Na granicy rozsądku

Okładka książki Na granicy rozsądku Aleksandra Palasek
Okładka książki Na granicy rozsądku
Aleksandra Palasek Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-11-24
2023-11-24
Romans erotyk mafia

Karolinę i Borysa można poznać w I tomie - Na granicy sumienia. Wydarzenia, które towarzyszyły w pierwszej części nie pozwoliły zapomnieć o bohaterach...
👱‍♀️Teraz kolej na ich dalsze losy. A więc... Karolina zostaje przesłuchana przez policję, która liczy, że wsypie Borysa i przyzna się do znajomości z nim. Tak się nie staje. Dziewczyna przeżywa istne piekło, tkwi w upokorzeniu, żalu a to wszystko, aby chronić ukochanego przed więzieniem. Jej zastępcza rodzina ją odtrąca, po tym jak najmłodsze przybrane rodzeństwo zostaje im odebrane. Bohaterka ma coraz więcej wrogów niż sprzymierzeńców. Nie ufa już nikomu, a nawet zastanawia się czy jej ukochany naprawdę ją kocha.
👱🏻‍♂️ Borys, no cóż, dalej tkwi w świecie przestępczości. Jednak za sprawą Karoliny czuje, że pęka i coraz częściej ukazuje swoje człowieczeństwo. On sam jest również na granicy więzienia, ponieważ policja depcze mu po piętach. Stawia na szali swoją miłość do Karoliny i dąży do celu, aby z tego bagna wyjść z twarzą. Postanawia małymi krokami wycofać się z przestępczej szajki, aby móc uciec z ukochana i synem poza granice Polski.
👫🏼Bohaterowie zostają postawieni przed trudnymi wyborami i swoim rozsądkiem. Czy miłość ich obojgu zniesie te wszystkie tortury? Czy taka miłość ma świetlaną przyszłość i szczęśliwe zakończenie? Co się wydarzy i zmieni ich losy?
O matko 🙈 takiego obrotu spraw to się nie spodziewałam. Autorka @palasekaleksandra_autorka naprawdę zapewniła swoim czytelnikom ostrą jazdę bez trzymanki🤯 Pokazała nam na ile może wytrzymać człowiek i ile jest w stanie poświęcić dla miłości. Naprawdę bohaterowie przeżywali istną rzeź na ziemi, ale do czasu. Nie sądziłam, że aż taki los czeka Karolinę i Borysa. Jednak nie każda historia dla kochanków kończy się happy endem, gdzie książę podarzą na białym koniu, by uratować swoją księżniczkę. Tyle emocji zapewniła mi ta książka, że zapewne na długo zapamiętam tę dwójkę. Więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć: POLECAM 💜

,,(...) Jego dotyk sprawiał, że zapominałam o wszystkim, co było złe. Liczyło się tylko tu i teraz. Ta wielka miłość, która zdarza się tylko raz w życiu. "

Tylko dotyk ukochanej osoby jest dla nas uzdrowieniem. Prawdziwa miłość moim zdaniem zdarza się tylko raz,a ta pierwsza na pewno jest wyjątkowa. Nawet jeśli później na naszej drodze stanie ktoś inny, ale ta pierwsza zawsze zostanie w naszych sercach, umysłach...
Czy miłość zakazana jest warta tak dużego poświęcenia? Czy to co nie znane, zakazane jest warte tego, aby stracić wszystkich bliskich?

,, (...) To, co zrodziło się między nami w tym chorym świecie, w sytuacji tak surrealistycznej, że bardziej się nie dało, miało w sobie coś wyjątkowego. Siłę i nadzieję na lepsze. "

Czy dziewczyna wytrzyma wszytskie próby, które życie rzuca jej pod nogi , aby zaznać szczęścia? Czy pomimo tak dużej różnicy między Borysem a Karoliną ich uczucie ma szansę?
Przekonajcie się sami. 😉

