Okładka książki Związani bólem Aleksandra Palasek
Okładka książki Związani bólem
Aleksandra Palasek Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
2024-02-21
2024-02-21

Tytuł : Związani Bólem
Autor : Aleksandra Palasek
Wydawnictwo WasPos
Data premiery : 21.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Historia inspirowana prawdziwym życiem.
Powieść porusza tematykę alkoholizmu i piekła, z którym muszą się mierzyć dzieci alkoholików.
Joanna zamiast korzystać z życia jak rówieśnicy, skazana jest na niepewność i obawę o matkę, dla której alkohol jest sensem życia. Młoda dziewczyna nie potrafi odciąć się od destrukcyjnego czynnika rujnującego jej przyszłość i opiekuje się matką, nie bacząc na swoje szczęście.
A co, jeśli na jej drodze pojawiłby się ktoś, kto pokazałby jej inną ścieżkę? Czy byłaby zdolna zacząć w końcu walczyć o siebie?
Książka, która może złamać Wasze serce, ale i dodać sił w walce o siebie.

" Nie. Matka nie była pijana, gdy wróciłam. Właściwie to spała. Ja w spokoju wzięłam prysznic i włożyłam piżamę. Cały czas na ustach czułam smak pocałunku na pożegnanie, na swoich plecach jego dłonie, a w mojej głowie buzowało od słów, które do mnie wypowiedział. "

Joanna, która opiekuje się matką alkoholiczką, nie ma sumienia odciąć się od niej i zacząć żyć swoim życiem.
Pewnego dnia Joanna poznaje Wojtka, z każdym ich kolejnym spotkaniem rodzi się między nimi więź.
Czy Joanna zacznie żyć po swojemu?
Czy jej matka wyleczy się z alkoholizmu?
Kim jest Wojtek i jaką on skrywa tajemnicę?
Piękna historia, która złamie serca czytelników i zostanie w pamięci na bardzo, bardzo długo.
Alkoholizm to powszechna choroba, która niszczy rodziny i ma ogromny wpływ na dzieci, które wychowują się w takich rodzinach.
Autorka w tej historii nie tylko porusza temat alkoholizmu, ale również samotności, depresji.
Piękna a zarazem smutna historia, która złamie emocjonalnie każdego czytelnika.
Gorąco polecam.
Dziękuję autorce i wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

Tytuł : Związani Bólem
Autor : Aleksandra Palasek
Wydawnictwo WasPos
Data premiery : 21.02.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Historia inspirowana prawdziwym życiem.
Joanna zamiast korzystać z życia jak rówieśnicy, skazana jest...

Na okładce książki widnieje napis „Historia łącząca miliony Polaków” i to jest prawda, ale ja napisała bym jeszcze tak: Historia ŁAMIĄCA SERCA CZYTELNIKÓW.

Istnieją książki, które się przeczyta i o nich zapomina…

Istnieją też takie, których fabuła zostaje we wspomnieniach na jakiś czas…

I są też takie jak ta… o których nigdy nie zapomnisz.

Joanna jest córką alkoholiczki, która niszczyła jej życie za dziecka i niszczy je teraz w dorosłości. Dziewczyna choć ma ogromny żal do matki, to jednak nie potrafi się od niej odciąć. Gdy dostaje telefon o jej pobycie w szpitalu od razu wszystko rzuca i wraca zza granicy, gdzie od jakiegoś czasu pracowała. Udając się na miejsce wie, że spodziewać może się wszystkiego. Stan matki daje wiele do życzenia, a mieszkanie woła o pomstę. Jednak dziewczyna doprowadza je do stanu używalności i odwiedza matkę w szpitalu, choć kosztuje ją to wiele nerwów i wstydu. To właśnie tam poznaje Wojtka, który obdarza ją ogromem serdeczności i zrozumienia, choć na początku Joanna nie opowiada mu o tej wstydliwej części jej życia. Pomiędzy nimi nawiązuje się relacja wyjątkowa. Ja jednak od samego początku czułam, że ten facet coś ukrywa i tak jak podejrzewałam – coś niesamowicie bolesnego. Bohaterka próbuje „naprawić” matkę, która po raz kolejny obiecuje, że podejmie terapię. W międzyczasie użera się z jej szemranym towarzystwem, które jedynie patrzy, aby jej matkę wykorzystać jako kompana do picia, najlepiej takiego co stawia alkohol i udostępnia do picia chatę. Jedyną odskocznią od tego wszystkiego są spotkania z Wojtkiem, który z każdą chwilą staje się jej coraz bliższy. Dzięki niemu czuje, że żyje… że jest normalną dziewczyną. Jest z nim szczęśliwa, a to sprawia, że zaczyna się otwierać i rozumieć, że jest warta więcej i może więcej, niż by się jej mogło wydawać.

