Magia świąt

Okładka książki Magia świąt Sandra Biel, Lena M. Bielska, Gabi Feliksik, Nela Jezierska, Daria Rakowska, Erika Reves, Julia Zygała
Okładka książki Magia świąt
Sandra BielLena M. Bielska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kreatywne literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kreatywne
2023-12-06
2023-12-06
Święta miłość ZIma opwiadania

Mimo że święta już minęły ta pozycja, przenosi w czasie do minionych dni. “Magia świąt” to zbiór sześciu opowiadań, każde z nich przedstawia inną historię jednak wspólny element – tytułowa magia świąt, sprawia, że łączą się w jedną cudowną całość. Do sięgnięcia po nią zachęciła mnie przepiękna okładka oraz motyw świąt.

[współpraca reklamowa @wydawnictwokreatywne ]

Opowiadania wciągnęły mnie bezpowrotnie, umożliwiając spędzenie wieczorów pod kocykiem z ciepłą herbatą. We wszystkich opowiadaniach znajduje się masa emocji. Wzbudzają one rozbawienie, wzruszenie czy składają do refleksji. Antologia bardzo mi się spodobała, a szczególności to że, czytało się ją lekko i przyjemnie.

Pierwszym opowiadaniem jest “Pod jemiołą” autorstwa Leny M. Bielskiej oraz Sandry Biel. Historia Alicji i Doriana skradła najbardziej moje serce. Po skończeniu jej czułam ogromny niedosyt. Chciałam poznać więcej i więcej z ich wspólnej przygody.

W opowiadaniu “Zdążyć na święta” autorstwa Darii Rakowskiej” zostałam zaskoczona przygodą świąteczną zwariowanej Magdy, która miała spędzić święta z chłopakiem. Jednak czy ostatecznie tak się stało? Po raz pierwszy spotkałam się z piórem tej autorki i bardzo mi się ono spodobało. Od samego początku byłam w stanie zaangażować się w historię.

“The Christmas Fate” autorstwa Julii Zygała przedstawia historię, w której pokazuje, że słowa a szczególności te wypowiedziane mają potężną moc. A przeznaczenie mimo wszystkich przeciwności i tak się wypełni.

“Święty, Mikołaj Święty” Nelii Jezierskiej pokazuje, jak spontaniczne sytuacje mogą zmienić życie oraz że osoba, po której całkowicie byśmy się nie spodziewali, mogą wnieść wiele dobra do naszego życia.

Przed ostatnie opowiadanie, czyli “Przyszły, niedoszły” Eriki Reves opowiada o tym jak niewłaściwi ludzie, którymi się otaczamy, mogą rujnować nasze szczęście. Historia Layli oraz Arona udowadnia, że nawet odrobina ryzyka może wynagrodzić czas nieszczęścia

“Hanka” Gabi Feliksik jest chwytającą historią o tym, że nie wszystkie marzenia da się łatwo spełnić. Czasami niezależne od nas przyczyny stają na drodze, jednak z odrobiną wytrwałości mogą one przynieść długo wyczekiwaną radość. Na tej historii odrobinę się wynudziłam, była dla mnie ona zbyt przewidywalna.

[współpraca reklamowa @wydawnictwokreatywne ]...

„Magia Świąt” to zbiór 6 opowiadań utrzymanych w świątecznym klimacie. W książce znajdziecie wspaniałe historie, dzięki którym poczujecie, że w święta dzieją się magiczne rzeczy. W antologii udział wzięły: Lena M. Bielska, Sandra Biel, Daria Rakowska, Julia Zygała, Nela Jezierska, Erika Reves, Gabi Feliksik. Każde opowiadanie opowiada inną historię. Niektóre z nich są zabawne, pełne humoru („Pod jemiołą”),inne wzruszające („Hanka”). Są też opowieści pełne empatii i chęci pomocy drugiemu człowiekowi („Zdążyć na święta”, „The Christmas Fate”). Te magiczne opowiadania uświadamiają nam, że w święta nikt nie powinien być sam.

