Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak

Okładka książki Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak Katherine May
Katherine May Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Wintering: The Power of Rest and Retreat in Difficult Times
Znak Literanova
2023-10-30
2021-10-18
2020-11-10
Anna Dorota Kamińska

Okładka książki Nad życie. Czego uczą nas umierający Wojciech Harpula, Maria Mazurek
Nad życie. Cze... Wojciech Harpula, M...
Okładka książki Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa Monika Szubrycht, Monika Wasilewska
Jak być szczęś... Monika Szubrycht, M...
Okładka książki Co ci się przydarzyło? Bruce D. Perry, Oprah Winfrey
Co ci się przy... Bruce D. Perry, Opr...

Rozumiem, jak wazna byla ta ksiazka dla autorki. Zmagala sie ona z depresja i probowala sobie z nia poradzic na znane i dostepne sobie sposoby. Jest przyzwoleniem dla samej siebie, zeby dac sobie czas na ten gorszy okres w zyciu. To ladnie napisana opowiesc, jednak podczas tej lektury nie moglam sie pozbyc wrazenia, ze autorka nieustannie stawia sie w roli ofiary. To budzi moj wewnetrzny sprzeciw. To, co bylo dla mnie pokrzepiajace, to fakt, ze sa na swiecie osoby, ktore moga sobie na to pozwolic. U wiekszosci ludzi niestety takiej mozliwosci nie ma.

Książka w formie osobistego dziennika autorki połączonego z reflekcjami filozoficznymi o świecie. Ciekawe nawiązania do kultury, tradycji i miejsc historycznych. Liczne przykłady różnych historii pokazują, że każdy człowiek przechodzi rozmaite okresy, zmienne jak pory roku. Od rozkwitu i dojrzewania po zimowanie. Tylko nie wiadomo, kiedy i z jaką siła ono nastąpi. Warto jednak, tak jak sugeruje autorka, zwolnić wtedy i dać sobie potrzebny czas. Miła lektura, właśnie na okres zimowy lub kiedy mamy trudniejszy czas w życiu.

Książka wpisuje się w biblioteczkę interesujących pozycji. Zaskakuje spojrzeniem na trudne w życiu chwile, które dotykają każdego z nas. Przenosi czytelnika w podróż do nieoczywistych miejsc, aktywności. Jest wymagająca pod względem skupienia uwagi, co jest spowodowane opisami wybranych elementów świata zewnętrznego. Jednak w tym wielkie bogactwo tej książki.

Trudno powiedzieć o czym właściwie jest ta książka. Generalnie nuda.

Trudno powiedzieć o czym właściwie jest ta książka. Generalnie nuda.

Miłe

Miłe

Refleksja nad swoim życiem w chorobie. Choroba, która skłania do refleksji. Dla mnie to książka o niczym nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

Spodziewałam się czegoś więcej. Trochę ciekawostek, niespójna fabuła, błędy literowe w wydaniu. Fragmentami czytało się lekko, fragmentami ciężko zrozumieć.

Zbiór ciekawostek o zimie i anegdot z życia autorki. Niestety strata czasu

Zbiór ciekawostek o zimie i anegdot z życia autorki. Niestety strata czasu

Przepiękna. Głęboka i wartościowa. Jak ballada w zimowy ponury dzień. Wspaniale przemyślana bez zbędnych frazesów i niepotrzebnych stwierdzeń. Obowiązkowa.

Lektura obowiązkowa na każdą zimę. Czytać należy powoli i z namysłem.

Lektura obowiązkowa na każdą zimę. Czytać należy powoli i z namysłem.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty

Katherine May Zimowanie. Moc odpoczynku i wyciszenia, kiedy wszystko idzie nie tak Zobacz więcej