Zniszczona przyszłość

Okładka książki Zniszczona przyszłość Ava Harrison
Okładka książki Zniszczona przyszłość
Ava Harrison Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Zepsute Imperium (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Zepsute Imperium (tom 4)
Shattered Dynasty
NieZwykłe
2023-08-03
2023-08-03
9788383208169

Pomysł na książke był bardzo dobry bo główne skrzypce gra tu motyw zemsty. Wykonanie też było kapitalne bo nie chodziło o żadne dziwne rzeczy czy upokorzenie tylko faktycznie Payton miała do wykonania całkiem ciekawe zadania - najfajniejsza była pomoc jako wolontariuszka a jej interakcje z Henrym były rozczulające. Stopniowanie napięcia i poznawanie kolejnych pomysłów Trenta była niesamowicie ciekawe i troche żałuje, że w zasadzie nie odczuliśmy dobrze kiedy mogła nastąpić zmiana w jego zachowaniu. Nie zdażyło się nic takiego co by sprowokowało taki obrót sprawy.

Warto podkreślić, że nienawiść między obojgiem była bardzo dobrze wykreowana. To jak Trent początkowo patrzył na Payton, jego zachowania i wszystkie przykrości której jej sprawiał były bardzo obrazowe i tu również niezbyt dobrze było pokazane jak kruszeją jego mury, do tego wrażenie mimo wszystko że trwało to bardzo długo. Bardziej autorka skupiła się na obrazowaniu że zaczeli siebie pożądać fizycznie niż zbliżali się jakkolwiek uczuciowo.

Wątek z wypadkiem i obserwowaniem chyba od początku był dla mnie całkiem jasny i powiem szczerze to co działo się pod koniec nie było zbytnim zaskoczeniem, jedynie pewien malutki aspek lub jak kto woli udział w tym kogoś mnie troche zdziwił.

Zabrakło mi może nieco rozjaśnienia sytuacji Erin i Payton, wątek z ojcem Trenta był troche pospieszny i dziwny. Dla mnie to nie wyjaśnia kompletnie czemu taki człowiek był gotów sprzedać własną córkę za długi podczas gdy miał ogromne miliony na koncie. Tego wszystkiego zwyczajnie nie kupiłam. Podobnie jak zresztą pierwszego tomu, który był dla mnie najsłabszy, natomiast każdy kolejny był coraz lepszy. Ostatnia historia z cyklu Zepsute imperium okazała się być najlepszą i chętnie bym powiedziała żebyście od niej zaczęli, jednak ma ona znaczenie dla tego tomu.

Dobrze się czyta i to różne sceny, nawet te straszne

Dobrze się czyta i to różne sceny, nawet te straszne

Kilkadziesiąt pierwszych stron napawało mnie mega optymizmem, mówię sobie -no będzie się działa.... Niestety zagłębiając się dalej w historię czułam jedno wielkie rozczarowanie. Kary jakie dostawała główna bohaterka były śmieszne i groteskowe w porównaniu do opisanej nienawiści jaką czuł do niej Trent Aldridge . Na tej części zakończę swoją przygodę z serią.

🌺 Recenzja 🌺

Ojciec Trenta traktował Payton jak własną córkę. Zostawił jej nawet cały majątek, co między innymi spowodowało, że mężczyzna znienawidził ojca jeszcze bardziej. Teraz pragnie zemsty na dziewczynie, która przez najbliższy rok będzie mieszkała pod jego dachem, zanim będzie mogła sama zarządzać całym majątkiem.

„Zniszczona przyszłość” to czwarty tom z serii „Zepsute imperium”. Trent nienawidzi swojego ojca za to, co zrobił rodzinie, a przede wszystkim własnej córce. Nic nie jest w stanie zmienić jego zdania a wręcz te wszystkie złe emocje, tylko napędzają pragnienie zemsty. Niczego mu nie brakuje, więc może skupić się na najważniejszej dla siebie kwestii, ale niestety nie ma jak dokonać tej zemsty na ojcu, więc nowym celem zostaje osoba, która była z nim blisko. Payton zna ojca mężczyzny z zupełnie innej strony. Była dla niego ważna, opiekował się nią i zadbał o jej przyszłość, bo wiedział, że nie zawsze miała wszystko, na co zasługiwała. Siostra dziewczyny tylko dokłada jej problemów, a jakby tego było mało, Trent rozpoczyna plan i skutecznie utrudnia jej życie. Nawzajem zaczynają testować swoje granice, w oczekiwaniu na kapitulację tej drugiej strony. Napędza ich nienawiść, a wiadomo, że bardzo cienka granica oddziela ją od zupełnie innych uczuć.

