Falling

Okładka książki Falling Aleksandra Horodecka
Okładka książki Falling
Aleksandra Horodecka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Fall (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Fall (tom 1)
NieZwykłe
2023-05-24
2023-05-24
9788383206592
First love Grumpy New Adult

Tu nic się kupy nie trzyma, bohaterowie irytujący, fabuła momentami absurdalna...

Cassandra Wilson to 17-letnia, niczym nie wyróżniająca się, normalna dziewczyna, która często podejmuje decyzje pod wpływem impulsu.

Thomas Whitemoore to kapitan drużyny koszykarskiej i najlepszy przyjaciel brata Cassandry, który ma swoje własne tajemnice, mogące zaważyć na wszystkim, co udało mu się zbudować.

Ich relacja zaczyna się od podwózki, a jak się zakończy? Tego dowiecie się sami. Cassandra i Thomas będą musieli się zmierzyć z wrogiem, który zrobi wszystko, aby osiągnąć to, czego chce.

Będąc szczerą to ta historia wywołała we mnie mieszane uczucia. Zawsze staram się zrozumieć postępowanie bohaterów, ale akurat w tym przypadku po prostu się wkurzyłam. Nie wiem, jaką ja podjęłabym decyzję, w szczególności tę jedną, co nie zmienia faktu, że po prostu byłam zła. Nie będę wam spoilerować, o co chodzi, ale myślę, że ten kto czytał ten wie. Relacja Cassandry i Thomasa to z kolei istna sinusoida, raz jest dobrze, raz nie jest dobrze. I mogłoby się to wydawać naprawdę realne, bo to w końcu nastolatkowie, ale po jakimś czasie zaczęło mnie to irytować.

„Falling” to w mojej opinii thriller psychologiczny połączony z romansem lub romans z thrillerem, jak kto woli. Zazwyczaj uwielbiam takie połączenia, jednak w tym przypadku nie do końca jego wykonanie przypadło mi do gustu. Styl pisania autorki jest dość przyjemny, jednak książka mi się dłużyła, być może przez to, jak mocno rozbudowane były rozdziały. Jednak czasami krótsze rozdziały dodają pewnego rodzaju akcji książce i myślę, że tej historii właśnie by to pomogło.

Podsumowując, mi niestety książka nie przypadła do gustu, ale być może Wam się spodoba. Dla mnie po prostu thriller psychologiczny z romansem musi być naprawdę dobrze wykonany, ponieważ bądź co bądź czytam takie książki od bardzo wielu lat i stąd mój odbiór jest taki, a nie inny.

Ich relacja zaczyna się od podwózki, a jak się zakończy?...

Muszę przyznać, że trochę się zawiodłam. Wielkie ostrzeżenie na początku, a tu koniec i nic takiego strasznego nie było. Kurcze Antek ją wymacał, ktoś dostał po mordzie inny kulkę w łep, wspominają wypadek i na tym koniec. Facet niby ich zastrasza tylko nic się nie dzieje. Zakończenie też jakoś nie wciagło tak, by porywać kolejną część.

Zwiedziona tą przepiękną okładką nie miałam innego wyboru niż przeczytanie tej książki, dodatkowo opis bardzo mnie zaciekawił, więc miałam dość duże oczekiwania, które sama sobie postawiłam i może to też na jakiś wpływ na moją opinię. Niestety nie zostały one do końca spełnione i mimo iż książka mi się nawet podobała, to nie znajdzie ona miejsca w moim sercu i pamięci na długo.

Momentami bardzo mi się dłużyła i ciężko było mi przebrnąć przez te ponad czterysta stron, nie rozumiałam co się dzieje i o co chodzi bohaterom, czasami też mnie irytowali i nie potrafiłam ogarnąć ich zachowań. Oczywiście były też bardzo fajne i ciekawe momenty, które naprawdę mnie pochłonęły, także nie chcę mówić, że ta książka nie była dobra, była w porządku.

Niestety z bohaterami nie dałam rady się zżyć, nie skradli mojego serca i fakt, byli w porządku wykreowani, ale jakoś nie poczułam tej „chemii”. Tak jak wspomniałam wyżej, czasami ich zachowanie było dla mnie niezrozumiałe i irytujące.