Antologia bardzo mi się podobała, świetnie się bawiłam czytając te krótkie historie. Przystępny, lekki język sprawia, że czyta się je szybko i przyjemnie.Nie mam jednego ulubionego opowiadania, uważam że wszystkie są świetne i cudownie oddają magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie polecam Wam tą książkę nie tylko w okresie świątecznym ale i przez cały rok.

Książka dostępna jest także jako e-book.
Antologia przeznaczona jest dla osób powyżej 18-tego roku życia.

[Reklama] Wydawnictwo Kreatywne

Antologia. Po nie zdecydowanie rzadziej sięgam. Ale tu skusił mnie temat świąt. A co w niej znajdziemy?
"Pod jemiołą" Lena M Bielska i Sandra Biel - Dorian Wilk i Alicja Różańska
"Zdążyć na święta" Daria Rakowska - Magda i Sylwester
"The Christmas Fate" Julia Zygała - Summer i Mich oraz Zoya i Nicholas
"Święty. Mikołaj Święty" Nela Jezierska - Mikołaj i Alicja, pies Piksel
"Przyszły, niedoszły" Erika Reves - Layla Shires oraz Austin i Aaron Murch.
"Hanka" Gabi Feliksik - Hanka i Paweł, Dom Dziecka
W każdym z opowiadam znajdziemy bardzo dużo ciepła i radości. Nadziei i otuchy. Ale zanim do nich dotrzemy trzeba się zmierzyć z problemami bohaterów i ich brakiem wiary w ten magiczny czas.
Autorki bardzo dobrze poradziły sobie z klimatem opowiadań i pokazały czystą miłość. Zaprosiły nas w różne krańce świata zasypując serducha tym, co najważniejsze w tym wyjątkowym czasie.
Nie ukrywam, że najbardziej podobała mi się historia Doriana i Ali - była najdłuższa. Aż się zdziwiłam, że jest tak obszerna. Pozostałe autorki miały również całkiem przyjemny styl i życzę im jak najlepiej, bo naprawdę poradziły sobie wybornie.
Tę książkę pochłania się na raz. To jedna z najlepszych antologii jakich dotąd czytałam. Wciąga zabierając na wyprawę pełną emocji. Po chwili smutku czy poczuciu niesprawiedliwości na twarz wypływa uśmiech. A to najważniejsze.
Zachęcam do czytania. Warto się skusić. Nie będziecie żałować.

Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Kreatywne

"Pod jemiołą" Lena M Bielska i Sandra Biel - Dorian Wilk i Alicja Różańska
"Zdążyć na święta" Daria Rakowska - Magda i Sylwester
"The Christmas Fate" Julia Zygała - Summer i Mich oraz Zoya i Nicholas
"Święty. Mikołaj Święty" Nela...

Co prawda Święta już minęły, ale dzisiejsza pogoda na nowo wprowadza trochę zimowej magii, a przynajmniej u mnie. 😉
Antologia, którą Wam dzisiaj po krótce przedstawię, jest piękna nie tylko ja zewnątrz, ale też w środku. Co więcej, część środków ze sprzedaży trafi na cele charytatywne! Kupujcie więc, nawet jeśli do kolejnego Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu. 😊

Pierwsze opowiadanie możecie już znać, gdyż w zeszłym roku wyszło w formie e-booka, ale nawet jeśli jak ja już je czytaliście, to uwierzcie, że cudownie było do niego wrócić!
"Pod jemiołą" to świetny, uroczy, ciekawy i zdecydowanie magiczny tekst, w którym Lena M. Bielska i Sandra Biel zabierają nas w góry, gdzie dwoje bardzo upartych uparciuchów będzie starało się oszukać przeznaczenie. Czy im się uda? ☺️
Drugim moim ulubionym tekstem z tej antologii jest "The Christmas Fate" autorstwa Julii Zygały!
Bardzo fajnie napisana historia, z chęcią przeczytałabym coś podobnego w formacie pełnowymiarowej powieści lub obejrzała ekranizację, choć czytając, też czułam się, jakbym latała ponad bohaterami i obserwowała ich przygody. 😊

