Pokolenie Ikea. Kobiety

Okładka książki Pokolenie Ikea. Kobiety Piotr C.
Okładka książki Pokolenie Ikea. Kobiety
Piotr C. Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
2018-01-01
2018-01-01

Kolejna książka Piotra C. , który pokazuje życie takie jakim jest, bez kompromisów i lukrowania. Czytając niejednokrotnie się uśmiałam, ale i zamyśliłam, bo jak się okazuje czy to Warszawa, czy inna Kozia Wólka to zachowania mamy jak że schematu. Polecam.

Lepsza warsztatowo od poprzedniej części.
I w sumie chyba tyle można dodać do tej części, w stosunku do recenzji poprzedniej.

Tym razem czytelnik otrzymuje już dłuższe rozdziały, mające na celu już nie przedstawienie scen rodzajowych, lecz własne mikro-historie. Przeważnie jeden rozdział skupia się na jednej kobiecie z życia Czarnego, ze wstawkami narratora wszechwiedzącego.

Całość rozpoczyna bezpośrednie nawiązanie do zakończenia poprzedniej książki. By w końcu przejść w, znowu, luźno powiązane bohaterami historię. Właściwie wszystkie kręcą się dookoła podbojów miłosnych Czarnego z pewnymi skrętami w stronę zawodową, albo rozwodową.

Czyta się dość luźno, dalej brak tutaj jakiś głębszych przemyśleń poza "haha baba zła" wygłaszanym z ust narratora wszechwiedzącego. Podobnie jak poprzednia część to bardziej książka służąca do niezobowiązującego czytania, w chwilach gdy człowiek chciałby "coś przeczytać", ale nie ma sił by przeczytać coś ambitniejszego.

Lepsza warsztatowo od poprzedniej części.

Książka mało wciągająca. Chociaż zakończenie mi się podobało. Po raz pierwszy w Czarnym zobaczyłem człowieka.

Kiedy czytasz w pociągu, to czasem ktoś zagląda ci przez ramię. To jest taka książka, przy której modlisz się, żeby wszyscy dookoła jednak zajęli się swoimi smartfonami, bo trochę siara być kojarzonym z taką literaturą :D Na co drugiej stronie ktoś albo fantazjuje o seksie, albo o nim gada, albo go uprawia. I to już nawet nie chodzi o to, że szłam do kościoła a trafiłam do burdelu, tylko wygląda to, jakby autor nie miał nic do przekazania, więc eksploatuje jedną fantazję na 50 sposobów, zmieniając aktorów. Mam jeszcze 3 część i boję się ją otworzyć, bo patrząc po trendzie, braknie mi skali ocen.

Jak każda książka Piotr C i ta ma efekt rozluźniający.
Dobrze się czyta i szybko mija czas.
Typowy odmóżdżacz, trochę seksu, trochę flirtu i warszawskiego blichtru.
6/10

Jak każda książka Piotr C i ta ma efekt rozluźniający.
Dobrze się czyta i szybko mija czas.
Typowy odmóżdżacz, trochę seksu, trochę flirtu i warszawskiego blichtru.
6/10

No cóż, trochę prawdy w tym jednak jest.

No cóż, trochę prawdy w tym jednak jest.

„Facet może mi mówić, co mam robić, tylko wtedy, kiedy jestem naga".

To prowokacyjna, pełna czarnego humoru i sarkazmu opowieść, która wywołuje szereg skrajnych reakcji..
Tym razem skupia się ona na pracownikach korporacji, ale bardziej z perspektywy kobiet. To zbiór luźnych anegdot, historia trochę chaotyczna. Życie warszawskiego korpo pełną gębą. Ostry romans biurowy? Czemu nie.
"I najważniejsze: uda masz trzymać razem. Grzeczne dziewczynki nie uprawiają seksu z byle kim. Grzeczne dziewczynki nie robią tego dla przyjemności. Grzeczne dziewczynki trzymają swoją cipkę dla tego jednego jedynego. Grzeczne dziewczynki nie używają słowa "cipka". Grzeczne dziewczynki nie rozmawiają o seksie."
O czym jest na książka? W sumie to nie wiem, ale było śmiesznie i o to w tym chodziło 😁❤️

Zapraszam na mój Instagram/Bookstagram - @lukasz_czyta

„Facet może mi mówić, co mam robić, tylko wtedy, kiedy jestem naga".

Cała prawda o kobietach? Może nie cała, ale na pewno bardzo duża jej część. Nawet jeśli jako kobiety się tak nie zachowujemy to z pewnością w głowach wielu z Nas mamy to o czym napisał Piotr C. Trafne spostrzeżenia, bardzo dobry język i świetna kontynuacja pierwszej części.

taki hotel paradise posrod ksiazek, spoko ale niczego nie urywa

taki hotel paradise posrod ksiazek, spoko ale niczego nie urywa

Szczera, prawdziwa, współczesna satyra na społeczeństwo 21-go wieku.Uwielbiam Autora za ten cięty język!

• 2017