Uwięzini w grze. Niewidzialna inwazja

Muza
2023-09-27
2023-09-27
Wojtek Cajgner

Znacie jakieś fajne przygodowe książki dla dzieci?

Jeśli nie to ja polecam Wam książki Dustina Brady.

Ostatnio czytałam drugi tom "Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja" . To kontynuacja losów Jesse'go Rigsby, który zostaje wessany do gry. By ratować swojego przyjaciela będzie musiał zmierzyć się z wieloma zaskakującymi wydarzeniami. Chłopiec uświadamia sobie jak niebezpieczny jest wirtualny świat.
Akcja książki jest dynamiczna, a fabuła wciąga już od pierwszej strony. Przygody chłopca są tak szalone, że podczas czytania nie ma mowy o nudzie.

Jeśli Wasze dzieci lubią rozwiązywać zagadki gry to spędzą intrygujący czas.

Idealna lektura dla fanów literatury przygodowej.

Polecam!

Znacie jakieś fajne przygodowe książki dla dzieci?

Jeśli nie to ja polecam Wam książki Dustina Brady.

Lubicie grać w gry ?
Konsola, komputer, telefon - tych gier do wyboru jest coraz więcej. Nie tylko dzieci szaleją na ich punkcie. Mój syn też najchętniej tylko by zmieniał ekraniki gdybym nie miała nad tym kontroli.
Ale ile by nie grał, to nie doświadczył jeszcze scen jak w Jumanji. Chyba, że pochłania go kolejny tom serii " Uwięzieni w grze".
Pierwszy skończył się w takim momencie, że zaraz chciał żebym zamawiała kolejny co nie było oczywiście możliwe. Znamy ten ból gdy trzeba czekać na premierę kontynuacji aż za dobrze, czyż nie ?
I młody zna go również. Ta seria należy do takich, które wciąga zaraz po odjeździe kuriera.
Walka dwójki przyjaciół - Jessego i Erica o odzyskanie uwięzionego w grze kumpla - Marka, porywa od początku do końca.
Marek jest w bardzo trudnej sytuacji. Uwięziony w miejscu, z którego teoretycznie nie ma ucieczki, starzeje się. Siwy 10latek z brodą, zamknięty w czarnej skrzynce ? Oj nie jest dobrze, trzeba się pospieszyć i pomóc mu wyjść z opresji.
Jednak nie będzie to proste, na drodze stoją rozmaite potwory , w tym ziejący ogniem odwrócony płomieniec wyglądem przypominający nietoperza. Zaskoczy za to ...welociraptor, w którym niespodziewanie chłopcy znajdują sprzymierzeńca.
Co jest pewne - w tej książce nie ma nudy ! Jest świetną opcją dla maniaków gier, istnieje duża szansa, że oderwą się od nich tak jak mój pasjonat , by przeczytać tę historię. Pasji można mieć w końcu wiele.
Świetna seria, chętnie poznamy kolejne, ewentualne tomy.
A Wy już znacie książki Dustina Brady' ego ?
Jeśli nie to polecamy serdecznie ☺️ i dziękujemy za egzemplarz do recenzji .

Lubicie grać w gry ?
Pierwszy skończył się w takim...

Pamietacie jak przyjaciel Jessego , Eric wciagnal go do gry ?

Po tym zdarzeniu oboje przysiegli sobie, ze juz nigdy nie zagraja. Ale nadaza sie szansa ratunku kumpla Marka .

I tu pojawia sie problem , Jessego choc nie chcial grac staje sie niewidzialny i wciagniety do gry.

Ale w grze czekaja go calkiem nowe wyzwania .

Wielka Stopa, Velociraptor a najgorszym potworem jest plujacy ogniem nietoperz.

Jak poradzi sobie Jesse ?
Czy uda mu sie ratowac kolege ?
Czy do tej walki Jesse wciagnie rowniez Erica ?

@wydawnictwomuza #uwięzieniwgrzeniewidzialnainwazja #wydawnictwomuza

Pamietacie jak przyjaciel Jessego , Eric wciagnal go do gry ?

Ale w grze czekaja go calkiem nowe wyzwania .

Wielka Stopa, Velociraptor a najgorszym potworem...

Gracie w jakieś gry na telefonie komórkowym?