Ogólnie nie chcę tylko narzekać, więc wspomnę, że styl Oli był bardzo fajny i mimo iż ta pozycja nie zaciekawiła mnie tak bardzo, to jednak czasami napewno pojawi się w mojej głowie i z wielką chęcią przeczytam dalszy ciąg tej historii, bo jestem ciekawa jak akcja rozwinie się dalej.

Podsumowując, nie jest to zła pozycja, ale nie jest również najlepsza, taka wiecie, po środku. Wam oczywiście może się bardzo spodobać, więc też nie skreślajcie jej od razu i pamiętajcie, że warto sięgnąć po większą ilość opini, jeśli nie jesteście pewni!

Cassandra Wilson jest zwykłą siedemnastolatką. Młodziutką kobietką z problemami typowo nastoletnimi.
Thomas Whitemoore jest kapitanem szkolnej drużyny koszykarskiej i przyjacielem Evana - brata Cass. Ten przystojniak zaczyna po latach wykazywać zainteresowanie dziewczyną, co czyni jej serduszko skore do pierwszych miłosnych uniesień.
Na przeszkodzie szczęściu pary stoi natomiast ON - osoba zła do szpiku kości. Zrobi wszystko aby osiągnąć cel, chociażby miał sterroryzować całą grupę nastolatków.
Co zrobi Thomas? Jak odważna będzie Cassie? Jaki motyw ma osoba, której zależy na ich bólu i nieszczęściu? Co się wydarzy?

Pierwsze spotkania z twórczością nowej autorki zawsze jest ryzykiem. Ale raz na jakiś czas lubię sięgnąć po takowe.
Historia Cass i Thomasa z początku wydała mi się na typową platoniczną miłość nastolatków. Imprezy, spotkania, beztroska i miłostki - te większe i te mniejsze. I tak po części było. Relacja bohaterów to taniec odpychaniec. Zejścia i rozejścia pełne emocji. I tak na dobrą sprawę wyszło bardzo realnie i typowo młodzieżowo ale na dłuższą metę zaczęło mnie to męczyć. Ich bezsensowne i na wyrost rozdmuchane problemy irytowały. Najbardziej frustrujące były deklaracje, które za sekundę dosłownie wszystko się sypało bez większego ładu i składu.
Niestety im dalej w tekst, tym te plusy z minusami szły równo łeb w łeb. Z jednej strony fajnie mi się czytało te chwile beztroski i spotkań całej paczki, z drugiej strony reszta była nie w moim guście.
Totalnie natomiast nie jestem w stanie zrozumieć roli złego bohatera w tej książce. Jego pojawienia się w fabule mogę dosłownie zliczyć na palcach jednej ręki. Zbyt mało i strasznie minimalistyczne znaczenie dla całości historii. Nie współgrało mi to wcale.
Kolejna sprawa - akcje, sensacyjne miały trzymać w napięciu a znikało wszystko w trybie ekspresowym ledwie się mogło choć trochę wykazać.
Nie jestem w stanie zrozumieć także braku reakcji dorosłych na oznaki przemocy widocznej gołym okiem.
Cóż mogę powiedzieć - zbytnio zagmatwana. Zbytnio przekombinowana. Choć styl autorki jest całkiem fajny i przyjemny. Niestety nie mogę wam polecić tej lektury aczkolwiek jak zawsze w takich sytuacjach zalecam wyrobienie sobie własnego zdania. Nie mam również w planach czytania drugiego tomu.

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Na przeszkodzie szczęściu pary...

𝐏𝐎𝐒𝐓 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐍𝐂𝐊𝐈 ⭐⭐⭐/ 5
[współpraca reklamowa @wydawnicwoniezwykle]

Hejj #bookstagram dzisiaj przychodzę do was z recenzją “Falling” autorstwa Oli Horodeckiej!! 💙💙💙

Falling" to pierwszy tom serii Fall. Z piórem autorki już miałam styczność, kiedy miałam okazję przeczytać “Let me love you”.
Akcja książki rozpoczyna się niepozornie i na początku myślałam, że będzie to słodki romans, jednak bardzo się myliłam! Jednak może zacznę od początku.