Każde z opowiadań ma coś w sobie, dostaniecie tu zarówno chwytające za serce historie, jak i bardziej lekkie i zabawne teskty, bohaterów starszych i młodszych, znajdujących się na różnych etapach w życiu, których jednak łączy jedno - chęć znalezienia prawdziwej miłości, nie tylko tej romantycznej, ale też tej rodzinnej czy przyjacielskiej.
A jak najlepiej ją znaleźć, jeśli nie z pomocą Magii Świąt?😉

Bardzo fajnie skomponowany zestaw, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! W dodatku ślicznie wydany, w sam raz na prezent, który zrobicie nie tylko osobie obdarowywanej, ale poniekąd też potrzebującym!
Bardzo polecam, 8/10🥰

Antologia, którą Wam dzisiaj po krótce przedstawię, jest piękna nie tylko ja zewnątrz, ale też w środku. Co więcej, część środków ze sprzedaży trafi na cele charytatywne! Kupujcie więc, nawet jeśli do kolejnego Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu....

Dzień dobry pierwszego grudnia!❄️
Odliczacie już dni do świąt?🤔
Jestem przekonana, że przynajmniej część z Was to robi lub ma w planie wkrótce zacząć😊
Nic dziwnego, w końcu do Wigilii coraz bliżej!😍
Niektórzy, zajęci codziennymi obowiązkami- szkołą, studiami, być może pracą, mogą mieć problem ze skupieniem się na tej wspaniałej atmosferze…😢
Nie martwcie się, przychodzę z pomocą!❤️
Chcę Wam zaprezentować książkę, którą otrzymałam od @wydawnictwokreatywne 🥰
To zbiór opowiadań wprost idealny na ten (już prawie😁) zimowy czas!🎄
Gwarantuję, że dzięki widocznej powyżej książce Wasze myśli skierują się ku świętom🤩
Już wkrótce poznacie moją opinię na temat „Magii świąt”, jednak dziś chciałabym podzielić się z Wami opisem antologii😌
Jestem przekonana, że Was zaciekawi!🤗

„Magia świąt każdemu może kojarzyć się z czymś zupełnie innym. Dla jednych będą to zaspy śnieżne, a dla innych rodzinna atmosfera czy też zapach pieczonych pierniczków.

Siedem autorek postanowiło wziąć udział w naszej antologii, aby umilić Czytelnikom świąteczne i zimowe porządki.

Sięgając po tę pozycję, nie tylko odpoczniecie od codziennych obowiązków, ale również przekażecie swoją cegiełkę na pomoc innym. Wydawnictwo wraz z autorkami zobowiązało się do przekazania części środków ze sprzedaży na cele charytatywne.

Dzień dobry pierwszego grudnia!❄️
Odliczacie już dni do świąt?🤔
Nic dziwnego, w końcu do Wigilii coraz bliżej!😍
Nie martwcie się, przychodzę z...

„Magia świąt” to piękny zbiór sześciu opowiadań - każde o innych charakterze jednak wszystkie łączy element świąt. Każda z autorek przedstawiła swoją wersje magii w te dni, która otula niczym kołderka i sprawia, że chcemy usiąść z kubkiem ciepłego kakao i delektować się chwilą z książką.

