po drugiej stronie strachu [tom 2]

Okładka książki po drugiej stronie strachu [tom 2] Anika Gielzak
Okładka książki po drugiej stronie strachu [tom 2]
Anika Gielzak Wydawnictwo: Wydawnictwo GIELZAK.PL Seria: po drugiej stronie strachu literatura obyczajowa, romans
po drugiej stronie strachu
Wydawnictwo GIELZAK.PL
2023-07-01
2023-07-01

„Miłość to taniec dwóch dusz,
które kiedy się odnajdą, chcą być razem.”

Pani Anika Gielzak długo kazała czekać na kontynuację losów Blake Blue, którą poznaliśmy w pierwszej części „Drugiej stronie strachu”. Wówczas działy się w niej sprawy mające typowy charakter romansu, gdyż główna bohaterka zmagała się z dylematami związanymi z uczuciami do dwóch mężczyzn. Jeden był jej mężem, drugi pociągał ją fizycznie, a gdzieś pobrzmiewały jakieś dziwne tony, które wówczas trudno było mi zrozumieć.

Teraz także wszystko zaczyna się normalnie, jak w każdym romansie, gdyż Blake nie może pogodzić się z tym, co wydarzyło się w pierwszym tomie, ale nadal czuje dziwne przyciąganie do Falo. Zastanawia się, kim naprawdę jest, a na tym, by sobie to przypomniała, bardzo zależy Falo. Wyraźnie widać, że łączy ich szczególna więź z przeszłości, o której ona nie pamięta. Wokół niej zaczynają się dziać dziwne zdarzenia i sytuacje, pojawiają się osoby, które nie do końca mają charakter realnych osobników oraz czyste zamiary.

Trudno mi opisać fabułę tej części, bo musiałabym za dużo zdradzić, ale to, co wydawało mi się zwykłym romansem, zamienia się w powieść z elementami fantasy, a całość jest niezwykle wciągająca, mimo że kierunek, w jaki zmierza fabuła, nie jest moim ulubionym. Robi się nieco mroczniej, tajemniczo i niepokojąco, ale za to budzi się z każdą kolejną stroną fascynacja i chęć podążania za kolejnymi epizodami, by poznać sekrety Blake, ale też Falo, Maksa i innych.

Autorka zachowała konstrukcję fabuły, którą poznaliśmy w pierwszym tomie. Nadal mamy, zatem rozdziały zaznaczone tytułami oraz narrację naprzemienną, chociaż najwięcej wypowiada się Blake, ale do głosu są dopuszczone też inne osoby. Brakowało mi nadal określenia, kto wypowiada daną kwestię, chociaż można było łatwo się zorientować, gdyż ta wymiana miała z reguły miejsce w obrębie dwóch osób biorących udział w jakiejś sytuacji. Natomiast dobrze jest znać część pierwszą, bo niektóre watki mogą być niejasne bez znajomości wcześniejszych wydarzeń.

Seria „Druga strona strachu” została w księgarniach podpięta pod gatunek romansu, ale nie jest to do końca ckliwa romantyczna opowieść, jak mogłoby się wydawać na początku. Anika Gielzak umiejętnie połączyła z tym motywem elementy obyczajowe, psychologiczne i fantastyczne, z których ten ostatni coraz mocniej daje o sobie znać, gmatwając jeszcze bardziej życie Blake. Jest to, więc powieść kilkuwątkowa, z wieloma emocjami, namiętnościami, a przy tym zaskakująca, opowiadająca o poszukiwaniu swojej tożsamości i odkrywaniu na nowo uczuć, które wydają się jasne i klarowne. Dostrzegamy, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda, a o tym przekonujemy się razem z bohaterką docierając do końca.

Historia napisana przez panią Anikę Gielzak sprawia, że pomimo dosyć grubej lektury, bo książka liczy sobie ponad 530 stron, mamy ochotę na więcej. Na szczęście, jak autorka zaznaczyła w końcowym słowie, nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione i doprowadzone do końca, więc pozostawia nas z niedosytem i głodem poznania dalszego ciągu wydarzeń.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce

„Miłość to taniec dwóch dusz,
które kiedy się odnajdą, chcą być razem.”

