Bezwzględny władca

Okładka książki Bezwzględny władca Ava Harrison
Okładka książki Bezwzględny władca
Ava Harrison Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Zepsute Imperium (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Zepsute Imperium (tom 3)
Ruthless Monarch
NieZwykłe
2023-03-30
2023-03-30
9788383205106
Dark romance

Czy może istnieć dobry mafiozo? Bo tak częściowo opisany jest Matteo. Zajmuje sie dilerką, handlem bronią i przemytem ale poniekąż dąży tylko do legalnego biznesu i chciałby zupełnie oderwać się od tej nielegalnej części. Do tego bierze za żonę córkę gubernatora niejako dając jej wybór między sobą w swoim kuzynem, który zdecydowanie nie jest dobrym człowiekiem. Czy to wszystko brzmi realnie? Dla mnie nie i ja tego do końca nie kupiłam. Mafiozo, który po krótkiej znajomości opowiada dziewczynie niemal ze łzami w oczach co zobaczył w piwnicy wuja to nie dla mnie. Podobnie jak odsyłanie służby i ochrony z rezydencji by móc nacieszyć się swoją „żoną” też mnie nie przekonuje.

Dziewczyna, która poniekąd zostaje przymuszona do ślubu zanim dobrowolnie prześpi się ze swoim mężem zdradza mu jakich „przysług” oczekuje od niej w tej sytuacji ojciec. Do tego jeszcze conajmniej dwa plot twisty, ktôre miały urozmaicić fabułę ale dla mnie jedynie ją udziwniły. Tajemnica, która ojciec zmuszał do posłuszeństwa Vivianę była mocno naciągana, ale to co było dalej? To już czysta fikcja i myślę, że nikt nie byłby tak głupi…

Przyznaje, że próbowałam tu doszukać się czegoś poprawnego, po drugim całkiem niezłym tomie liczyłam na tendencję wzrostową ale niestety ten tom również rozczarowuje. Bohaterowie są płascy i niewiarygodni, wydarzenia nieco dziwne i do tego końcówka też mocno słaba. Nie ma tu w ogóle bezwzględności o której mówił tytuł. A szkoda, bo wtedy nasz główny bohater byłby bardziej wiarygodny.

„Półświatek jest jak Hydra - odetniesz jedną głowę, a na jej miejscu wyrastają dwie nowe.”

Viviana to córka skorumpowanego polityka, a jej życie przypomina życie mafijnej księżniczki. Rodzice mają względem niej oczekiwania, a ona stanowi dla nich kartę przetargową. W świecie, w którym Viviana dorastała nie ma miejsca na słabość, dlatego też w momencie, w którym w jej mieszkaniu pojawia się Matteo Amante dziewczyna zachowuje zimną krew. To nie był przypadek, a dziewczyna musi mu pomóc wygrać wojnę…

„Dyskusje na temat mojej przyszłości były nieuniknione, lecz teraz… Nadszedł czas, żeby zapłacić za lata zwłoki… Bez wątpienia będzie to cena, której nie jestem gotowa zapłacić. A będę musiała.”

Z przyjemnością sięgnęłam po trzecią część serii „Zepsute imperium” i z jeszcze większą pochłonęłam tę historię. Mamy tutaj do czynienia z historią przepełnioną intrygami, ciekawymi i zaskakującymi momentami, a fabuła jest naprawdę przemyślana, dzięki czemu wciągnięcie się w świat bohaterów nie było zbyt trudne. Nie brakuje w tej powieści chwil pełnych namiętności, uczuć czy seksu, ale nie można jej również odmówić tego, że sporo się tutaj dzieje, a bohaterowie stają przed ciężkimi wyborami.
Vivian i Matteo? Bardzo ich polubiłam. Boje zostali przez autorkę ciekawie wykreowani i nie brakuje tej dwójce charakteru. Wyczuwalna jest pomiędzy nimi chemia, a z czasem zobaczyłam nawet to wzajemne przyciąganie. To osoby, które dokładnie zdają sobie sprawę z tego, czego chcą i do tego starają się dążyć.
„Bezwzględny władca” to historia, która wciąga czytelnika. Dużo się tutaj dzieje, ale nie można jej odebrać tego, że potrafi czytelnika zaskoczyć. Co ciekawe, autorka połączyła tutaj walkę o własne szczęście z odnajdywaniem siebie, nie pomijając przy tym ryzyka, które bohaterowie muszą podjąć, aby do tego dojść. Mamy tutaj dekrety, mamy walkę serca z rozumem i mamy tutaj również rodzinę, która nie jest takim wsparciem, jakim powinna. Czyli zawarte jest tutaj wszystko to, co w takiej książce powinno się znaleźć.

