Hate

Okładka książki Hate Tate James
Okładka książki Hate
Tate James Wydawnictwo: Inanna Cykl: Madison Kate (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Madison Kate (tom 1)
Hate
Inanna
2024-02-21
2024-02-21
2020-05-08
Reverse Harem Stalker Odwrócony Harem Dark romans Porachunki Gang Hate to lovers

Okładka książki Poison Roses Jaymin Eve, Tate James
Poison Roses Jaymin Eve, Tate Ja...

Najgorzej jak się ma konkretne oczekiwania, własne wyobrażenia na temat jakiejś książki. Potem zaczynasz ją czytać i jest pfff... schodzi powietrze z balonika. Muszę to powiedzieć, na początku strasznie się rozczarowałam. Serio, spodziewałam się czegoś innego. Myślałam, że główna bohaterka to będzie dorosła babka, silna, pewna siebie postać, która ustawi do pionu trzech kolesi, niczym jakaś przywódczyni gangu czy coś... A dostałam rozwydrzonego bachora, pannicę, która mnie strasznie irytowała, z zagrywkami jak z ogólniaka... Niektórych jej decyzji totalnie nie rozumiem, a pewne zachowania budziły zniesmaczenie. Czasami wydawało mi się, że jestem już za stara na takie książki, może ze 20 lat temu jarałabym się nią jak Rzym za czasów Nerona 🤷‍♀️ Niestety nie mogę powiedzieć, że w tym zniesmaczeniu dotrwałam do samego końca. Dałam się wciągnąć, i z zaskoczeniem muszę przyznać, że z niecierpliwością czekam na kontynuację 😱
Madison Kate została oskarżona o przestępstwo, którego nie popełniła. Po prostu potrzebny był kozioł ofiarny, a ona znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Trzech tajemniczych mężczyzn, którzy pozornie chcą jej pomóc, finalnie wystawia ją policji. Mimo późniejszego oczyszczenia z zarzutów, cała sprawa niszczy dziewczynie plany na przyszłość. MK wyjeżdża, a właściwie zostaje odesłana przez ojca na drugi koniec świata.
Kiedy po niemal roku wraca do domu, zastaje w nim właśnie tą trójkę przystojniaków, do których nienawiść pielęgnowała w sobie przez ostatnie długie miesiące...
I tu właśnie wchodzą zagrania jak z liceum albo jeszcze z gimnazjum w ogóle, bo dziewczyna chce koniecznie wykurzyć chłopaków z domu. Jest pyskata, sarkastyczna i bardzo porywcza (tutaj akurat trzeba jej to zapisać na plus). Nie przejmuje się co powiedzą inni, robi wiele rzeczy pod wpływem emocji i często tego żałuje (wierzcie mi- czytalnik też). Jej relacja z tymi trzema diabłami jest trudna, MK jest zła, a i oni ostro z nią sobie pogrywają.
Mamy tutaj motyw odwróconego haremu, więc jak ktoś nie przepada za takimi klimatami, lepiej niech sobie odpuści czytanie. Jednak wszystkie fanki dark romansów znajdą tutaj coś dla siebie.
Biedna Madison Kate musi wytrzymywać w domu, po którym kręcą się wysportowani, dopakowani, wydziarani kolesie bez koszulek... I jeszcze skupić się na zemście.
Archer D'Ath, zawodnik MMA, najbardziej ponury i mroczny z trójki, samiec alfa. Syn nowej macochy Madison Kate, przyrodni brat przywódcy jednego z miejskich gangów.
Kody - przyjaciel Archera, jego trener, ten najzabawniejszy.
Steel - trzeci z paczki, ten wrażliwy. Zdecydowanie faworyzowany przez MK.
Po drodze czeka nas kilka plot twistów, a zakończenie wbiło w fotel. A już zaczynaliśmy ufać chłopakom...
Dobra, niech już będzie czerwiec, niech wypuszczą kontynuację, bo chcę wiedzieć co dalej...

„Różnorodność jest przyprawą życia”

Madison Kate Danvers została zamordowana - to właśnie te słowa zmieniły życie kobiety i to oczywiste, że nie na lepsze. Madison Kate jednak nie była martwa, a oskarżona o wiele przestępstw, których nie popełniła, a przez które musiała opuścić swoje miasto.
Kiedy kobieta wraca do nowego domu swojego ojca jedyne co czuje to narastającą nienawiść. Zaprzysięga sobie zemstę za zrujnowanie jej przyszłości. Okazuje się, że może być to prostsze niż myślała – Archer D’Ath i jego przyjaciele są na wyciągnięcie jej ręki, zamieszkując w tym samym miejscu.

