rozwińzwiń

Najgorszy człowiek na świecie

Okładka książki Najgorszy człowiek na świecie Małgorzata Halber
Okładka książki Najgorszy człowiek na świecie
Małgorzata Halber Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Książka o miłości Olga Drenda, Małgorzata Halber
Ocena 6,4
Książka o miłości Olga Drenda, Małgor...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (28) / kwiecień 2020 Patrick Barkham, Juliusz Ćwieluch, Krystyna Dąbrowska, Tadeusz Dąbrowski, Magdalena Działoszyńska - Kossow, Rukhl Fishman, Karol Grygoruk, Małgorzata Halber, Magda Hueckel, Zuzanna Kowalczyk, Łukasz Lamża, Aoko Matsuda, Jan Mazurek, Agata Romaniuk, Marta Rybicka, Marianna Sztyma, Marek Szymaniak, Mike Urbaniak, Aleksandra Warecka, Jarosław Westmark, Marcin Wicha, Marta Zabłocka
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Patrick Barkham, Ju...

Mogą Cię zainteresować

Rozedrgana, szczera i trafiająca w punkt.

Rozedrgana, szczera i trafiająca w punkt.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

" Jeśli istnieją podgatunki alkoholików, to ja i Sabina należymy do tego samego. Wykształconych ambitnych z dużego miasta, kobiet sukcesu. "

Jeszcze jedna " spowiedź " człowieka ogarniętego - zniewolonego nałogami. Drastyczne jest to, że to kobieta, która z jednej strony jest " słabsza " od mężczyzny ale też dużo się od niej wymaga.

Książka jest rodzajem poradnika.

Jedyna słuszna droga aby wyjść z nałogu to grupowa terapia.
Jest to też, " ....... jedyny znany mi iwent, na który możesz przyjść i poczuć, że taki, jaki jesteś,jesteś w porządku, na którym panuje bezwarunkowe bezpieczeństwo. Ale musiałam do tego dojść, zabrało mi to trzy lata. "

Przerażające jest, że nie zdajemy sobie sprawy my - trzeźwi jak wielki nasze młode pokolenie ma problem.

" Trzeci miesiąc uczęszczam na terapię wstępną dla osób uzależnionych od alkoholu. To jest najdłużej, jak jestem trzeźwa, od czternastego roku życia. "

" Moja grupa była otwarta, przez te osiem miesięcy, kiedy tam chodziłam, przewinęło się przez nią co najmniej pięćdziesiąt osób. Skończyło terapię siedem. "

I niestety smutnym jest, że państwowy system pomocy uzależnionym, jest słaby i ograniczony.
" Terapeuta, który sam nie jest uzależniony, nie wie, co się dzieje ze mną. Jak bardzo trudno w ogóle się przyznać do tego, że możesz myśleć o piciu. jaki to jest wstyd.

Książkę dobrze się czyta, bo dobrze napisana, sprawnie i przejrzyście bez zbędnych dłużyzn i opowieści.
Polecam tym, którzy chcą zrozumieć dlaczego popadamy w uzależnienia.
" Skończyłam tę terapię i będę jej bronic, i będę na nią wysyłała każdego, kto chce przestać.
Terapia to jest uniwersytet wiedzy o nałogu.
Wiara, że uda mi się samemu, jest próbą przekonywania siebie, że jestem tym lepszym rodzajem alkoholika. "

Książka jest rodzajem...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre studium życia osoby wrażliwej, uzależnienia, dramatów rodzinnych, presji środowiska, przytłoczenia obecnym systemem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Osoby nie uzależnione spojrzą zupełnie inaczej na osoby z uzależnieniem.

Osoby nie uzależnione spojrzą zupełnie inaczej na osoby z uzależnieniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na początku jak po grudzie, ale potem otworzyłam w losowym dalszym miejscu - i wciągnęłam się na dobre. To jedna z tych książek, które inspirują mnie do własnego pisania, tworzenia ;) Sztuka i pisanie, nazywanie, jako środek na ból. Miejscami przypominała mi styl Doroty Kotas. Choć to przecież epoka wcześniej.
Kilka cytatów, które zapisuję w zeszycie.
Warto, klasyka "gatunku" ;)

Kilka cytatów, które zapisuję w zeszycie.
Warto, klasyka...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z książek, którą uważam, że trzeba przeczytać !
Ważny temat, poruszająca historia, sporo refleksji po przeczytaniu.

Jedna z książek, którą uważam, że trzeba przeczytać !
Ważny temat, poruszająca historia, sporo refleksji po przeczytaniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka, pozostawiła we mnie sporo refleksji.

Bardzo dobra książka, pozostawiła we mnie sporo refleksji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dziwnie się z tym czuję, ale uważam, że to jest niezła książka i nawet poleciłbym ją niejednej osobie.

brutalnie szczera, bardzo dobra

brutalnie szczera, bardzo dobra

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No cóż -"syty głodnego nie zrozumie" -owszem dużo za dużo się kiedyś piło (to o mnie) ,ale takich jazd nigdy nie miałem ,. Chyba jestem z tych którzy powiedzieli by autorce -dziewczyno weź się w garść i nie .....marudź. No ale co ja tam wiem. :)

7 393
    6 132