„Liczą się ludzie, których otacza się opieką i których się kocha. Tylko wtedy można czuć się naprawdę spełnionym.”

Podsumowując. „Bezwzględny władca” to książka, która mnie wciągnęła. To nie tylko kolejna mafijna historia, których wiele. To historia o tym, jak ciężko walczyć ze swoimi uczuciami, to historia przepełniona uczuciami i tajemnicami. To historia, która pokazuje, że rodzina to nie zawsze jest wsparcie. To historia przepełniona wieloma ważnymi uczuciami, które połączone w jedno dają coś, od czego nie można się oderwać.

ujdzie z braku laku, ale drugi raz "czytać" nie planuję...

ujdzie z braku laku, ale drugi raz "czytać" nie planuję...

Beznadziejna i mocno naciągana fabuła. Końcówka wręcz komiczna. Szkoda słów i zachodu.

Nie ma lepszego uczucia, niż gdy autor podczas tworzenia serii, z każdą kolejną częścią pokazuje, że może dać nam jeszcze więcej swojego talentu. Bezwzględny Władca od Avy Harrison to właśnie takie uczucie, absolutna doskonałość od deski do deski.

Matteo był odcięty od wszelkich uczuć. Był bezwzględny i dominujący. Był szefem mafii, wiec żadne uczucia nie wchodziły w grę. Okazywanie jakiejkolwiek słabości i miłości nigdy nie jest dobrą opcją. Wie doskonale, że jeśli uczucia go uwiążą, może to zostać użyte przeciwko niemu.

Viviana była bystrą i mądrą kobietą, dopiero zaczynała żyć na swoich warunkach. Nigdy jednak tak naprawdę jej życie nie należało do niej. Zawsze była kontrolowana przez ojca. Pozwalał jej na to, co mogło pomóc mu w interesach.

Matteo oferuje jej układ, który wyzwoli ją spod surowej ręki jej ojca. Dziewczyna widzi w tym swoją szanse, by w końcu zacząć podejmować decyzje sama za siebie.

Czy Matteo naprawdę jest po jej stronie, czy też jest tylko pionkiem w jego grze?

Ta dwójka była wybuchowa! Wydobyli z siebie to, co najlepsze i najgorsze. Viviana nie ustępowała mu i nie dała sobie w kasze dmuchać. Natomiast Mateo pokazał o wiele więcej warstw i ze strony na stronę coraz bardziej się w nim zakochiwałam.

Czy ich wspólny układ doprowadzi do jej upadku… czy jego? Przekonajcie się sami!

Ava stworzyła jedną z moich ulubionych serii ❤️

Moja ocena 9/10 🥵

Czy często zdarza się że autor was zaskakuje? W moim przypadku jest to napewno seria Zepsute Imperium. Bardzo mi sie podobało od pierwszej części ale musze przyznać że z każdym kolejnym tomem ten świat wciąga mnie coraz bardziej.

Bezwzględny Władca to zdecydowanie mój faworyt. Oczekiwałam dobrej książki, ale to co zaserwowała Ava Harrison, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nietuzinkowa fabuła połączona w umiejętny sposób z romansem, rodzinnymi porachunkami i ciemną stroną świata polityki i mafi. Ta książka po prostu paliła mi się w rekach - tak szybko przerzucałam strony. Od pierwszych rozdziałów autorka rzuca czytelnika na głęboką wodę. Czuć napięcie i niepewność tego co przyniesie kolejna strona. Oczywiście dzieje się tak nie tylko ze względu na historię ale również przez to w jaki sposób Ava wykreowała tu głównego bohatera. Matteo przyciąga niczym magnes. Jest mroczny, męski ale także brutalny, kiedy sytuacja zmierza w innym kierunku niz on sam tego chce... Czasami jest wrecz przerażający, ale mimo wszystko trudno pozostać obojętnym na jego "czar". Viviana wydaje sie ostatnią odpowiednią osobą dla takiego bohatera jak Matteo, ale z każdą kolejną stroną ich połączenie wydawało mi się coraz bardziej idealne. Chemia pomiędzy nimi wrecz strzela iskrami, co dodatkowo potęguje swego rodzaju obsesja Matteo na punkcie Viviany. Czasami łamało mi serce widząc jak Viviana bardzo Viviana pragnie wolności. Cieszę się, że Matteo zrozumiał wszystko w porę.

