Okładka książki Narysuj swoje uczucia Rukmini Poddar
Insignis
2023-11-08
2023-11-08
Olga Siara

Dla mnie zupełna nowość :) Bardzo mi się podoba ta forma, trochę teorii, trochę ćwiczeń - fajnych, niby prostych, ale jednak jak człowiek poświęci na to więcej czasu to się okazuje, że to wcale nie takie oczywiste wszystko. Jak dla mnie ciekawa pozycja żeby poznać siebie i swoje emocje :)

Witajcie ;)
Nie wiem jak w Waszym przypadku ale ja do tej pory, zazwyczaj trafiałam na nudne i schematyczne poradniki.Przez co, czesto przebrnięcie przez nie, nie bywało ani łatwe ani przyjemne.
Dzisiaj jednak chciałabym Wam pokazać poradnik, który jest zupełnym przeciwieństwem i wyróżnia się od nich pod każdym względem.
"Narysuj swoje uczucia" - autorstwa Rukmini Poddar to wspaniała, bardzo kolorowa książka pełna terapeutycznych, ekspresyjnych zajęć plastycznych.
Napisana jest prostym językiem i ma wyjatkowo barwną szatę graficzną ( co widac na zdjęciach),która sama w sobie zachęca do nawiązania kontaktu z emocjami poprzez sztukę.
Poradnik bowiem zawiera różnorodne ćwiczenia, które pozwalają szybko opanować podstawowe umiejętności rysowania.Dzieki temu każdy może wyruszyć w tą niezwykłą podróż, nakreślając mapy swojego krajobrazu emocjonalnego kolorami i kształtami.Powoli przechodząc przez 10 rozdziałów ciekawej arteterapii. (:

Jak dla mnie, to jeden z najpiękniej wykreowanych poradników jakie kiedykolwiek widziałam. ;)
To książka, która bez wątpienia idealnie sprawdzi się jako narzędzie terapeutyczne, pomagające zrozumieć emocje przez swoistego rodzaju "zabawę" ;)
P o l e c a m ☺️

Witajcie ;)
"Narysuj swoje uczucia" - autorstwa Rukmini Poddar to...

Emocje na papierze.

Wszyscy nosimy w sobie i odczuwamy jakieś emocje. To nieuniknione - podobnie jak to, że owe emocje muszą w jakiś sposób znaleźć sobie ujście. Form ekspresji jest mnóstwo - czy słyszeliście jednak o tym, aby swoje emocje... narysować? Tak, to możliwe! Jak to zrobić? Tego dowiecie się z bardzo ciekawej pozycji pt. "Narysuj swoje uczucia".

Czy zdarza się Wam kolorować coś lub kreślić długopisem jakieś szlaczki, np. w trakcie rozmowy telefonicznej? Albo na spotkaniu służbowym? Jeśli tak, to bezwiednie robicie coś, czego dotyczy niniejsza książka - rysujecie swoje uczucia, odzwierciedlając na kartce papieru swój aktualny stan emocjonalny. Dzięki radom z tego poradnika będziecie w stanie nieco bardziej to świadomie ukierunkować.

Emocje dodają życiu barw. Szczęście rozświetla naszą rzeczywistość niczym jasne promienie słońca. Lęk może przypominać szarą chmurę, która zasnuwa niebo. Choć bywa to niekomfortowe, nie ulega wątpliwości, że kiedy zaczynamy przyglądać się swoim uczuciom, przeżywać je w pełni i odkrywać ich głębię, mamy szansę nauczyć się czegoś więcej o sobie samych oraz lepiej przygotować się na silne emocje i odpowiadać na nie, gdy nadejdą.

W tej otwierającej umysł, pięknie ilustrowanej książce artystka Rukmini Poddar omawia kolejne kroki twórczej autorefleksji, pokazując, jak przedstawić emocje za pomocą kresek, kształtów, kolorów i wielu innych środków wyrazu. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom opanujesz podstawowe umiejętności rysowania i wykorzystasz je do nakreślenia mapy swojego krajobrazu emocjonalnego. Ta podróż pozwoli ci dotrzeć do pokładów kreatywności, o których istnieniu nawet nie masz pojęcia, a także zmieni sposób, w jaki nawiązujesz kontakt ze swoimi emocjami i ze światem.

