Samotny wilk

Okładka książki Samotny wilk Katarzyna Anna SuziGama Łazarska
Okładka książki Samotny wilk
Katarzyna Anna SuziGama Łazarska Wydawnictwo: Self-publishing Katarzyna Anna Łazarska fantasy, science fiction
Self-publishing Katarzyna Anna Łazarska
2024-01-04
2024-01-04
Romans Fantasy

„Samotny wilk” Katarzyny „SuziGama” Łazarskiej to Romantasy New Adult z silną główną bohaterkę oraz z odkrywaniem tajemnic w klimacie uwielbianych przeze mnie książek o zmiennokształtnych.

"Gdy na mnie spojrzał, to uczucie.../Jakby wypełniła mnie ciepła, gwiaździsta noc.../ I jakby on był częścią tej nocy, był częścią mnie..."

Diana i Lena to siostry, których życie gwałtownie się zmienia po nieoczekiwanym i mało przyjemnym spotkaniu z dwoma mężczyznami, Dariuszem i Dawidem. Okazuje się, że kobiety zostały ich księżycowymi wybrankami, nawiązała się między nimi jedyna w swoim rodzaju więź, a ich życie było i jest związane z wilczymi duchami. Jednak utarte schematy o wilkach jak przeznaczone sobie dusze mają tutaj nowy, ciekawy wątek, którego nie spotkałam w innych książkach o tej tematyce.

"-Koguciki, nie zapomnieliście o czymś? - odezwał się nagle ojciec Dariusza, który pojawił się jakby znikąd. Młodzi mężczyźni spojrzeli na niego zdziwieni. -Kurki uciekają wam z kurnika - dodał Alfa, wskazując okno wychodzące na duży ogród za domem."

Kobiety, o których istnieniu dowiedział się zwiadowca watahy Aleksieja, fanatyka spod Uralu, zostają porwane przez młodych Alfów i zabrane do posiadłości jednego z nich. Tam mają być bezpieczne przed czyhającym zagrożeniem. Siostra Diany bardzo szybko oswaja się w tej nowej sytuacji, zakochuje w swoim przeznaczonym. Jednak główna bohaterka ma realne podejście do wydarzeń z ostatnich dni, zachowuje dystans. Dlatego pierwsza połowa książki to głównie wprowadzenie, zaznajomienie się z nadnaturalnym światem, próba obudzenia w sobie wilków, poznawanie Dariusza, a także radzenie z przeszłością, bowiem nie tylko oni mają coś do ukrycia.

"-Jeśli jeszcze nazwiesz mnie lub moją siostrę czyjąś własnością, to strzelę cię w pysk - zagroziła mu Diana, zapominając na moment o tym, że w zaistniałej sytuacji to ich porywacze mają przewagę."

Diana jest silną postacią kobiecą, bo mimo, że się boi to staje w obronie siostry, nie ulega od razu namiętnym emocjom na widok przystojnego mężczyzny, a spotkanie z nim nazywa tak jak powinna – napaścią. Dlatego książkę poleciłabym dla czytelników pełnoletnich, ze względu też na późniejsze wydarzenia (tigger warning: sceny 18+, tortury, poronienie).

„Wtedy usłyszeli w oddali wycie wilka, do którego po chwili dołączyły kolejne. Wsłuchiwali się w ten nocny koncert, a gdy inne głosy milkły na dłużej, sami do niego dołączali. Z czasem wycie ucichło całkowicie, a Diana wtuliła się w sierść Darka. Oboje po prostu cieszyli się swoją bliskością.”

Bardzo polubiłam postacie wilków, badass wilczycę Jörę, nieobliczalnego Hearna, to one wraz z główną bohaterką są moimi ulubionymi bohaterami w tej książce. Ciekawa jest także Izabela, matka Dariusza, Luna watahy, która ma uspokajający dotyk i jeździ na białym motorze. Natomiast Dawid denerwował mnie swoim zachowaniem silnego wilka, który nie ma wyczucia sytuacji. Z resztą komentarz obu mężczyzn na wieść, że ich wybranki mogą być mieszańcami pozostawię bez komentarza…

„Bestia opadła na ziemię, rozorując pazurami podłoże. Stała jeszcze przez moment w miejscu, bacznie rozglądając się wokół, po czym fuknęła z niezadowoleniem i oddaliła się, by zniknąć w szarej mgle.”

Ostatnie rozdziały książki bardzo przyspieszają akcję. Diana oswoiła się już ze swoim przeznaczeniem, jednak czyha na nią zagrożenie od strony watahy Aleksieja - tutaj nie chcę za dużo zdradzać. Końcówka sprawiła, że poczułam do Kasi Łazarskiej skrajne emocje, bo jest to świetne otwarte zakończenie, które sprawia, że możecie skończyć czytanie w tym momencie. Osobiście chciałam nawet przekonać autorkę do pozostawienia tego tak jak jest (diablik na ramieniu mnie namawiał). Jednak wiele bym na tym straciła - na szczęście ma być kontynuacja, w której z tego co wiem zostaną rozwinięte postacie poboczne, dowiemy się więcej o wierzeniach wilków, magii księżyca, dzieciństwie Diany. Dlatego jest na co czekać!

„Samotny wilk” to 340 stron z pięknymi ilustracjami oraz okładką narysowanymi i namalowanymi przez autorkę. W zestawie są za to jeszcze naklejki, leśnie pachnąca świeca, plakaty i zakładki. Czytając czułam się jakbym była znowu w gimnazjum i pochłaniała książki o zmiennokształtnych. Myślę, że rok 2024 będzie rokiem wilków.

"Jestem samotnym wilkiem."

[Recenzja matronacka]

Diana i Lena to siostry, których życie...

Dodaj cytat z książki Samotny wilk