Until You

Okładka książki Until You Catharina Maura
Okładka książki Until You
Catharina Maura Wydawnictwo: Papierowe Serca Cykl: Off-Limits (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Off-Limits (tom 1)

Catharina Maura
@catharinamaura
OFF LIMITS#1
"Until You"

Witajcie moliki, co tam ciekawego czytacie???Jakie czytelnicze plany na nadchodzący weekend??

U mnie naszykowane 4 książki, pogoda zapowiada się fatalna więc coś trzeba robić 😂

"Until You"to książka, którą przeczytałam jednym tchem.
Rewelacyjna pozycja dla każdej romansoholiczki. ,ale niestety mam małe zastrzeżenia.

Nieświadomi tego, że znają się osobiście, zaczynają również pogłębiać swoją relację online, eksplorując nowo odkrytą więź w wirtualnym świecie.
Uwielbiam wątki kiedy para flirtuje wirtualnie ,a w rzeczywistości się znają I o tym nie wiedzą. Oczywiście do czasu😉

Znają się od lat,Aria i jej brat stracili w straszny sposób rodziców.
Grayson to sierota porzucony w dzieciństwie, próbujący odszukać swoich rodziców.
Przyjaźnią się, odwiedzają i dbają o siebie.Aria dodatkowo przeżywa ciężkie chwilę związane z rozpadem swojego związku i rezygnuje z pracy.Grayson pomoże jej spełnić marzenie I daje jej pracę oraz proponuje wspólne mieszkanie ,w końcu się Przyjaźnią.
Ale wiecie jak to jest ??Friends to lover to też niezły wątek. Tu dodatkowym atutem było to,że para flirtuje ze sobą już na platformie .Czy tych dwoje przyzna się przed samym sobą, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń???

Historia mi się bardzo podobała i to przyznaję szczerze,natomiast myślę ,że liczyłam na większy plot twist związany z odkryciem prawdy ,że oni się znają w realnym życiu i na większe emocje związane z całym ich romansem i ukrywaniem się przed bratem.
Nie chciałabym tutaj za dużo zdradzić bo do połowy książka miała fenomenalny potencjał ,byłam nakręcona, chciałam się dowiedzieć co dalej ..Co się tam wydarzy?? ale później zrobiło się w pewnym momencie mdło i cukierkowo. I Okej ja kocham romanse, kocham erotyki, tutaj tego nie brakuje ,jeżeli chodzi o tą stronę -jestem usatysfakcjonowana w pełni.Może odrobinę ,dosłownie odrobinę brakowało mi większej dramy.Ale i tak pokochałam tę historię....Czekam z niecierpliwością na wolną chwilę kiedy będę mogła się zabrać za doktora Granta ponieważ NOAH mnie bardzo mocno zaciekawił i z niecierpliwością poznam jego historię.Czytaliscie?

🩷RECENZJA 🩷
Catharina Maura
@catharinamaura
OFF LIMITS#1
"Until You"

"Until You"to książka, którą przeczytałam jednym tchem.
Rewelacyjna pozycja dla każdej romansoholiczki. ,ale niestety mam małe...

To już chyba żadna nowość, że do sięgnięcia po książkę przekonuje mnie jej okładka, a czasem i jej opis (chociaż nie zawsze, czasem już sama okładka robi robotę 😜). Tutaj jedno i drugie miało znaczenie, a i gdzieś na bookstagramie mi ta książka migała. Poza tym książki od @papieroweserca mają u mnie oddzielną półkę 😉🩷

Until You połknęłam w dwa dni. Książka jest napisana przystępnym językiem i po prostu się przez nią płynie. Historia Arii i Graysona wciąga od pierwszy stron. Tę książkę naprawdę się pochłania. Nie ma w niej momentów zastoju czy ciężkiego początku przez, który trzeba przebrnąć by dojść do tej wciągającej akcji. Idealna na zastój czytelniczy. Idealna by spędzić z nią weekend. Idealna by zrobić sobie nią taki przerywnik między fantastyką (Fourth Wing za mną 🖤💛),a thrillerem (teraz w planach Zamieć). Naprawdę ciężko mi powiedzieć o tej książce coś złego. Podobała mi się. Nie jest to może pozycja do której kiedyś wrócę (chociaż kto wie),ale zdecydowanie będę ją polecać miłośniczkom romansów.