Ich romans był nie łatwy. Od początku uczucia poddawane są próbie - ogrom sekretów, rodzinne zobowiązania, a także pozostanie wiernym dla tych, których sie kocha... Ta książka napewno robi wrażenie. Polecam z całego serca.

Viviana jest marionetką, nie potrafi się postawić swojemu ojcu. A dzieje się tak przez to stało się w przeszłości i przez jej wyrzuty sumienia. Pogodziła się ze swoim losem i pozwala innym decydować o swoim życiu. Matteo jest bezwzględny i wykorzystuje ją w swojej wojnie. Tylko co się stanie jeśli do głosu dojdą emocje, które głęboko w sobie oboje skrywają? Każda część z serii opowiada zupełnie odrębną historię. Fajnie się czyta. Choć nie było tu nic zaskakującego ot kolejną mafijna książka.

▪️Tytuł: Bezwzględny władca. Tom 3
▪️Seria: Zepsute imperium
▪️Autor: Ava Harrison @avaharrisonauthor
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 30.03.2023 r.
▪️▪️▪️▪️▪️
"Bezwzględny władca" jest kolejnym bo dokładnie już trzecim tomem należącym do serii Zepsute imperium.

Ava Harrison napisała serię, która z tomu na tom fascynuje i wciąga nas coraz mocniej 😍 tym razem na tapecie będzie Vivianna Marino, córka skorumpowanego polityka oraz Matteo Amante gangstera, który czegoś od dziewczyny chce i informuje ją, że ojciec Vivi już wybrał dla niej męża. Ale nie tego mężczyznę Viviana ma poślubi. Trwa wojna, a Viviana musi pomóc Matteo ją wygrać…

Autorce trzeba przyznać, że na żadnej jej książce jeszcze się nie zawiodłyśmy 😍. Każda po którą sięgamy cechuje się dynamiczną i zawrotną akcją w której nie będzie brakowało nieprzewidywalnych elementów a także emocji 🔥

Przyznać musimy, że na początku nigdy w życiu byśmy nie pomyślały, że Vivianna okaże się tak silną postacią kobiecą. Myślałyśmy, że będzie to raczej dziewczyna zastraszona, stworzona do wykonywania poleceń. Jak miło się zaskoczyłyśmy gdy okazało się, że potrafiła tupnąć nogą i postawić na swoim 😍🔥 Matteo dla odmiany był facetem, który chciał mieć wszystko to co wg.niego mu się należało i nie miał skrupułów aby po to sięgnąć...

Książka "Bezwzględny władca" okazała się być lekturą w której poczujecie niezwykłe przyciąganie pomiędzy bohaterami, zaobserwujecie jak wygląda bezlitosny, pełen skorumpowania świat ale także sami stwierdzicie kto jest tak naprawdę dobry a kto zły. Nam powyższa lektura podobała się bardzo i czekać będziemy z niecierpliwością na kolejne książki autorki 😉❤️

Książka dostępna na stronie:

@wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

▪️Tytuł: Bezwzględny władca. Tom 3
▪️Seria: Zepsute imperium
▪️Autor: Ava Harrison @avaharrisonauthor
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @niezwyklezagraniczne
▪️Premiera: 30.03.2023 r.
▪️▪️▪️▪️▪️

Ava Harrison napisała serię, która z tomu na tom fascynuje i wciąga nas...

"Półświatek jest jak Hydra - odetniesz jedną głowę, a na jej miejscu wyrastają dwie nowe."

Viviana Marino marzy o normalności. Niestety jest córką skorumpowanego polityka a jej życie przypomina mafijną księżniczkę. Jest pionkiem na planszy w rękach ojca, dla którego nic nie znaczy. I już wkrótce dowiaduje się, że ma zostać żoną samego Salvatore Amante...
Matteo Amante przewidział i to. I nie najmniejszej ochoty pozwolić kuzynowi wygrać tej wojny. Musi go wyprzedzić. Tym samym decyduje się podebrać mu narzeczoną...
Co czeka na Vivi? Jaki okaże się Matteo? Co zrobi jej ojciec? Do czego posunie się Salvatore?