To moje drugie spotkanie z piórem autorki, które było bardzo udane. Bardzo podoba mi się styl autorki i to jak została przedstawiona relacja między bohaterami. Mimo, że Karolina została przedstawiona jako niedojrzała osoba to umiała znaleźć w sobie pazurka i zawalczyć o swojego ukochanego. Borys starał się ją wspierać ale wiadomo, że i on nie miał łatwo w świecie półświatka, gdzie miał jeszcze syna, któremu musiał zapewnić bezpieczeństwo. Koniec książki był dla mnie ciężki płakałam przy nim myślałam, że jednak inaczej potoczy się zakończenie. Nie uważam, że było złe ,było dobre, ale zaskakujące. Warto sięgnąć po tą serię , przynajmniej mi się bardzo podobała 🥰

Jest to kontynuacja losów Karoliny i Borysa. Jednakże oprócz głównych bohaterów poznajemy także dwie postaci, które ostro namieszają: Blacha - policjant, któremu z niewiadomych przyczyn bardzo zależy na schwytaniu Borysa, oraz Sylwia - kret, pracujący w policji. Oj będzie się działo.

Po dramatycznym zakończeniu tomu I, w tym od razu mamy kontynuację. Karolina jest w więzieniu i za wszelką cenę stara się milczeć i nie ujawniać swojego związku z Borysem, członkiem grupy przestępczej. Czy to aby słuszny wybór? A może powinna przyznać się do wszystkiego, bo Borys nie darzy jej uczuciem, a jedynie wykorzystał ją? Mnóstwo pytań, a odpowiedzi wciąż brak.

Karolina mimo młodego wieku, 19 lat dzielnie się trzymała. Była atakowana z każdej strony, począwszy przez policję po jej rodzinę zastępczą .Mimo to starała się nie popaść w obłęd i wytrwale czekać na mężczyznę swojego życia, co z każdym dniem było trudniejsze. Pojawiało się coraz więcej wątpliwości i przemyśleń..

Borys za to, momentami mnie wkurzał. Mącił dziewczynie w głowie. Rzucał zdawkowe zdania o ile w ogóle się spotkali. Chociaż momentami jego skorupa zaczynała pękać i stawał się ludzki. Ciężko było odgadnąć jakie ma tak naprawdę zamiary.

W tym tomie także mamy całe mnóstwo emocji, tajemnic i niedomówień. Do tego wszystkiego w tej części na próżno szukać cukierkowej i słodkiej relacji. Jest tu mnóstwo bólu, łez i cierpienia. To nie jest łatwa i prosta miłość. Co więcej pod koniec książki mi samej poleciały łzy co praktycznie wcale się nie zdarza. Miałam ochotę rzucić czytnikiem. 😭 Samo zakończenie jest zaskakujące i mało spotykane w tego typu książkach. Muszę przyznać, że była to bardzo ciekawa odmiana.

Po takim zakończeniu części pierwszej nie było mowy abym nie zaczęła czytać kolejnej. Bardzo byłam zaintrygowana tak tą historią, iż sama nie wiedziałam jak tym razem autorka potoczy losami głównych bohaterów. Do tego dochodzą nowe postacie oraz pełno tajemnic i intryg. Dlatego zapinajcie pasy i jedziemy!

Karolina i Borys nie mają ułatwionego zadania. Ich miłość zostaje wystawiona na próbę. Choć wszystko w koło próbuje przekonać kobietę, że jej zauroczenie szybko zmieni się w stratę gdyż ten mężczyzna nie będzie uganiał się za gówniarą. Dni mijają a Karolina nie wie, co ma zrobić. Do czasu, gdy Tymoteusz postanowi zbliżyć się do Karoliny.

Kto jest kretem w policji?

Dlaczego Tymoteusz tak bardzo chce zamknąć Borysa?

Jak zakończy się historia Borysa i Karoliny?

