Perfect Destiny

literatura młodzieżowa
BeYa
2023-10-11
2023-10-11

Z początku książka mi się nie podobała- nie mogłam się przyzwyczaić do stylu pisania autorki lecz po 80 stronach książka stała się tak bardzo interesująca. Polecam 4,5/5

Książek czytając musiałam zastanawiać się wiele razy co się właśnie wydarzyło. Akcje jak dla mnie były chaotyczne i w zbyt szybkim tempie napisane.

Bardzo milo sie ją czytalo, fajny styl pisania jednak nie moj gust , momentami strasznie nudne

Przy czytaniu ,,Perfect destiny" bawiłam się na prawdę dobrze, styl pisania był lekki i przyjemny. Jest to raczej lekka lektura na jeden wieczór, dla rozrywki. Mimo wszystko czytając nie możemy się nudzić. Z początku fabuła może wydawać się przewidywalna, ale okazuje się coś całkiem innego. Jest w niej sporo plot twistów a bohaterzy czasem mnie irytowali, co jest w sumie na plus, bo idealni bohaterzy są tacy niejacy. Miałam dość wysokie oczekiwania do tej historii i się nie zawiodłam! Bardzo mi się podobała, a krótkie rozdziały pomagały jeszcze szybciej ją pochłonąć. Nasi bohaterzy w związku przeżywali zarówno dobre jak i złe chwile, dostaliśmy ich słodkie droczenie się, ich tajemnice, kłótnie oraz po prostu słodkie momenty pełne uczuć. Autorka robi nam tutaj lekki rollercoaster emocjonalny, ale zdecydownie polecam wam tą książkę tak po prostu do rozrywki albo na przełamanie zastoju (jak u mnie) będzie idealna

"Ambitna dziewczyna, tajemniczy chłopak i...może miłość?"
Poznajemy historię Sophie i Miles'a, która wzbudziła we mnie bardzo dużo emocji i na pewno nie wyjdzie mi z głowy przez bardzo długi czas. Dzięki świetnemu stylowi pisania autorki tatwo było mi się zżyć z
głównymi bohaterami, a byli oni wspaniali oraz pełni uczuć. Jest to bardzo wartościowa książka i zasługuje na wszystko co najlepsze i dużo większy rozgłos. Zakochałam się motywie romantycznym i wyczekuję drugiego tomu!

"Ambitna dziewczyna, tajemniczy chłopak i...może miłość?"

ᴘᴇʀғᴇᴄᴛ ᴅᴇsᴛɪɴʏ - ᴊᴜʟɪᴀ ᴍʀᴏᴄᴢᴇᴋ
ᴄʏᴛᴀᴛ:
ᴏᴄᴇɴᴀ:4/5★
Hejka misiaki! Dzisiaj po dłuższej przerwie przychodzę do was z recenzją świetnej pozycji, którą pokochały setki czytelników już na wattpadzie, a książka podbija dalej serca tym razem w papierowej wersji.
>Mowa tutaj oczywiście o “Perfect Destiny” autorstwa Julii Mroczek. Historie miałam już okazję czytać na wattpadzie, gdzie byłam nią totalnie oczarowana jednak nie miałam zamiaru sięgać po opowieść Miles’a i Sophie w papierze. Zapytacie więc co zmieniło moje zdanie? Genialna promocja patronek, które szybko wybiły mi ten pomysł z głowy! Nie spodziewałam się, że ponownie tak wciągnę się w ich fikcyjny świat.
Powiem szczerze z początku książka mnie nudziła jednak nie jest to kwestia fabuły czy złego stylu pisania, a mojego zastoju czytelniczego w którym tkwiłam.
Pokuszę się o stwierdzenie, że ta pozycja mnie z niego wyciągnęła i mogłam rozkoszować się pełnią wrażeń jakie mi zapewniła.
>Bohaterzy, których stworzyła autorka mają bardzo dobrze wykreowane charaktery. Poznajemy po trochu każdego z nich dzięki czemu każdy znajdzie charakter w którym ujrzy cząstkę siebie.
Główny bohater, czyli Miles Evans jest po prostu przesłodki totalnie skradł cząstkę mojego serca.
>Fabuła rozwija się dosyć szybko jednak jest bardzo dopracowana i wciągająca. Mi osobiście nie za bardzo przypadło to do gustu jednak wiem, że ma to też swoich zwolenników.
Uważam, że “Perfect Destiny” jest pozycją wartą przeczytania, jeżeli lubicie szybko rozwijającą się fabułę. Fani slowburnów poczują się raczej zawiedzeni jednak zawsze warto się o tym przekonać samemu!
Buziaki i do następnego A<3 🎀.