Od nienawiści do miłości jeden krok? Czy w tym przypadku też tak będzie?

Lubicie książki, które skrywają liczne tajemnice? Jeżeli tak, to jest to książka właśnie dla Was.
Hate to naprawdę gorący romans z motywem enemies to lovers. Książka trzyma stale w napięciu dzięki wartkiej akcji i dynamice wydarzeń. Chęć zemsty, która tkwi głęboko w Madison Kate, powoduje, że dziewczyna zatraca się w swoich działaniach. Formy jej zemsty są nieco niedojrzałe, przez co sama bohaterka sprawia wrażenie osoby, która nie wie czego chce. Każdy z mężczyzn kreowany jest na typowego „bad boy’a”. Wstęp wywołuje lekkie zagubienie czytelnika poprzez pojawienie się wokół bohaterki trzech mężczyzn, którzy są opisywani jedynie poprzez koloru oczu. Zakończenie pozostawia wiele pytań..

„Różnorodność jest przyprawą życia”

„Ludzie błędnie uważali, że kłamstwo można wykryć jedynie na podstawie kierunku, w którym spogląda dana osoba podczas rozmowy. Tymczasem ja odkryłam, że zdecydowanie częściej ludzie przerywają kontakt wzrokowy, jakby w obawie, że ich kłamstwo zostanie przejrzane”.

Madison Kate nie żyje. Po tych słowach plany naszej bohaterki bezpowrotnie przepadły. Oskarżona o przestępstwo, którego nie popełniła, stała się kozłem ofiarnym. Poprzysięgła więc zemstę na tych, którzy do tego doprowadzili. Po czasie spędzonym u ciotki na medytacjach i odnajdywaniu spokoju wraca do rodzinnego miasta. To, co zostaje nic, a nic nie przypomina jej poprzedniego życia.

Dlaczego ktoś postanowił zniszczyć MK? I kim są trzej tajemniczy faceci mieszkający w jej domu?

Zaciekawiła mnie zapowiedź wydawnictwa odnośnie do tej książki. Byłam więc ciekawa czy mi się spodoba, bo opis brzmiał równie intrygująco.

Z początku miałam problem, aby w pełni zaangażować się w fabułę. Zwyczajnie nudziła mnie cała akcja. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie dokończyła lektury. I dobrze zrobiłam, bo zauważyłam, że im dalej tym coraz ciekawiej się robi.

Na jaw wychodziły informacje, które zamiast rozwiązać sprawę, to coraz bardziej ją zagmatwały. Koniecznie musiałam poznać drugie dno, więc czytałam z zapartym tchem.

„Adrenalina płonęła w moich żyłach tak samo, jak niegdyś nienawiść. Okazało się, że Ci faceci byli kimś zdecydowanie innym, niż mi się wydawało. A ja pragnęłam ich mroku, niemal jak narkotyku”.

Tajemniczy mężczyźni o imieniu Steele, Kody i Archer dodatkowo mieszali mi w głowach swoim zachowaniem. Raz mili, pomocni i opiekuńczy, by za chwilę stać się kimś innym.

Z jednej strony brakowało mi rozdziałów z ich perspektywy, z drugiej taka niewiedza była fascynująca. Sama już nie wiem, co byłoby lepsze, poznanie prawdy dużo wcześniej czy w późniejszym czasie wraz z bohaterką.

Zakończenie okazało się wisienką na torcie. Niespodziewane i zaskakujące w jednym. Nie wiem co mam ze sobą teraz począć. Pozostaje mi czekać z niecierpliwością na kolejny tom.

Przeczytałam na raz. Główna bohaterka z początku trochę mnie irytowała, taki był zamysł autorki ale z każdym rozdziałem byłam coraz bardziej ciekawa nie tylko relacji między pozostałymi bohaterami a odkrycia tajemnic, który się mnożyły. Końcówka wywołała trochę ciarek na plecach ale i pozostawiła z uczuciem, że wiem jeszcze mniej niż na początku, ale moje podejrzenia co do Archera, Kody i Maxa nadal są duże, więc nie udało się mnie do końca zwieść w pole.
Mam też nieodparte wrażenie że czytałam już tę książkę kilka lat temu. Czekam na kolejne tomy. Możliwe, że przewidziałam jak to się potoczy a może mile się zaskoczę.

