Uwięzieni w grze

Zagrajmy!

Wyobrażaliście sobie kiedyś, że wirtualny świat gry video wciąga was do środka, a wy musicie poznać zasady gry i zrobić wszystko by powrócić do realnego świata i domu i nie zostać w tej grze na zawsze ! Właśnie coś takiego przeżyje Jesse, gdy otrzyma wiadomość od swojego najlepszego przyjaciela Erica i zostanie wciągnięty przez grę Pełna Moc. Przyjaciele będą zmuszeni walczyć z bandą kosmitów, przeżyją wspaniałe przygody, ale staną także twarzą w twarz z licznymi niebezpieczeństwami.

"Uwięzieni w grze" to idealna lektura dla młodszych czytelników i dla tych, którzy są miłośnikami bądź pasjonatami gier video. Ja bawiłam się świetnie, mimo że nie gram w gry video, i nie jestem już nastolatką. Książkę czyta się sprawnie, a lekturę umilają świetne ilustracje brata autora, Jessego Brady'ego. Naprawdę polecam Wam lekturę tej książeczki, sięgajcie i czytajcie, szczególnie, że czeka już na nas drugi tom, z którego recenzją przyjdę do Was niedługo ! Już nie mogę doczekać się lektury ! Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Muza i przepraszam za długi czas oczekiwania na opinię !

Zagrajmy!

Niedawno zachęcałam Was do lektury drugiego tomu serii "Uwięzieni w grze", która zafascynuje niejednego nastolatka. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Muza miałam przyjemność nadrobić także pierwszy tom, uzupełnić wiedzę, poznać pierwszą przygodę Jassego i Erica oraz... naprawdę dobrze się bawić!

Jesse i Eric to prawdziwi przyjaciele, choć pod wieloma względami różni od siebie. Eric uwielbia gry komputerowe, które jednak średnio interesują drugiego z chłopców. Pewnego dnia Eric wysyła przyjacielowi tajemniczą wiadomość, kiedy Jesse zjawia się u niego, po przyjacielu nie ma jednak śladu. Z nudów sięga po pada, żeby zerknąć na grę, którą tak okropnie "jara się" Eric i niespodziewanie zostaje do niej wciągnięty.

Szybko orientuje się, że NAPRAWDĘ znalazł się w świcie wirtualnym i jedyne co może robić to postępować zgodnie z jego regułami. Co więcej, okazuje się, że właśnie to chciał pokazać mu Eric, który również został przeniesiony do gry.

Z początku opornie, z czasem Jesse wciąga się w fabułę i obaj chłopcy świnie się bawią. Wszystko to jednak do momentu, w którym orientują się, że nie mogą wrócić do domu...

"Uwięzieni w grze" to szybka i fajna lektura. Czyta się ją błyskawicznie i przyjemnie. Perypetie bohaterów nieraz mnie ubawiły, a cała fabuła wciągnęła. Przyznaję bez bicia, że nie spodziewałam się, że aż tak mnie to zaintryguje i teraz z niecierpliwością wyglądam trzeciego tomu.

Jesse i Eric to prawdziwi przyjaciele, choć pod wieloma względami różni od...

Książka ta opowiada przygody dwóch chłopców Jassa i Erica, którzy grając w grę komputerową nagle trafiają do świata gry. Aby wydostać się z gry muszą przejść wszystkie jej poziomy. Jakie zadania czekają na chłopców i jakie trudności napotkają? Tego dowiecie się z lektury tej książki.
Książka ta skierowana dla młodszych czytelników. Pomimo tego że nie jestem grupą docelową to fajnie bawiłam się podczas jej lektury. Dlatego moja ocena to 7/10.

Autor Dustin Brady przedstawia w niej zajmującą fabułę, która może przyciągnąć dzieci do lektury. Bohaterem tej historii jest Jesse Rigsby, który nie znosi gier ani wirtualnego świata. Zupełnie go nie bawią ani nie interesują. Pewnego dnia chłopak otrzymuje esemesa od swojego przyjaciela Erica, który jest maniakiem gier. Jesse przychodzi do niego, ale Erica nie ma, a w jego pokoju jest włączona konsola. Eric gdzieś zniknął zostawiając włączoną grę. Chłopak klika na przycisk rozpoczynający rozgrywkę nie zdając sobie sprawy, co się może stać. Wkrótce okazuje się, że to, co miało być rozrywką, jest pułapką. Jesse nagle przenosi się do gry. Czytelnicy po kolei odkrywają, co dzieje się po drugiej stronie ekranu i jest bardzo emocjonująco. To opowieść o chłopcach, którzy zostali uwięzieni w wirtualnej rzeczywistości gry. Będą musieli poznać jej zasady, aby przetrwać i nie zostać w niej na zawsze! Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/uwiezieni-w-grze.html

Poznajemy szóstoklasistę Jesse'go Rigsby i jego przyjaciela Erica, którzy grając w grę komputerową zostają wciągnięci i uwięzieni w grze. Dopóki nie przejdą wszystkich poziomów będą musieli zmierzyć się z różnymi trudnościami i niebezpieczeństwami jakie tam na nich czyhają.