Z tą książką koniecznie trzeba się zaprzyjaźnić♡
Spędzić z nią wieczór i poczuć, to, co w sobie zawiera, każde słowo, każdą myśl i możesz popijać jakieś sezonowe koktajle. Podjęłam próbę rozszyfrowania, którą ścieżkę wybierze autorka i jak zakończy tę powieść, ale chyba poległam😅 - osobiście zadałam pytanie pisarce, ale nie zdradziła planów. Twarda z niej sztuka! Książka świetna!!

Z tą książką koniecznie trzeba się zaprzyjaźnić♡

Czy czułaś/łeś się kiedyś zagubiony?
Zastanawiałaś/les się co jest prawdą w Twoim życiu, a co fikcją?
Przez 4dni zastanawiałam się co napisać o książce.
Kolejna część, którą bardzo przeżywałam podczas czytania.

(...)" Jestem człowiekiem zagubionym, z bagażem trwających emocji, z których nie mogę zrezygnować, bo one powodują, że czuję życie.
Muszę mieć swoje miejsce i muszę się z tym pogodzić, wtedy wszystko się wyda prostsze ..."

Kolejna część przygód Blake.
Kobiety "petardy" która szuka swojego miejsca w świecie.
W drugiej części autorka daje nam całą gamę emocji, z którymi my jako Czytelnicy musimy sobie sami poradzić.
Mroczna strona bohaterki zaczyna budzić się do życia I osiąga wysoki poziom.
Wszystko co dzieje się z życiu Blake jest pokręcone, zawieszone między jawą, a snem.
Całe jej życie to walka z ... no właśnie z kim ?

Czy czułaś/łeś się kiedyś zagubiony?
Zastanawiałaś/les się co jest prawdą w Twoim życiu, a co fikcją?
Przez 4dni zastanawiałam się co napisać o książce.
Kolejna część, którą bardzo przeżywałam podczas czytania.

Muszę mieć swoje miejsce i muszę...

Co to była za książka !!

Postawiłam autorce wysoką poprzeczkę i nie zawiodła mnie. Często się spotkamy z sytuacją, że kontynuacja powieści już nie jest tak wciągająca, jednak autorka pokazała swoje lekkie pióro, genialne dozowanie emocji, tym samym wyjaśniając wątek fantasy. Przejście z na pozór ludzkiego świata w fantastykę świadczy o zdolnościach autorki. Z pozoru odkrywamy prawdę o Blake, myślimy, że będziemy doświadczać jej historii miłosnej, jednak otwieramy oczy na przeszłość, która jest bardzo związana z fabułą książki.

Czy świat, w którym się obracamy, w którym żyjemy jest prawdziwy?
Kto jeszcze ukrywa przed nami całą prawdę?

Już się boję, jaką prawdę odkryjemy w trzecim tomie i jak zakończy się historia Blake.
Kochana Aniko, tym razem nie proszę o więcej Falo, a o kontynuację, ostatnich scen. Trzymam ogromne kciuki za Ciebie i Twoją twórczość i robię miejsce na kolejne Twoje książki !!!

Co to była za książka !!

Bardzo udana kontynuacja - w zasadzie to rozwinięcie, bo zaczyna się dziać więcej, niż można by się spodziewać i akcja zaczyna wchodzić na wyższy poziom. W końcu zaczyna się mrok i sfera fantasy, której w pierwszej części było w ilościach śladowych, a których mi brakowało. Teraz z pozornie zwykłego romansidła, zrobiło się solidnie zakręcone dzieło - tak wolę i tak lubię :)
Autorka nie przestała zaskakiwać - już od samego początku książki, ale nie chcę spojlerować ;)
Strach pomyśleć co się wydarzy w kolejnej części :)
Jestem nadal pod wrażeniem warsztatu autorki, wiedząc, że ta seria to jej pierwsze dzieło literackie.

Bardzo udana kontynuacja - w zasadzie to rozwinięcie, bo zaczyna się dziać więcej, niż można by się spodziewać i akcja zaczyna wchodzić na wyższy poziom. W końcu zaczyna się mrok i sfera fantasy, której w pierwszej części było w ilościach śladowych, a których mi brakowało. Teraz z pozornie zwykłego romansidła, zrobiło się solidnie zakręcone dzieło - tak wolę i tak lubię...

• Polecam
  • Biblioteka!