Książka na rozpoczęciu wprowadza nas w życie paczki przyjaciół - każda z postaci jakie poznajemy jest inna i każda z nich ma różny charakter. Małym minusem jest to, że poznajemy zbyt dużo bohaterów na raz, przez co, można pogubić się kto kim jest.

Cassandra Wilson to 17-letnia dziewczyna, która tak naprawdę nie wyróżnia się z tłumu, jest typową nastolatką. Dziewczyna oprócz tego, że w wolnym czasie czyta książki to również opiekuje się młodszym bratem Neilem, który nawiasem mówiąc jest mega słodki i uroczy! Natomiast Thomas Whitemoore to chłopak, który jest bardzo skryty w sobie, nie mówi zbyt wiele o sobie, ani o swojej rodzinie. Ufa tylko zaufanym przyjaciołom. Chłopak jest też kapitanem drużyny koszykarskiej, co zupełnie skradło moje serce. Jest także przyjacielem brata Cass.

Jeżeli chodzi o tych dwojga to naprawdę potrafili mnie wkurzyć swoim zachowaniem, jednak miałam na uwadze to, że to młodzi ludzie którzy uczą sie na swoich błędach. Czasem miałam wrażenie, że te dramy były trochę na siłę. I uwierzcie mi na paluszek, ja naprawdę starałam się polubić głównych bohaterów, jednak chyba to nie moja bajka.

Sama akcja książki naprawdę mi się podobała, motyw niebezpieczeństwa na plus! Pomysł na fabułę był super, ale chyba nie w 100% wykorzystany i mam nadzieję, że w kolejnej części będą wyjaśnione niektóre sprawy.

Kolejny mały minus to rozdziały. Jeśli jesteście zwolennikami krótkich rozdziałów to tu tego nie znajdziecie.
Niestety przez długie, ciągnące się rozdziały książka mnie nudziła i musiałam robić sobie przerwy podczas czytania

Styl pisania Oli to jest naprawdę przyjemny, jednak coś mi w nim trochę nie pasuje, plus błędy w korekcie, to wszystko psuje urok książki. Powiem szczerze, po cytatach patronek naprawdę liczyłam na to, że ta książka mnie sobą zachwyci, lecz niestety nie udało się.

Co do zakończenia to była to chyba jedyna rzecz. która mnie mega zszokowała.
Ten plot twist 🤯🤯

Jednak czy sięgnę po kontynuację? Jeszcze nie wiem bo z jednej storny jestem mega ciekawa jak się skończy, a z drugiej wiem że może być taka sama sytuacja jak przy pierwszej części i będę ciągnąć tą książkę w nieskończoność.

𝐏𝐎𝐒𝐓 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐍𝐂𝐊𝐈 ⭐⭐⭐/ 5
[współpraca reklamowa @wydawnicwoniezwykle]

FALLING
Fall #1
Aleksandra Horodecka
Ocena: 4/5 ⭐

Hej, skarby!

[Współpraca Barterowa @autorka.aleksandra @wydawnictwoniezwykle ]

"– ta gra dopiero się zaczęła. "

Tej pozycji byłam niesamowicie ciekawa, bo dokładnie pamiętam, jak czytałam ją jeszcze na wattpadzie.

Styl pisania Oli polubiłam już dawno i tą książką również tak było, świetna historia, którą naprawdę świetnie mi się czytało, mimo kilku żenujących momentów przez które musiałam odłożyć na chwile książkę.

W tej książce występują takie same imiona co w LET ME LOVE YOU jednak nie są one w żaden sposób połączone!!!

"Przy tobie chcę być dobrym człowiekiem."

Postać Thomasa polubiłam i uwielbiam ją najbardziej ze wszystkich postaci. Zamknięty i mroczny w sobie chłopak to totalnie mój typ

Natomiast Cassandra w moim odczuciu była neutralna chociaż momentami irytowała mnie swoim zachowaniem. W niektórych momentach to właśnie przez nią musiałam odkładać książkę, albo przez niektóre dialogi.

"Mogłam być jego kotwicą."

Wątek Petera bardzo mi się spodobał, chociaż w moim odczuciu, jak na razie było go za mało. Jestem bardzo ciekawa drugiego tomu i to jak pewna postać namiesza w ich spokojnym życiu

Wątek Katherine i Evana na bardzo mi się podobał, chociaż to jak Evan bawił się Addison strasznie mnie wkurza, bo jednak ona nic nie zawiniła.

