Seks tantryczny - przewodnik dla mężczyzn

Okładka książki Seks tantryczny - przewodnik dla mężczyzn Diana Richardson, Michael S. Richardson
Okładka książki Seks tantryczny - przewodnik dla mężczyzn
Diana RichardsonMichael S. Richardson Wydawnictwo: Vital poradniki
poradniki
Vital
2023-01-01
2023-01-01

Piękna książka 💙

Piękna książka 💙

Naprawdę ciężko jest jednym zdaniem opisać książkę, która samym tylko tytułem krzyczy o ,,niebezpiecznych'' w Polsce tematach jakim są seks i filozofia wschodu - w tym wypadku tantra. Sam fakt daty pierwszego polskiego wydania (2023 vs powstanie książki w 2010, jeśli poprawnie sprawdziłem) może wiele mówić o popularności tematu.

Przewodnik jest... Interesujący. Moim zdaniem, podczas jego czytania powinno mieć się dość otwartą głowę i podchodzić do lektury ze świadomością, że przedstawione informacje nie muszą być ,,prawdą objawioną''. Takie podejście zapobiegnie z pewnością dysonansowi związanemu z tym co do tej pory o seksie myśleliśmy/wiedzieliśmy, a wizji jaką starają się przybliżyć nam autorzy.

Jak z każdą filozofią (jeśli można tak tantrę nazwać) - nie sposób po przeczytaniu jednej lektury stać się mistrzem w dziedzinie, czy chociażby w stopniu podstawowym opanować technik w książce opisanych. Książka jednak zaspokaja pierwszą ciekawość co do seksu tantrycznego, daje alternatywę i przede wszystkim odtajnia trochę temat seksu samego w sobie.

Uważam, że to zdecydowanie ciekawa pozycja i jeśli tylko podejdzie się do niej z odpowiednim dystansem (tym większym im bardziej możemy być wrażliwi i zamknięci na nowości w tym temacie i zmianę sposobu widzenia),może być początkiem ciekawej przygody, bądź chociażby inspiracją do dalszego zgłębiania tematu.

Przewodnik jest... Interesujący. Moim...

• Love
  • Męskość