Czy Joannie uda się poukładać swoje życie na nowo?

Czy matka faktycznie odbije się od dna? Jak wiele razy zawiedzie jeszcze córkę?

Jak zareaguje Wojtek dowiadując się o prawdziwym życiu Joanny?

Jaki sekret on sam ukrywa? I jak bardzo roztrzaska on serce dziewczyny na miliony drobnych kawałków?

Kiedyś czytałam pewną książkę i była to jedyna książka, której recenzję napisałam, ale nie byłam w stanie jej ocenić. Podobnie czuję i teraz. No bo jak wystawić taką ocenę… to jedna z historii, które nie powinny jej zupełnie podlegać…

Oceniać przedstawiony w niej problem? Oceniać umiejętności autora… ? Trudno jest myśleć o ocenie liczbowej, gdy macie do czynienia z czymś tak wartościowym. Zwłaszcza, gdy na końcu czytacie słowa od samej autorki. Jeżeli czytając książkę nie uroniliście łzy, zapewniam Was, że docierając do samego końca wam się to przydarzy.

Ta historia pokazuje, jak bardzo wpływają na nas doświadczenia z dzieciństwa i jak ważnym problemem jest sytuacja, gdy rodzic sięga po alkohol i zaniedbuje dziecko. Pokazuje też, że jeżeli zmagasz się z podobnym problemem to nie jesteś sam(a). I że zawsze można odmienić swój los, bo to my jesteśmy autorami własnego życia. Pokazuje też, że nie bez znaczenia są osoby, które spotykamy. Jedne relacje uczą nas ostrożności, czasami nienawiści… inne z kolei dają nam siłę do walki z samym sobą. I tak chyba właśnie było z Wojtkiem – był symbolem nadziei i zmiany… pojawił się w jednym z najcięższych momentów życia Joasi i pragnął pomóc jej je zmienić. Zmienić myślenie o samej sobie i o tym czego doświadczyła. Sprawił, że postanowiła zawalczyć o siebie. Końcówka jednakże sprawiła mi ogromny ból. Autorka robi tu też coś istotnego…. Pokazuje kilka zakończeń tej historii… które z nich będzie tym prawdziwym i ostatecznym? Poprzez to pokazuje, że życie potoczyć się może na różne sposoby… od nas samych zależy, który scenariusz zrealizujemy.

Jeżeli chodzi o książkę jako o książkę to mi brakowało trochę jednak tych zwrotów akcji, bardziej zawrotnej fabuły, czy gorących scen bohaterów – co bardzo w powieściach uwielbiam. Tu jednak chodziło o coś zupełnie innego, więc nie bardzo można nazwać tego minusem. Jako historia i jej sens, zamiar autorki to publikacja genialna.

Istnieją książki, które się przeczyta i o nich zapomina…

Istnieją też takie, których fabuła zostaje we wspomnieniach na jakiś czas…

I są też takie jak ta… o których nigdy nie zapomnisz.

Joanna jest córką...

💞 OPINIA 💞

Tytuł: Związani bólem "
Wydawnictwo: @waspos

" Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy. Patrząc z góry wokoło, świat wydaje się lepszy"

Joanna to 20-letnia dziewczyna, która opiekuje się swoją matką alkoholiczką. Przez swoją matkę nie może korzystać z życia jak jej rówieśnicy. Ciągle boi się o matkę dla której alkohol jest ważniejszy od własnej córki. Nie potrafi odciąć się od tego patologicznego środowiska gdyż na nadzieję że jej matka się opamięta i znacznie się leczyć. Pewnego dnia poznaje Wojtka.
Czy on pomoże odciąć się od matki i zawalczyć o sobie?

