Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem

Okładka książki Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem Adrian Markowski
Okładka książki Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem
Adrian Markowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Prószyński i S-ka
2023-11-28
2023-11-28

Wtorek jest zawsze po poniedziałku, a sierpień po lipcu. Czy każde dziecko zna kolejność dni tygodnia i miesięcy? Jeśli ma z tym problem, ta książka w mig go rozwiąże. Jeśli zna już kolejność będzie miało radość z wierszyków, które są zawarte w tej książce.

Ciąg dalszy recenzji na:

Ciąg dalszy recenzji na:

Autor napisał zabawne wierszyki dla dzieci opowiadające o zwierzętach, kalendarzu oraz leśnej szkole, które uczą i bawią. Ich lektura może sprawić, że nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku staną się dla dzieci łatwiejsze do zrozumienia. Książka przedstawia oryginalny świat pełen ciekawych bohaterów i wydarzeń. Wierszyki są nie tylko przyjemne, ale także łatwe do zapamiętania, dlatego mogą być pomocne w nauce języka i różnych pojęć związanych z czasem szczególnie dla dzieci, którym nazwy i kolejność dni tygodnia czy miesięcy sprawiają kłopot. Książka ma uroczą szatę graficzną, która zachęca dzieci do zabawy. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/12/dni-tygodnie-i-miesiace-z-sowa-jezem-i.html

Znacie ten ból, gdy budzicie się w piątek rano myśląc, że to sobota? 😄

Mój młodszy synek zaliczył ostatnio taką czasową wpadkę i z wielkim żalem poszedł do przedszkola. Nie z mniejszym żalem ja poszłam do pracy, ale cóż zrobić. Tydzień rządzi się swoimi prawami. 😉

Warto z dziećmi trenować tygodnia dni odliczanie. Kto ma kilkulata, ten wie że łatwo nie będzie. Świat tajemniczo brzmiących poniedziałków, wtorków i niedzieli, plącze im się ze środami i czwartkami. A co to styczeń? Czemu w maju wszyscy tacy uśmiechnięci? Czy grube czapki wyciąga się w listopadzie, czy w lipcu? Po co komu rok, miesiąc i tydzień? Czy nie można jakoś prościej?

A no można 😀. Na przykład wierszem można spróbować odczarować te pojęcia. Wtedy jakoś łatwiej w ucho wpada, że gdy czeszesz swój przedziałek (bo czas do pracy),to musi być poniedziałek. A gdy rozrywek wiele, to kiedy jak nie w niedzielę. Luty sypie śniegiem. A tuż zanim "marzec płatki śniegu zmienia w kwiatki przebiśniegu". A dlaczego lipiec "roześmiany, opalony, kwiatek lipy trzyma w dłoni"? "Jak to? Nie wiesz? - lipiec na to. Już wakacje! Mamy lato!"

I takimi zgrabnymi, lekkimi i dowcipnymi rymami ich autor Adrian Markowski wraz ze zwierzęcymi pomocnikami udowadnia, że ich nauka może być przyjemna. Przy okazji jako wielki miłośnik i znawca przyrody zdradzi nam nie jedną leśną ciekawostkę. Książka podzielona została na trzy części, a każda z nich skupia się wokół innego tematu. Poczytamy o dniach tygodnia, miesiącach i porach roku. Będziemy świadkami małej sprzeczki dni w kalendarzu i leśnych dysput nad wyższością lata nad zimą. Zajrzymy też do leśnej szkoły i spróbujemy utrwalić kolejność dni w tygodniu odpowiadając na zagadki.