PS kilka słów od autorki są warte przeczytania, wtedy ta historia nabiera całkiem inne spojrzenie...

Madison została zamordowana. A raczej takie były plotki, bo dziewczyna ma się całkiem dobrze. Poza tym, że została niesłusznie oskarżona, więc musiała zniknąć.

Ale w końcu wróciła. Przepełniona nienawiści. Ktoś przecież zniszczył jej plany, przyszłość i wszystko. Nie ma mowy o zapomnieniu i odpuszczeniu. O nie, ona jest gotowa na zemstę.
Zemstę z Archer’s i jego chłopcami. Nauczy ich, że kobiet się nie lekcewazy.

New Adult, hate to love, odwrócony harem. Ta książka zaskakuje. Ma nie tylko piękną okładkę, ale i gorącą, wciągającą treść. Silna kobieca postać, to coś co zdecydowanie lubię. Wyróżniająca się, niebanalna, świetna. Przepychanki między Madiosn w chłopcami to coś niesamowitego. Jest ogień i są iskry. A zakończenia zostawia nas w szoku i chęcią sięgnięcie po kolejny tom.

Zemstę z Archer’s i jego chłopcami....

Książki, które wciągają mnie od pierwszych stron i są przesiąknięte wszelakimi emocjami, akcją i tajemniczością lubię najbardziej. Do tej grupy zaliczam "Hate". Jest już na szczęście informacja o zbliżającej się w czerwcu premierze 2 tomu. "Liar" będzie kontynuacją losów Kate Madison. Szczerze, już nie mogę się doczekać, bo zakończenie 1 tomu spowodowało wielki kocioł w mojej głowie🤣

Autorka wprowadza nas w świat gangów za sprawą Kate, która można śmiało powiedzieć, pojawiła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Niczego nieświadoma ewidentnie staje się kozłem ofiarnym. Kate to dziewczyna silna, z wyrazistym charakterem, przepełniona negatywnymi emocjami i skupiona na zemście. Archer, Kody i Steel, "trójka wspaniałych", którzy są zamieszani w wydarzenia z felernego dnia, stają się jej codziennością. Ich osobowości są różnorodne, każdy ma "to coś". W takim przypadku odwrócony harem chyba był nieunikniony 🤣

Cała fabuła jest ciekawa, dynamiczna i owiana tajemnicą. Zachowanie ojca, wątek stalkera wzbudził we mnie ciekawość i nutę niepokoju. Automatycznie nasuwa mi się pytanie, czy oby napewno wszystko było przypadkiem? Pytań mam jeszcze wiele, więc z niecierpliwością czekam na kolejny tom!

Pióro autorki sprawia, że książkę czyta się szybko, dosłownie z zapartym tchem.

Jest to książka dla fanek takich motywów jak:
*Od nienawiści do miłości
*Tajemnice
*Porachunki gangów
*Odwrócony harem
*Nielegalne walki

Polecam 🥰

Zemsta, namiętność i tajemnice to mieszanka wybuchowa, którą pokochałam od pierwszych stron "Hate". Uwielbiam takie pokręcone historie, w których bohaterki ulegają pożądaniu i rozdarte są między dobrem, a złem.

Madison Kate została oskarżona o przestępstwo, którego nie popełniła. Trzech tajemniczych mężczyzn, którzy pozornie chcą jej pomóc, finalnie stają się jej zgubą. Kiedy po niemal roku wraca do domu, zastaje w nim właśnie tych przystojniaków, których zemstę planowała przez długie miesiące.

Madison jest pyskata, sarkastyczna i bardzo porywcza, a ja takie bohaterki wprost uwielbiam. Nie przejmuje się opinią innych, robi wiele rzeczy pod wpływem emocji i często tego żałuje. Jej relacja z tymi trzema diabłami jest trudna, czasami pełna nienawiści i skrajnych uczuć. Dziewczyna jest zła na cały świat, ponieważ ten wiecznie z nią pogrywa.