ᴘᴇʀғᴇᴄᴛ ᴅᴇsᴛɪɴʏ - ᴊᴜʟɪᴀ ᴍʀᴏᴄᴢᴇᴋ
ᴄʏᴛᴀᴛ:
ᴏᴄᴇɴᴀ:4/5★
Mowa tutaj oczywiście o “Perfect Destiny” autorstwa Julii Mroczek. Historie miałam już okazję czytać na wattpadzie,...

'Perfect Destiny" to książka autorstwa Julki Mroczek, która skradła moje serce.

Uwielbiam styl pisania tej autorki. Pokochałam jej styl pisania od chwili, kiedy to zaczęła ona swoją przygodę z pisaniem na platformie Wattpad. Uwielbiam to jak prowadzi swoich czytelników przez fabułę oraz wykreowuje bohaterów.

Przepadłam dla tej historii całkowicie, a szczególnie dla mojej ulubionej dwójki, czyli Sophie oraz Milesa. Moim zdaniem tworzą razem idealną parę, która dopełnia się pod każdym względem. Wspierają się i zawsze razem do postanowionego przez siebie celu.

Sophie jest naprawdę dobrze wykreowaną bohaterką Umie postawić na swoim i nigdy się nie poddaje. A ja sama uwielbiam bohaterki, które posiadają właśnie taki mocny charakter.

"Perfect Destiny" to książka, która stała się moja bezpieczną przestrzenią. Będę zawsze polecała ją wszystkim napotkanym przeze mnie osobom.

'Perfect Destiny" to książka autorstwa Julki Mroczek, która skradła moje serce.

Przepadłam dla tej historii całkowicie, a szczególnie dla mojej...

„Perfect Destiny” to książka, której byłam niesamowicie ciekawa, jednak nie pokładałam w niej niesamowitej nadzieji, a mogę powiedzieć, że naprawę bardzo się zaskoczyłam. Od pierwszych stron czułam, że to jest książka dla mnie. Zupełnie nie czułam upływu czasu, kiedy czytałam tą powieść, gdybym mogła, najchętniej nie oderwałabym się od niej ani na moment. Dawno nie czytałam tak bardzo przyjemnej książki.
Uwielbiam wątek enemies to lovers w tej lekturze. Według mnie wszystko było wymierzone w punk, nie za wolno, ani nie za szybko. Dzięki takiemu zabiegowi my jako czytelnicy dostrzegamy, dlaczego w bohaterach rodzi się takie uczucie.
Plot twist jaki przygotowała Julka był jak 😳😨 zupełnie się go nie spodziewałam, także naprawdę kawał dobrej roboty haha.
Osobiście pokochałam „Perfect Destiny” od samego początku, napewno dołączyła do grona moich komfortowych książek 💕. Mam nadzieje, że więcej osób sięgnie po tą książkę, bo Julka wykonała naprawdę kawał dobrej roboty i zasługuje na to, aby ją doceniono<3.

W tej powieści bardzo podoba mi się sposób w jaki jest napisana. Mam wrażenia, że aktualnym świecie książkowym w książkach jest zbyt dużo wulgaryzmów. Że są one wręcz przesycone niepotrzebnymi przekleństwami. Tutaj tak nie miałam i właśnie to jest dla mnie ogromnym plusem tej książki.
Kolejnym ogromnym plusem historii Milesa i Sophie jest wykreowanie postaci. Każda z nich jest dopracowana do ostatniego szczegółu. Czytając nie mamy wrażenia, że postać jest pusta lub niepełna.
Tak samo jest z fabułą. Nie ma w niej zbędnych przedłużanych momentów. Dla fanów dialogów będzie to idealna pozycja, ponieważ głównie z nich składa się ta książka. Bardzo szybko się ją czyta i jest to niesamowicie przyjemna lektura.
Autorka nie pozostawia na pastwę losu nie dokończonych wątków. Wszystkie sprawy są sensownie wytłumaczone, dzięki czemu nie możemy zarzucić bohaterom bipolarnosci. Czytelnik jest w stanie zrozumieć wszystkie zachowania bohaterów.
Kolejna rzeczą jest fakt, że autorka pokazuje jak ważne są drobne gesty. W dobie dzisiejszych czasów często zapominamy o tych małych ważnych momentach. Jednak ta książka przypomina nam o tym, że powinniśmy docenić każdy drobny gest.

Zdecydowanie mogę wam polecić tą książkę.

❄️,,Perfect Destiny" to jednotomowa, młodzieżowa historia autorstwa Julii Mroczek.

