Maybe You

Okładka książki Maybe You Weronika Ancerowicz
Okładka książki Maybe You
Weronika Ancerowicz Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Westwood Academy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Westwood Academy (tom 2)
NieZwykłe
2023-04-19
2023-04-19
9788383205991
New Adult Enemies to lovers Liceum High School Szkoła Sekret

Wciągnęłam się na maksa. Od razu po skończeniu części pierwszej sięgnęłam po kolejną. Nie zawiodłam się, czytałam z ogromnym zainteresowaniem. To było cudne zakończenie losów bohaterów.

Lepsza od pierwszej, uśmiałam się z cringu, głupoty i nieprawdopodobności tego co tu się dzialo. Dobrze podchodzi do straty, próby samobójczej i groomingu. Jeśli chodzi o przemoc domową to trochę dziwna sytuacja na koniec, gdy matka próbuje jej się z tego tłumaczyć. Przynajmniej bohaterowie jakkolwiek się rozwijali, a nie byli tak samo głupi jak przez całą pierwszą część

Mogłabym zacząć od tego, że jestem zaskoczona dalszymi losami tej pary, ale chyba jednak nie jestem. Zakończenie było czymś na co czekałam i czego się spodziewałam. Nie sądziłam jednak, że cała reszta będzie tak mentalnie sponiewierająca. Cieszę się, że rozwinął się wątek relacji z rodzicami Haelyn, trudny wątek, który został brutalnie wytłumaczony. Wątek Blaise'a i jego mamy... Nie będę ukrywać, że miałam łzy w oczach.
I tak jak pierwsza część powodowała u mnie rumieńce i chęć brnięcia dalej, mocniej w tę historię... Ta część spowodowała, że mogłam się zatrzymać i być w niej głębiej, tak aby ją zrozumieć.
Cieszę się, że wszystko potoczyło się tak, jak powinno. Nie ukrywam jednak, że jestem ciekawa, jak potoczyłyby się dalsze losy tej dwójki.

📚 W drugim tomie cyklu Westwood Academy Natalie ma coraz większe trudności, nie radzi sobie z presją, jaka na niej spoczywa. Po wydarzeniach z poprzedniej części, Natalie i Blaise trzymają się z dala od siebie. Jednak wszystko zmienia się, gdy chłopak przypadkowo odkrywa, w jaki sposób Natalie radzi sobie z własnymi problemami.

Po drugą część sięgnęłam niemal od razu po zakończeniu pierwszej. Muszę przyznać, że "Maybe You" podobała mi się bardziej niż "For sure not you". Bardzo trafnym zabiegiem okazało się wprowadzenie punktu widzenia Blaise’a. W książce pojawiają się treści związane z przemocą domową, próbami samobójczymi, uzależnieniem od narkotyków, hejtem rówieśniczym.
Odnoszę wrażenie, że druga część była tak przepełniona emocjami, że jako czytelnik sama doświadczyłam wzlotów i upadków wraz z głównymi bohaterami. Dawno nie zdarzyło mi się, żeby w trakcie czytania oczy zaszły mi łzami, a tu proszę! Naprawdę się tego nie spodziewałam. 😯Momentami ból i żal były nie do zniesienia.
Styl pisania autorki sprawił, że przepłynęłam przez tę książkę bardzo szybko. Był to rollercoaster pełen wrażeń. Słodko-gorzkie zakończenie idealnie zamknęło historię Natalie i Blaise’a.💞

Po drugą część sięgnęłam niemal od razu po...

Pierwsza cześć wywołała więcej emocji, za co serię polubiłam, ale druga też dobrze ją zamyka. Miejscami przewidywalna, ale też potrafi zdziwić. Cała seria dla mnie na 8/10

O wiele lepsza niż pierwsza część. Płakałam na tej książce i mnie bardzo wzruszyła.. ❤️

To była najgorsza książka jaką przeczytałam w życiu.
Żałuję każdej sekundy jaką na nią poświęciłam

To była najgorsza książka jaką przeczytałam w życiu.
Żałuję każdej sekundy jaką na nią poświęciłam

"Maybe you" to kontynuacja powieści "For sure not you" Weroniki Ancerowicz. Tym razem wracamy do Westwood Academy po przerwie, która na dobre zakończyła w szkole pierwszy semestr, a także rozpoczęła drugi. Wielkimi krokami zbliża się egzamin SAT, a Natalie coraz bardziej odczuwa ciążącą na niej presję. W tym momencie, kiedy dziewczyna czuje, że jej świat wali się w posadach, Blaise odkrywa kolejny jej sekret. To sprawia, że chłopak zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie zna Natalie, a tylko jej maskę. Blaise będzie musiał podjąć decyzję, czy na zawsze odciąć się od wszystkiego, co z nią związane, czy pomóc jej w odnalezieniu właściwej drogi.
Drugi tom losów Natalie i Blaise'a jest równie wspaniały, co pierwszy. Ta powieść całkowicie mnie pochłonęła i nie mogłam się od niej oderwać. Gdyby nie zapotrzebowanie na sen, mogłabym czytać ją bez żadnych przerw. Za każdym razem, kiedy mówiłam sobie, że to koniec, rozdział musiał kończyć się w tak emocjonujący i intrygujący sposób, że po prostu musiałam przeczytać kolejny, aby wiedzieć, co się wydarzyło.
Weronika Ancerowicz stworzyła niesamowitą historię - dogłębnie prawdziwą, smutną, przepełnioną bólem, ale także dającą nadzieję, za co jestem jej ogromnie wdzięczna. Od samego początku bardzo wczułam się we wszystko, co działo się w tej powieści i pokochałam głównych bohaterów, którzy już na zawsze będą w moim sercu i w moich myślach.
Żałuję, że to już koniec Westwood Academy, ponieważ przy tych książkach spędziłam wspaniały czas i zdecydowanie nie mam ochoty tego kończyć. Z pewnością przeczytam je kiedyś jeszcze raz, a także inne książki autorki.
Serdecznie polecam tę powieść. Poruszona ona bardzo ciężkie tematy, ale w przystępny sposób. Przyznaję, że nie raz uśmiechałam się podczas czytania, ale także wzruszałam. Końcówka poruszyła mnie najbardziej, myślę, że nie mogłabym wyobrazić sobie lepszego zakończenia tej dylogii.
"Maybe you" to zdecydowanie książka, która zapada w pamięci na zawsze, a największe piętno odciska na sercu i duszy. To była magiczna przygoda.

Najlepsza dylogia jaką czytałam 📚🎀

Najlepsza dylogia jaką czytałam 📚🎀

Lekko gorsza od For Sure Not You ale tak czy siak bardzo mi się podobała.

Lekko gorsza od For Sure Not You ale tak czy siak bardzo mi się podobała.