Antek z babcią na dnie morza

Okładka książki Antek z babcią na dnie morza Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Okładka książki Antek z babcią na dnie morza
Thomas BrunstrømThorbjørn Christoffersen Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Antek i babcia (tom 1) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Antek i babcia (tom 1)
Anton og farmor på havets bund
Dwukropek
2024-01-24
2024-01-24
32 min.
Edyta Stępkowska

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Antek z babcią... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Tata Oli i piłkarska gorączka Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli i pił... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Edek uczy się alfabetu Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek uczy się ... Thomas Brunstrøm, T...

Siła babcino-wnuczkowej wyobraźni level hardcore!!! Wyprawa po zaginiony pierścionek okazała sie pełna nieprawdodpodobie wciągających przygód. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom serii.

Babcię śmiało można nazwać najlepszą animatorką. Zawsze ma asa w rękawie, z nią nie ma nudy. Więź, która łączy babcię z wnukami to coś wyjątkowego.
Babcia jest wielkim skarbem i nieocenioną pomocą dla - jak to często bywa - zapracowanych rodziców.

Tak było też w tej historii. Gdy rodzice Antka pochłonięci byli swoimi służbowymi obowiązkami, chłopcem zajmuje się babcia. Starsza Pani zawsze ma czas dla swojego wnuka. Imponuje mu tym, że nie używa komputera, a jej telefon wisi na ścianie i nie można w nim niczego oglądać. Słucha radia, śpiewa i tak jak chyba większość babć ma "schowane" ciasteczka w takim miejscu, by chłopiec mógł po nie sięgnąć.
Jednak tego dnia Antek nie zdąży tego zrobić, ponieważ babcia ciągnie go prosto do łazienki. Kobieta zgubiła pierścionek w odpływie wanny i konieczna jest podróż na dno morza. Ileż niesamowitych momentów przyniesie taka nadzwyczajna wyprawa! Na morskich głębinach para pokona ośmiornicę olbrzymią, zostanie połknięta przez kaszalota, spotka prawdziwe syreny, dotrze do Bardzo Groźnego Potwora Morskiego... Ale czy uda im się odnaleźć babciną błyskotkę? I czy ta przygoda w ogóle wydarzyła się naprawdę?

Duet odpowiedzialny za serię "Tata Oli" stworzył kolejne dzieło. Jakże miło, że przygody Antka i jego babci będą kontynuowane. Książka dostarcza masę dobrego humoru, szalenie pobudza wyobraźnię i zaskakuje czytelnika przy każdym odwróceniu kolejnej strony. Znakomite ilustracje dostarczają równie dużo emocji, co tekst.

Polecam Wam poznać ten sprytny i zgrany team. Ekscytujące zwroty akcji i dobra zabawa gwarantowana.

To pozycja pełna dobrego humoru i zabawnych smaczków (zarówno jeśli chodzi o treść jak i ilustracje). Nauczymy się z niej czym jest siła wyobraźni i jak wspaniale można spędzić czas z ukochaną osobą.

Aby jednak nie było zbyt słodko poruszony zostanie tutaj także temat, który zapewne nie jest obcy współczesnym dzieciom: rodzice Antka są bardzo zapracowani i zdają się nie poświęcać należytej uwagi swojemu synkowi. Ciągle są pochłonięci pracą, czy sprawdzaniem telefonu, co sprawia malcowi przykrość. Na szczęście jest ktoś, kto zawsze ma czas dla Antka- to jego babcia o zwariowanych pomysłach.

Babcia zgubiła bardzo cenny pierścionek i zdecydowała, że zabierze Antka na poszukiwania. Następnie wraz z chłopcem i czworonożnym przyjacielem przeżywa rozmaite przygody w morskich głębinach.

W trakcie swojej podróży łodzią podwodną bohaterowie spotykają wielką ośmiornicę 🐙, syreny 🧜‍♀️, kaszalota 🐳, a nawet potwora z morskich głębin.

Jedno jest pewne- nie będziecie się nudzić w trakcie lektury 😉.

Myślę, że warto wspomnieć, że jest to początek serii tego samego autora co "Tata Oli", a więc dobrego humoru tu nie zabraknie.