Podsumowując: ten tytuł mi się podobał i z niecierpliwością czekam na tom drugi!

"On płakał Thomas Whitemoore płakał."

#falling #odkryj #romans #bookstagrampolska #bookstagram #czytam #czytaniejestsexy #książka #ksiazkoholizm  #bookstagrampoland #czytambolubie #bookphotopl #lovebooks #książkowelove #czytaniejestcool #romancebooks #foryoupage #hellobooktok #ksiazkara #booktokpoland #books #dlaciebie #czyktospowiedzial

FALLING
Fall #1
Aleksandra Horodecka
Ocena: 4/5 ⭐

Hej, skarby!

[Współpraca Barterowa @autorka.aleksandra @wydawnictwoniezwykle ]

"– ta gra dopiero się zaczęła. "

"Zda­rza­ją się nam po­wsta­nia i upad­ki, potem znowu po­wsta­nia i upad­ki, i tak w kółko. Nic w tym dziw­ne­go, życie nie jest albo czar­ne, albo białe. Jest już bar­dziej szare, wiele razy o tym usły­sza­łam w ciągu sie­dem­na­stu prze­ży­tych lat".

"...obie­ca­łam mu pomóc, obie­ca­łam zo­stać jego ko­twi­cą i utrzy­mać go przy brze­gu, żeby nie od­pły­nął i nie za­to­nął. Przy­się­głam, że będę przy nim.

I wła­śnie dla­te­go upa­dli­śmy. Po­nie­waż pró­bo­wa­li­śmy za wszel­ką cenę po­ko­nać prze­zna­cze­nie. Pró­bo­wa­li­śmy mieć szczę­śli­we za­koń­cze­nie, ale nie za­wsze życie tak się ukła­da. Cza­sem po pro­stu trze­ba się pod­dać".

▪️Tytuł: Falling. Tom 1
▪️Seria: Fall
▪️Autor: Aleksandra Horodecka @autorka.aleksandra
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 24.05.2023 r.
▪️▪️▪️▪️
(Współpraca barterowa @wydawnictwoniezwykle )
▪️▪️▪️▪️
"Falling" jest pierwszym tomem należącym do serii Fall ale także jest dla nas pierwszą książką dzięki której miałyśmy styczność z piórem autorki. Historia zaczyna się bardzo niepozornie i łączy ze sobą nieco thrillera psychologicznego, romansu oraz sensacji. Jako czytelnicy zostajemy wprowadzeni w życie paczki przyjaciół oraz ich m.in. miłosnych rozterek. To jednak nie wszystko. Z biegiem czasu okazuje się, że ów nastolatkowie zostali uwikłani w pewną niebezpieczną grę w której stawką może być nawet ich życie...

Z racji tego, że w ostatnim czasie wprost przepadamy za historiami new adult wielkim plusem w powyższym tytule okazał się fakt iż jest to historia dotycząca paczki kilkorga przyjaciół dzięki czemu jest barwna i urozmaicona gdyż każda z postaci jakie poznajemy jest inna i co za tym także idzie spotkacie się z ich różnymi charakterami i... temperamentami a uwierzcie nam niektóre zwłaszcza panie potrafią czytelnika całkiem rozbawić... 😂 i bez względu na to czy większe czy mniejsze każda z osób ma znaczenie dla całej historii 😎

Będąc przy bohaterach musimy podkreślić szczególne uwielbienie dla małego Neila 😍 był tak słodki i uroczy....😍 zwłaszcza podkochując się w koleżance Cassandry 😂 i choć jej drugiemu starszemu bratu chętnie byśmy skopały tyłek za bycie bawidamkiem to miłość i opiekuńczość jakie wykazywał wobec siostry powodowały, że nerw jednak nam nieco malał...😁 jeżeli chodzi o samą Cassandrę i Thomasa... No nie powiemy. Czasami potrafili wkurzyć jednak trzeba cały czas pamiętać, że są to młodzi ludzie którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie zatem mają prawo do popełniania błędów aby móc na nich wyciągnąć nauczkę na przyszłość.