Pierwszy i trzeci tom z tej serii, w moim odczuciu są udanymi historiami, choć to drugi tom znajduje się najwyżej w rankingu książek z tego cyklu. Po opisie tej części, byłam niesamowicie ciekawa, jak autorka poprowadzi fabułę i szczerze mówiąc, bardzo miło się zaskoczyłam. Dość szybko przeczytałam tę historię, ale jednocześnie spędziłam z nią fajny czas, bo obserwowanie dwójki głównych bohaterów było bardzo ciekawe, ze względu na uczucia, jakie między nimi były, a jakie się zrodziły z czasem. Teraz nawet nie wiem, czy to nadal drugi tom jest moim ulubionych, bo nie potrafię się zdecydować, więc powiem, że drugi i właśnie ten.

🌺 Recenzja 🌺

„Zniszczona przyszłość” to czwarty tom z serii...

Kto skompletował całą serię Avy Harrison? Przysięgam z ręką na sercu, że ten świat wykreowany przez autorkę z każdą kolejną częścią staje się coraz lepszy i bardziej uzależniający. Aż ciężko uwierzyć, że mamy już u nas 4 części i oby 5 pojawiła jak jak najszybciej.
Trent i Payton to hate to lovers na sterydach a Ava Harrison z mistrzowską wprawą zagrała tą historię na naszych uczuciach. Całość jest niesamowicie dopracowana, autorka nic nie pozostawia przypadkowi. Wszystkie szczegóły i tajemnice z biegiem wydarzeń składają się w niesamowitą opowieść nie tylko o miłości, ale przede wszystkim o rodzinnych sekretach i nienawiści, które mogą przekreślić nie jedno życie.
Zniszczoną Przyszłość napędza żądza zemsty a nikt inny nie włada jej językiem bardziej doskonale niż Trent. Momentami pękało mi serce, że cała swoją złość skierował ma niewinną Peyton. Tych dwoje łączą skomplikowane uczucia i droga do hea nie jest tak oczywista jak się wydaje... Choć są wrogami, to napięcie pomiędzy nimi można kroić od samego początku.
Miłość i nienawiść nie leżą daleko od siebie, a granica jest bardzo łatwa do przekroczenia. Autorka pokazała to idealnie, łącząc tu nie tylko intensywną akcję ale także ogniste uczuć łączące dwójkę bohaterów. Oczywiście POLECAM z całego serca

"Cięż­kie czasy nas nie za­bi­ja­ją. Uczą nas tego, jak się przy­sto­so­wać. Uczą nas gru­bo­skór­no­ści. Wy­trwa­ło­ści".

"Cza­sem trze­ba odło­żyć uczu­cia na bok i nie bać się ich ob­na­żyć. Po­tra­fię pro­sić o pomoc. To nie ko­niec świa­ta".

"To, co na ze­wnątrz, po­win­no pa­so­wać do tego, co w środ­ku. Jed­nak­że wiem, że to tak nie dzia­ła. Moja sio­stra jest tego ide­al­nym przy­kła­dem. To nie fair, kiedy ładny wy­gląd ukry­wa czy­jeś praw­dzi­we ob­li­cze. Jak ma­ki­jaż dla cha­rak­te­ru".

▪️Tytuł: Zniszczona przyszłość. Tom 4
▪️Seria: Zepsute imperium
▪️Autor: Ava Harrison @avaharrisonauthor
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 03.08.2023 r.
▪️▪️▪️
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykłe
▪️▪️▪️

Trent Aldridge i Payton Hart nigdy wcześniej się nie spotkali, a jednak łączy ich bardzo wiele. Jego ojciec traktował ją jak swoją córkę. Kochał ją tak bardzo, że zostawił jej cały majątek: dwadzieścia dwa miliony dolarów. Mężczyzna chce zniszczyć Payton i ma do tego okazję, ponieważ ojciec zawarł w testamencie warunek: przez rok pieniądze będą należały do Trenta, a Payton otrzyma je, kiedy skończy dwadzieścia dwa lata. W tym czasie dziewczyna zamieszka z nim pod jednym dachem…

"Zniszczona przyszłość" jest czwartym tomem zerii Zepsute imperium i zarazem fantastyczną propozycją dla wszystkich fanów motywu enemies to lovers 🔥