Dziś zapraszam ma słów kilka o książce "Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja" autorstwa Dustin'a Brady'ego. W książce znajdziemy ilustracje autorstwa Jesse'ego Brady'ego. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Muza. Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Jest to drugi tom serii i kontynuacja wydarzeń z poprzedniej części, lecz tym razem w świecie rzeczywistym, a bohater utknął w grze na telefon komórkowy. Zatem zalecam zapoznać się z poprzednim tomem nim sięgniecie po tą część.

Historia stworzona przez autora jest bardzo wciągająca i ciekawa. Dodatkowo zyskuje na bardzo chwytliwym motywie wyciągnięcia w grę. Młody czytelnik może wyciągnąć naukę z lektury jak i świetnie się przy niej bawić.

Ilustracje są moim zdaniem świetne, a dodatkowo mamy dwa algorytmy jak narysować postać jako dodatek - jeden pełny, a drugi do uzupełnienia treścią. Jest to świetne ćwiczenie dla dzieci i pomaga rozwijać kreatywność. Skarbnica wiedzy jaką tu znajdzie młody czytelnik pomoże mu w kolejnym kroku stworzenia własnej gry komputerowej.

Jeśli szukacie książki, która będzie zarówno rozrywką i można wynieść z niej jakąś wiedzę to koniecznie przyjrzyjcie się tej serii. Osobiście bardzo polecam i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec.

Gracie w jakieś gry na telefonie komórkowym?

Jest to...

🎮 RECENZJA 🎮

" Uwiezini w grze - Niewidzialna inwazja "

Przyznam ,że nie czytaliśmy z dzieciakami pierwszej części, ale po drugiej na pewno będziemy to nadrabiać.

Przygody Erica i jego przyjaciela są w bardzo ciekawy sposób opisane. Zabawne i śmieszne sytuacje w których znaleźli się nasi bohaterowie ,świetnie działają na wyobraźnię dzieci.
Walka z potworami i różnymi innymi rzeczami sprawiła, że bawiliśmy się przy niej wyśmienicie.

Książka idealna nawet dla 6 latka , który jak w swoim zwyczaju miał najwięcej do powiedzenia 🤭

Książka i tocząca się w niej akcja wciąga czytelnika na kilka godzin. Dodam ,że nawet ilustracje są wykonane bardzo ciekawie.

Ja razem z moimi chłopakami bardzo polecamy!

🎮 RECENZJA 🎮

" Uwiezini w grze - Niewidzialna inwazja "

Walka z potworami i...

Pamiętacie Jessego i Erica z książki „Uwięzieni w grze”? Tym razem powrócili w drugim tomie, czyli „Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja”, a ich głównym zadaniem było uratowanie Marka – dzieciaka, który jakiś czas temu zaginął w tajemniczych okolicznościach.

Tak jeszcze zapytam. Lubicie Pokemon GO? Jeżeli tak, to powinno Wam się spodobać „Będzie dziko”, opisane w powieści. Schemat działania jest ten sam, jednak zamiast pokemonów, łapie się coś na kształt potworów. Nie takich z piekła rodem rzecz jasna. Jessie jednak nie polubił się z tą aplikacją z tego względu, że sam stał się jej elementem (jego gry DOSŁOWNIE pochłaniają).

W tej części przygody Erica i jego przyjaciela były o wiele bardziej dynamiczne, działo się więcej, a sami bohaterowie znaleźli się w sercu firmy odpowiedzialnej za tworzenie gier wideo. Pojawiło się kilka niezłych plot twistów, przy których zaniemówiłam.

Ogólnie czytało się tę powieść naprawdę przyjemnie.

Magiczne moce, walka z potworami i dwóch bohaterów uwięzionych w grze.
Dinozaury, Wielka Stopa i niesamowita historia, która powoduje wypieki na twarzy czytelnika.

"Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja" to pełna humoru i zabawnych sytuacji kontynuacja losów Jessiego i Erica. Okraszona ciekawymi ilustracjami, które świetnie uzupełniają historię.

Choć książka skierowana jest do dzieci, myślę że starsi czytelnicy też będą się przy niej świetnie bawić.

Magiczne moce, walka z potworami i dwóch bohaterów uwięzionych w grze.

Choć książka skierowana...

Po raz kolejny czytelnik zostaje wessany w dynamiczny świat gier. Tym razem nasz główny bohater Jesse zostaje wessany w grę mobilną typu Pokemon Go. Jesse stawia wszystko na jedną kartę by ratować przyjaciela.

Ponownie spotykamy młodych bohaterów, tym razem w inne rzeczywistości, ale schematycznie podobnej do poprzedniego tomu.