"Związani bólem" to historia która złamała moje serce i rozwaliła mnie emocjonalnie. To historia która opisuje trudne, pełne dylematów i bólu życie alkoholików, ale ono jest niczym w porównaniu z bólem który czują osoby związane z nimi emocjonalnie. Ta książka przybliża nam destrukcyjną zależność między dzieckiem alkoholika a nim samym. Dzieci alkoholików często stwarzają pozory,że wszystko jest w porządku a tak naprawdę ciągle żyją w lęku i wstydzą się z jakiego domu pochodzą. Autorka oprócz alkoholizmu porusza w swojej książce również temat depresji, samotności i choroby. Książkę przeczytałam jednym tchem tak wciągnęła mnie ta historia. Wylałam wiele łez czytając ją. Całym sercem polecam przeczytać ❤️

💞 OPINIA 💞

Tytuł: Związani bólem "
Wydawnictwo: @waspos

Lubicie historię inspirowane prawdziwym życiem?

"Każdy miał swoje prywatne piekło. Ja złudnie trzymałam się myśli, że to moje jest najgorszym, tym, którego trzeba się wstydzić, ale po poznania Wojtka zdałam sobie sprawę, że zatracając się w tym przekonaniu, sama siebie krzywdzę."

Książka ta porusza bardzo wiele trudnych tematów, z którymi możemy spotkać się na codzień. Alkoholizm , syndrom DDA, odrzucenie, depresja , walka o lepsze jutro , brak akceptacji i miłości, zagubienie i trudne relacje z rodzicami. Pozycja ta pochłonęła mnie od pierwszej strony ,a emocje które mi towarzyszyły podczas czytania są ze mną do dziś. Bardzo zżyłam się z główna bohaterką i mocno jej kibicowałam. Brak miłości od zagubionej matki, brak akceptacji otoczenia sprawiło, że miała bardzo trudne życie, o którym czasem nie zdajemy sobie sprawy. Musiała bardzo szybko dorosnąć i zacząć walczyć. Autorka rewelacyjnie nakreśliła rzeczywistość rodziny ,w której główna rolę odgrywa alkohol. To choroba ,która niszczy całą rodzinę.

"Jestem córką alkoholiczki. Takimi słowami mogłabym zaczynać każdą znajomość."

To niesamowicie bolesna ,emocjonalna wzruszająca i mądra książka z głębokim przesłaniem. To historia ,która powinna być przeczytana przez każdego, ponieważ otwiera oczy na różne problemy i zmusza nas do refleksji .

"- Widziałam zbyt wiele zła, by wierzyć jeszcze w ludzi. W moją matkę kompletnie nie wierzę, a już na pewno jej nie ufam. Zabiła we mnie wszystko, co może mieć w sobie młoda kobieta. "

Wiecie ,że nie dostaniecie ode mnie nic z fabuły, ale możecie mi zaufać, że to książka godna polecenia ,przez którą inaczej spojrzycie na świat.

Lubicie historię inspirowane prawdziwym życiem?

A co, jeśli na jej drodze pojawiłby się ktoś, kto...

Hej dziś przychodzę do was z recenzją książki która porusza trudne tematy alkoholizmu, syndrom DDA, depresja, choroba. Książka ta na pewno powinna być przeczytana przez każdego, dlatego że dzieci alkoholików są nie właściwie oceniani przez społeczeństwo. Oni nie są gorsi i nie są inni. Nie są złodziejami ale za to są bardzo skrzywdzeni a całą winę biorą na siebie.

Zacznijmy po krotce kogo my tu mamy, otóż poznajemy Joannę, która wychowała się przy matce alkoholiczce. Od zawsze marzeniem Joanny było to żeby mama przestała pić. Pomimo lat cierpienia, upokorzeń Asia wyrosła na mądrą kobietę, która chciała walczyć o siebie. Tylko ta walka zawsze była w cieniu swojej matki, za którą Asia czuła się cały czas odpowiedzialna. Pewnego dnia w szpitalu, po przykrych wydarzeniach z matką, poznaje Wojtka. Dzięki niemu zaczyna inaczej patrzeć na siebie i swoje potrzeby. To on daje jej nadzieję na lepsze jutro, to on daje Asi do zrozumienia ze jest warta więcej niż jej się wydaje.
Tylko kim jest tak naprawdę Wojtek?
Jakie tajemnice skrywa?
Dlaczego ukrył prawdę o sobie?

