Jak uzdrowić siebie

2023-10-18
2023-10-18
2022-01-01
Kinga Markiewicz

Kolejna książka autorstwa Brianny Wiest, którą szczerze mogę polecić – naprawdę otula czytelnika zrozumieniem i bez oceniania wskazuje drogę ku lepszej wersji siebie. Tak jak w przypadku „Jak myśleć o sobie lepiej” oraz „101 lekcji które zmienią twój sposób myślenia” ton książki jest bardzo motywacyjny. Z perspektywy przesłuchania (audibook’i) wszystkich trzech książek mogę śmiało powiedzieć, że są do siebie bardzo podobne i pod względem treści i kompozycji – autorka uwielbia wypunktowane treści. Wszystkie trzy oceniam wysoko i polecam.

Pozwolę sobie przekleić tutaj fragment mojej recenzji „Jak myśleć o sobie lepiej” :
Jeśli jesteś w tej chwili na etapie szukania siebie, przechodzisz kryzys tożsamości lub po prostu jest Ci źle z samym sobą, bo nie czujesz się dobrze w tym miejscu w którym jesteś – to książka dla Ciebie.

Mimo wielu wartościowych treści i istotnych tematów, opornie szło mi czytanie tej książki. Być może to styl autorki, być może moje podejście i oczekiwania były zbyt entuzjastyczne.
Jednak, mimo faktu, iż z tym tytułem B. Wiest się nie polubiliśmy to sięgnę po kolejną książkę autorki z tej serii.

Czy macie czasem tak, że książka Was wybiera w danym momencie?

Uzdrowienie nie jest wydarzeniem jednorazowym, ale zapoczątkowane przez tego typu sytuację. Nagła strata, zakończenie związku, zmiana pracy, kłopoty ze zdrowiem czy śmierć bliskiej osoby zaburzają nasze wyobrażenie przyszłości. Prawdziwe uzdrowienie polega na wyrwaniu się z głębokiej nieświadomości, wyzwoleniu istoty, w którą się przeistoczyliśmy, i świadomym poskładaniu w jedną całość prawdy o tym, kim mieliśmy się stać. Brianna Wiest dzieli się z czytelnikami refleksjami, które pomogą im odnaleźć duchowy azyl oraz wstąpić na ścieżkę prawdziwej transformacji. Słowa autorki są niczym balsam na duszę w drodze do przemiany.

Jestem fanką tego typu książek i uważam, że można w nich odnaleźć coś dla siebie. Nawet jeśli treści się powielają, to inny punkt widzenia jest ciekawy. Tak było z tą książką. Nie jest to typowy poradnik, w którym krok po kroku wskaże drogę. Autorka w felietonach opisuje przemyślenia nad różnymi aspektami życia. Nie pomija niczego, pokazuje, że zamknięcie rozdziału otwiera nowe możliwości. Pokazuje, że nie warto wracać do czegoś, co nam kompletnie nie służy. Książka oczarowała mnie w całości i wiem, że jeszcze do niej wrócę.

Jeśli przechodzicie teraz przez trudny czas w swoim życiu, to polecam tą książkę. Nie wskaże Wam idealnego rozwiązania, bo takie nie istnieje. Dla każdego będzie ono oznaczało coś innego. Nie będzie lekarstwem, ale może pokazać, że nawet po największej burzy przychodzi słońce.

Czy macie czasem tak, że książka Was wybiera w danym momencie?