Wesołe recytowanie umilać nam będą urocze ilustracje Agaty Dobkowskiej. 💛

Znacie ten ból, gdy budzicie się w piątek rano myśląc, że to sobota? 😄

Dni uciekają nam przez palce. Wystarczy mrugnięcie okiem i dobiega końca kolejny tydzień naszego życia. Tak, jak szybko mijają dni, tak równie szybko zmieniają się miesiące i pory roku. Listopad już ustąpił miejsca grudniowi, a niebawem zima zastąpi jesień.
Temat tych kalendarzowych zmian poruszył w swej książce pt. "Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem" Adrian Markowski. Sporo w niej łatwych do zapamiętania rymowanek oraz sympatycznych bohaterów, którzy pomogą młodszym dzieciom zapamiętać prawidłowe nazwy i kolejność nastepujących po sobie dni, pór roku oraz miesięcy.
Wesołe ilustracje w wykonaniu Agaty Dobkowskiej zachęcają do lektury.
Na uwagę zasługują zagadki, które można znaleźć na kartach tej książki. To wyjątkowo przyjemna forma aktywności, która bawi i uczy jednocześnie. Dzieci bardzo lubią taką formę nauki.
Wyrazista duża czcionka zachęca czytelników w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym do podjęcia prób samodzielnego czytania.
Niezależnie od tego, czy znacie bardzo dobrze nazwy dni tygodnia, pór roku i miesięcy, czy dopiero je poznajecie z tą książeczką i jej bohaterami nie będziecie się nudzić.
Kto zapobiegnie sprzeczce w kalendarzu, a kto odwiedzi leśną szkołę?
Czytajcie i bawcie się przy tym znakomicie.

Pojęcie czasu, upływających miesięcy, dni i godzin może się wydawać dla dzieci bardzo abstrakcyjne, ba śmiem twierdzić, że takie właśnie dla nich jest! Sama będąc dzieckiem, liczyłam dni tygodnia w ten sposób "... środa, czwartek, piątek, szóstek, siódmek, ósmek..." no bo skąd miałam wiedzieć, że następnie jest jakaś tam sobota, prawda?🤷🏼‍♀️😂

Teraz z łatwością nauczycie dzieci dni tygodnia, pór roku oraz następujących po sobie miesięcy w poprawnej kolejności z pomocą ciekawych, zgrabnych i przede wszystkim melodyjnych wierszyków, które wpadają w ucho, a przy częstym czytaniu mali czytelnicy z łatwością je zapamiętają.

Autor miał niebywały pomysł, by stworzyć książkę o dniach, miesiącach i porach roku, nawiązując do pogody oraz życia zwierząt. To z pewnością ułatwi oraz uprzyjemni dzieciom oswojenie się z wszelkimi nazwami i zapamiętanie ich!

W trzech rozdziałach będziecie mieli okazję przeczytać o kłótni dni tygodnia o to, które z nich jest najważniejsze i przyznam, że "Sprzeczka w kalendarzu" w mojej wyobraźni to fantastyczny pomysł na przedstawienie szkolne! Zobaczycie, jak zwierzętom mijają poszczególne dni, a dzieci przy okazji będą mogły sprawdzić swoją nowo nabytą wiedzę w zagadkach. Dowiecie się którą porę roku uwielbia zając, a jaką preferuje dzik i jak w leśnej szkole radzi sobie sowa, nauczająca żabki kolejności miesięcy. Na końcu znajdziecie rymowanki, które pokazują upływający czas w ciągu roku oraz zachodzące w przyrodzie zmiany.

Wow! Nie sądziłam, że ta publikacja stanie się u nas hitem. Książka bardzo przypadła nam do gustu i dzięki niej Lenka powoli zapamiętuje poprawną kolejność miesięcy. Kolorowe, radosne ilustracje zdecydowanie zachęcają do lektury i przyjemnej nienachalnej nauki poprzez zabawę.

Idealna dla ciekawych świata przedszkolaków.
Polecamy!

Teraz z łatwością nauczycie...

W jaki sposób najprościej nauczyć się nazw dni tygodnia, miesięcy i pór roku? Oczywiście przez zabawę, a do tego wprost idealnie nadają się wierszyki 😊😍.

Z pomocą przychodzi nam tutaj najnowsza książka dla dzieci wydawnictwa @proszynski_wydawnictwo dzięki której dzieci przestaną mylić dni czy miesiące i powtarzając zabawne wierszyki nie tylko utrwalą sobie nazwy, ale nawet zapamiętają jakie dni czy miesiące po sobie następują.

Cześć pierwsza to nauka dni tygodnia 📅. Pierwszy wiersz przypomina mi nieco utwór, który bardzo lubię i dobrze wspominam z własnego dzieciństwa: "Na straganie" Jana Brzechwy. Tak jak i w tym dość starym wierszu tak i tutaj obserwujemy pewną sprzeczkę 😊. Następnie każdy dzień tygodnia ma już poświęcony oddzielny utwór (a właściwie nawet dwa, gdzie drugi z nich jest właściwie rymowaną zagadką).

Cześć druga dotyczy pór roku ☀️🍂☃️🌳 i jest najkrótsza, aczkolwiek treściwa.

Trzecia część to miesiące 📅. Znów na wstępie mamy wiersz z ogólnym podziałem na pory roku, a następnie wiersze, w których opisane są po dwa miesiące.