❄️Szczerze to nie wiem co sądzić o tej książce. Przeczytałam ją już jakąś chwilę temu i całkiem mi się spodobała, lecz teraz po lekkim upływie czasu tak naprawdę nie jestem w stanie dokładnie opowiedzieć o czym była...
Totalnie nie zapadła mi w pamięć:(

❄️ Sophie Lavender (główna bohaterka),jak na osobę, która stara się o miejsce na Uniwersytecie Harvard myślałam, że wykaże się większą mądrością. Jest strasznie łatwowierna, najpierw robi, potem myśli, mogłabym nawet stwierdzić, że jak na swój wiek jest ona po prostu niedojrzała. Przykładowo: była oszukiwana bardzo długi czas przez swoich najbliższych, a mimo to jak gdyby nic wybaczyła im, chociaż sytuacja była naprawdę okrutna i niepoważna. Często mnie denerwowała swoim zachowaniem. Na niektóre słowa reagowała strasznie gwałtownie i agresywnie, jakby była pępek świata.
Jej pozytywną cechą, którą zauważyłam podczas śledzenia tekstu było to, że swoich przyjaciół zawsze traktowała z miłością i wsparciem, oraz to, że w rozpoczętych relacjach była oddana drugiej osobie.

❄️ Miles, oj Miles...Mam do niego tak mieszane uczucia, że w sumie to nie wiem czy jednak go lubię, czy też nie.
W połowie książki chłopak całkiem ogarnął się ze swoich zachowaniem i nawet z uśmiechem patrzyłam na jego poczynania, względem dziewczyny, ale wcześniej? Na samym początku, jak to w ,,enemies to lovers" przystało, zgrywał wroga, tego złego i naprawdę podnosił mi ciśnienie. Jego niektóre odzywki do Sophie były tak chamskie i niekomfortowe, że było mi jej strasznie szkoda, wiedząc jak na to reaguje i jakie były jej myśli podczas. Jestem fanką jego romantycznego zachowania, tego jak w dalszej części książki starał się o nią i robił te wszystkie słodkie rzeczy, zabiegając o jej miłość. Troszkę czuję się zmanipulowana przez niego...

❄️ Opis oraz początkowe rozdziały bardzo zachęciły mnie do przeczytania tej historii. Zainteresował mnie ten wątek rywalizacji i enemies to lovers. Zapowiadało się bardzo dobrze, miało to swój potencjał i sądziłam, że zostanie on dobrze wykorzystany, jednak nie. Tej rywalizacji praktycznie w ogóle nie odczułam, nie potrafię nawet przypomnieć sobie momentów, żeby oni jakoś bardzo przysiedli i zaczęli intensywnie uczyć się na nadchodzące zaliczenia, czy cokolwiek. Nic. Jeszcze to zmiana, która nastąpiła między nimi. On dosłownie spotkali się po raz ,,pierwszy" w sekretariacie, żeby obejrzeć razem szkołę i wszystko było w porządku, a na kolejny dzień, gdy dowiedzieli się, że chcą studiować w tym samym miejscu to od razu wojna, jakby- to jest dla mnie abstrakcyjne. Ich relacja rozwinęła się bardzo szybko i nim się obejrzałam, oni zmienili już nastawienie do siebie...

❄️ Wątek przyjaźni między bohaterami przez całą książkę dawał mi mega pozytywny vibe. Niesamowicie miło było mi patrzeć na nich, wspierających się i traktujących się jak rodzina.
Końcówka zmieniła dosłownie wszystko. Nie mogłam po prostu uwierzyć w to, co się tam wydarzyło i niestety zmieniło to moje całe dobre nastawienie do całej fabuły. Niesamowicie się zawiodłam na bohaterach i po tylu przeczytanych stronach na ich temat było mi po prostu przykro.

❄️ Podsumowując czytało mi się ta historię bardzo szybko i całkiem przyjemnie. Zwroty akcji nie były jakieś mocne, jednak naprawdę zaskakiwały. Pióro autorki nie przypadło mi zbytnio do gustu. Myśli bohaterów nie były jakoś bardzo rozwinięte, często chaotyczne, nie mające logicznego sensu. Troszkę ma to klimat książki z wattpada ( stamtąd też ona pochodzi ).
Jest lekka, idealna dla młodzieży. Nie nudziłam się na niej i nie sądzę, żeby była całościowo jakoś bardzo zła.

❄️ Jeśli lubicie takie książki z motywami szkoły, młodzieży, zimy, enemies to lovers, to może historia Miles'a i Sophie przypadnie wam do gustu❤️‍🩹

[bookstagram: zuzanae]

Totalnie nie zapadła mi w pamięć:(

❄️ Sophie Lavender (główna...

• Romans
  • Ania