Seria "Zepsute imperium" pokazuje świat trzymany w rękach bardzo silnych i władczych mężczyzn, którzy zrobią wszystko, by wygrać. Dlaczego? Bo król może być tylko jeden.
Taki właśnie okazał się być także bohater trzeciego tomu. Autorka bardzo dobrze połączyła jego apetyczny wygląd z charakterem, który miał dwa odcienie. Matteo to bohater, który przyszpila uwagę czytelnika. Ma w sobie ten element magii, który elektryzuje.
Viviana to zrównoważona kobieca postać. Mimo swego młodego wieku wyszła nad wyraz dojrzała. Nieprzekoloryzowana młoda kobieta a tego bałam się najbardziej.
Pod względem emocjonalnym i zacieśnianiu relacji, zmieniania jej znaczenia, było bardzo dobrze. Z przyjemnością śledziłam jej przebieg. Było widać wzajemną fascynację, choć może osobiście trochę więcej przeznaczyłabym na nią czasu aby ją jeszcze rozbudować. Żeby jeszcze bardziej intensywniej szarpać zmiennymi emocjami.
Ale za to co do mafijnego świata nie mam żadnych zastrzeżeń. Było bardzo gorąco i niebezpiecznie. Ze zwrotami akcji i dynamiką. Dawką adrenaliny i nieprzywidywalnością. Dodane sekrety i tajemnice skutecznie mąciły spokój dostarczając odpowiednich wrażeń.
Zarówno na planszy, jak i w realnym życiu wygrać może tylko jedna osoba. Wszystko zależy tylko od graczy. Dlatego jeśli lubicie taki motyw i podobały się wam poprzednie tomy tej serii, to śmiało możecie czytać. Odpowiednia porcja emocji gwarantowana.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Matteo...

🌺 Recenzja 🌺

Życie Vivianny Marino jako córki skorumpowanego polityka przypomina codzienność mafijnej księżniczki. Jest pionkiem w interesach ojca, który ma wobec niej oczekiwania. Jej przyszłość jest już zaplanowana, choć Matteo Amente może to zmienić.

„Bezwzględny władca” to trzeci tom z serii „Zepsute imperium”. Vivianna niby ma wszystko, ale wolności, która jest najważniejsza już nie. Wyczekuje chwili, kiedy ojciec przestanie za nią podejmować decyzje i to ona będzie trzymała w rękach swój własny los. W jakiś sposób ona i Matteo mieli wspólną cechę – ktoś zaplanował za nich, jak będzie wyglądała ich przyszłość. Jego zadaniem było przejęcie władzy po ojcu, a kiedy to się dzieje, musi walczyć o utrzymanie pozycji. Mężczyzna nie działa pochopne, a według planu. W interesach jest bezwzględny i konkretny, ale Vivianna miała okazje poznać też jego drugą twarz. Dlatego jego propozycja jest tak bardzo kusząca, bo jeśli wszystko się powiedzie, oboje na tym zyskają. Nie wiem czy oferty od tego człowieka można nazwać uśmiechem losu, ale w jej sytuacji z pewnością tym właśnie to było. Dziewczyna wybrała mniejsze zło, bo wiedziała, że to może być jej jedyna szansa na inne życie, a w tamtym momencie ani ona ani Matteo nie wiedzieli, jak bardzo na nich to wpłynie.

Pierwszy tom z tej serii podobał mi się, ale drugi zdecydowanie go przebił. Dlatego byłam bardzo ciekawa, jak w moim odczuciu wypadnie ten, bo sam opis mnie zaintrygował. To była naprawdę świetna historia i strasznie sobie cenię pióro autorki, ale nadal pierwsze miejsce w rankingu książek z tej serii, ma poprzednia część. Tutaj bohaterowie jak i fabuła, byli naprawdę świetnie poprowadzeni, bo nie raz emocje sięgały zenitu. Wszystko co się między nimi działo, jak i wokół nich, prowadziło do konkretnego celu, czemu towarzyszyły zwroty akcji. Z chęcią mogę wam polecić twórczość Avy Harrison, a ja sama czekam na kolejne jej książki.

🌺 Recenzja 🌺

• Mafia
  • Romans
  • Przeczytane 2023
  • Erotyk

Dodaj cytat z książki Bezwzględny władca