Mamy tutaj motyw odwróconego haremu, który w tym tomie nie jest zbyt uwidoczniony. Warto jednak poczekać od kolejnego tomu... tam dopiero się dzieje. Jest totalnie hot, emocje sięgają zenitu, a plot twist wciska w fotel. Klimat momentami jest mroczny i tajemniczy, więc wszystkie fanki dark romansów znajdą tutaj coś dla siebie.

Nie jest to książka dla każdego. Jeżeli jednak macie otwartą głowę, lubicie niezobowiązujące i pikantne historie pełne zwariowanych akcji - sięgnijcie po "Hate" i całą serię "Madison Kate". Zapewniam, że przeczytacie ją niemal jednym tchem.

Recenzja

Współpraca reklamowa @wydawnictwoinanna

Madison Kate jest dziewczyną, która zostało oskarżona jaki i oszukana. Madison zostaje zmuszona, żeby na pewien czas zniknąć z miasteczka. Po kilku miesiącach wraca i zamierza się zemścić na tych kto ją oszukali. Każdy z nich przekona jak bardzo zmieniła się Madison.

Czy od nienawiść do miłości dzieli cienka kreska?

Bardzo byłam ciekawa tej książki. “Hate” to historia, w której akcja zaczyna się już od pierwszych stron i ani na moment się nie zatrzymuję. Bohaterowie zostali wykreowani różnie Madison jest dziewczyną, która nie pozwoli sobą pomiatać i jest mściwa, Archer zawodnik MMA zachowuje się jak samiec alfa a także ma charakter gbura, Kody zawsze uśmiechnięty i zabawny, Steel bardziej zdystansowany w środku jest artystą każdy z nich na swój sposób jest niebezpieczny. W książce nie mamy tylko wątek romantyczny a także kryminalny (tajemniczy stalker) które powoduję mały dreszczyk emocji. Ta historia ma mroczny klimat mamy tutaj walki a także tajemnice, które chłopaki ukrywają przed Madison i świat gangsterski. Przepychanki słowne i zemsty jakich Madison robiła na chłopakach były komicznie zabawne nie mogłam się przestać śmiać a momentami było pikantnie i gorąco. Książka ma wątek reverse harem, od nienawiści do miłości, kłamstwa, zemstę, tajemnice i gangi. To moje pierwsze styczność z pismem aktorki i naprawdę nie mogła się oderwać od tej historii. Końcówka książki mnie bardzo zaskoczyła ostrzegam historia kończy się takim małym cliffhanger.

Książka dla osób 18+.

Recenzja

Współpraca reklamowa @wydawnictwoinanna

Czy od nienawiść do miłości dzieli cienka...

Wiecie jak to jest znaleźć się w nieodpowiednim miejscu i czasie? Główna bohaterka książki Madison Kate to córka jednego z najbogatszych ludzi w Shadow Grove. Znana, lubiana, rozpoznawana w jednej chwili z księżniczki staje się kozłem ofiarnym, a jej życie zmienia się w koszmar z którego długo jeszcze nie będzie mogła się obudzić. A to za sprawą pewnych zamieszek w których dochodzi do tragedi i trzech mężczyzn którzy pakują ją w poważne kłopoty.
Czy uda jej się uwolnić od zarzutów które na niej ciąża i dojść prawdy? Czy uwolni się spod oskarzycieskich spojrzeń innych mieszkańców? Co tak naprawdę stało się w noc zamieszek? I kto jest odpowiedziały za to, że to ona poniosi konsekwencje? Co wyniknie, ze spotkania tajemniczych mężczyzn i Kate po jej długiej nieobecności w mieście z którego została zmuszona wyjechać? Czy złość i nienawiść jaką do nich czuje wykorzysta jako paliwo do zemsty? Jaką rolę w pojawieniu się ponownie w jej życiu tajemniczych meżczyzn ma jej ojciec?

