Sztuka kłamania

Okładka książki Sztuka kłamania Julia Kubicka
Okładka książki Sztuka kłamania
Julia Kubicka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Tak powstają złoczyńcy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tak powstają złoczyńcy (tom 1)
NieZwykłe
2023-10-04
2023-10-04
9788383209166
Romans I erotyka 18+

Ta książka stale jest zachwalana, więc postanowiłam się przekonać, w czym tkwi sekret.

Historia bardzo mnie zaskoczyła. Całość jest przemyślana, zaplanowana i wręcz szokująca. Każda wypowiedziana kwestia, każda scena, każdy wątek, a do tego styl pisania autorki... Wszystko jest świetnie opowiedziane, do tego została wmieszana spora dawka psychologii. Zabawa w kotka i myszkę, w której nie wiadomo, kto jest kim, potrafiła nieźle namieszać. Nie spodziewałam się zwrotów akcji i niektórych postępowań bohaterów. Chociaż od natłoku myśli czasami gubiłam się w fabule, to muszę przyznać.

Akcja jest napięta i utrzymana w równym tempie. Nic nie pędzi za szybko ani za wolno. Gwarantuję wam, że od natłoku wydarzeń, myśli i zwrotów akcji wpadniecie w prawdziwy rollercoaster emocjonalny. W pewnym momencie wręcz nie wiadomo, kto mówi prawdę, a kto kłamie, tak samo komu ufać, a komu nie.

Brooke i Luc to bohaterowie, którzy zostali świetnie wykreowani. Uwielbiam ich mimo, że są szaleńcami - w końcu widać to bardzo wyraźnie, bo tak naprawdę żadne z nich nie postępuje w sposób poprawny moralnie. Mamy spojrzenie na świat z perspektywy ich dwójki, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć ich czyny i myśli.

Wyczekuję kontynuacji tej serii, na którą na pewno będę się czaić<3

Typiarke porbił fałszerz w converach, a ta do wydziału zabójstw chce 😂

Typiarke porbił fałszerz w converach, a ta do wydziału zabójstw chce 😂

Zaczęłam tą serię, ponieważ zaintrygowałam mnie jej nietypowa fabuła, a ostatnio miałam ochotę na coś czegoś jeszcze nie czytałam. Nie miałam wysokich oczekiwań co do tych książek i się miło zaskoczyłam, bo muszę przyznać, że naprawdę spodobała mi się ta historia. Nie jest to typowy romans i właśnie tego oczekiwałam od tych książek i to dostałam. Książki były zaskakujące i nieszablonowe, naprawdę nie potrafiłam przewidzieć jakich wydarzeń mam się spodziewać. Polubiłam się z tymi książkami.

"To dlatego ludzie stają się źli. Ponieważ cały wszechświat wmawia im, że są beznadziejni w byciu dobrymi"

Sztuka kłamania jest dla mnie ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Nawet nie wiem jak to się stało, bo jakoś do 150 strony byłam nastawiona sceptycznie i byłam bliska odłożenia jej na bok. Cieszę się, że tego nie zrobiłam, bo teraz trafia ona w topkę moich ulubionych książek.

Jest to historia, która zmiecie Was z planszy i dla której zarwiecie nockę, bo fabuła nie pozwoli Wam oderwać się choćby na minutę.

Jeśli miałabym wyróżnić najmocniejsze strony, to z pewnością będą to dialogi i wnikliwe wchodzenie w psychikę bohaterów. Autorka zadbała również o to, by żadne słowo nie było przypadkowe, dlatego czyta się to tak dobrze. Nie znajdziecie tutaj bezsensownych dialogów, każde zdanie wypowiedziane przez bohatera ma swoje późniejsze konsekwencje - czyli jest to coś, czym cechuje się dobra powieść. Więc gdy już to wyczaiłam, moje skupienie podczas czytania się wzmogło.

Ciężko jest określić kto tutaj jest protagonistą, a kto antagonistą. Na początku kibicowałam Lucowi, później Brooke, a potem już byłam do tego stopnia zmanipulowana, że nie wiedziałam, kto jest dobry, a kto zły. A ten zabieg sprawił, że zakochałam się bez opamiętania. Uwielbiam książki nieoczywiste, które za główny cel obierają dyskusję na temat moralności. Dla wielu osób nudne, ale zaręczam Wam, że nie w tym przypadku. Całość opatrzona jest intensywną akcją i wysokim napięciem wywoływanym u czytelnika.

