True Friends 2

Okładka książki True Friends 2 Aleksandra Negrońska
Okładka książki True Friends 2
Aleksandra Negrońska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Friends (Negrońska) (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Friends (Negrońska) (tom 4)
NieZwykłe
2023-06-07
2023-06-07
9788383207209

📚 Akcja czwartej części serii Friends rusza dynamicznie już od pierwszych stron. Tematyka książki skupia się w dużej mierze na rozwoju relacji Zane’a i Kendall. Para przygotowuje się na powitanie swojego potomka. Zanim jednak będą w pełni gotowi założyć rodzinę, muszą przepracować swoje ograniczenia i blokady. Kluczową kwestią staje się tu wzajemne zaufanie, którego momentami zdaje się im brakować.
W tej części u każdego z przyjaciół dużo się dzieje, a w zrozumieniu wszystkiego bardzo pomagają fragmenty pisane z punktu widzenia różnych postaci. Nie ukrywam, że najjaśniejszą gwiazdą według mnie był mały Will.💫 Sceny z nim w roli głównej skradły moje serce. Gdy tylko chłopiec się pojawiał, na mojej twarzy od razu gościł uśmiech. 😍
Nie zabrakło też mniej pozytywnych emocji. Mam tu na myśli wątek sytuacji w Vegas. Autorka kreuje bohaterów i całą fabułę bardzo realistycznie. Pokazuje nam, że życie to nie tylko śmiech, ale też gorycz i łzy. Za to właśnie uwielbiam serię Friends - za jej realizm oraz uniwersalność.💕

Jest humor, smutek, złość i miłość nadchodząca coraz bardziej i mocniej czego chcieć więcej 😉🔥

Lekka i nic nie wnosząca

Lekka i nic nie wnosząca

W tym tomie nasi bohaterowie zostali wystawieni na dużo próbę. Dosłownie każdemu walił się na głowę świat. Każdy bohater w tym tomie coś przeżywał, wiele razy myślałam, że to już koniec ich znajomosci, jednak prawdziwa przyjaźń zawsze przetrwa. Nasze postacie są już dorosłe, wiec ich decyzje musza być bardzo przemyślane i rozważniejsze. W tym tomie jeszcze bardzo pokochałam małego Willa, który wprowadzał świetny klimat do tej książki. Dosłownie były momenty, że śmiałam się na cały pokój z jego zachowania. Oczywiście jeszcze bardziej pokochałam Zee, ten chłopak jest najlepszym co mogło spotkać Kendall, jest on strasznie uroczy i oczywiście świetnie traktuje dziewczynę. Bohaterowie są jeszcze bardziej barwni. Jestem zakochana w tej serii i bardzo mi smutno, że muszę się z nimi żegnać, ale całe szczęście będą jeszcze tomy o ich dzieciach.

[Audiobook]

Mam wrażenie, że ta seria ma tendencję spadkową. Z każdym tomem coś nowego mi nie pasuje.

Nie wiem co napisać, jest klimat, jest humor ale mam wrażenie że niektóre wątki były wprowadzone na siłę tylko po to żeby to wszytsko przedłużyć.
Miałam wrażenie kopiuj wklej z poprzedniego tomu. Praktycznie zlały mi się w jedno.

No, ale nie mogę odmówić tej serii, że świetnie sie jej słucha i jako książka typowo for fun i dla relaksu bardzo polecam.

[Audiobook]

No, ale nie mogę odmówić tej serii, że...

Szczerze? Uwielbiam serię students od Oli, ale tak minimalnie bardziej uwielbiam serię friends. Czuję, że jest ona tak trochę mniej popularna i nie ma nią aż tak dużego zainteresowana, ale moje serce skradła. Do postaci i sytuacji które się tam pojawiły dość często wracam. Te książki często doprowadzały mnie do śmiechu jak i do płaczu. Do bohaterów się przywiązałam i chcę ich jeszcze więcej. Wszystkie wydane książki czytałam już dwa razy i chciałbym znowu. Relacja Zane'a i Kendall jest cudownie opisana. Pełno w niej zrozumienia, miłości, jest taka komfortowa i przyjemna w odbiorze. Są zdecydowanie moją ulubioną książkową parą. A Zane dla mnie delikatnie przebija Zaydena. Nie potrafiłam się oderwać, tak samo jak w studentach mamy tutaj wiele postaci, ale nadal żadna nie jest pominięta, przyciąga nas do siebie i sprawia, że nie możemy przestać o niej myśleć. Książki są pisane z różnych perspektyw (oprócz Kendall jest to np. Nico albo Nellson) przez co wiemy co dzieje się u tych osób z ich punktu widzenia i możemy zrozumieć sytuację jeszcze lepiej. Nie mogę się doczekać kolejnych książek z tej serii, bo na pewno pochłone je tak szybko jak te cztery (dwa razy) ale czuję też, że się pogubie trochę w tych postaciach jak przy czytaniu ostatniego tomu flaw less.

Awww cudna historia, pomijając sytuacje w Vegas, ta historia była cudowna. Ciekawią mnie dalsze części, gdyż tutaj już na końcu każdy miał praktycznie rodzinę z nich.

Mega wciąga, cudowne zakończenie wielu wątków. Wreszcie wszystko się wyjaśnia, a w ostatnim rozdziale poznajemy nowych bohaterów następnych części.

Mam sentyment do tej serii mimo że ma dużo wad, jest dość wulgarna, niektóre wydarzenia dzieją się za wolno a niektóre za szybko itp . Aczkolwiek zakończenie jest bardzo fajne i nie dziwię się czemu ludziom się ta książka może podobać

Podoba mi się styl pisania książek przez autorkę. W bardzo fajny sposób porusza trudne tematy. Przyjemna lektura na wieczory.

Dodaj cytat z książki True Friends 2