Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.41 zł

Piotr C. Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
literatura piękna
2013-10-23

Nie jest to literatura najwyższych lotów, raczej takiej guilty pleasure do szybkiego przeczytania. Trzeba przyznać autorowi, że mimo iż w sposób wulgarny, jego uwagi i przemyślenia na temat współczesnych relacji i ludzkich zachowań są, choć trochę przerysowane momentami, bardzo trafne! Piotr C to świetny obserwator.

Obawiam się, że gdybym napisał szczerze i szczegółowo, co myślę o drugim "Pokoleniu Ikea", mógłbym zostać spektakularnie zablokowany za pogwałcenie tych punktów regulaminu serwisu, które mówią o wypowiadaniu się bez użycia słów powszechnie uznawanych za obraźliwe...

Bez wchodzenia w szczegóły: powtórka z "rozrywki", wulgarnie, prostacko i mizoginicznie.

Pierwsza część, jak chyba zawsze była lepsza, ale mimo to, ta też mnie zaciekawiła. Dość miło i szybko spędziłam czas przy tej lekturze.

Skończyłam, a raczej zmęczyłam. Chciałam przeczytać coś innego niż zazwyczaj i tak było. I to chyba jedyna w miarę pozytywna rzecz jaką mogę napisać. Trochę to jak blog Kominka lata temu, choć Kominek miał zdecydowanie więcej polotu. Miałam wrażenie, że spędzam czas w towarzystwie dresów, którzy to ani bystrzy ani śmieszni (a myślą, że są). Poprzednia książka chociaż mnie...

Pierwszy tom bardziej przypadł mi do gustu. Było więcej humoru i ciekawych przemyśleń. Tutaj momentami miałem wrażenie, że autor jedynie chce się pochwalić jakim jest kozakiem w podrywaniu kobiet. Ocena była by niższa ale ratuje ją zakończenie. Nie prędko sięgnę po kolejny tom.

Momentami meczaca ale da sie przecztac jak sie założy ze to tylko rozrywka z przymróżeniem oka. Jak sie spodziewasz ambitnej, wymagajacej powiesci z powaznym przeslaniem które zmieni Twoje życie to nawet nie sięgaj po tą książke.

Czyta się szybko, czasami ma się wrażenie, że niektóre momenty są przerysowane, jednak jeszcze nigdy nie czytałam tak dokładnej w opisy książki

Szkoda czasu na tą książkę jest wiele innych o wiele bardziej interesujących

Takie sobie czytadło z dosyć fajną końcówką.

Książkę się czyta dużo fajniej niż I część. Fajniej napisana i ciekawsza, momentami wciągała, ale tylko momentami. Koniec zaskoczył mnie pozytywnie. Pozostał niedosyt i ciekawość co się stanie z Czarnym i Olgą :)

5 334
    1 435