Autorka udowadnia nam swój kunszt swojej twórczości i bardzo podziwiam jej pomysłowość. Nie spodziewałam się takich obrotów spraw a książkę czytałam z zapartym tchem ciekawa, co może wydarzyć się z każdym kolejnym rozdziałem. Książka od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać. Grzechem było by gdybym nie wspomniała słowem o okładce. Przyciąga wzrok i każe stanąć na chwilę gdyż nie możemy przejść obok niej obojętnie.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Język i styl pisarki jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć lektury dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Muszę wam powiedzieć, że najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie, które jest nieprawdopodobne i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś autorka pozwoli nam poznać historię Miłosza.

Karolina i Borys nie mają ułatwionego zadania. Ich miłość zostaje...

"Na granicy rozsądku" autorstwa Aleksandry Palasek to kontynuacja losów Karoliny i Borysa z pierwszej części pod tytułem "Na granicy sumienia". Mamy tutaj do czynienia z romansem mafijnym, naprawdę z zaskakujących romansem. Wiele można było się spodziewać po pierwszej części, ale ta zdecydowanie ją przebiła. Spotykamy Karolinę w momencie kiedy zostaje zatrzymana przez policję i trafia do więzienia. To co tam przechodzi i jak zostaje to opisane wywołuje dreszcz na skórze w trakcie czytanie. Jest to dla niej trudną lekcją, ale nie zmienia to jej uczuć do Borysa, przez którego jej życie tak drastycznie się zmienia. Kiedy wychodzi na wolność, wszyscy są przeciwko niej. Nikt nie rozumie przez co przechodzi, sama też nie ma odwagi się tym z nikim dzielić. Cały czas czeka na najmniejszy znak i kontakt od Borysa. Kocha go miłością tak ogromną, że patrząc na to przez co przechodzi, bywały momenty, że dziwiłam się tego uczucia. Natomiast Borys dalej tkwi w brudnych interesach, obiecuje Karolinie wiele, każe jej czekać i być cierpliwą ale nie idą za tym działania i czyny. W tej historii pojawiają się jeszcze dwie ważne postacie Tymon i Sylwia. Do obu postaci miałam mieszane przeczucia, nie rozumiem czemu większe obawy kierowałam do Tymona, kiedy to jednak nie on zaskoczył mnie najbardziej. Dzięki dwójce tych bohaterów - policjantów, cała historia nabrała ostrego tempa, cieszę się, że namieszali w tej książce. A zakończenie? Jestem nim totalnie zaskoczona, kompletnie nie spodziewałam się takiego przebiegu spraw. Więc uwaga spojler! To chyba pierwsza książka, którą miałam okazję czytać, gdzie nie dostaniecie pełnego szczęśliwego zakończenia! Kiedy nie ma miłości do grobowej deski szarej dziewczyny i niegrzecznego gangstera, a wszystko zmienia się tak, że zostajecie z ogromnym szokiem na twarzy i zastanawiacie się "Jak to?!". Ale to zdecydowanie sprawia, że taką historię zapamiętacie na długo. Czy polecam? Oczywiście, że tak!
Z całego serca dziękuję autorce Aleksandrze Palasek i wydawnictwu WasPos za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Jeśli lubicie od czasu do czasu przenieść się do świata brutalnych mafijnych rozgrywek, zasmakować adrenaliny, wielkich pieniędzy i namiętnego seksu to mam dla was propozycję nie do odrzucenia. Najnowsza powieść autorstwa @palasekaleksandra_pisarka poleca się na mroźny zimowy wieczór. Na pewno rozgrzeje niejedno zmarznięte ciałko i rozpali uśpione zmysły. Niestety nie czytałam poprzedniej części („Na granicy sumienia”) i bardzo żałuję, bo jej opis naprawdę mnie zaciekawił. Dlatego, aby nieco wam (i sobie) przybliżyć zarys tej historii, zacznę od krótkiego opisu fabuły. Karolina to młoda dziewczyna wychowana w rodzinie zastępczej, która pewnego dnia zostaje uprowadzona przez mafię. Jej oprawcą okazuje się Borys – wysoko postawiony członek grupy przestępczej. Z pozoru twardy i bezwzględny przestępca a tak naprawdę czuły i troskliwy ojciec, i jak się okazuje równie czuły kochanek, o czym już niedługo przekona się nasza bohaterka. Wejście do świata, w którym rządzą pieniądze i prawo pięści już na zawsze odmieni życie dziewczyny i przysporzy jej całej masy problemów. Jak 19- latka poradzi sobie z czekającymi ją zawirowaniami serca? Czy miłość młodej, ale doświadczonej już przez życie kobiety i dużo starszego mężczyzny ma prawo bytu w bezwzględnym świecie mafii? Przekonajcie się sami.
Jeśli czytaliście część pierwszą, to nie muszę was zachęcać do przeczytania kontynuacji. Książka nie jest obszerna, czyta się ją błyskawicznie i jak na romans mafijny jest naprawdę całkiem niezła. Przyjemnie spędziłam z nią czas i myślę, że wy również będziecie zadowoleni z tej lektury. Ze względu na odważne sceny seksu i momentami wulgarny język nie poleciłabym tej książki dla młodzieży poniżej 18 lat. Szkoda, że nie ma takiej informacji na okładce. Książkę polecam wam serdecznie, jednak koniecznie w prawidłowej kolejności, bo bez znajomości początku ciężko jest zrozumieć niektóre wątki.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @waspos