Jak uzdrowić siebie? Odwieczne pytanie, na które niby umiemy sobie odpowiedzieć, a tak trudno to osiągnąć. Czy jednak rzeczywiście, aż tak trudno? Czy wystarczy samozaparcie i zmiana myślenia?
Zmiany na ogół są bardzo trudne. Przyzwyczajeni jesteśmy do swojej strefy komfortu i ciężko jest nam z niej wyjść, nawet jeśli chodzi o nasze zdrowie. Głównym narządem, który jest odpowiedzialny za nasze dobre samopoczucie i zdrowie jest mózg. Jednak, aby mózg wysyłał dobre sygnały, musimy odnaleźć duchowy i wewnętrzny spokój.
Dlatego też autorka Brianna Wiest przychodzi nam z pomocą. Jej książka ,,Jak uzdrowić siebie" pozwala nam na odnalezienie w sobie siły, zwrócenie uwagi na to, co złe, na różnego rodzaju problemy, kryzysy, straty, które nas w życiu spotykają i na które nie mamy wpływu. Nieświadomość wywołuje u nas strach. Świadomość daje nam możliwość prawdziwej transformacji i koi nasza duszę.
Autorka dzięki swoim refleksjom ukazuje nam ścieżkę, która może prowadzić do przemiany. Człowiek szukający prawdy o sobie zawsze ja znajdzie, a jak ją już znajdzie dopiero dowie się, kim jest.
Wydaje się skomplikowane, ale daje wiele możliwości. Już Wam kiedyś pisałam o samouzdrawiania. I choć to trudny temat i ciągle go wałkuje, to jestem dopiero na 1/4 części tej drogi. Wiele przede mną, ale wiele już za mną.
Polecam 😍

Za mną lektura niezwykłej książki "Jak uzdrowić siebie". Podkreślę od razu, że nie jest to typowy poradnik.
To zbiór esejów, które autorka napisała w ciągu ostatnich lat. Muszę przyznać, że Brianna Wiest ma niesamowity dar docierania krótkimi zdaniami do głębi ukrytych emocji.

Ta książka pomoże każdemu kto jest na rozdrożu życiowych dróg, zmaga się z traumą lub brakiem akceptacji siebie.
Autorka podkreśla, że uzdrowienie nie jest jednorazowym wydarzeniem, a długim procesem, który może doprowadzić do odnalezienia spokoju i radości życia. I ta książka przeprowadza nas przez taki właśnie proces życiowej transformacji, wykazując się dużym zrozumieniem i empatią.
Bo kto nas może lepiej zrozumieć jak nie sama autorka, która w młodości cierpiała z powodu zaburzeń psychicznych, a dzisiaj jest spełnioną i rozkwitającą kobietą.

Podczas lektury wielokrotnie czułam jakby autorka siedziała w mojej głowie i składała w całość to z czym ja zwlekałam 🥺
To poruszająca książka, pokazuje drogi wyjścia z życiowych zakrętów, daje porządnego kopa do powstania z kolan i zachętę do zawalczenia o siebie.
Będę często do niej wracać ❤️

"Nic w życiu nie ogranicza nas bardziej niż my sami"

Uzdrowienie kojarzy nam się z uleczeniem z choroby. Ale uleczyć można również swój umysł czy duszę. Aby jednak to zrobić, należy chcieć zmienić swoje życie i być na to gotowym. Jak to powiedział Albert Einstein: "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów". Często patrzymy na innych i wytykamy im błędy, nie widząc swoich bo jest to znacznie łatwiejsze niż praca nad sobą. Jeśli jednak uświadomimy sobie w jakim punkcie się znajdujemy, to już jest klucz do sukcesu.

Brianna Wiest jest autorką kilku bestsellerów a jej celem jest pomaganie ludziom w aktywowaniu ich prawdziwego potencjału. Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju a zamiarem tej książki jest pokazanie każdemu z nas różnych sposobów mogących wywrzeć wpływ na otaczający nas świat. Znajdziemy tu zbiór esejów, które autorka napisała na przestrzeni wielu lat. Sama wyszła z poważnych zaburzeń psychicznych i emocjonalnych a obecnie jest szczęśliwą kobietą, zdrową i świadomą siebie. Pokazuje, że zmiany najczęściej wprowadza się małymi kroczkami a największe uzdrowienie dokonuje się często w najzwyklejszy sposób. Jej refleksje są bardzo kojące a słowa są jak miód na duszę.

