Mroczny książę fae

2023-09-26
2013-06-04
9788383201771
Małgorzata Giełzakowska

Jedna gwiazdka za okładkę, druga z litości. Bardzo słaba książka, pisana potocznym językiem, pełna wulgaryzmów nie wnoszących niczego do treści. Tłumaczone chyba przez translator Google(str.259 "bullseye" przetłumaczone jako bycze oko, no litości),a po ilości literówek wnioskuję, że o korekcie najwyraźniej zapomniano. Fabuła taka sobie, bohaterowie drewniani bardziej niż Pinokio.

Najbardziej beznadziejna, wulgarna, prostacka książka jaką kiedykolwiek przeczytałam. Tu właściwie o nic nie chodzi, nic się nie wyjaśnia, nie ma żadnej pointy, plot twistu, zaskoczenia. Wątek kryminalny dawał nadzieję, ale też nie wiadomo o co w nim chodziło i po co jest. Główna bohaterka jest ciągle wściekła, a także bezdennie głupia. Podobnie jak nasz mroczny i tajemniczy fae. Jak można było zmarnować takie piękne wydanie, na tak tragiczną treść. Szkoda marnować czasu i pieniędzy na tę książkę.

Książka zdecydowanie ciekawa. Początek jest dość nudny, ciężki do przebrnięcia. Natomiast im dalej tym przyjemniej mi się ja czytało. Jest bardzo dużo scen przypominających słabe porno, niektóre są dość mocne i ciekawe. Dla mnie równoważą się wzajemnie.

To była jedna z najgorszych książek, jakie przeczytałam w 2023. Fabuła kompletnie mi nie zagrała, bohaterów nie byłam w stanie polubić.

Największy plus - wydanie i aspekt wizualny.

Największy plus - wydanie i aspekt wizualny.

Mój osobisty DNF

Mój osobisty DNF

Patrząc przez pryzmat wizualnej kwestii okładka to istny majstersztyk, jednakże “mroczny książe fae” pod względem merytorycznym to jedno wielkie niedopowiedzenie, a przede wszystkim zmarnowany potencjał.
Miały być fae, magowie etc.. oczywiście byli, jednakże sam świat i postacie tak usilnie obleczone w iście “sensualne” tony, tworząc finalnie całokształt płytki i małostkowy. Nie jest “aż tak” zła, ale usilne wciskanie wątków o zabarwieniu erotycznym, bądź wręcz tych, które na kilometr czuć cring’em, były naprawdę zbyteczne i tylko dodatkowo przemawiają na niekorzyść już i tak niskiego poziomu książki.
Mimo wszystko jestem ciekawa kolejnego tomu i dalszych losów Rydera i rozwikłania chodź kilku tak “wielu” niewiadomych samej jego osoby, “mistrza marionetek” i wątku kryminalnego, który został przepleciony przez książkę i nawet Adama, ale błagam mniej Synthi!

Mogę śmiało powiedzieć, że zmęczyłam tę książkę. Po sięgnięcie po "Mrocznego księcia..." skusiła mnie okładka oraz zachwyty na jednej grupie książkowej. Zachytów nie było końca, więc stwierdziłam, że warto przeczytać. No właśnie nie warto. :( Od samego początku coś mi nie grało w tej historii, naprawdę czytało mi się to opornie. Główna bohaterka irytowała mnie każdą swoją cząstka. Zgrywająca super hiper babkę, która każdego pokona, a jednocześnie pierdoła, która pójdzie, gdzie się ją popchnie czy wstydząca się swojego "dużego" biustu. Dodatkowo podkreślanie co chwila, jakiej to nie ma delikatnej skóry, dużych piersi i jaka to nie jest cudna. Bleh. Co zaskakujące całkiem dużą dozą sympatii obdarowałam samego księcia (może za jego stosunek i gnębienie Synthii 😆),który był jaki był, bo był kim był. Inni bohaterowie... naiwni i płytcy jak kałuża na ulicy. Dla mnie akcja zaczęła się przy dwudziestym dziewiątym rozdziale, rozpędziła się na dwa czy trzy i umarła w butach. W sumie dobrze, że nie pojawiła się kolejna część, bo szkoda na nią papieru.

Wciągająca historia od samego początku. Czytając miałam chwile oczekiwania na oczywistość ale były też chwile zaskoczenia. Dobra lektura. Czekam na ciąg dalszy.

7/10

7/10

ksiazka byłaby super jakby tak wyciąć te tandetne sceny łóżkowe rodem z taniego pornosa. Zwyczajnie je omijałam. Zostały napisane w prostacki sposob. Przy ksiażce trzymał mnie tylko sam wątek kryminalny.

• Przeczytane 2023