RECENZJA

„NA GRANICY ROZSĄDKU”  (tom 2)

AUTOR: Aleksandra Palasek

WYDAWNICTWO: WasPos

„I choć bardzo chcieliśmy, okazało się, że miłość jest dopiero początkiem tej walki, która prowadzi do szczęścia”.

Na Granicy rozsądku to ciąg dalszy losów Karoliny i Borysa, których połączyło gorące uczucie, które narodziło się w świecie pełnym brutalność, strachu i niepewności.
W tej części autorka również nie odpuszcza bohaterom i będą, musieli, przejść drogę pełną zakrętów usłaną cierpieniem,  niepewnością walcząc, o swoją miłość.
Historia przepełniona po brzegi rollercoasterem przeróżnych emocji, adrenaliną, strachem, samotnością  tajemnicami,  niebezpieczeństwem, skorumpowanymi policjantami, którzy grają na dwa fronty, trudnymi wyborami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Było naprawdę dużo plot twistów i sytuacji, które wywoływały napięcie a zakończenie książki zaskakujące.
Książka wywołała we mnie lawinę przeróżnych emocji, żal, niedowierzanie, złość, napięcie i wywołała łzy.
Fajnie, że nie można, było, przewidzieć co się stanie i co znajdziemy na kolejnej stronie książki.
Autorka genialnie pokazała, jak trudną trzeba przejść drogę i walkę stoczyć o miłość, choć nie zawsze można liczyć na szczęśliwe zakończenie. A wszystko to zostało okupione bólem, strachem i tęsknotą.
Realistycznie autorka pokazuje świat mafii i realia i czynność operacyjne organów ścigania.
Fabuła książki została przemyślenia przez autorkę.
Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron i tak pozostało do ostatniej kropki.
Książka napisana jest z perspektywy kilku postaci, dzięki czemu możemy, dokładnie przeżyć ich emocje, spojrzeć  ich oczami na wszystko i zrozumieć ich postępowanie, oraz zobaczyć, z czym przyjdzie im się zmierzyć i co zmierzają.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, różnorodni mają wiele wad, niektórzy, zatracając się, zmieniają się pod wpływem drugiego, a jeszcze inni jeszcze niedojrzali na to co przygotowało dla nich życie, ale właśnie jest w nich coś prawdziwego.

Bardzo żal było mi Karolina, jako młodziutka dziewczyna musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, w dodatku została sama ze wszystkim, co działo się wokół niej. Miała wszystkiego  dość i musiała zmierzyć się z koszmarem, w którym się znalazła. Stała się zagubiona, przestraszona, strzępek nerwów,  błądziła niczym ślepiec, żyjąc na krawędzi i balansując między szaleństwem, a nie mocą. A to wszystko za kilka chwil z nim i  jego dotyku.