"Nic w życiu nie ogranicza nas bardziej niż my sami"

„Jak uzdrowić siebie”
Wiele słów z tej książki dało mi dużo do myślenia. Czuję się bardzo zadowolona, że to przeczytałam. I nie wiem ile dokładnie, ale obstawiam, że zaznaczyłam z 70 fragmentów. Polecam, bo może akurat ktoś z Was, potrzebuje coś z tego przeczytać, pomyśleć i zrozumieć… ❤️
Ja nie przepadam za stereotypowymi poradnikami, słowami - tu tak nie było. I chętnie sięgnę po inne książki autorki. Ta jest zdecydowanie kocykiem i ukojeniem. Daje nadzieje w słowach, które docierają. I była dla mnie pewnego rodzaju pamiętnikiem, co jest zabawne, bo przecież tę książkę może kupić i przeczytać każdy z Was, ale jednak fragmenty które tam pozaznaczalam… uderzyły wgłąb mnie. I zrozumiałam, że bez względu na wszystko co się dzieje - muszę dbać o siebie, bo tylko siebie mam do samego końca. Ta książka to coś dobrego ❤️
Współpraca reklamowa z @wydawnictwofilia

„Jak uzdrowić siebie”

"Jak uzdrowić siebie" to zdecydowania był dobry wybór na powrót do książek psychologicznych po krótkiej przerwie. Autorka dzieli się swoimi refleksjami, które nie są odkrywcze, ale trafiły do mnie. Dobra pozycja dla osób, które boją się zmiany i potrzebują słów otuchy. Będę wracała do fragmentów tej książki.

🤍 „ᴊᴀᴋ ᴜᴢᴅʀᴏᴡɪć sɪᴇʙɪᴇ” ʙʀɪᴀɴɴᴀ ᴡɪᴇsᴛ 🤍

•• Najlepsza lektura na czas zmiany,
idealna dla tych, którzy chcą sobie pomóc. ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

„Nie żyjesz po to, by dryfować bez celu.
Nie żyjesz po to, by szukać bezpiecznych miejsc w obrębie jakiejś koncepcji.
Jesteś tu, aby sprowadzić siebie bezpiecznie do domu, a potem pokazać innym drogę do ich własnego wnętrza.” 🤍

To już moje trzecie spotkanie z twórczością Brianny Wiest i muszę przyznać, że autorka ma dar przekonywania. Mimo iż poradników o uzdrawianiu siebie na naszym rynku wydawniczym jest mnóstwo, to właśnie mnie ta książka uzdrowiła. Ja jako osoba wysokowrażliwa przeżywam wszystko dwa razy mocniej i czasami na pewne sytuacje, które się dzieją w moim życiu nie mam wpływu, to i tak mocno je roztrząsam w swojej głowie, czasami obwiniając siebie. Autorka podsuwa mi pewne aspekty, nad którymi muszę się trochę dłużej zastanowić. I to nie jest tak, że po skończeniu tej książki, ja już mam inne podejście. O nie. Brianna Wiest w zrozumiały sposób przekazuje jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak czasami przymknąć oko na pewne sprawy. Dla każdego z nas najważniejsze jest czuć wewnętrzny spokój. I właśnie tą książka autorka stara się nam pomóc, tak by w sytuacjach kryzysowych umieć sobie poradzić.

Na wiele rzeczy w naszym życiu nie mamy wpływu. Ale zawsze najlepiej jest obwiniać siebie. Utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, ciężka choroba - to czynniki, które mają na nas negatywny wpływ. W poradniku „Jak uzdrowić siebie” odnajdziecie ukojenie w takich chwilach. To plaster na dusze, który pomoże zaczerpnąć tchu.

Napisana jest prostym, przystępnym językiem co sprawia, że łatwo można chłonąc wiedzę. Ale to właśnie w prostocie tkwi siła i w chęci zmienienia czegoś w naszym życiu. Nawyki kształtują twoje samopoczucie, a ono jest filtrem, przez który doświadczasz swojego życia.