Niespodziewalam się tak świetnej książki która pokazuje nam brutalny świat. Alkoholizm to choroba która niszczy nie tylko pijącego ale także i najbliższą rodzinę. Asia zawsze czuła się odpowiedzialna za matkę, nie potrafi jej zostawić i odciąć się od tego świata. Zawsze powtarza że to jej matka. W tym momencie widzimy że więź dziecka do matki jest bardzo duża, ale Asia nie potrafi odejść.

Książka na pewno zmusza do dużej refleksji, do spojrzenia co się dzieje na tym świecie, jak cierpią niewinne osoby. Książkę czytało mi się bardzo szybko, była pełna wzruszeń i bólu. Napisana jest z perspektywy głównej bohaterki, niekiedy ona sama zwraca się bezpośrednio do nas. Na pewno zostanie w mojej pamięci długi. A zapytacie co z zakończeniem?
Otóż stworzyć musicie je sami, ja dla Asi wybrałam jak najlepiej bo po tym co przeszła zasługuje na szczęście.

DDA to skrót od Dorosłe Dzieci Alkoholików. Jest to odpowiednik określenia używanego w literaturze anglojęzycznej: Adult Children of Alcoholics, Al-Anon i Alateen. Na samym początku nazwy te odnosiły się do grup wsparcia zrzeszających osoby zmagające się z chorobą alkoholową i ich rodziny.
~
Główną bohaterką jest 20-lenia Joanna, która od najmłodszych lat boryka się z chorobą alkoholową swojej matki. Niestety alkohol niszczy nie tylko zdrowie ale i życie, a uzależnienie Iwony doprowadziło do zaniedbania własnej córki. Najważniejszy był na niej tylko alkohol i znajomi od kieliszka.
~
Niestety Joanna jako dorosła kobieta nadal potrzebowała wsparcia i pomocy matki. W końcu każdy mając jeszcze rodzica jest w dalszym ciągu dzieckiem, które potrzebuje rozmowny i rady rodzica. Ale Asia musiała ciągle troszczyć się o matkę i jej potrzeby zapominając o swoich.
~
Co wydarzy się w życiu Asi? Czy w końcu zajmie się sobą? Czy Asia zmieni swoje dotychczasowe życie?
~
"Związani bólem" to bardzo emocjonująca i wzruszająca historia. Książka porusza bardzo trudne i ważne tematy, niestety często tematy tabu. Alkoholizm jest niestety bardzo częstą przyczyną wszelkich problemów, i nie cierpią tylko osoby chore ale przede wszystkim bardziej ich bliscy.
~
Autorka zagłębia czytelnika nie tylko w alkoholizm czy DDA, ale również porusza temat samotności czy depresji. Autorka porusza pewną część swojej prywatnej historii. Książka wywołała we mnie bardzo dużo emocji, były momenty że po prostu płakałam.
~
Muszę przyznać, że moja książkowa imienniczka jest naprawdę bardzo silną babką. Mimo przeciwności losu nie poddaje się i walczy o to aby było lepiej. Mimo, iż matka ciągle ją rani i zawodzi to Asia nie potrafi odmówić jej pomocy.
~
Książka zmusza do refleksji i uczy jednocześnie. Idąc chodnikiem po ulicy nie powinniśmy oceniać ludzi po wyglądzie czy sposobie ubierania, gdyż nie wiemy czy ta osoba nie żyje z alkoholikiem i w ten sposób się maskuje. Na pewno każdy z nas zna kogoś, kto zmagał się z podobnymi problemami. Zresztą każdy z nas ma jakiś problem w życiu mniejszy lub większy.
~
Jeśli chcecie poznać chociaż troszkę życia dorosłych dzieci alkoholików to koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę. Mnie ta lektura pozwoliła otworzyć oczy na otaczający świat, i zmusiła do pewnych refleksji aby coś zmienić chociażby w samej sobie.
Dziękuję autorce za możliwość poznania tej historii ♥️
Dziękuję wydawnictwu Was-Pos🥰

~

,,Związani bólem" to niezwykle bolesna i jednocześnie prawdziwa historia.