Lektura arcyciekawa, w dużej mierze intrygująca i nowatorska. Warto sięgnąć!

Insignis - dziękuję.

#narysujswojeuczucia #rukminipoddar #cosnapolce #wydawnictwoinsignis #insignismedia #insignis #bookreview #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Emocje na papierze.

Czy zdarza się...

Witajcie dziś przychodzę do Was z dziennikiem kreatywnym. Mnie mile zaskoczyło wnętrze oraz możliwość ekspresji. Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @insignis_media mogę Wam pokazać choć trochę tych dobroci 💖✨

Narysuj swoje uczucia

Jak lepiej można wyrazić swoje uczucia niż poprzez malowanie czy rysowanie?
Od dziecka uwielbialam każdy rodzaj sztuki i tak naprawdę widzę różnicę w tym co tworzę w zależności od nastroju i ogólnego samopoczucia ✨
Ta książka ma pełno wartościowych pomysłów na rozwój wewnętrzny i wyrażanie siebie. Każdy z nas w życiu przeszedł nie jeden rollercoaster emocji i warto choć trochę przelać tych emocji na papier bądź inną formę sztuki.
✨Możemy wyrazić swoje emocje wizualnie
✨Jak kształtować postać z każdej drobinki swojego jestestwa
✨Emocje jako metafora 🙌 bądź jako dane
✨Każdemu przydaje sie chwila pauzy
✨Jaki jest Wasz stosunek do samego siebie i różnych partii swojego ja..
✨Jakie jest Wasze podejście do innych
✨Poznawanie wlasnych wartości i pielegnowanie ich
✨Akceptacja i zrozumienie wszystkich emocji niezależnie jakie one są
✨I na koniec odpuszczenie i spełnienie
Niezależnie od wieku każdy ma prawo do wyrażania swoich emocji, uczuć czy sa one pozytywne czy drażniące nie mamy czasami na to wpływu.
Nie wiem jak Wy ale ja juz przeszłam troche w życiu i znam siebie i swoje emocje, czy je akceptuje? Muszę niezależnie co powoduje dane odczucia trzeba je przerobić. Jeśli tlamsimy w sobie emocje możecie wybuchnąć jak wulkan, mi sie czasami zdarza jak za dużo rzeczy się na gromadzi a nie ma gdzie tego wyrzucić z siebie a nie oszukujmy sie ile mozna sprzątać pozbywajac się nadmiaru nadpobudliwych neuronów 🤣
Lubie malować, rysować i tworzyć projekty, wyciszam sie i uspokajam choć nie twierdzę że nie wielokrotnie zrobilam dziury w kartkach by na koniec je spalic i wyrzucić.
Cieszę się że powstała taka książka która pozwala zrozumieć i okiełznać nasze wnętrze, nasze potrzeby.

👉I pamiętajcie o Pauzie 🙌 to spacer, kilka głębszych oddechów, uziemienie, czasami odwołanie planów 🙌zrobienie jednej rzeczy bo na resztę nie ma sil czy ochoty i zadania sobie pytania.. Dlaczego bądź po co..

Narysuj swoje uczucia

Jak lepiej można wyrazić swoje uczucia niż poprzez malowanie czy rysowanie?
Od dziecka uwielbialam każdy rodzaj sztuki i tak naprawdę...

Jak już nieraz pisałam, Amelka uwielbia rysować, dlatego każda książka, w której się to robi, jest przyjmowana z uśmiechem na ustach. Tym razem nie jest to pozycja do nauki rysowania, a taka, w której wyrażamy emocje poprzez rysowanie.

Już na samym początku wyrażamy siebie poprzez podpis. Jednak nie jest on zwykły, ale należy go zrobić np. z zamkniętymi oczami albo poprzez odcisk kciuka. Dalej jest tylko lepiej. Będziemy wykonywać różne ćwiczenia, wyrażając w nich siebie, własne emocje, odnajdować własne ja.

W książce znajdziemy spis treści, który znacząco ułatwia z niej korzystanie.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Znajdziemy w niej liczne, kolorowe ilustracje, które zachęcają do sięgania po nią.