Borys przechodzi dużą przemianę i zamierza wszystko zmienić, dla dziewczyny, której nie mógł wyrzucić ze swoich myśli.

Postać Sylwii dobrze wykreowana, idealnie umiała grać na dwa fronty, nie spodziewałam się, że może posunąć się aż tak daleko. Szokowała swoim postępowaniem i była nieprzewidywalna.

„Nie wiedziałam, czy to, co robię, nie rujnowało właśnie całego mojego życia, ale też nie wiedziałam, czy jeśli zostanę, to sama sobie go nie zniszczę. To miłość popycha ludzi do najgłupszych rzeczy. W tym przypadku moja miłość była w stanie wejść w moje życie, zniszczyć je, później naprawić, a na samym końcu ponownie zniszczyć.„

Karoliny koszmar trwa, tym razem musi zmierzyć się z policją, wymiarem sprawiedliwości i rodziną zastępczą, która nie ułatwia jej niczego. Stróże prawa próbuję wszelkimi sposobami wyciągnąć z niej całą prawdę  i wymusić zeznania obciążające  Borysa. Każdy kolejny dzień doprowadza ja do obłędu, nie wiedząc, co ja czeka. W dodatku brak kontaktu niczego im nie ułatwia, a niebezpieczeństwo czeka na nich na każdym kroku.

-Czy  Karolina i Borys mają szansę na szczęśliwe zakończenie?
-Czy ich miłość przetrwa w świecie pełnym niesprawiedliwości?
-Czy Karolina przetrwa rozłąkę i piętrzące się problemy?
-Czy Borys uwolni się i zrezygnuję ze świata mafii?
-Czy Karolina wygrzebie się ze wszystkiego?
-Czy  dziewczyna wyda Borysa?
-Co ich czeka bohaterów i jak potoczą się losy?
‐ Kim tak naprawdę okaże się Sylwia i do czego jest zdolna?

Polecam.

RECENZJA

„NA GRANICY ROZSĄDKU”  (tom 2)

AUTOR: Aleksandra Palasek

WYDAWNICTWO: WasPos

W...

"Na granicy rozsądku" - historia o losach Karoliny i Borysa, którzy muszą walczyć o swoje uczucia w brutalnym świecie.
Karolina stawia czoła nowym problemom, a ukrywanie prawdy o swoim związku z Borysem, członkiem grupy przestępczej, staje się zadaniem bardziej złożonym, niż mogła sobie wyobrazić. Z każdym dniem Borys dostrzega w sobie cechy, które dotąd ukrywał głęboko pod twardą powłoką. Długotrwała ochronna skorupa, którą budował przez lata, wreszcie zaczyna pękać pod wpływem Karoliny.
Świat mafii daje wiele i równie wiele odbiera, a ta historia doskonale to ukazuje. Choć to romans mafijny, nie ma w nim nic romantycznego. Gorące uczucie jest okupione wyłącznie strachem i tęsknotą. Nie ma tu zbyt wiele scen intymnych i chwil uniesień. Uczucia są głównie w umysłach bohaterów.
Autorce udało się znakomicie przedstawić młodą i niedoświadczoną dziewczynę, która pokochała niewłaściwego mężczyznę. Karolina, pozbawiona wsparcia najbliższych, znalazła się w szponach strachu i samotności, zdaną wyłącznie na swój umysł i intuicje.
Bardzo realistycznie przedstawiony jest świat mafii oraz mechanizmy działania organów ścigania. W żadnym z tych światów nie można liczyć na przyjaciół, bo ich tam po prostu nie ma. Zdrada czyha na każdym kroku, a wróg za każdym rogiem. Jednak bez względu na to, po której stronie była każda z postaci, ich pragnienia były takie same. W tej części akcji jest mniej romantycznie, a główną rolę odgrywa strach i obawa. Jest niebezpiecznie, a sieć intryg rozciąga się jak pajęczyna. Każda podjęta decyzja niesie ze sobą konsekwencje.
Podobała mi się ta część ze względu na realność wydarzeń. Finał okazał się zaskakujący, bardziej niż się spodziewałam. Oczywiście na plus dla całej historii. Jest to romans mafijny bez pięknego opakowania, odarty z lukru i romantycznych uniesień.
Czy polecam? Tak. Jednak, aby w pełni zanurzyć się w tę historię, serdecznie zachęcam do rozpoczęcia od pierwszego tomu.