Pokazuje rzeczywistość osób żyjących w dysfunkcyjnej rodzinie. Gdzie alkohol czy inne używki są na porządku dziennym. Gdzie alkohol jest ważniejszy niż wszystko inne.

Obrazuje jak wygląda życie osoby w takiej rodzinie, jakie myśli ją nachodzą, jak reaguje na różne sytuacje, czy chociażby jak przebiegają ich kontakty z innymi ludźmi. Bo pomimo, że wydaje się być to "błahym problemem" to trwanie przez całe życie w takiej relacji gdzie między członkami rodziny zawsze stoi alkohol jest niezwykle trudne i obciążające oraz koszmarnie mocno wpływa na psychikę.

Główna bohaterka Joanna mierzy się z tym od dzieciństwa. Jest całkowicie świadoma tego co dzieje się z jej matką i jest świadoma tego jak destrukcyjne jest trwanie u jej boku. Ale przecież to jej mama...

"Jestem córką alkoholiczki. Takimi słowami mogłabym zaczynać każdą znajomość."

Książka pokazuje jak uzależnie wpływa nie tylko na osobę uzależnioną, ale też na osoby w jej otoczeniu. Jak ludzie pośrednio dotknięci uzależnieniem sobie z nim radzą i jak wpływa to na ich funkcjonowanie w świecie. Co czują, jak sobie z tym radzą.

"Mogłabym opowiadać o poczuciu straty, wielkim żalu i wściekłości, którą czuję przeważnie raz na parę miesięcy. Bo właśnie tyle wynosi średni okres trzeźwości mojej matki."

Jest to niesamowicie wzruszająca, bolesna i do bólu prawdziwa historia. O rodzinie, o wyniszczającym uzależnieniu i o wsparciu. Bo trudno jest wydostać się z toksycznego środowiska, ale z odpowiednia motywacja i wsparciem jest to możliwe. A ta książka idealnie to pokazuje.

"Każdy krok do przodu, z dala od piekła, które tworzy osoba spożywająca alkohol, jest dla Was dobry. Nie bójcie się tego i róbcie to, co dla Was najlepsze. Oni i tak już zniszczyli sobie życie, nie musicie dawać im niszczyć swojego."

Nie raz łzy stanęły mi w oczach podczas czytania. Niektóre sceny czytałam z zaciśniętym sercem i niedowierzaniem, bo cały czas nie dociera do mnie, że niektórzy z takimi sytuacjami mierzą się na co dzień. Momenty z Wojtkiem jednocześnie łamały i sklejały moje serce. Jak już będzie się zabierali za czytanie to pamiętajcie o przygotowaniu chusteczek to zapewniam, że wam się przydadzą🥹😭

,,Związani bólem" to niezwykle bolesna i jednocześnie prawdziwa historia.

Witajcie dziś przychodzę do Was z recenzja wspaniałej książki która potrafi sponiewierać ilością emocji, smutku, rozdarcia i wewnętrznego głosu walki.
Dziękuję autorce @palasekaleksandra_autorka i @waspos za możliwość przeczytania tej książki.