„Narysuj swoje uczucia” to książka, po którą moim zdaniem warto sięgnąć. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/narysujswojeuczuciawydawnictwoinsignis.html

"Narysuj swoje uczucia" -Rukmini Poddar

Emocje są ogromnym źródłem wiedzy o nas samych. Motywują nas do działania lub wręcz demotywują. Gdy odczuwamy np. takie emocje jak lęk to znaczy, że dzieje się coś złego. To często właśnie emocje pomagają nam podejmować decyzje i kierować naszym życiem.

Prezentowany dziś tytuł nie jest zwykłym poradnikiem. Jest to dziennik kreatywny, który pomoże nawiązać kontakt z emocjami poprzez sztukę. W książce znajduje się wiele ciekawych ćwiczeń dotyczących emocji.

Jeśli interesuje Was tematyka emocji i chcecie pracować nad tą kwestią w kreatywny sposób, to ta książka jest zdecydowanie dla Was 👍

#współpracarecenzencka

"Narysuj swoje uczucia" -Rukmini Poddar

Prezentowany dziś tytuł nie jest zwykłym poradnikiem. Jest to dziennik...

Otóż przedstawiam Wam genialny dziennik kreatywny “Narysuj swoje uczucia”. Jego autorką jest Rukmini Poddar, która wierzy, że kreatywność jest dla człowieka drogą powrotu do samego siebie. Jest przekonana, że twórcze wyrażanie tego co się czuje może zmienić relacje z samym sobą ale i innymi.

Za pomocą tego dziennika Rukmini chce pomóc nawiązać nam kontakt z emocjami poprzez sztukę, nauczyć twórczej autorefleksji. Przyznam, że obawiałam się, że zbyt infantylnego wydźwięku, przerostu formy nad treścią.

Jednak Rukmini kupiła mnie ogromną empatią, która z tej książki w postaci urzekających ilustracji dosłownie woła do czytelnika i zachęca do chwycenia za kredkę czy ołówek. W prosty i niezwykle intuicyjny sposób uczy zauważać uczucia i je akceptować.

Ja jestem zachwycona tą publikacją i od kilku dni sukcesywnie pracuję z dziennikiem. I Wam również polecam przeprowadzić na sobie taki kreatywny eksperyment.

Myślę też, że dziennik idealnie nadaje się na prezent!

Za pomocą tego dziennika Rukmini chce pomóc nawiązać nam kontakt z emocjami...

O czym jest ta książka?

Rysowanie uczuć może zmienić sposób w jaki je odczuwasz, wytworzyć zdrowy dystans. "Tylko uznając i akceptując swoje emocje, możesz wykorzystywać i nieustannie rozwijać zdolność twojego serca do odczuwania".

Na początku publikacji autorka zamieściła przewodnik po rozdziałach, z których każdy kolejny pogłębia wiedzę z poprzednich.

Nie trzeba mieć dużych zdolności manualnych, by korzystać z mądrości tej książki. Emocje można oddać za pomocą kolorów i prostych kształtów. Poszczególne uczucia dostrzegamy analizując mowę ciała i wyraz twarzy. Możemy się nad tym zastanowić wykonując proste ćwiczenia.

"Gdzie w twoim ciele pojawiają się emocje?"

Rysowane sylwetki nie muszą mieć realistycznych kształtów, mają oddawać nasz stan ducha.

Korzystanie z tego poradnika to nie tylko gra kolorami, ale i słowami. Uczymy się nazywać swoje uczucia, znajdować dla nich przeciwieństwa i porównania. Poznajemy sens symboli uniwersalnych i osobistych. Dowiadujemy się, że emocje można analizować jak dane statystyczne, dystansując się od nich. Możemy dzięki temu dostrzec pewne wzorce.

W połowie drogi autorka robi pauzę na przyjrzenie się temu co nas otacza. To praktyka uważności. Następnym krokiem jest nauka samowspółczucia: określ, którą część siebie kochasz, którą ukrywasz a którą ignorujesz. Zaakceptuj wszystkie.

