Cmentarz osobliwości

Wydawnictwo Błysk
2023-09-06
2023-09-06
Inne

Okładka książki Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Paulina Hendel, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Marta Krajewska, Agnieszka Kulbat, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher
Kwiat paproci ... Paulina Hendel, Ane...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Bardzo dobrze skonstruowana historia. Mimo, że akcja nie gna jakoś szczególnie, to czyta się z ciekawością.

Chyba nie trafiłem jeszcze na nic słabego od Pani Hendel. Historie na granicy young adult, ale tego poważnego, a nie romansideł. Świadome operowanie różnymi leitmotivami w przygodowych konwencjach.

Max - z pozoru kanciarz i zwykły złodziej, który dba jedynie o własny interes. Czy na pewno?
Wymyślenie tak ciekawych postaci było imponujące i jest to pozycja fantasy naprawdę warta zapoznania.
Jest to 480 stron, które na pewno umili wam dzień, kiedy macie trochę wolnego czasu.
Jak ja się teraz odnajdę w prawdziwym świecie?

Niestety pierwsza połowa wymęczona, ale warto było czekać, bo od niej akcja pędzi jak szalona i jest iście ciekawa. Tak jak na początku w ogóle o niej nie myślałam, to właśnie od połowy ciągle wracałam do niej podczas codziennych czynności aż w końcu usiadłam i doczytałam do końca. ...

Zapowiadała się ciekawa książka, jednak sposób prowadzenia narracji jest na tyle żmudny, że wynudza a nie interesuje. A już pominę fakt wielu zdań pojedynczych (jakby autorka zapomniała o istnieniu zdań złożonych) które sprawiają że fabuła jest mało dynamiczna. Dobry pomysł w złych rękach.

Zajebista, nie mogłam się oderwać. Wszystko mi się podobało, zmiany zachodzące w głównym bohataterze, dworek i jego mieszkańcy, żywi, różnorodni i z charakterem. Cmentarz ze złymi/cierpiącymi duszami, które mimo przwinień za życia zasługują na sprawiedliwość? Kupuje. No i gdzie są te cholerne pakty?! Zaangażowało to moje szare komórki do pracy, i love it.

Bardzo dobra historia. Świat fantastyczny, który jest dokładnie opisany. Niesztampowi bohaterowie, których przygody nie nudzą pomimo grubości książki. Polecam w audiobooku.

Nie zmarnowałam ani sekundy czytając tę książkę. To była jedna z tych powieści, które jak już ją zaczniesz, to nie możesz się oderwać nawet na chwilę. Biorąc tę książkę do ręki nie spodziewałam się tego jak bardzo mi się spodoba.

Intrygujący, mroczny, wciągający świat wykreowany przez autorkę to coś z czym chyba nie spotkałam się do tej pory. Rewelacyjne połączenie świata żywych i umarłych, miejsce, gdzie śmierć nie jest końcem, a dopiero początkiem.

Jest to niesamowita powieść z gatunku (jeśli się nie mylę) horroru i dark fantasy. Wyjątkowe połączenie mrocznej atmosfery, potworów, sarkastycznego humoru, tajemnic oraz motywu odnalezienia rodziny.

Rozkręca się za połową. Przyjemna lektura

Rozkręca się za połową. Przyjemna lektura

Jakiś czas temu zdarzyło mi się przeczytać książkę, o której w zeszłym roku było całkiem głośno. Mowa tu o „Cmentarzu osobliwości” Pauliny Hendel, powieści która ukazała się nakładem wydawnictwa We need YA. To 480 stron historii, która grzeje serce po to by za chwilę wywołać ciarki przerażenia. Śmiało można po nią sięgnąć po ciężkim dniu, by odpocząć.

Maximus Opoka to teoretycznie zwykły kurier kasty, który w pewnym momencie zostaje złapany na próbie okradnięcia swojego szefa. Chwilę później trafia na dywanik z łatką zdrajcy. Oczywiście Max nie zamierza czekać na żadne kary ani słuchać oskarżeń w nieskończoność. Ucieka. Niedługo później w życiu naszego głównego bohatera zjawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że Opoka jest spadkobiercą. Ale nie byle czego. Malowniczy dworek, własna świta, hektary ziemi pełnej zieleni... gdzie może być haczyk? No bo przecież gdzieś musi być, prawda? No musi. Do dworku należy jeden z cmentarzy osobliwości, o który nasz spadkobierca będzie musiał zadbać...

Ciąg dalszy pod linkiem:

Maximus Opoka to...

Trochę długo się rozwija fabuła. Sam pomysł na książkę genialny! Jak już się rozwinie to czyta się z dużą ciekawością!

• Audiobooki