Sekrety gwiazd

Okładka książki Sekrety gwiazd Maria Kuzniar
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Sekrety gwiazd
Maria Kuzniar Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Nawiedzony okręt (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
przygoda

Wyróżniona opinia i

Sekrety gwiazd

przeczytanych książek 1612 napisanych opinii 980

Sekrety gwiazd pokazują, że Maria Kuźniar ma nieograniczoną wyobraźnię i pomysł na przedstawienie losów Aiszy. To kontynuacja, która w dalszym ciągu zachwyca światem przedstawionym i tym, co się dzieje. Autorka od pierwszych stron rzuca czytelnika w wir wydarzeń i nie pozwala na głębszy oddech, a przy tym nie przytłacza zbyt dużą ilością emocji i wydarzeń. Nie ma co prawda czasu na nudę, ale wszystko zostało podane w odpowiednich proporcjach. Jest humor, przyjaźń, miłość ta platoniczna. Mamy też magię, przygody, niebezpieczeństwo, poświęcenie, żal i tęsknotę.

Cała recenzja na https://zapatrzonawksiazki.pl/index.php/2023/10/25/sekrety-gwiazd-maria-kuzniar/

Nastoletnia Aisza od dłuższego czasu należy do załogi Nawiedzonego Okrętu. Dziewczynka oraz pozostałe piratki poszukują kolejnej części mapy. W tym celu wyruszają w niebezpieczną podróż po różnych zakątkach świata. Niestety ich śladem rusza ich wróg, Furiat wraz z załogą. Czy piratki z Nawiedzonego Okrętu odnajdą poszukiwany przedmiot pierwsze? Jakie niebezpieczeństwa będę czekały na nie w dalekich Chinach?

"Sekrety gwiazd" to drugi tom serii dziecięcej "Nawiedzony okręt". Z pierwszą częścią spędziłam całkiem przyjemne chwile i po kontynuację sięgnęłam z nadzieją na przeżycie równie ciekawej przygody. Tak też się stało, ponieważ "Sekrety gwiazd" to książka, która zapewniła mi sporo rozrywki.
Wszystko za sprawą angażującej fabuły, która zabiera czytelnika na pokład przenikającego magią okrętu. Ponadto czytelnik wraz z charyzmatycznymi piratkami bierze udział w niebezpiecznych, ale również interesujących przygodach. W książce nie zabraknie podróży po wyjątkowych miejscach na świecie w celu poszukiwania kluczowych artefaktów. Autorka zdecydowała się również na wzbogacenie fabuły różnego rodzaju zagadkami oraz tajemnicami do rozwiązania. To wszystko daje naprawdę intrygujące połączenie. Myślę, że nie tylko młodsi czytelnicy będą zadowoleni z lektury, więc oczywiście polecam. Na końcu muszę jeszcze wspomnieć, że książki posiadają przepiękne oprawy graficzne, które idealnie oddają zawarty w środku klimat

Kuzniar z powodzeniem kontynuuje serię, którą z radością przeczytałabym w dzieciństwie, mając lat dwanaście i śniąc o niesamowitych przygodach. Autorka realizuje w niej marzenie niejednej dziewczynki o wstępie do świata zawłaszczonego przez chłopców, umieszczając w centrum wydarzeń wspaniałą bohaterkę. Kobieca załoga Nawiedzonego Okrętu to rasowe piratki, nieustraszone, nieustępliwe i żądne przygód. A wśród nich Aisza, nietuzinkowa bohaterka, która marzyła o "niekobiecym" życiu, inteligentna, empatyczna, wyrazista.

Dla tej nietuzinkowej bohaterki Kuzniar wykreowała fantastyczny świat, w którym obok miejsc tak dobrze nam znanych jest miejsce na krakeny, dżiny, duchy i inną magię. Na tajemnicze wizje, magiczne cienie, świątynie wyczekujące ofiary... Już sama koncepcja statku zaludnionego przez damską załogę jest dla mnie elektryzująca, a gdy dodamy do tego magię, potwory i tajemnicę... Czyż to nie jest wspaniałe?

W kolejnej pełnej przygód historii bohaterka znów przemierza morze i przestworza, uczy się walczyć, odkrywa różne oblicza przyjaźni i wiarę w siostrzeństwo, w niespodziewanych okolicznościach spotyka brata i ma do rozwiązania niejedną łamigłówkę. Jest w tej powieści miejsce i na wartką akcję, i na emocje bohaterów, na rozwój relacji i odkrywanie siebie. Autorka świetnie podsyca ciekawość czytelnika i sprawia, że trudno od lektury się oderwać.

Sekrety gwiazd są opowieścią o marzeniach, ambicjach, przyjaźni i przygodach, o odkryciach, magii i odwadze. O poznawaniu siebie i szukaniu swojego miejsca. Przypadną do gustu dziewczynkom, które lubią pełnokrwiste bohaterki szukające przygód, które same marzą o wartkiej akcji i przygodach. Spodobają się i ich mamom, które za takimi książkami tęskniły w dzieciństwie. Ale to wcale nie jest seria "tylko dla dziewczyn". Czerpać z niej radość będą także - możecie mi wierzyć - chłopcy, bo akcja i przygoda to coś dla każdego młodego (i niemłodego) odbiorcy. Poza tym kto powiedział, że chłopcy nie mogą emocjonować się przygodami piratek? My przy lekturze bawiliśmy się fantastycznie.

Moim zdaniem, nie jest to lepsza książka od poprzedniej, jest dużo dziwnych sytuacji... Ale co tam, książka ma swoje dobre strony! Rozumiecie żart? 🙈. W dodatku bardzo podobał mi się rozwój akcji ❤️👌.
Bez dwóch zdań, polecam młodym poszukiwaczom przygód 😉🤗.

Bez dwóch zdań, polecam młodym poszukiwaczom przygód 😉🤗.

• Pod naszym patronatem
  • Wyd. Dwukropek