Niebanalny pomysł na główną bohaterkę - która jest hakerką/genialną programistką. Aria ma złote serce i tęgi umysł, ale została skrzywdzona przez los. Ona i jej brat Noah stracili rodziców w drastyczny sposób. Oboje musieli zmagać się z tą okrutną stratą i jakoś poskładać swoje życie. Na ich drodze pojawił się wtedy Grayson, który był równie zagubiony i osamotniony, z tą różnicą, że on, swoich rodziców nigdy nie poznał. Tę trójkę łączy wyjątkowa więź, zbudowana na ciężkiej pracy i staraniu się o przeżycie i lepszą przyszłość. Gdy Ari już wydaje się, że jej życie wychodzi na prostą, los sobie z niej okrutnie drwi. Traci pracę, mieszkanie i zaufanie do swojego chłopaka, który zdradził ją w najgorszy, możliwy sposób. Całe szczęście, że na jej drodze znowu pojawia się Grayson. Jej idol i wzór z nastoletnich czasów. Człowiek dzięki, któremu poszła w kierunku programowania i za wszelką cenę starała się mu dorównać. To jak szeroki uśmiech od losu. Gray proponuje jej posadę w swojej firmie, a także dasz nad głową. W końcu może spełnić swoje największe marzenie - zostać programistką z prawdziwego zdarzenia w jednej z największych firm na rynku. Nie mija dużo czasu, gdy Gray uświadamia sobie, że to co miało być przyjacielskim ukłonem w stronę Noaha, może obrócić się przeciwko niemu. Każdy kolejny dzień z Arią, to kolejny dzień, gdy zdaje sobie sprawę, że wspólne mieszkanie może ściągnąć na niego kłopoty. W końcu Aria jest młodszą siostrą jego najlepszego przyjaciela. To się nie może wydarzyć. A jednak…. Dopiero teraz zdał sobie sprawę jak puste było jego życie bez tej niepozornej dziewczyny.

Until You połknęłam w dwa dni. Książka jest napisana...

Nie będę pewnie jedyną, która będzie zachwycać się okładką „Until You”, prawda? Jeśli mam być szczera, skusiłam się na tę książkę przede wszystkim przez wzgląd na okładkę, mając gdzieś z tyłu głowy, że choć ta jest „delikatna”, to między stronami kryje się naprawdę gorąca historia. I nawet jeśli ta nie była zbyt zaskakująca, bo zwroty akcji były dość łatwe do przewidzenia, absolutnie w moich oczach nic nie straciła, a ja bawiłam się naprawdę nieźle podczas lektury.

Pierwszą rzeczą, która niesamowicie mi się podobała, był pomysł na fabułę i kreację bohaterów – po pierwsze dlatego, że nieczęsto zdarza się, aby bohaterka była programistką, a w miarę upływu historii okazało się nawet, że całkiem niezłą, a po drugie poprzez tajemnice, które skrywała zarówno Aria jak i Grayson. Każde z nich niesie swój bagaż doświadczeń, błędów i zranień, a obserwowanie, jak powoli otwierają się na drugą osobę, było naprawdę przyjemnym dla oka doświadczeniem. Zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka wydawać się może, że nie mogą się już bardziej od siebie różnić.

Kolejnym plusem są krótkie rozdziały i lekki styl autorki, dzięki czemu ta książka praktycznie czyta się sama. Początkowo akcja toczyła się dosyć powoli, Catharina Maura zadbała o to, by czytelnik mógł nieco poznać bohaterów, a kiedy w końcu Aria i Grayson przyznali się do swoich uczuć, zaczęło być naprawdę gorąco. Dirty talk i sceny miłosne nie są zbyt wulgarne i przesadzone, ale z pewnością mogą wywołać rumieńce na twarzy.

I choć „Until You” może wydawać się lekką i słodką historią, to szczypta dramatu na końcu i humor, którego nie brakuje, idealnie wszystko równoważą. Oprócz tego powieść niesie ze sobą piękne przesłanie, które z pewnością zapamiętam na długi czas. Polecam! :)

Niech ta niewinna okładka was nie zwiedzie. Może i jest to romans slow burn, ale fabuła, jaka się w niej rozgrywa zdecydowanie wbije was w fotel.
Ja nie mogła się od niej oderwać musiałam poznać dalszy rozwój i wszystkie szczegóły tej historii. Catharina Maura kolejny raz skradła moje serce i zachwyciła kolejną historią.

Jest to pierwsza książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać.
Podobało mi się to, że postacie są wielowymiarowe. Mają zarówno swoje wady i zalety. Towarzyszą im kompleksy, brak wiary we własne możliwości. Popełniają błędy, ale pracują nad sobą i nad związkiem. Motyw jest dość oklepany bo para to młodsza siostra + najlepszy przyjaciel brata, ale kurczę przy tylu różnych powieściach ciężko już wymyślić jakieś bardzo odkrywcze czy nie spotykane połączenie. Mimo dobrze znanego motywu, książka jest dość ciekawa, nie jest bardzo słodka, raczej powiedziałabym, że życiowa ze względu na problemy i fobie, które towarzyszą Ari i Greyowi.
W tle książki są momenty bardziej przytłaczające, przemocowe i ciężkie. Może problemy i ich przeszłość są dość wyimaginowane ale finalnie to całkiem fajna książka.

Jest to pierwsza książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać.