Następnie przechodzimy do stosunku do innych ludzi. Określamy kręgi oznaczające rodzinę, przyjaciół, znajomych i przypadkowych osób.

Uczymy się wyzwalać z pułapki założeń, stawiać granice w relacjach. Rysujemy osobistą mapę konstelacji.

Dalej przechodzimy do życia w zgodzie ze swoimi wartościami.

Poznajemy sztukę rysowania ekspresyjnych liter.

Końcowym przystankiem jest akceptacja.

"Kiedy świadomie przeżywasz swoje faktyczne emocje, nie próbując ich wcześniej zmienić, możesz zmienić siebie. W tej podróży ku akceptacji dowiadujemy się, że KAŻDA emocja może nas wiele nauczyć".

Tu uczymy się odpuszczania i świadomego przeżywania uczuć.

Na sam koniec bierzemy dziesięć głębokich wdechów i recytujemy uwalniające afirmacje. Czas na odpoczynek.

Myślę, że ta książka pomoże rozwinąć kreatywność na wielu polach. Może także pomóc w twórczym pisaniu, gdyż niektóre ćwiczenia polegają na wymyślaniu historii. Podana w niej wiedza przekazana jest lekko i strawnie. Każdy powinien zrozumieć zamysł autorki. Nawet dziecko poradzi sobie z zaproponowanymi ćwiczeniami.

O czym jest ta książka?

Nie trzeba mieć...

/współpraca reklamowa @insignis_media /

„Narysuj swoje uczucia" to totalny #musthave!
Dziennik o emocjach to coś innego niż z zazwyczaj korzystnych przeze mnie dzienników.
Obawiałam się, że wypełnienie go sprawiły mi jakieś trudności, ale wcale tak nie było. Robiłam to z przyjemnością.
„Narysuj swoje uczucia" pomoże nam lepiej zrozumieć emocje, które odczuwamy na co dzień.
Zapewni nam także multum dobrej zabawy podczas uzupełnienia go.
Do tego zobaczcie jak przepięknie jest wykonany(przesuń zdjęcia w bok).
Na stronie wydawnictwa znajdziecie dziennik w przystępnej cenie. To przeznaczenie, mówię wam!
Czekam na wasze wrażenia 🥰

/współpraca reklamowa @insignis_media /

„Narysuj swoje uczucia" to totalny #musthave!

Ta pozycja bardzo mnie już na samym początku zainteresowała. Muszę przyznać, że jest ona naprawdę oryginalna, co myślę, że przyciągnie do niej wiele osób.
W książce wszystkie ćwiczenia są opisane w bardzo przyjemny i łatwy sposób, a co najlepsze, autorka nie stawia nam żadnych granic, więc mamy możliwość popisać się swoją kreatywnością, budząc w sobie tym samym nasze wewnętrzne dziecko!
Przejdźmy jednak do tego co daje nam ta pozycja. Przede wszytskim ma ona służyć naszemu rozwojowi osobistemu. Pomaga nam poznawać, nazywać, określać emocje. Ja sama już po kilku stronach nauczyłam się dostrzegać w sobie wiele interesujących rzeczy, jak np. to, że czasem odczuwam w tym samym momencie emocje, które mogłyby się wydawać na pierwszy rzut oka totalnie ze sobą sprzeczne. I gwarantuje wam, że wy też tak macie! Również nauczyłam się, że bardzo dobrym sposobem na ułożenie sobie w głowie wszystkich trudnych chwil, wspomnień, emocji jest rozpisanie ich i uporządkowanie na papierze.
Jeżeli chodzi o to dla kogo jest ta książka to przede wszystkim raczej nie dla małych dzieci. Głównie jest tak dlatego, że mogą one nie do końca zrozumieć jej sens. A tak poza tym, jest to świetny prezent dla każdego nastolatka czy dorosłego. Także jeżeli nie macie pomysłu co kupić bliskiej osobie na święta, to wasz problem właśnie się rozwiązał! Gwarantuje, że każdemu przydałaby się ta książka, mimo że nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Wszyscy bowiem nosimy jakiś bagaż emocjonalny, który warto uporządkować, aby poczuć się lepiej z samym sobą.
Gorąco polecam! ♡

• Poradniki