Julia Kubicka trafia do listy moich ulubionych autorek, pokochałam jej styl pisania. Ilość cytatów, które sobie zapisałam na czytniku jest oszałamiająca i wiem, że będę musiała kupić tę książkę w papierze, bo mam ochotę przeczytać ją kolejny raz, by znów przeżyć te emocje na nowo. Dodatkowo wspomnę, że nałogowo słucham playlisty dołączonej do książki, przypominając sobie sceny z książki. Myślę, że to wystarczająco oddaje moją miłość do tej trylogii (za mną już również drugi tom oraz wyczekuję na trzeci, który niedługo ma premierę).

Jest to książka, którą przesłuchałam przez przypadek w audiobooku. I tak szczerze w ogóle tego nie żałuję. Historia jest pełna emocji i napięcia w którym utrzymuje słuchacza lub czytelnika.

Podczas słuchania o poczynaniach głównej bohaterki moje myśli krążyły wokół tego, że jest ona nierozsądna, nieodpowiedzialna, lekkomyślna lub po prostu głupia. Mimo tych przypisanych cech bardzo ją polubiłam. Kibicowałem jej z całego serca aby wygrała swoją walkę. Oszust z jakim się zmagała był przebiegły i wyrachowany, jednak do niego też mam dużą sympatię.

Historia tej dwójki była dla mnie czymś mega ciekawym, godnym zaangażowania się i zagłębienia w ich świat. Wielokrotnie myślałam o tej książce w przerwach pomiędzy czytaniem oraz po skonczeniu jej, ponieważ zostawiła ona we mnie ślad.

Uważam, że ta książka jest super i bardzo mocno wciąga, daje możliwość zżycia się z bohaterami i towarzyszącymi im wydarzeniami. Lecz zabrakło mi tutaj czegoś aby dać 5 gwiazdek, co nie oznacza, że nie polecam tej pozycji. Osobiście nie mogę doczekać się kontynuacji, ponieważ już zaczęłam drugi tom.

Koniec książki spełnił zadanie i druga część nie pojawiła mi się przypadkowo do przesłuchania, tylko sama ją wyszukałam.

ig: itsangeleo_book

Luc Moreau - bogaty fałszerz sztuki.

Brooke Astley - policjantka, ściągająca fałszerza sztuki.

Po ’Sztukę kłamania’ sięgnęłam po obejrzeniu TikToka autorki. Przeczytałam tę książkę od deski do deski. Jest doskonale napisana i przyjemnie się ją czytało - sztuki manipulacji, postacie i ich zachowania. Postać Luca to coś cudownego. Jeszcze nie przeczytałam drugiego tomu, ale czeka na mnie na półce i na pewno wkrótce po niego sięgnę. Szczerze boję się i nie mogę doczekać się tego co będzie w następnej części.

ig: itsangeleo_book

Luc Moreau - bogaty fałszerz sztuki.

Brooke Astley - policjantka, ściągająca fałszerza sztuki.

Sztuka Kłamania to historia, która przez wiele miesięcy wyskakiwała mi z lodówki, a przez moje roztrzepanie zdążyłam przeczytać tylko jakoś 4 rozdziały, gdy ta historia była dostępna, więc cierpliwie czekałam wiele miesięcy, aż przeczytam całość i odkryję o co chodzi w książce, która zawładnęła tyloma sercami. I choć skończyłam ją dopiero dzisiaj to mam tylko jedno do powiedzenia: Julio Kubicka, padam ci do stóp. Ta historia była genialna.

Zacznijmy sobie od stylu pisania autorki, który jest uzależniający. Mi dosłownie brakuje słów, żeby go opisać, ale Julka tak lawirowała tekstem, że nim się obejrzałam - przewracałam ostatnią kartkę Sztuki. Styl Julki jest dość specyficzny, ale w ten dobry i wspaniały sposób, bo się wyróżnia i wciąga już po paru zdaniach.

