że będą milionerami. Chłopczyk wraz z Koko i psem, postanawia pokrzyżować plany oszusta. Jednakże sprawy się komplikują, gdy dzięki mocy zajętej fontanny, George zamienia się ciałem z psem Północą. Czy uda im się powrócić do swojej poprzedniej "formy" i powstrzymać złego iluzjonistę?

Ben Miller ma fantastyczne pióro. Historię czyta się dosłownie w mgnieniu oka, a wydarzenia, które mają w niej miejsce są tak płynne, że ma się wrażenie bycia ich świadkiem. Autor stworzył naprawdę magiczny świat, w fenomenalny sposób ukazując go oczami psa. George w ciele zwierzaka, zachowuje swoje myślenie, jednakże są rzeczy, w których wygrywa natura psa - takie jak np drapanie po brzuszku. Ta historia w świetny sposób pokazuje jak wielka jest więź między człowiekiem a psem, uwrażliwia młodego czytelnika w kierunku samych zwierząt, oraz pięknie pokazuje, że pies to największy przyjaciel człowieka. I nieważne czy jest on wzięty ze schroniska, czy kupiony za grube miliony. Wydanie tej książki jest przepiękne, zawiera w sobie czarno białe rysunki, które są tak cudnie wplecione w cały tekst, że z przyjemnością chłonie się te historie. Jeśli lubicie czytać z dzieckiem magiczne i lekkie historie, albo wasze dziecko już samo pochłania książki, to "O chłopcu, który stał się psem" z pewnością mu się spodoba. Nie brakuje tu magii, humoru, a nawet akcji i czarnego charakteru, który nadaje tej historii jeszcze większą nutkę ciekawości. Ja jestem zachwycona tą książka i z pewnością nadrobię poprzednie powieści autora. To idealna lektura dla młodszych dzieci! Polecam ogromnie!

Ależ to jest dobra lektura! Macie w domu psa? Jak byłam mała to bezustannie jęczałam mamie o zwierzątko. Oczywiście najbardziej chciałam psa, ale wiedziałam, że na to marne szanse, więc byłam gotowa zadowolić się JAKIMKOLWIEK zwierzęcym towarzyszem. Padło na... rybki 😂 I muszę przyznać, że ta miłość nie przetrwała zbyt długo. Chyba jednak marzyłam o większej interakcji z pupilem 😉 Dziś chciałam Wam pokazać książkę z psem i człowiekiem w roli głównej, przed którymi stanie ogromne i niecodzienne wyzwanie.

Odkąd zmarła jego mama, George mieszka tylko z tatą, który jest dozorcą starej willi, będącej własnością sympatycznej lady Jane i jej córki Koko. Choć ojciec chłopca potajemnie podkochuje się w swojej chlebodawczyni, zachowuje pełen profesjonalizm. Kiedy pewnego dnia, lady z córką wracają po półrocznej podróży w towarzystwie nowego męża, obaj panowie są mocno zaszokowani. Tym bardziej, że Clive, niechlujny iluzjonista, kompletnie nie pasuje do eleganckiej Jane.

Pewnej nocy George odkrywa niecne zamiary mężczyzny i czym prędzej dzieli się tą wiedzą ze swoją przyjaciółką Koko. Dziewczynka nie wierzy mu do chwili, kiedy chłopiec przez przypadek zamienia się ciałem z Północą, psem Clive'a. A wszystko za sprawą magicznej fontanny, obiektu pożądania oszusta.

Czy przyjaciele zdemaskują fałszywego męża? Czy uda im się odwrócić klątwę? I czy zdają sobie sprawę w jak ogromnym znaleźli się niebezpieczeństwie?

Mam za sobą lekturę trzech poprzednich książek Bena Millera i z przyjemnością przyznaję, że ta jest z nich zdecydowanie najlepsza. Ciekawa i błyskotliwa od pierwszych stron, wciągnęłam się w nią od razu i przeczytałam jednym tchem, w jeden wieczór. To świetna lektura dla lubiących zagadki, odrobinę magii i wierzących, że prawdziwa przyjaźń pokona wszystko. Polecam!

Dziecięca wyobraźnia ma wielką moc. Dzięki niej zwykły dzień można zmienić w niezapomnianą przygodę.

Ben Miller po raz kolejny pokazał nam, że świat przez niego stworzony jest fantastyczny, pełen wspaniałych przygód i niczym nieskrępowanej wyobraźni.

George mieszka razem ze swoim tatą. Sąsiadują z posiadłością lady Jane. Chłopiec przyjaźni się z jej córką Koko. Dzieci spędzają dużo czasu razem, jednak teraz staną oko w oko z rozwiązaniem pewnej tajemnicy. A we wszystko zamieszany będzie nowy mąż lady Jane.

Sąsiedzi George'a mają także psa. Za sprawą tajemniczego zaklęcia chłopiec i psiak zamienią się miejscami. Wydaje się to szalone i nierealne. Ale nie u Bena Millera, który jest mistrzem wyobraźni.

Gdy mija pierwszy szok, George i Północ próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Jak przekonać Koko, że doszło do zamiany? Przecież muszą pokrzyżować plany Clive'a. Zdecydowanie będzie się dużo działo.

To, co bardzo mi się spodobało w tej książe, to niesamowita wyobraźnia autora. Niezwykle wciągająca i zaskakująca historia oderwie wasze dzieci od rzeczywistości i zabierze do niezwykłego świata, który tylko czeka na spragnionych przygód wędrowców.

• E-booki do kupienia
  • Wyzwanie LC 2023
  • Czytane z dziećmi
  • Czytam dzieciom
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki O chłopcu, który stał się psem