Prawdziwa historia

1960-01-01
1960-01-01
22 min.
Michał Konstanty Bogucki
Lukian Starożytność Antyk Satyra Starożytna Grecja Rzym Science fiction Kosmos Parodia Homer

Fantastyczny popis kreatywności antycznego satyryka Lukiana, zapewniający zarówno humorystyczne rozważania, jak i trzymającą w napięciu fabułę pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Nie brak tu słynnego pazura czy przyjaźnie prześmiewczego podejścia do kulturowego dorobku starożytności. Momentami do złudzenia przypomina (z wyłączeniem elementu naturalizmu) twórczość wzorującego się na Lukianie François Rabelais'go. Przednia rozrywka i niezapomniana przygoda intelektualna!

Dodaj cytat z książki Prawdziwa historia