Polecam dla ludzi, którzy potrzebują ukojenia! Czasami natłok myśli nie pozwala spać, a dzięki tej książce zrozumiesz, że twoje zdrowie psychiczne jest najważniejsze. Czasami po prostu trzeba odpuścić i skupić się na sobie. Jest wiele poradników, które to już przedstawiły. Jednak ten mocno mnie zaciekawił i wiem, że w chwilach zwątpienia będę do niego wracać. 🤍

🤍 „ᴊᴀᴋ ᴜᴢᴅʀᴏᴡɪć sɪᴇʙɪᴇ” ʙʀɪᴀɴɴᴀ ᴡɪᴇsᴛ 🤍

•• Najlepsza lektura na czas zmiany,
idealna dla tych, którzy chcą sobie pomóc. ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

„Nie żyjesz po to, by dryfować bez celu.
Nie żyjesz po to, by szukać bezpiecznych miejsc w obrębie jakiejś koncepcji.
Jesteś tu, aby zrozumieć, że sami stanowimy źródło własnej egzystencji, wszystkiego, co tworzymy i czym jesteśmy....

Niektórzy czytając tę książkę mógliby stwierdzić, że nie ma w niej nic odkrywczego. Takie tam „zadbaj o siebie”, „relacje się kończą albo je tracimy”, a twoje wymuszone korygowanie czy autosabotaż wcale nie ma wpływu na twoje życie. Przecież 'każdy' tak ma. Przecież to normalne. A jednak.
„Nadmierna korekta jest jednak podstępna, bo może ukrywać się pod maską skromności i samodoskonalenia. Tak naprawdę wymuszone korygowanie stopniowo rozkrada ci życie i trzyma w wiążącej spirali ciągłego myślenia, że nie jesteś dostatecznie dobry”.
Relacji nie tracimy tylko z nich wyrastamy. „Nie ma żadnego kodeksu, który określałby jasno, że przeznaczeniem każdego napotkanego na twojej drodze człowieka jest pozostać w tym miejscu już na zawsze”.
Takich przykładów i zaznaczonych przeze mnie cytatów w tej książce jest naprawdę dużo.
Okazuje się, że autorka sama cierpiała z powodu poważnych zaburzeń psychicznych i emocjonalnych. Myślę, że dzięki tej informacji ta książka wydała mi się jeszcze bardziej prawdziwsza i bardziej do mnie trafiła. Najbardziej podobało mi się to, że autorka nie umniejsza i nie neguje momentom kiedy jest przerażająco, nie do zniesienia, a wiara w dobre rzeczy jest zbyt trudna. Ponieważ praca nad sobą jest trudna. Ponieważ praca nad sobą jest procesem.

Ta książka jest mądra, kojąca i otulająca. To zbiór esejów oraz refleksji, które pomogą nam w drodze do uzdrowienia. Mnie pomogła zrozumieć wiele rzeczy, którymi dotąd się zadręczałam. Na przykład temat relacji czy związków. Autorka w klarowny sposób pokazuje nam jak dostrzec pewne schematy myślenia aby móc je zmienić. Nie czuję się uzdrowiona (nie przepadam za tym słowem),ale ta książka jako jedna z nielicznych naprawdę sprawiła, że czuję się lepiej, a przede wszystkim spokojniej.

Czytałam ją z ciekawością. W treści nie znajdziemy badań, statystyk, encyklopedycznego języka czy zbędnych zapychających treści. Autorka porusza tematy doceniania siebie, wyciągania wniosków z przeszłości, spełniania oczekiwań, marzeń, gniewu czy strachu. Rozdziały są krótkie i treściwe, a zawarte w nich odpowiedzi na pytania skłaniają do pracy nad sobą, do refleksji i do działania.

„Ten wysiłek zaczyna się tu i teraz.

Bez względu na to, dokąd zaprowadzi cię życie, zawsze masz siebie – aż do samego końca.

Nikt inny nie może uratować cię przed sobą samym.

Nigdy nie chodziło o to, by zmienić wszystko wokół siebie tak, żeby było idealnie, tylko by tak zmienić sposób postrzegania rzeczywistości, aby móc zrozumieć, że jest wystarczająco dobrze i że zawsze tak było”.

• Audiobooki
  • Popularnonaukowe
  • Legimi audio
  • Do przerobienia
  • Może przeczytam

Dodaj cytat z książki Jak uzdrowić siebie