Miło mi też dać znać, że jest to ostatnio ulubiona lektura mojego 4-latka, który uwielbia wszelkiego rodzaju przygody.

Mam nadzieję, że ta książka zachwyci Was tak samo jak nas ❤️. Dodatkowo pięknie pokazuje relacje babci z wnukiem.

Książki, które wywołują uśmiech na twarzach moich dzieci cenię podwójnie. I taka właśnie była reakcja podczas czytania książki „Antek z babcią na dnie morza”.

Babcie jak wiadomo, potrafią zapewnić rozrywki, których dziecko nie zazna z rodzicami. Szczególnie, gdy rodzice są dość zapracowani. I tak jest z Antkiem. Chłopiec spędza dzień z babcią i mają razem ważną misję.

To co mi się bardzo podoba to spora ilość tekstu do czytania i ilustracje, które zachęcają do śledzenia biegu wydarzeń.

...

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym nowoczesnych technologii i szybkich zmian, literatura dla dzieci odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwijaniu wyobraźni, rozbudzaniu marzeń oraz inspirowaniu do odkrywania magicznych światów. W tym kontekście, "Antek z babcią na dnie morza" autorstwa Thomasa Brunstrøma stanowi wyjątkowe arcydzieło, które przenosi czytelników w fascynującą podróż na samo dno morza.

Jest to jednocześnie pierwsza część przygód małego Antka i jego niezwykłej babci. Babci, która nie używa komputera, której telefon wisi na ścianie, która lubi się śmiać i bawić. Ma psa, kota i zawsze pod ręką ciasteczka do kawy, którą uwielbia. Antek od kawy woli ciasteczka i dziś też liczy na jedno z nich. Zanim jednak babcia go nim poczęstuje, ma dla niego arce ważne zadanie – odnalezienia cennego pierścionka, który przypadkowo wpadł jej do odpływu wanny. I nie byłoby w tym nic zabawnego, ani ta opowieść nie byłaby niezwykła, gdyby nie szalona wyobraźnia babcia, która pociąga za sobą ku wielkiej przygodzie również małego Antka. Babcią posiada bowiem łódź podwodną, która staje się kluczem do otwarcia drzwi do magicznego morskiego świata.

W tej nietypowej podróży na dno oceanu Antek i babcia napotykają nie tylko morskie stwory, niebezpieczne potwory, ale również tajemnicze syreny. Za sprawą wyobraźni trafiają do krainy pełnej niespodzianek, wyzwań i szalonych przygód. Muszą też wykazać się niezwykłym sprytem, aby odzyskać zagubiony pierścień, wyrwać się z macek ośmiornicy, uwolnić z brzucha kaszalota czy też naprawić zepsutą łódź podwodną. Cała podróż staje się tym samym nie tylko pełną przygód opowieścią, ale również niepowtarzalną lekcją o sile ludzkiej wyobraźni, kreatywności i determinacji. Myślę nawet, że wielu z nas po wspólnym z dzieckiem przeczytaniu tej historii, będzie miało ochotę samemu przeżyć podobną przygodę, na wzór tej, której doświadczyli bohaterowie tej opowieści.

Każdy też, kto sięgnie po tę barwną opowieść, przekona się, że "Antek z babcią na dnie morza" to opowieść, która nie tylko bawi, ale także inspiruje do myślenia i marzeń. Skłaniają też do rozszerzania granic swojej wyobraźni. Jednak to nie tylko przygody w morskich głębinach są tu ważne; równie istotna jest relacja między Antkiem a jego babcią, która ukazuje, jak ważne są wspólne przygody i wspólnie spędzany czas i zabawa, bo bliskość drugiego człowieka nie opiera się tylko na byciu obok.

Podczas lektury tej książki, czytelnicy – zarówno mali, jak i ci trochę więksi – z pewnością poczują się zachęcani do odkrywania magicznego potencjału, jaki drzemie w świecie wyobraźni. "Antek z babcią na dnie morza" to lektura, która pozostawia czytelnikom nie tylko uśmiech na twarzy, ale także iskrę wyobraźni, gotową do zapłonu w każdej chwili. Z niecierpliwością będę też wypatrywać kolejnej przygody Antka i jego niezwykłej babci.