Główni bohaterowie są tak wielopoziomowi i tak oryginalni, że w niektórych momentach siedziałam z otwartą buzią i chłonęłam wszystko, co mają do zaoferowania. W momentach, w których myślałam, że wszystko w końcu się rozwiąże, autorka skutecznie udowadniała, że nie mam racji i po raz kolejny mnie zaskakiwała. Zabawa w kotka i myszkę była bardzo przemyślana i genialnie poprowadzona. Wybaczcie, jeśli znajdujecie w tej recenzji chaos, lecz ciężko mi zebrać myśli i przekazać cały mój zachwyt nad tą pozycją.

Luc to bohater, który w swojej manipulacji zaszedł już tak daleko, że granica dobra i zła została już dawno zaparta. Jednak jest on na tyle idealnym kłamcą i bohaterem, który umiejętność stwarzania pozorów opanował do perfekcji, że sama nabierałam się na jego gierki i nie wiedziałam, czy mam ochotę go przytulić czy uderzyć. Jego osoba, intrygi, w których brał czynny udział sprawiły, że teoretycznie powinien być czarnym charakterem tej pozycji i nie powinnam chcieć, żeby wszystko uszło mu na sucho, jednak Julka Kubicka tak mną zakręciła, że sama nie wiedziałam, czy chcę żeby mu się udało, czy, żeby to jednak Brooke zwyciężyła.

Co do postaci głównej bohaterki - WOW. Szczęka na podłodze bo to jak idealnie jest pokazany jej „upadek” i psychologiczna strona manipulacji dosłownie zmiotła mnie z planszy. Jest silną i ambitną kobiecą postacią, która przez swoje dążenia do prawdy, padła ofiarą okrutnej manipulacji, i nie była świadoma tego jak bardzo to na nią wpływa i ją wyniszcza.

Uwielbiam w tej historii również fakt, że podążanie, które wobec siebie czuli było elementem, które ich oboje trochę gubiło. To był czas, kiedy maski opadały, lecz zawsze mieli się na czujności, by druga osoba nie wyprzedziła ich o chociażby krok. Już nie wspominając, że te sceny to był kosmos i były genialnie napisane, a napięcie dawało się odczuć od początku.

Sztuka Kłamania to prawdziwa Sztuka, tyle, że na papierze. Proszę, wręcz błagam was, żebyście po nią sięgnęli, bo ta książka, jak i Julka na to ogromnie zasługują.

4,75/5 ⭐
Książka jest bardzo porywająca. Fabuła nieszablonowa i wciągająca. Bardzo mi się podobał cały zarys na książkę. Nie spotkałem się jeszcze z romansem pomiędzy policjantką, a fałszerzem sztuki. Obniżyłem trochę ocenę z uwagi na niezrozumiały dla mnie prolog oraz słabą pierwszą połowę powieści. Zakończenie jest świetne. Od razu zaczynam czytać drugi tom, ponieważ chcę się dowiedzieć, co będzie dalej. Polecam!

4,75/5 ⭐

Kiedy czytałam tą wersję na poczku na Wattpadzie już od pierwszych rozdziałów czułam, że to będzie coś czego w życiu nie czytałam i że dla mnie to będzie HIT i teraz gdy jesteśmy w tym miejscu w którym jesteśmy - mianowicie wersja papierowa, osobiście mogę szczerze powiedzieć, że nie myliłam się mówiąc, że Sztuka Kłamania to HIT.
Powiem tak: jeśli lubicie motyw intryg, manipulacji, grę w kotkę i myszkę to z całą pewnością mogę wam powiedzieć, że się nie zawiedziesz, a przynajmniej mam taką nadzieję.
Co mogę powiedzieć o końcówce.. cóż na pewno tego, że nie spodziewałam się jej 😅 Cała fabuła jest tak.. napisana że czułam się jakbym przeniosła się w czasie i znów czytała ją na Wattpad
Kończąc : bardzo polecam Sztukę Kłamania 🫶❤️

Powiem tak: jeśli lubicie motyw intryg,...

"Sztuka kłamania" to książka niezwykle zaskakująca. Jestem pod wrażeniem jak autorce udało się stworzyć tak przewrotną historię.
Fałszerz obrazów kontra ścigająca go policjantka. Zabawa w przysłowiowego kotka i myszkę, w której nie do końca możemy przewidzieć, kto będzie górą.
Świetnie się czyta, czasem jest zabawnie, czasem przerażająco. Trzyma w nieustannym napięciu.
Warto przeczytać!