Najgorszy człowiek na świecie

Okładka książki Najgorszy człowiek na świecie
Małgorzata Halber Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
literatura polska
Inne

Okładka książki Książka o miłości Olga Drenda, Małgorzata Halber
Ocena 6,5
Książka o miłości Olga Drenda, Małgor...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 4 (28) / kwiecień 2020 Patrick Barkham, Magdalena Działoszyńska - Kossow, Krystyna Dąbrowska, Tadeusz Dąbrowski, Rukhl Fishman, Karol Grygoruk, Małgorzata Halber, Magda Hueckel, Zuzanna Kowalczyk, Łukasz Lamża, Aoko Matsuda, Jan Mazurek, Agata Romaniuk, Marta Rybicka, Marianna Sztyma, Marek Szymaniak, Mike Urbaniak, Aleksandra Warecka, Jarosław Westmark, Marcin Wicha, Marta Zabłocka, Juliusz Ćwieluch
Ocena 7,0
Pismo. Magazyn... Patrick Barkham, Ma...

więcej Więcej

Znakomicie napisane, przejmujące studium uzależnienia. Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko treści książki, ale także zdolności literackich i możliwości intelektualnych autorki!

Okazało się, że jest to taka książka, po skończeniu której mam ochotę natychmiast zacząć czytać ją drugi raz.

Przejmująca, smutna, prawdziwa. Dzięki niej pierwszy raz zrozumiałem na czym polega uzależnienie.

[Wysłuchana jako audiobook, na audiotece świetnie czytana]

Szczera do bólu. A przynajmniej tak wygląda, bo nie wiem, na ile jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i emocjach autorki. I w sumie bardzo trudny temat alkoholizmu pod nową postacią - piwko na imprezie, dwa, to przecież to nie nałóg... Cieszę się, że przeczytałam tę książkę.

"A potem poszłam do pracy, w której przed kamerą zawsze musiałam być uśmiechnięta, a poza nią zawsze musiałam mieć ciętą ripostę, bo trzeba było być szybkim, wesołym i mieć sportowe obuwie w kolorze.

A ja taka nigdy nie byłam.

Ja zawsze byłam smutna."

Dawno już tak nie miałem, że nie byłem w stanie przerwać książki, choć mam mnóstwo bardzo pilnych spraw zawodowych i...

Bardzo osobista, szczera, czuć duszę artystyczną i delikatną konstrukcję psychiczną.
Dziękuję, że mogłam poznać część historii Małgosi-Krysi, która jest człowiekiem z krwi i kości, a nie celebrytką z tv.

Ciekawa pozycja dla każdego kto chce poznać problem alkoholizmu od tzw środka. Co dzieje się z człowiekiem, jak trudno jest się wyrwać z tzw ciągu alkoholowego, jak wygląda proces abstynencji i pomocy. Trudna ale warta do przeczytania.

To kolejna pozycja po przeczytaniu której mam ogromną ochotę podziękować Autorowi - a może wypadało by zaznaczyć Autorce - za książkę, która otwiera Szerzej oczy - zmusza do refleksji oraz przewartościowania swoich priorytetów.

Piekło miewa różne twarze. Jedną można by porównać do przystojnego oblicza Thomasa Ellisa, inną do Lindy Blair w filmie "Egzorcysta". Piekło choroby alkoholowej nie ma jednego wizerunku. Okazuje się, że gdy człowiekowi towarzyszy brak odpowiedzialności za cokolwiek, niedojrzałość, wiele lęków, samotność, ból i wstyd, nie ma znaczenia, czy w łachmanach wypija codziennie litr...

Miejscami chaotyczna, choć jej koniec sprawia, że czas na chwilę staje w miejscu.

6 744
    5 831