Bardzo przyjemny romans, który tylko z pozoru jest lekki. Tak mnie uśpiła ta lekkość, że zupełnie nie spodziewałam się bomby, ktora spadła na bohaterów.
sami Bohaterowie bardzo ludzcy, polubiłam ich.
Łapała mnie tylko potężna żenada przy scenach lędźwiowych i dialogach, które się wtedy pojawiały.

sami Bohaterowie bardzo ludzcy, polubiłam ich.

Until you
Recenzja

Nie wiedział, czym jest miłość. Aż pojawiła się ona...

opowieść o nieoczekiwanej miłości, która kwitnie w najmniej spodziewanych okolicznościach. Aria, bohaterka książki, z trudem przystosowuje się do zmian w swoim życiu po utracie pracy i zdradzie ukochanego. Jednak dzięki propozycji pracy i możliwości zamieszkania u przyjaciela, Graysona, znajduje nowy początek.

Autor przedstawiają nam fascynującą historię dwóch osób, które mimo trudności, znalazły wspólny cel i miłość. Aria i Grayson muszą pokonać przeszłość, by zbudować przyszłość razem. Ich wzajemna bliskość, mimo że uznawana jest za zakazaną, jest głównym motywem przewodnim książki.

Dodatkowo, wątek tworzenia tajnej platformy internetowej dodaje historii nowoczesnego twistu, eksplorując potęgę połączeń wirtualnych w relacjach międzyludzkich.

Umtil you , to pełna emocji opowieść, która porusza serca czytelników i przypomina o sile miłości w pokonywaniu przeciwności losu.

Until you
Recenzja

Nie wiedział, czym jest miłość. Aż pojawiła się ona...

Rodzeństwo Aria i Noah po tragicznej śmierci rodziców może liczyć tylko na siebie i wspólnie robią wszystko, by żyć normalnie. Od jakiegoś czasu Aria mieszka z chłopakiem Bradem i pracuje jako programistka. Kobieta pozornie czuję się szczęśliwa, choć niedoceniana w pracy. Pewnego dnia dostaje telefon od prawnika, który wyjawia jej, że morderca ich rodziców wychodzi z więzienia kilka lat wcześniej za dobre sprawowanie. Roztargniona Aria wychodząc nagle z pracy traci ją, a wracając wcześniej do mieszkania zastaje Brada z inną kobietą. Zdradzona, zwolniona i bez dachu nad głową wraca do brata. Tam zastaje ich wspólnego najlepszego przyjaciela - Graysona, bogatego założyciela koncernu informatycznego. Grayson robi wszystko by pomóc zranionej Arii, a gdy jej brat prosi go o przysługę ten nie potrafi i nie chce odmówić. Zatrudnia ją w swojej firmie i pozwala mieszkać w swoim domu. Ta bliskość sprawia, że między Arią i Graysonem rodzi się uczucie, które nie powinno mieć miejsca. Ona jest siostrą jego najlepszego przyjaciela, a on oprócz odkrycia jej silnie skrywanego sekretu, wkrótce pozna także prawdę o swoim pochodzeniu…

To druga książka Cathariny Maury jaką przeczytałam i na pewno nie ostatnia, ponieważ bardzo polubiłam jej „pióro”. „Forever After All” było tą pozycją, którą czytałam bardzo powoli, żeby jak najdłużej się nią delektować. I tu było podobnie. Ale pod koniec tyle się działo, że nieco nabrałam tempa by upewnić się, że koniec będzie taki, jaki sobie wymarzyłam (uff, był!). Czytało mi się to znakomicie i nie chciałam rozstawać się z Arią i Graysonem. Zmieniłabym tylko imię głównemu bohaterowi, bo ten Gray, Grayson…jakoś mi to nie pasowało. 😅 Ale tak poza tym, to wszystko było doskonałe i z całą pewnością muszę sięgnąć po drugą część, bo jestem bardzo ciekawa jak potoczyły się losy Noaha. ♡

Tooo było coś czego potrzebowałam. Uwielbiam książki w których bohaterzy piszą ze sobą na apce nie wiedząc, że znają się w realu. A kiedy tu jeszcze doszedł temat przyjaciela brata, (wiecie zakazana miłość bo co brat powie),to zostałam kupiona! 😂❤️ Dodatkowo dzięki krótkim rozdziałom czyta się ją błyskawicznie!
Odnośnie spicy scen. Są (i to serio spicy 🌶️ 😎) ale jak dobrze pamiętam, to pierwsza taka scena pojawia się może w 3/4 książki, więc nie jest tak, że jest to głównym tematem książki. Nie jest to również książka tylko urocza i delikatna. Jest tu dużo bólu, poczucia straty i smutku (ale nie będę się wgłębiać w szczegóły, bo nie chcę spojlerować 🙌🏻)
~
sylwiaczyta

Odnośnie spicy scen. Są (i to serio spicy 🌶️ 😎) ale jak...

Początek był świetny tak sama jak koniec się wybronił, ale środek był bardzo trudny do przebrnięcia. Zrobiło się tak mdląco cukierkowo na zmianę z wręcz niesmacznymi opisami erotycznymi.

• Do kupienia
  • Przeczytane 2024