Historie są całkowicie różne, różnej długości i całkowicie różnych odcieniach świątecznych cudów. Znajdziemy tu niesamowity klimat białych świąt jakich często w książkach nam brakuje. To świetna komplilacja bo żadna z historii nie powiela motywu innej, a każda z autorek budowała swoją opowieść na zupełnie innych motywach i to jest ogromnym plusem. Najbardziej do mnie trafiły opowieści „Pod jemiołą” i „Hanka” czyli najdłuższa i najkrótsza historia, a opowiadanie Gabi Feliksik całkowicie skradło moje serce. Jedna z historii była dla mnie nieco słabsza, ale nie była też zła - po prostu jako fanka slow burn wole dłuższe budowanie historii niż 3 dni😉. Każda z autorek jednak zawarła to coś w swojej historii co powoduje, że chciałoby się sięgnąć po pełnowymiarowe opowiadanie jej tekstu.

Każda czytelniczka znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego czy ucieka od miłości, czy do niej jedzie, spędza święta z drugą połówką, samotnie lub z czworonogiem😉.

Rzadko sięgam po antologie, a jednocześnie bardzo je lubię. Szczególnie te świąteczne.
„Magię świąt” przeczytałam jeszcze przed świętami i jest to książka, która faktycznie wprawiła mnie w przedświąteczny klimat. To sześć różnych historii. Dłuższych, krótszych, wzruszających, otulających, z przesłaniem i gamą emocji. Nie wszystkie podobały mi się tak samo. Nie wszystkie mnie wzruszyły. Jednak wszystkie kryją w sobie tę magię świąt, która dla każdego jest czymś innym. I to najbardziej mi się podobało w tej książce. Każda z autorek w swojej opowieści pokazuje, że zaledwie dwa słowa mogą kryć w sobie tak dużo i tak różnie. Że nie ważne jak i gdzie spędzimy święta, bo najważniejsi są ludzie, którymi się otaczamy. Ta książka jest według mnie taką piękną przypominajką o tym co w życiu jest ważne. Bo czasami w tym przedświątecznym pędzie i szaleństwie można się zatracić i pogubić. Niezwykle miło mi było poznać pióro nowych autorek. Mam nadzieję, że uda im się rozwinąć skrzydła, bo chętnie przeczytałabym więcej.
Dziękuję @wydawnictwokreatywne za możliwość przeczytania „Magii świąt”. Wciąż czuję niedosyt i wracam do niej myślami 😊

Pierwsze opowiadanie "Pod jemiołą" przebija wszystkie - spokojnie zasługuje na 8,5/9. Pozostałe to takie mocne 6,5/7.

Wszystkie za to przyjemne i świątecznie klimatyczne :)

Wszystkie za to przyjemne i świątecznie klimatyczne :)

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię sięgać po antologie. W jakiś sposób ułatwiają mi one poznawanie nowych autorów. Ale także mogę przeczytać opowiadania od osób, które już znam.

Jeśli chodzi o antologię ,,Magia świąt" to zachęciła mnie do niej tematyka. W końcu wszystko co związane ze świętami jest u mnie mile widziane.

Antologia składa się z 6 opowiadań. Każde z nich w cudownym, świątecznym klimacie.
Czytanie ich było przyjemnością. Spędziłam miły wieczór w ich towarzystwie.
Mogę śmiało powiedzieć, że podobały mi się wszystkie. Miały to coś w sobie, co sprawiało, że chciałabym te historie otrzymać w rozszerzonej wersji.

Zrobiłam sobie ranking. Ułożyłam opowiadania od tego, które najbardziej mi się podobało.
Oczywiście jest to moje zdanie, a kolejność u was może się różnić.

,,Pod jemiołą" - Lena M. Bielska, Sandra Biel
,,The Christmas Fate" - Julia Zygała
,,Zdążyć na święta" - Daria Rakowska
,,Przyszły, niedoszły" - Erika Reves
,,Święty, Mikołaj Święty" - Nela Jezierska
,,Hanka" - Gabi Feliksik

Antologia składa się z 6 opowiadań. Każde z nich w...

Opowiadanie nr 1 "Pod jemiołą" wybija się na tle reszty i zasługuje na ocenę 9/10.

• Świąteczne
  • Antologia

Dodaj cytat z książki Magia świąt