Idealny kamyk

Świetlik
2024-01-24
2024-01-24
32 min.

Piękna wizualnie, jeśli chodzi o treść - szału nie ma :)

Piękna wizualnie, jeśli chodzi o treść - szału nie ma :)

Jaki powinien być idealny kamyk? Wystarczający twardy, aby mógł rozłupać małże, odpowiednio gładki, by łatwo można było go obracać w łapkach i drogocenny, aby stanowił coś o co warto dbać i nigdy nie zgubić.

Z takimi wskazówkami małe wydry ruszają na poszukiwanie idealnego kamyka. Znajdują go ico ważne spełnia on wszystkie oczekiwania, jest tylko jeden problem, kamyk jest jeden i każda wyderka chce, aby należał do niej. Małe spory i drobne potyczki doprowadzają do tego, że kamyk znika!

Przepięknie zilustrowana książka, w której kamyk stanowi nie tylko ważny w życiu wydry przedmiot, ale jest również metaforą więzi rodzinnych. Mocny i twardy, by przetrwał każdą kłótnię i spór, gładki by koił smutki i zmartwienia i drogocenny, by sam w sobie stanowił sens i podstawę do tego, by o niego dbać.

Jeśli szukacie pięknej książki o relacji o więzach rodzinnych, to ta książka nada się do tego doskonale. Opowiada o ich siłę, ale także pokazuje, że w każdej rodzinie mogą pojawić się przeciwności, najważniejsze, aby skupić się na tym co tak naprawdę się liczy.

Tę wyjątkową serię cechują również przepiękne tłoczenia na okładce - to taki miły dodatek dla miłośników detali.

"Idealny kamyk" to styczniowa nowość wydawnictwa Świetlik. To kolejne dzieło sztuki, które wyszło spod skrzydeł tegoż wydawnictwa. Zwraca uwagę szatą graficzną i przypomina o tym, co ważne. Podejmuje temat siły rodziny, odkrywając piękno przyrody i świata. Z lekkością i czułością głęboko dotyka istoty relacji z innymi – bycia razem.

"Idealny kamyk" uświadamia, że to, co najtrwalsze i najmocniejsze tkwi w rodzinie. To opowieść o rodzeństwie wydr, które marzą o tym, by znaleźć idealny kamień. Jak tego dokonać? Poszukiwania trwają długo i gdy rodzeństwo go znajduje, okazuje się, że kamień jest jeden, a wydr trzy. Co dalej? Czym okaże się najtrwalszy kamień?

W książce znajdziecie niewiele tekstu, bo główny prym wiodą tu ilustracje. Mam wrażenie, że momentami są bardziej wymowne. Zdecydowanie wzmagają przekaz, a subtelna, delikatna kreska doskonale uzupełnia metaforyczny tekst.

Przepiękna, kojąca historie, która doskonale sprawdzi się do wieczornego czytania.

"Idealny kamyk" uświadamia, że to, co...

W końcu ksiażka została dodana do serwisu, już myślałam, że czytając ją i trzymając w rękach pomyliłam autora bądź tytuł, ale zapewne to data premiery zrobiła swoje.

Cudna bajka o mocy rodziny, o miłości i o tym, że zawsze warto trzymać się razem i wtedy wsyztsko jest możliwe.

• Do biblioteki
  • Czytam sobie 2024
  • Dla dzieci
  • Czytane dzieciom
  • L-owe
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Idealny kamyk