Bez słów złożył na moich ustach pocałunek, pierw delikatny, ale gdy go odwzajemniłam, przeszedł w głęboki i pełen emocji. Jakby chciał nadrobić ten czas, który  spędziliśmy osobno..

„Na granicy rozsądku” to kontynuacja pierwszej części pt. „na granicy sumienia” którą wszyscy bardzo dobrze znamy.
Długo czekałam ale było warto mimo iż nie wszystko wydarzyło się tak jakbym chciała
Ta opowieść również jak jej poprzedniczka porusza bardzo trudne tematy takie jak szemrane interesy, niebezpieczeństwo, igranie z prawem, ból i nieszczęście
Oczywiście tematem przewodnim jest gorący romans którego losy stoją pod znakiem zapytania
Nadszedł ten dzień kiedy Borysowi zaczęła przeglądać się policja
Nie wróżyło to nic dobrego a nawet popchnęło dwójkę młodych ludzi do podjęcia strasznych i trudnych decyzji
Konsekwencje igrania z prawem musi ponieść każdy bez wyjątku
Dobrym tego przykładem jest Karolina która z miłości do swojego chłopaka odmówiła składania zeznań za co musiała słono zapłacić
Na własnej skórze przekonała się co to znaczy demoralizacja, życie w wiecznym strachu przed współwięźniami i jak trudne warunki panują w miejscach gdzie powinno się przychodzić resocjalizację

W książce jedną z ważniejszych ról odgrywa  policja której nastawienie jest zupełnie inne niż powinno
Opisano wiele brutalnych scen
Czuć wypełniające książkę emocje
Absolutnie nie można się doczepić do wykonania
W zasadzie to do fabuły też nie
Domyślam się ile trudu trzeba włożyć aby poradzić sobie z tak trudnymi tematami
I jakoś się okiełznać
Nigdy nie wiadomo co nas czeka
A mimo to zawsze próbujemy się przygotować na najgorsze..
bohaterom zostały nadane idealnie dobrane do tej historii charaktery
Postacie są barwne i mają w sobie coś co sprawia że trudno o nich zapomnieć
Cóż więcej mogę powiedzieć serdecznie zachęcam was do czytania zarówno tej jak i pierwszej części

Długo czekałam ale było warto mimo iż nie wszystko wydarzyło się tak jakbym...

„Na granicy rozsądku” jest kontynuacją poznanych wcześniej bohaterów – Karoliny i Borysa, których związek niezwykle mnie zaintrygował. Lubię sięgać po książki z gatunku romansu mafijnego, szczególnie gdy potrafi on zaskoczyć i wzbudzić wiele emocji! Nie jest to typowy mafijny romans, którymi rynek czytelniczy został dosłownie zalany!

Karolina to nastoletnia dziewczyna, która w życiu wiele już doświadczyła, natomiast Borys jest mężczyzną, który obraca się w niebezpiecznych kręgach mafii. Tych dwoje jednak połączyło uczucie, które chcą pielęgnować, ale nie mogą o nim powiedzieć światu!

Wspaniale wykreowani bohaterowie, a dodatkowo naprzemienna narracja, która pozwala nam zrozumieć postępowanie każdego z bohaterów, pokazując poszczególne spojrzenia na niektóre sprawy, a także fakty, które przyczyniły się do takich, a nie innych decyzji.

Piękna, emocjonalna historia, która wywołała we mnie wiele łez i bardzo mnie zaskoczyła! Styl pisarski autorki jest niezwykle przyjemny, przez co książkę czyta się bardzo szybko!

Ja polecam, a wydawnictwu dziękuje za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki.

Karolina to nastoletnia dziewczyna,...

• Wydawnictwo WasPos
  • Przeczytane#2