Fabuła jest wartka i wciągająca. Na pewno spodoba się wielu dzieciakom. Bohaterowie są tak skonstruowane, że dzieci mogą się śmiało z nimi utożsamiać albo im kibicować.

Myślę że to świetny kawałek rozrywki.

Fabuła jest wartka i wciągająca. Na pewno...

Dwa tygodnie temu Jesse Rigsby został wessany do gry "Pełna moc" wraz z przyjaciółmi Erikiem Conradem i Markiem Whitmanem. Ostatecznie Mark pozostał w grze umożliwiając kolegom ucieczkę. Teraz chłopiec ma możliwość wrócić i ocalić Marka. Wszystko komplikuje sprawę, gdy Jesse staje się niewidzialny a w jego domu pojawia się Wielka Stopa o jaskrawobłękitnej sierści. Okazuje się, że został przeniesiony do gry "Będzie Dziko", gry rzeczywistości rozszerzonej. Jej celem jest łapanie Dzikich Stworów. Jako, że znalazł się w grze każdy gracz z telefonem może wydać mu bitwę i uwięzić w grze na zawsze. Sprawy błyskawicznie przybierają zły obrót. Szybko potrzebuje planu. Nie może utknąć na wieki w grze. Jest przecież ważnym elementem operacji ocalenia Marka.

Wielka Stopa, welociraptor, swobogad, niutoniak, gwiazdamander, Odwrócony Płomieniec - brzmi jak obłęd prawda? Niestety Jesse zostaje zmuszony do stanięcia do walki z Dzikimi Stworami. Najgorsze dopiero przed nim.

Chyba większość graczy, o ile nie wszyscy, w momencie rozpoczęcia gry traci kontakt z rzeczywistością, poczucie czasu i przenosi się do innego wymiaru, gdzie ma realne poczucie bycia częścią gry. Tym razem Jesse znów pakuje się w kłopoty za sprawą kolejnej gry, w którą zostaje zamieszany. W drugiej części przygód nasi przyjaciele znajdują się w jeszcze większym niebezpieczeństwie. Cyfrowy świat rządzi się swoimi prawami a przed Jessem stoi wiele wyzwań.

"Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja" to moim skromnym zdaniem jeszcze lepsza cześć niż pierwszy tom przygód naszych bohaterów. Dzieci powinny być zadowolone z dość komicznych sytuacji, a także dzięki kompletnej nieprzewidywalności akcji. Powieść przemyca w sobie pewne wartości, którymi młody człowiek powinien się kierować. Książkę czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. Mimo, że nie jestem już odbiorcą docelowym tej książki to i tak bardzo dobrze się bawiłam. Czeka tam na młodych czytelników mnóstwo ekscytujacych zdarzeń i niezwykłych przygód. Połączenie wirtualnego świata z realnym powinno spodobać się wszystkim młodszym czytelników. Dużo akcji, przygód i niespodzianek - czy zostaniecie częścią tej gry?

Druga część przygód Jessiego i Erica. W pierwszej części zostali uwięzieni w grze "Pełna Moc". Po uwolnieniu się, stwierdzili, że nigdy już nie zbliżą się do gier komputerowych.
No i nadeszła taka pora. Kolega Jessiego, Mark zostaje uwięziony w nowej grze. I co teraz? Nie ma wyjścia, trzeba mu pomóc.
Nowa gra "Będzie Dziko " jest zupełnie inna od poprzedniej. To coś w stylu Pokemon Go. Do tego Jessi staje się niewidzialny i wessany do gry. Zanim dotrze do Marka, o ile mu się to w ogóle uda, musi pokonać mnóstwo przeszkód.

Bardzo fajna książka przeznaczona dla dzieci a właściwie dla młodzieży. Temat gier, wirtualnego świata jak najbardziej na czasie. Myślę, że sama fabuła przyciągnie nie jednego czytelnika. Walka z potworami, magiczne moce, lodowa bazooka.

Książka podzielona na 20 krótkich rozdziałów. Na samym końcu znajdziemy skarbnicę wiedzy i dowiemy się jak krok po kroku narysować Odwróconego Płomieńca i Puchatego Siorbaczka.
Ilustracje, które wzbogacają książkę, wykonane są przez bratana autora tekstu #jessebrady

Polecam 💪💪💪💪

Nowa gra "Będzie Dziko " jest zupełnie inna od poprzedniej. To coś w stylu...

• Książka recenzencka
  • Współpraca reklamowa(barterowa)