Związani bólem

Książkę przeczytałam kilka dni temu ale dopiero teraz piszę recenzje jak juz zdążyłam ochłonąć z emocji. Odebrałam ja bardzo osobiście bo tak samo jak i bohaterka poznałam smak rodzica alkoholika a potem kolejna życiowa wtopa pierwszy mąż narkoman i alkoholik. Była to długa zyciowa przeprawa przez demony jakie nikt normalnie nie chciał by poznać ale całe szczęście mam to juz za sobą chociaż zdarzają sie takie dni że wspomnienia wracają i uwierzcie mi nigdy nie sa chciane.
W książce poznajemy dwoje młodych ludzi którzy dźwigaja ogromny bagaż życiowy. Ich spotkanie wydaje sie byc przypadkowe ale tak naprawdę oboje potrzebują siebie bardziej niż sądzą. Ich czas to chwila oddalenia sie od zmartwień i trosk. Każde z nich ma tajemnice które chcą wyjść na zewnątrz.. Czy poznanie swoich demonów przyniesie im ukojenie? Niby wszystko zaczyna sie układać by w najlepszym momencie zszargać nadzieję i dobić. Przeżywałam raz po raz każdy krzyk bezsilności ich oboje.
Gdy przyszedł moment zwrotny w tej historii było to naprawdę bolesne i przykre 🥺 już sie bałam że totalnie mnie rozsypie ta cała sytuacja ale jest ta nutka nadziei. Jest w końcu ta tęcza której po cichutku każdy z nas pragnie ujrzeć po burzliwych dniach... Miesiącach.. Latach..
Według mnie każdy powinien poznać tą historię taką prawdziwą bez owijania wszystkiego w kokon piękna uwielbienia którego nie ma jest tylko w naszej wyobraźni. Tak jak bohaterka walczyłam o rodzinę która nie była tego warta, w końcu za walczyłam o sobie 💖czy było łatwo? Nie.. Czy było warto 🥹Tak ✨ mam w końcu to czego sama nigdy nie miałam, poczucie miłości, bezpieczeństwa i to ze jesteśmy komuś potrzebni.
I wy tez o tym pamiętajcie 💖zawsze warto walczyć o siebie, o swój skrawek nieba na ziemi. Potwory zawsze się czają wokół nas ale nie pozwólcie na to by Was opętały, by zawładneły waszym życiem.
Nieważne ile Wam zajmie pokonanie swojego demona, swojego cienia zawsze wyjdzie słońce

Związani bólem

"Związani bólem" Aleksandry Palasek to historia bardzo emocjonalna. Poznajemy tutaj 20 letnią Joannę, która wychowywała się u boku matki alkoholiczki. Największym marzeniem małej, później dorastającej Asi było, aby mama przestała pić. Jednak matka naszej bohaterki wolała użalać się nad sobą i pić, niż być trzeźwa i stawiać czoło codziennym problemom plus zająć się wychowywaniem córki. Pomimo tego, Asia wyrosła na silną, śliczną i mądrą kobietę, która chciałaby zawalczyć o siebie, ale ma w głowie ciągłe poczucie, że musi być w pobliżu matki. W pewnym momencie, kiedy w życiu naszej bohaterki znów źle się dzieje, staje na jej drodze Wojtek. Ten tajemniczy i momentami dziwnie zachowujący się mężczyzna staje się takim światełkiem dla Asi. Ona dzięki znajomości z tym mężczyzną zaczyna dostrzegać pewne rzeczy i sprawy inaczej niż do tej pory. To właśnie Wojtek jest jedyną osobą, która choć krótko zna Asię poznaje jej tajemnice, jej lęki i obawy i to on radzi jej, aby nie dała się stłamsić matce, tylko zawalczyła o siebie - bo jest tego warta! Ta znajomość była też takim impulsem dla Joanny do zmian w jej życiu. Nie jakichś spektakularnych i natychmiastowych. Ale do takich małych, dających radość naszej bohaterce. Tylko dlaczego Wojtek sam o sobie i swoich tajemnicach nie opowiedział Asi? Dlaczego ukrywał prawdę o sobie? Na te i pozostałe dręczące mnie podczas czytania pytania, odpowiedzi znalazłam i Wy znajdziecie w książce. Mnie dręczyło też pytanie - dlaczego właściwie Joanna nie wyprowadziła się od mamy? Jednak i to nasza młoda kobieta wyjaśnia nam w tej historii. I może niekoniecznie miałam ochotę się z tym zgodzić, bo uważam, że takie toksyczne osoby trzeba izolować od siebie, to rozumiem punkt widzenia Asi.