"Uwiezieni w grze" to pełna wrażeń i niesamowitych przygód lektura. Emocje, humor, nieoczekiwane zwroty akcji i dobra zabawa. Idealna lektura dla dzieci w wieku od 9-12 lat. W książce znajdziecie też ciekawe ilustracje Jesse'go Brady i na końcu książki skarbnicę wiedzy.

Zapewniam Was, że dzieciaki nie będą nudziły się.

Gorąco polecam!

" Jesse.Przychodz.Natychmiast.Na uwierzysz co się stało."

Tak zaczęła się przygoda Jessego Rigsby , chlopaka który nie znosi gier i całego tego świata.

Dostał sms od kumpla. Kumpla który oszalal na punkcie gry "Pełna moc" .
Jesse odkrywa rowniez że jego kumpel Eric zniknął, zostawiwszy włączona grę.

Jesse postanawia postanawia spróbować. Lecz klikając przycisk "Rozpoczęcie gry" niewie co go czeka i co właśnie rozpoczął.

Gra wciąga Jessego i staje się więźniem.
Więźniem który musi uratować siebie i własnego kumpla z gry.

Czy uda mu się go odnaleźć w wirtualnym. Swiecie ?
Jakie przygody i zaskoczenia czekają go w grze ?
Czy gra stanie się dla niego niebezpieczna ?

@wydawnictwomuza #uwięzieniwgrze #wydawnictwomuza

" Jesse.Przychodz.Natychmiast.Na uwierzysz co się stało."

Dostał sms od kumpla. Kumpla który oszalal na punkcie gry "Pełna moc" .
Jesse odkrywa rowniez że jego kumpel Eric zniknął, zostawiwszy włączona grę.

Jesse postanawia postanawia spróbować. Lecz klikając przycisk...

Przychodzę dzisiaj z recenzją książki dla całej rodziny. Jest to "Uwięzieni w grze" Dustina Brady od @wydawnictwomuza Lubicie grać w gry albo Wasze dzieci lubią? Jassie Rigsby nie lubi gier i tego całego wirtualnego świata. Natomiast jego przyjaciel Eric jest ich ogromnym fanem. Los sprawia, że chłopców dosłownie wciąga gra "Pełna Moc". Jest to nowość na rynku, dlatego nie każdy miał możliwość ją poznać a tym samym ukończyć. Jakie wyzwania czekają na nich w wirtualnym świecie? I czy chłopcom uda się wydostać z gry? Jest to pełna humoru historia z szybkim tempem i mnóstwem zaskakujących wydarzeń. Pokazująca, że świat gier może być również bardzo niebezpieczny. Całość opatrzona jest świetnymi ilustracjami, których autorem jest brat Dustina. Wszyscy fani gier, ale nie tylko będą zadowoleni. Polecam

Recenzja „Uwięzieni w grze”
„Gdy wreszcie otworzyłem oczy, stałem na słońcu; było to zabawne, bo jeśli istnieje jedna rzecz, której z całą pewnością nie ma w piwnicy Erica, to jest to właśnie słońce.”
„Uwięzieni w grze” to książka wydana w 2023r. Jej autorem jest Dustin Brody. Mieszkający wraz z rodziną w Cleveland pisarz sporą część dzieciństwa poświęcił na granie w gry z przyjacielem Ericem i bratem Jessem. Nie sposób nie wspomnieć, że to właśnie brat Dustina jest autorem ilustracji znajdujących się w książce „Uwięzieni w grze”.
Jesse jest młodym chłopakiem, który prowadzi bardzo normalne życie. Wstaje rano, chodzi do szkoły, odrabia lekcje i spędza czas ze swoim przyjacielem Erickiem. To właśnie on pewnego dnia narusza jego plan dnia. Podczas odrabiania lekcji przez Jessego, wysyła mu jednego smsa, nic przy tym nie tłumacząc. Gdy bohater książki udaje się do przyjaciela odkrywa, że nie ma go w domu, a gra o której tyle słyszał od kumpla, nie została wyłączona. Mimo wielkiej niechęci do gier, Jesse postanawia spróbować zagrać i dowiedzieć się na własnej skórze czym tak cieszy się Eric. Nie jest jednak świadomy tego co się wydarzy. Gdy klika start na padzie, zostaje wciągnięty do gry. Teraz jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, a chłopak nie wie jak grać w gry.
„Uwięzieni w grze” to super pozycja dla młodych. I nie mówię tu tylko o chłopcach, myślę, że nie jedna dziewczynka też z chęcią przeczytałaby tą książkę. Świetnie napisana historia, bardzo sympatyczna i myślę, że nie jedną młodszą osobę będzie trzymała w napięciu. Ja już skończyłam 18 lat, a czerpałam z tej książki wiele radości, mogę sobie tylko wyobrazić jak dobrze bym się bawiła w latach dzieciństwa.