Relacja bohaterów ewoluuje w nieśpiesznym tempie dzięki czemu możemy świetnie poczuć chemię jaka się pomiędzy nimi rodzi 😎 a będąc przy bohaterach... Trent Aldridge to zdecydowanie jedna z tych postaci o których powiecie: wcielony diabeł 😈 gdy tylko dowiedział się, że Payton ma otrzymać spadek, którym tymczasowo ma zarządzać postanowił uprzykrzyć dziewczynie życie. I to tak solidnie... a co na to wszystko sama Payton? Mimo iż nie zawiniła znosiła z pokorą humory i zagrania Trenta choć widać było, że złość w niej aż kipi. Postać kobieca którą zdecydowanie da się lubić w przeciwieństwie do jej siostry, której po prostu niecierpiałyśmy...🤬

Powyższa powieść jest chyba naszą ulubioną ze wszystkich 4-ech, które miałyśmy przyjemność przeczytać. Porywa już od pierwszej strony trzymając w napięciu oraz dając czytelnikowi poczucie nadchodzącej niezwykłej podróży 🔥😎

Autorka ma świetny styl pisania dzięki, któremu dodatkowo czytanie powyższego tytułu sprawiło nam ogromną przyjemność 😍 my spędziłyśmy fantastycznie czas z powyższą książką i polecamy również ją Wam 🥰

@wydawnictwoniezwykłe bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

fajna fabuła, aczkolwiek bohaterka za bardzo 'idealna'na obecne czasy

fajna fabuła, aczkolwiek bohaterka za bardzo 'idealna'na obecne czasy

„Zniszczona przyszłość” to czwarty tom książki autorki Avy Harrison cyklu Zepsute Imperium, który zaczęłam czytać, dość dawno temu. Polubiłam go, dlatego, kiedy pojawiła się ostatnia część postanowiłam ją poznać, sam opis wydawał się nieco tajemniczy i sprawił, że zatarłam ręce w oczekiwaniu, kiedy pojawi się w moich dłoniach. Ava Harrison potrafi pisać powieści, które rozpalają czytelnika pogłębiając jego chęć zaznajomienia się z historią kolejnych bohaterów. Autorka potrafi sprawić, że, kiedy zaczyna się czytać jej historie nie sposób zauważyć, kiedy jest się przy końcu powieści.
Główną bohaterką książki autorstwa Avy Harrison pod tytułem „Zniszczona przyszłość” jest Payton Hart, nie ma zbyt wielkiej rodziny, została jej jedynie starsza siostra. Całe szczęście był ktoś, kto nad nią czuwał, a nawet po swojej śmierci zapisał jej sporą sumę, aby zabezpieczyć jej przyszłość. Mężczyzna kochał ją i traktował jak własną córkę, dlatego chciał dla niej jak najlepiej, ale aby mogła korzystać z majątku, musi wypełnić warunki zawarte w testamencie. Payton musi mieć skończone dwadzieścia dwa lata i mieszkać przez rok z Trentem Aldridgem, synem zmarłego, tylko, ze on planuje swoją własną zemstę. Mężczyzna nie może wybaczyć swojemu ojcu tego, jak potraktował rodzinę, co prawda nie zależy mu na pieniądzach, jednak ofiarowanie obcej dziewczynie tak wiele, budzi w niej agresję. Trent pragnie zniszczyć Peyton, czy zrealizuje swój niecny plan?
„Zniszczona przyszłość” to bardzo fajna książka, która ma bardzo wiele emocji, bardzo łatwo jest zżyć się z bohaterami i kibicować im pod każdym względem. Czasami miałam ochotę nawrzucać im, kiedy zachowywali się niedojrzale. Peyton była silna i waleczna, niezłomna i przeszła bardzo wiele. Trent natomiast wyrzucał sobie wiele w sprawie rodziny w końcu był najstarszy i narzucał na siebie presję. Czy będzie dla nich szansa, żeby mogli się w jakikolwiek sposób porozumieć? „Zniszczona przyszłość” to dobra książka, która sprawiła mi sporo przyjemności, Ava Harrison ma styl niezwykle przyjemny, lekki, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko.

Zniszczona przyszłość" to już czwarta część serii "Zepsute imperium" i muszę przyznać, że każda kolejna historia jest jeszcze lepsza :) macie swoją ulubioną część z tej serii?