Wow co to była za niesamowita historia. Motyw odwroconego haremu, enimers to lovers, hate-love. Ona jedna i ich trzech. Taka mieszanka które sprawiła, że nie mogłam sie oderwać od czytania. Autorka rewelacyjnie wykreowała bohaterów, szczególnie tych męskich którzy wzbudzali skrajne emocje, intrygowali, fascynowali. Sprawiali, że w mojej głowie panował chaos, a ja momentami sama nie widziałam co czuję.
Tate James stworzyła nieszablonową, pełna zaskoczeń fabułę, która z każdą kolejną przeczytaną stroną pochłaniała mnie coraz bardziej.
"Hate" jest przepełniona tajemnicami, a zarazem intrygującąca i trzymającą w napieciu książka - z zakończeniem po którym krzyczałam: gdzie jest reszta stron? To nie może być koniec. Nie w tej chwili. Ja chce wiecej i to już❤️‍🔥 To napięcie i niepewności w ostatnich dwóch rozdziałach było chwilami nie do zniesienia.
Jak po zaserwowaniu czytelnikowi tak wielu skrajnych i intensywnych emocji można zostawić go w takim momencie, z rozszalałym sercem i pytaniami na które cały czas szukam odpowiedzi?
No jak? Mam nadzieję, że na drugi tom nie trzeba będzie długo czekać @wydawnictwoinanna bo ja jestem bardzo niecierpliwa🙈😂 i mam ogromny niedosyt.
Podsumowując kochani jeśli lubicie mocne, tajemnicze, wciągające i pełne zaskakujących zwrotów akcji książki, które w jednej chwili przyprawiają was o wypieki na twarzy i szybsze bicie serca, a w innej o stan przedzawałowy i które zszargają wasze nerwy. Takie po których emocje buzują jak lawa podczas erupcji wulkanu i uzależniająca intensywnością odczuć i doznań to - ta książka to wasz czytelniczy #mustread. Ja już wypatruję kolejnego tomu.

Życie Madison Kate Danvers zmienia się podczas jednego z wieczór kiedy dziewczyna postanawia udać się na nielegalne walki. To wtedy dzieje się najgorsze, a MK musi opuścić rodzinne miasteczko aby uniknąć konsekwencji.
Gdy dziewczyna wraca do Shadow Grove pragnie jednego - Zemsty.
Los wydaje się dla niej łaskawy ponieważ obiekt jej nienawiści mieszka w tym samym domu, i to nie sam...
Czy Madison Kate zdoła doprowadzić swój plan do końca gdy będzie dzieliła przestrzeń z trzema mężczyznami których powinna nienawidzieć?

Hate to jedna z tych książek które "kupują" czytelnika już pierwszymi zdaniami.
Tak właśnie było ze mną do tej pory zastanawiam się co by było gdyby... oraz co będzie dalej?
Madison Kate to dziewczyna która nosi w sobie masę negatywnych uczuć. Została porzucona przez najbliższych którzy ocenili ją przez pryzmat jej decyzji. Mimo to stara się być silna i dążyć do osiągnięcia swojego celu jakim jest Zemsta na chłopakach którzy przyczynili się poniekąd do jej krzywdy.

Każdy z trzech bohaterów z którymi musi mierzyć się MK jest wyjątkowy. Podczas czytania sama nie jestem pewna kogo tak naprawdę lubię a kogo nienawidzę.
Ta historia to niewątpliwie romans z motywem odwróconego haremu i szczerze mogę wam powiedzieć że ostatnio to jeden z moich ulubionych motywów! Daje on czytelnikowi taką mieszankę uczuć że ciężko wybrać swojego ulubieńca.
Prócz wyżej wymienionego motywu "Hate" idealnie nadaje się dla fanów Enemies to lovers oraz hate love.
Najważniejsza jednak jest chemia jaką łączy całą czwórkę głównych bohaterów. Tą relacja jest wręcz hipnotyzująca i idealnie opisana. Nic nie dzieje się przypadkowo, a to co serwuje nam autorka na koniec, no cóż... polecam przekonać się samemu 😉

Z twórczością autorki spotkałam się po raz pierwszy ale jej styl i to w jaki sposób wywołuje gęsią skórkę na moim ciele sprawia że pragnę więcej. Ta historia jest w stanie zawładnąć umysłem czytelnika do tego stopnia że póki nie pozna zakończenia, nie odłoży książki.

Ta książka to początek czegoś nowego czego na naszym polskim rynku wydawniczym jest mało. Zupełnie nowa i oryginalna odsłona Reverse harem oraz od wrogowie do kochanków, która pochłonie was jak zabawa w parku rozrywki... Nie koniecznie ta grzeczna zabawa...😈

Gdy dziewczyna wraca do Shadow Grove pragnie jednego - Zemsty.

• Ebooki
  • Serie