Pokolenie Ikea. Kobiety

Piotr C. literatura piękna 344 str.
Novae Res
literatura piękna

Novae Res
literatura piękna

Kup książkę

A podobała mi się ta “literatura kiblowa” jak to ktoś pięknie ujął. Tylko pamiętajcie - to pornos, z lekko ckliwym zakończeniem ale jednak pornos. Wciąż zadziwiają mnie ludzie, którzy sięgają po tego typu literaturę po czym dziwią się… eeee, że tam seks na prawie każdej stronie? Nooo…. to pornos. Mega przerysowany ale napisany tak fajnym językiem, że przebaczam wszystkie...

Super książka, lekko się ja czytam. Życie dużego miasta. Mi trafiła w gust ;)

Jeszcze więcej przerysowania i przesadny niż w części poprzedniej. Przeczytać można dla zabicia czasu czy delikatnego uśmiechu w kilku momentach, ale na pewno nie znajdziemy tu realnego obrazu świata czy walorów edukacyjnych ;).

Stale te same teksty - do znudzenia. Bardzo przewidywalne zachowania... Nie wierze, że ten świat AŻ tak wygląda. Mimo wszystko czytało się szybko. Nie wiem, czy polecę komuś - można przeczytać, ale warto wiedzieć, że jest to literacka fikcja i trzeba mieć do niej dystans.

Piotr C powinien był dać spokój tym postaciom. Za dużo wszystkiego w tej książce. Niektóre rozdziały żywcem wyjęte z filmu pornograficznego. Powiedzenia nawet zabawne, ale powtarzalne. Ma parę dobrych fragmentów, ale często psują je niepasujące i przeruchane przemyślenia. Za dużo brudu w stosunku do życia.

Literatura kiblowa.

Książka napisana prosto, żeby nie powiedzieć prostacko. Wszystko kręci się wokół seksu. Książka dobra do autobusu. Rozrywka porównywalna z oglądaniem seriali paradokumentalnych w telewizji - nic nie wnosi do naszego życia, ale zawsze to jakaś rozrywka. Do przemyśleń nawet najdrobniejszych nie zmusza. Szybko się ją czyta. Druga część ma lepszy styl i jest znacznie dłuższa....

Nie porwała mnie ta książka, tak jak pierwsza część była interesująca, druga mnie odepchnęła. Skończyłem tę książkę, ale w pełni nie mogę polecić.

Średniaczek. Dobra zapchaj dziura czasowa, kilka ciekawych przemyśleń i zdań, którymi można rzucić w towarzystwie. Oczekuje czegoś więcej od książki, ale chociaż nie żal mi jeszcze drzew na których zostało to wydrukowane.

Znając "Pokolenie ikea" wiemy czego można spodziewać się w tej książce. Są w niej opisane historie 30-to-paro latka. Opisy ciekawe, śmieszne, życiowe. Polecam.

Dyskusje

4 890