Powiem tak - świetna historia, którą naprawdę warto poznać, warto ją przeczytać! Ogrom emocji, który buzuje w głównej bohaterce, czytelnik odczuwa mega realistycznie. Super są momenty, kiedy nasza bohaterka opisuje czy tłumaczy się nam, czytelnikom, tak jakby fatycznie w tej chwili właśnie do nas się zwracała! Po przeczytaniu tej książki wzięło mnie na refleksje. Doszłam do wniosku, że tak jak zdrowy człowiek nie zrozumie chorego, tak też trzeźwy człowiek nie dogada się z pijanym. Tutaj mamy matkę - alkoholiczkę i córkę, która od małego musiała patrzeć na przeróżne sceny, których dziecko nie powinno było oglądać. A jednak, w ilu domach takie sceny to normalność? W wielu na świecie. I te dzieci, bez różnicy czy to matka pije, czy ojciec pije, patrzą na tego zalanego alkoholem człowieka. Niejednokrotnie pewnie to dziecko też musiało przyprowadzić swojego rodzica do domu, niejednokrotnie musiało wyciągać rodzica z równie nietrzeźwego towarzystwa, ale również musiało się mierzyć z głodem, z odmową zakupu czegoś tam co by chciało, bo rodzic przepił pieniążki, ale też musiało wysłuchiwać skarg, obelg czy innych kąśliwych uwag od sąsiadów czy obcych ludzi. A w najgorszym razie było jeszcze bite przez pijanego rodzica. Asia nie była, ale ja nie jedno widziałam i nie jedno słyszałam w swoim życiu i też wiem co się dzieje kiedy ktoś ma za dużo alkoholu w sobie! Tutaj, w książce poruszany jest alkoholizm i wszystko co się z nim wiąże, także DDA, jest też temat chorób, między innymi depresja, stwardnienie rozsiane czy próby samobójcze i okaleczanie ciała. Sporo jak na taką niedługą w sumie historię. Ale jest to tak całościowo pięknie ze sobą powiązane, że tworzy interesującą całość. Nie wiem jak jest z Wami, ale mnie takie, emocjonalne i refleksyjne historie zostawiają na koniec z mętlikiem w głowie. I dziękuję autorce za tę historię, która pokazuje, że fakt, iż wychowujecie się w rodzinie u boku alkoholika, to Wy nie musicie iść w ślady takiego człowieka! Wy możecie oderwać się od takiego środowiska, możecie zmienić swój los i to co jest też ważne, to że DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholika też mogą poszukać pomocy u specjalistów, a wręcz powinni.

BÓLEM 🤎

Wydawnictwo: Waspos

Witajcie kochani ❣
Dziś przychodzę do Was z piękna, poruszająca powieścią.
Z książką, która na długo pozostanie w mojej pamięci. Jest bardzo wzruszająca, podczas czytania towarzyszyły mi bardzo duże emocje.
Czasami ,aż musiałam ją sobie dawkowć.
Promem alkoholizmu jaki, jest opisany w tej książce, walka córki o matkę.
Z drugiej strony poznajemy chłopak, młodego pełnego marzeń człowieka, który nie może pogodzić się ze swoją chorobą.
Stwardnienie rosiane i alkoholizm.
Dwa bardzo ważne tematy, problemy które mogą dosięgnąć każdego z Nas.
A po środku tego wszystkiego znajduje się Nasza bohaterka Joanna.

Od dziecka jest świadkiem nadużywnia akohlu przez matkę.
Dla niej poświęca siebie samą.
Z chwilą ,kiedy poznaje fajnego, miłego chłopak, który pokazuje jej inny śwat.
Okazuje się że sam jej chory.
I tu zaczyna się wątek, który wyrwał mi serce 💔.

(Nie będę Wam zdradzać co się wydarzyło.
Powiem tylko że duża paczka chusteczek się przyda.)

POLECAM SERDECZNIE tą historię, która nie jeden osobie złamie SERCE ❣

BÓLEM 🤎

Wydawnictwo: Waspos

Witajcie kochani ❣
Dziś przychodzę do Was z piękna, poruszająca powieścią.
Czasami ,aż musiałam ją sobie dawkowć.
Promem alkoholizmu jaki, jest opisany w tej książce, walka córki o...

• Przeczytane#2
  • Posiadam e-book w pdf
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Związani bólem