Trent i Payton nigdy się nie spotkali, jednak łączy ich jedna sprawa. Wielki majątek, który zmarły ojciec mężczyzny przepisał właśnie na Payton. Fakt, że to właśnie tej dziewczynie zostały przyznane pieniądze staje się dla niego powodem do zemsty. Ma ku temu idealną okazję i nie cofnie się przed niczym zanim nie zniszczy Payton życia...

"Zniszczona przyszłość" to chyba najbardziej spokojna część z całej serii jeśli chodzi o mroczność, czy bezwzględność bohaterów. Główny bohater co prawda kieruje się zemstą, lecz odbywa się to bez jakiegoś rozlewu krwi. Jego zachowanie natomiast jest chamskie, wredne i wykracza poza normy dobrego wychowania, lecz nawet on po czasie zdaje sobie sprawę z tego, że przesadza.
Bardzo lubię w książkach motyw od nienawiści do miłości i ta cała ich relacja bardzo mi się podobała. Książkę mogę również zaliczyć do mocnego slow burnu, na jakiekolwiek sceny zbliżeń trzeba nieco poczekać. Mi się podobało i śmiało mogę polecić Wam tę część, którą możecie spokojnie czytać bez znajomości poprzednich jak i całą serię 🙂👍

[ WSPÓŁPRACA REKLAMOWA ] Wydawnictwo NieZwykłe

"Jedna chwila może zmienić całe twoje życie."

Payton Hart nie miała w życiu za wiele. Ale trafiła na mężczyznę, który traktował ją jak córkę. Jednak on wkrótce umiera a młoda kobieta musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. Stała się bogata - zostawił jej bagatela dwadzieścia dwa miliony dolarów.
Trent Aldridge nienawidzi swojego ojca. Tego, czego się dopuścił on nie jest w stanie mu wybaczyć. Dlatego też w dniu odczytania testamentu całą złość przelewa na Payton. A skoro przez rok ma zarządzać spadkiem dziewczyny, zanim zostanie jej przekazany postanawia zmienić jej życie w piekło. Na sam początek Payton wprowadzi się do niego...
Co się wydarzy? Do czego posunie się Trent? Czy dziewczyna jest bezpieczna?

Seria "Zepsute imperium" wciąga od pierwszej chwili. Ta seria jest mocna, pasjonująca - wręcz hipnotyzująca.
Czwarta część opowiada o młodej dziewczynie, która doświadczyła zła, by później otuliła ją beztroska i radość. Lecz i to zostało jej odebrane, by ponownie wpadła w wir niekorzystnych sytuacji. Prawdziwa huśtawka, prawda? Mimo młodego wieku Payton doświadczyła ogromu doświadczeń, które ją ukształtowały. A to jeszcze nie koniec - to dopiero początek. Bardzo dobra kreacja postaci. Silna, charyzmatyczna, waleczna, charakterna i z pazurem. Ale także skromna i z sercem na dłoni. Wyrazista ale jednocześnie zrównoważona. Sympatyczna postać, którą polubiłam.
Trent Aldridge od początku testował moją cierpliwość. Wystawiaj ją niejednej próbie, podczas których miałam ochotę za każdym razem coś mu zrobić. No tak mnie ręką świerzbiła, że głowa mała. Ten apodyktyczny, zarozumiały, bezczelny i protekcjonalny typ, mówiąc prosto, mocno sobie grabił. Już na start otrzymał ode mnie sporo minusów i non stop się zastanowiłam, co dalej z tego wyniknie. Autorka utrzymała jego osobę pod płaszczem niepewności i mroku. Okrucieństwa i zła.
Dynamika wydarzeń wciąga w wir. Fabuła została naszpikowana różnorakimi emocjami. Sukcesywnie wzrastające pożądanie bardzo dobrze rozbudowało chemię i żar. Krok po kroku zmieniała się atmosfera, co było bardzo przemyślane i świetnie rozbudowane.
Książkę pochłonęłam na raz. Nie sposób było mi się od niej oderwać. Cała prawda, która finalnie ujrzała światło dzienne, wbiła mnie w fotel. Elementy zaskoczenia robiły swoje.
Autorka pokazała jak ciężko jest wybaczyć. Jak trudno jest zaufać i uwierzyć w coś, co okazało się być zupełnie inne niż początkowo przypuszczano.

Polecam

#recenzja

[ WSPÓŁPRACA REKLAMOWA ] Wydawnictwo NieZwykłe

"Jedna chwila może zmienić całe twoje życie."

Trent Aldridge...

• Mafia