Warto wspomnieć, że to nie tylko opowieści o dniach, porach roku czy miesiącach, ale także historie o leśnych zwierzętach, z którymi nie da się wprost nudzić. Dzięki temu książka jest jeszcze ciekawa i chętniej do niej wracamy 😊.

Nauczanie dzieci upływu czasu zaczynamy zwykle od prostszych rzeczy, od cyklu rocznego. Pokazujemy im jak zmieniają się pory roku, sprawdzamy w którym miesiącu kto ma urodziny i co wtedy się dzieje, uczymy dni tygodnia. Kto jest na tym etapie wie, że to nie taka prosta sprawa, bo wszystkie te nazwy często są dla dzieci czystą abstrakcją. Dziś chciałam Wam pokazać książkę, która pomoże w tym trudnym zadaniu i sprawi Wam wiele frajdy.

"Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem" to zbiór wierszy o cykliczności i czasie. Wartkie i melodyjne rymowanki opowiadają o porach roku, dniach tygodnia i miesiącach w zabawny i ciekawy sposób. W 30 wierszach zobaczymy jak dni tygodnia kłócą się między sobą który z nich jest najważniejszy, poznamy charakterystykę miesięcy w odniesieniu do pogody czy aktywności z nimi kojarzonych a także zaobserwujemy zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w poszczególnych porach roku.

Całości towarzyszą ciepłe i barwne ilustracje, których bohaterami są dzikie zwierzęta leśne, łąkowe i czasem też te bardziej egzotyczne. To fajna pozycja, która pomoże wprowadzić i przyswoić tematykę upływu czasu w życiu dziecka. Sprawdzi się w warunkach domowych, ale także w przedszkolu czy na początkowych etapach nauki szkolnej. Polecamy ❤️

„Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem” to propozycja dla młodszych czytelników. Książka jest podzielona na trzy części: dni tygodnia, pory roku i miesiące. W każdej części znajdziemy tematyczne wierszyki. Pisanie wierszy to sztuka! Tutaj dobrze się je czyta, a co najważniejsze powtarzają się w nich nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku, co na pewno ułatwia zapamiętywanie. Do tego są wierszowane zagadki angażujące młodego czytelnika. Kolorowe strony ozdabiają śliczne ilustracje. Książka jest pięknie wydana, a do tego uczy przez zabawę! Myślę, że książeczka idealnie sprawdzi się jako prezent 🎀

To zbiór rymowanek o poszczególnych dniach, porach roku i miesiącach, dzięki którym Wasze dzieci z łatwością zapamiętają ich kolejność a przy okazji będą się świetnie bawić. Poza tym, w części o dniach tygodnia są dodatkowe rymowane zagadki, aby zgadnąć jaki będzie kolejny dzień.

Dodatkowo ma bardzo ładne, kolorowe ilustracje Agaty Dobkowskiej, której twórczość bardzo lubimy.

Serdecznie Wam ją polecam!

Bardzo podoba mi się pomysł na tą książkę i myślę, że bardzo przyda się moim dzieciom....

Przychodzę dzisiaj do Was z szalenie sympatyczną i zabawną książką, która łatwo, szybko i przyjemnie pomoże Waszym Pociechom opanować wiedzę dotyczącą nazewnictwa i kolejności w jakich występują po sobie pory roku, dni tygodnia, czy też miesiące 😍. Przyznaję, że szukałam tego typu książeczki, ponieważ Nasz Antoś bardzo mocno zainteresował się tym tematem ❤️. Jeśli Wasze dzieci chcą je wszystkie poznać, albo wręcz odwrotnie, mają tę wiedzę już opanowaną to też super! Lektura ta na pewno sprawi im wiele przyjemności 😍. Powiem Wam, że wierszyki jakimi napisana jest cała ta zabawna historia to fantastyczny pomysł i jednocześnie gotowy materiał na barwne przedstawienie dla starszaków! Będzie także świetną pozycją na wieczorne czytanie do podusi 🙌.
Książka jest przepięknie wydana, może być świetnym mikołajkowym, bądź też bożonarodzeniowym prezentem 🤩. Twarda okładka z wnętrzem przyozdobionym ślicznymi ilustracjami sprawi, że nauka będzie jeszcze łatwiejsza 😍.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Recenzenckie
  • Papier
  • Do biblioteki
  • Idealna na prezent

Dodaj cytat z książki Dni, tygodnie i miesiące z sową, jeżem i zającem