Pokolenie Ikea. Kobiety

2013-10-23
2013-10-23

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Dobry tekst na okładce sprawił, że sięgnęłam po tę pozycję. Czy żałuję - nie wiem. Ot...paplaninka z korpo vibem.

Książka nie jest górnych lotów, ale dobrze się ja czyta - idealna na sobotę, żeby odpocząć.

Można porównać do filmów kina akcji.

Wg mnie pozytywna bo pokazuje faktycznie naturę człowieka i ukazuje prawdziwe oblicze związków.

Można porównać do filmów kina akcji.

Bardzo chciałam przeczytać wszystkie książki od tego autora ale trafiłam na kolejną, która mnie po prostu wymęczyła. Dodatkowo ta część jest jeszcze bardziej zawiła i przesycona ironią niż pierwsza część. Ironią która w pewnym momencie staje się po prostu chamstwem. Główny bohater niby zabawny człowiek z korporacji ale obraz całości wcale nie powala na kolana. A wręcz przeciwnie po prostu mnie irytował prawie na każdym kroku. Za nic ma szacunek i uczucia innych osób, robi po prostu to co chce. Nie uważam żeby właśnie tak wyglądało obecne pokolenie. Ponownie najlepszym rozdziałem jest ten końcowy, działania Czarnego są zaskakujące i stawiają go w dobrym świetle ale i tak to nie zmienia oceny jaką wystawiłam mu przez całą książkę. Szczerze waham się nad kolejnymi książkami od tego autora jeżeli mają być takie same to sobie opuszczę.

"Pokolenie Ikea" było beznadziejne, ale dałam autorowi drugą szansę i sięgnęłam po kontynuację. Przyznać trzeba, że druga część mocno trzyma poziom pierwszej, a może nawet jeszcze go przebija nieco w dół, co jest prawie niemożliwością. Nigdy więcej tego aŁtora.

Po przeczytaniu mam mieszane uczucia. W pewnym momencie chciałem przerwać lekturę. Według mnie książka bardzo niejednorodna, momentami nudnawa.
Bohater kopuluje, spożywa wykwintne potrawy, kopuluje, nawet trochę pracuje. I oczywiście podrywa kolejne kobiety. W opowieści brakuje mi jakiejś nici, jakiegoś pomysłu, który spiąłby wszystkie wątki. Wydaje mi się, że autor bardzo chciał stworzyć kontynuację 'Pokolenia Ikea', ale trochę zabrakło mu pomysłu na fabułę.
W porównaniu do poprzedniej części, dość przeciętna. Książkę ratuje bardzo fajne zakończenie, dlatego 6.
Mimo wszytko warto po nią sięgnąć- choćby dla kilku fajnych momentów- np opowiadanie o misiu, łosiu i rysiu.

Świetne to było.....dodatkowy plusik za kawał o Misiu Rysiu i Łosiu którego nie znałem.....polecam

O czym jest ta książka nie wiem, początkowo czytało się nad wyraz dobrze i kolejne strony pochłaniałem ekspresowo. W połowie książki zrozumiałem, ze wątek prowadzi donikąd, zmarnowany czas na czytanie. Btw jak tak wygląda życie w Wawce w korpo to całe szczęście że żyje w spokoju na obrzeżach Katowic :P

Nierówna ksiazka podobnie jak pierwsza część.
Niektóre wątki mocno tendencyjne ( kobiety, wieloletnie małżeństwa) inne na plus (rozdział o wizycie w klubie zabawny, ostatni akt o korporacji też spoko). Podsumowując przeczytać można ale szału nie ma.

Nierówna ksiazka podobnie jak pierwsza część.

Czyta się dobrze. Zero wstępu, zero przemyśleń, zero konkluzji.

Czyta się dobrze. Zero wstępu, zero przemyśleń, zero konkluzji.

Mało ambitna, ale ja uwielbiam takie czytadła. Jedni oglądają reaily-show a ja czytam takie książki.