Na zakończenie warto pochylić się nad niezwykłym wkładem Thorbjørna Christoffersena w ilustracje, które w sposób wyjątkowy wzbogacają całe doświadczenie czytelnicze. Jego sztuka dosłownie kusi kolorami, przykuwając uwagę czytelnika. Wyraziste detale i precyzja, z jaką ilustruje, sprawiają, że każda strona staje się małą przygodą w samym sobie. Co więcej, ilustracje te są prawdziwie niepozbawione humoru. Thorbjørn Christoffersen pokazuje w ten sposób jak łamać powagę sytuacji, przemycając subtelny, dziecięcy urok w każdym szczególe. W rezultacie czytelnik nie tylko zgłębia treść tekstu, ale również czerpie radość z obserwacji barwnego świata przedstawionego na kartach książki

Ja już uwielbiam tę serię. Teraz czas na was. 😉

„Antek z babcią na dnie morza” to pierwszy tom nowej serii autora bardzo popularnej serii o Tacie Oli, którą z pewnością kojarzycie. Ta seria również jest dość zabawna jednak w zupełnie inny sposób, ale przede wszystkim jest bardzo życiowa.

Antek zostaje z babcią w czasie, gdy jego oboje rodziców musi wyjechać służbowo. Antek bardzo się cieszy, bo uwielbia spędzać z nią czas. Babcia zawsze ma dla niego czas i jest super kompanem zabaw. W tej historii Antek z babcią będą płynąć łodzią podwodną na dno morza, aby odnaleźć pierścionek, który wpadł babci do odpływu. Spotkają na swojej drodze ryby, ośmiornice, syreny, a nawet potwory! Czy uda im się odnaleźć zaginiony pierścionek? Sprawdźcie koniecznie.

To fantastyczna historia, która pokazuje jak piękne relacje mogą mieć wnuki z babciami i jak niewiele potrzeba, aby zabawa była znakomita. Babcia, wnuk, wanna i kilka przedmiotów zaprowadzą ich w niesamowite krainy. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą wyobraźni!

Polecam i nie mogę się doczekać kolejnych tytułów.

Po kilku stronach opowiadania i przyjrzenia się ilustracjom, od razu wiemy z kim mamy doczyniena😃 Autor bestsellerowej serii "Tata Oli" wymyślił kolejne, znakomite historie.

Niefortunnie wpadł jej pierścionek do odpływu wanny. A to cenna pamiątka! Trzeba go odnaleźć, dlatego wraz z Antkiem uruchamiają łódź podwodną, płynąc na dno morza. Spotykają ośmiornicę olbrzymią, która ma aż trzydzieści siedem nóg. Na szczęście ma wrażliwy węch i dzięki skarpetą Antka szybko udaje się ją pogonić. Po małej awarii docierają do Atlantis, miasta syren. Tam syrena daje im wskazówkę, po której docierają do trójkąta między archipelagiem Bermudów, Puerto Rico i Florydą. Na dnie ciemnego morza leży stara pończocha babci, rowery, piłki, rękawiczki i wiele innych zaginionych przedmiotów. Nagle połyka ich ogromny kaszalot! Czy uda im się wydostać z brzucha, kogo jeszcze spotkają i czy odzyskają pierścionek babci?

Niezwykle fascynująca opowieść, wciągająca już od pierwszych stron. Z babcią i Antkiem nie można się nudzić.

Jak cieszy mnie, że zostałam patronką tej książki! Przygoda dostarcza wielu wrażeń i emocji. Przy okazji autor rozbawia nas humorem i pokazuje piękną więź babci z wnukiem. Mogę polecić wam z całego serca!

Jeśli macie w rodzinie zwariowane babcie, to myślę że przeczytanie historii z wnukami bardzo jej się spodoba.

Wiek#booksofinstagram #patronat #patronatksiążkowy #czytam #dzienbabci #dziendziadka

Rodzice Antka ciągle pracują, nie mając dla niego czasu. Na szczęście jest babcia, która ma Psa i Kota, głośny śmiech i telefon wiszący na ścianie. Dzięki temu ma czas dla wnuka i na znakomitą zabawę....

• Dziecionkowe
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Literatura dziecięca
  • Do biblioteki
  • .2024

Dodaj cytat z książki Antek z babcią na dnie morza