Recenzja „Uwięzieni w grze”

Lubicie grać w gry komputerowe? Ja bardzo, dlatego też wróciłam do nich po krótkiej przerwie. Jednak jeden z głównych bohaterów książki pt.: „Uwięzieni w grze” nie przepada za wirtualną rzeczywistością.

Jasse, bo to właśnie o nim mowa jest sceptycznie nastawiony do tego typu rozrywek. Kiedy dostaje tajemniczego SMS-a od swojego przyjaciela Erica, dotyczącego nowej gry wideo o nazwie „Pełna moc”, postanawia sprawdzić, co też jego kumpel chciałby mu pokazać. Niespodziewanie zostaje wciągnięty w rozgrywkę. Dosłownie. Jasse ląduje w środku gry komputerowej. Teraz wraz z Erickiem muszą znaleźć drogę powrotną do domu. Jednak…czy uda im się wrócić do świata rzeczywistego?

„Uwięzieni w grze” to lektura dla czytelnika, mającego mniej więcej 9-12 lat. Oprócz ciekawej fabuły umiejscowionej w świecie wirtualnym jest też wspomniana strata kolegi z klasy, a także interesujący plot twist, który w dużej mierze ma wpływ na akcję całej opowieści. Końcówka książki zostaje urwana w bardzo interesującym momencie i szczerze mówiąc, nie mogę się już doczekać kontynuacji.

Co ciekawe, podczas czytania pomyślałam o tym, że Davy’emu z serii „Dziennik Youtubera” powinna się spodobać cała przygoda. Wyobrażacie sobie vloga, nagranego z samego środka gry? To byłby dopiero materiał.

"Uwięzeni w grze" autorstwa Dustina Brady'ego to wciągająca opowieść, która przenosi czytelnika w ekscytujący świat wirtualnej rzeczywistości gier komputerowych. Ta powieść, skierowana głównie do młodszych czytelników, doskonale łączy przygodę, humor i elementy napięcia, przyciągając ich uwagę od pierwszej strony.

Główny bohater, Jesse Rigsby, początkowo nie przepada za grami komputerowymi, ale po otrzymaniu tajemniczej wiadomości od swojego przyjaciela Erica, który uwielbia gry, postanawia spróbować "Pełnej mocy". Jednak ta pozornie zwyczajna rozrywka zamienia się w prawdziwą przygodę, gdy Jesse zostaje wciągnięty do gry i przenosi się do jej wirtualnego świata. Razem z Erikiem musi pokonać różne wyzwania, aby nie utknąć w grze na zawsze.

Autor świetnie oddaje atmosferę gier komputerowych, wprowadzając czytelnika w wirtualną rzeczywistość pełną różnorodnych zagrożeń i fantastycznych przedmiotów. Opisy akcji są dynamiczne i wciągające, a humor w dialogach dodaje historii lekkości i zabawności. Czytelnik może naprawdę odczuć emocje i adrenalinnę, jakie towarzyszą bohaterom w ich przygodzie.

Jesse Rigsby jako główny bohater jest dobrze wykreowaną postacią. Jego niechęć do gier komputerowych i stopniowe odkrywanie fascynującego świata wirtualnej rzeczywistości sprawiają, że jest łatwo się z nim utożsamić. Jego przyjaźń z Erikiem i ich wzajemne wsparcie tworzą pozytywny przekaz o sile przyjaźni i współpracy.

Powieść "Uwięzeni w grze" jest łatwa do czytania i przystępna dla młodszych czytelników. Krótkie rozdziały, zakończone zakazem zamykania książki w odpowiednich miejscach, zachęcają do kontynuowania czytania i sprawiają, że książka jest interaktywnym doświadczeniem.

Główny bohater, Jesse Rigsby, początkowo nie przepada za...

• Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Samodzielne
  • Do biblioteki
  • Dziecięca
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Uwięzieni w grze