Sama akcja i motyw niebezpieczeństwa jaki otrzymujemy rozkręcały się z czasem ale to uważamy jest kolejnym plusem gdyż nie miałyśmy wrażenia że pędziła i jak to czasami bywa zanim by się zaczęła to już zdążyłaby się skończyć 🤷 Sam styl pisania autorki także uważamy na plus a zaserwowane przez nią zakończenie nie da wam spokoju każąc sięgnąć po kontynuację wrecz natychmiast...! 🙈

I na sam koniec nietypowo... Okładka! Jest to jedna z najpiękniejszych okładek jakie mialysmy przyjemnosc ogladac i od ktoej ciezko nam bylo pderwac wzrok! Po prostu mistrzostwo świata! 😍

My z powyższym tytułem spędziłyśmy naprawdę dobrze czas i jesteśmy bardzo ciekawe kontynuacji po którą sięgniemy z przyjemnością 🙂

@autorka.aleksandra @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

Tą historie mialam okazję poznać już na wattpadzie i jestem mega szczęśliwa, że mogę ją teraz postawić na półce, bo mam do niej ogromny sentyment. A te nawiązania do Teen Wofl>>>>> uwielbiam, choć jeżeli ktoś nie oglądał to momentami może nie skojarzyć o co chodzi.

Historia Thomasa i Cassandry nie jest idealna. Nie jest to słodka historyjka, gdzie ta ,,najbrzydsza,, z trójki przyjaciółek zakochuje się w najprzystojniejszym chłopaku w szkole. Jest to historia pełna bólu, problemów i tych dotykających zwykłych nastolatków, jak i takich które nie są codziennością. Nie dajcie się zwieść spokojnym momentom, bo jeżeli takie się pojawią to kilka stron później będą cierpieć nie tylko bohaterowie, ale też my. Bohaterowie zostają wciągnięci w grę o śmierć i życie. Zostają postawieni przed koszmarnymi wyborami, gdzie za jakikolwiek wybór któryś z nich będzie musiał zapłacić. Książka idealnie pokazuje, że każdy wybór niesie za sobą konsekwencje, a zwłaszcza tę nieprzemyślane podjęte pod wpływem emocji. Historia jest burzliwa, przedstawia jak w przeciągu chwili wszystko może się zmienić.

Dostajemy tutaj cudowne relacje romantyczne jak i te przyjacielskie. Kocham to, że każdy bohater jest inny i kryje za sobą inną historię. Są to młodzi ludzie, którzy zostają wrzuceni w okrutny, pełen mroku i niesprawiedliwości świat. To jak pomimo wielu kłótni i przeciwności dalej trzymają się razem i stanowią zgraną paczkę oddanych przyjaciół jest wspaniałe.

Książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Jest wciągająca i pełna zwrotów akcji, które jeszcze tylko bardziej wciągają w fabułę. Historia jest nie tylko pełna bólu i rozterek, ale też nie brakuje tych słodkich, uroczych i śmiesznych chwil. Po zakończeniu jakie tu dostajemy na pewno będziecie chcieli sięgnąć po następną część, bo to co się tu znajduje to dopiero wstęp do historii naszych bohaterów.

Poświęćmy też chwile temu jak ta książka jest przepięknie wydana. Jest to chyba jedna z pierwszych książek wydanych w ten sposób przez wydawnictwo NieZwykłe. Pomijając cudowny rysunek jest też wspaniała wklejka nawiązująca do okładki i jeszcze piękniejsze błyszczące napisy i to nie tylko na przodzie ale też z tyłu i na grzbiecie. Czytając robiłam przerwy na podziwianie tej książki.

Podsumowując, jest to wciągająca, niebanalna, mroczna, pełna bólu historia o ludziach, którzy pragną spokoju i miłości. O kimś kto nagle zostaje wciągnięty do chorej gry, która niszczy wszystko co tylko napotka na swojej drodze, prowadzona przez człowieka, który zrobi wszystko by osiągnąć cel. A trzeba pamiętać, że to dopiero początek…

“I właśnie dlatego upadliśmy. Ponieważ próbowaliśmy za wszelką cenę pokonać przeznaczenie. Próbowaliśmy mieć szczęśliwe zakończenie, ale nie zawsze życie tak się układa. Czasem po prostu trzeba się poddać. "

Jest to książka o której trudno powiedzieć coś w jednym zdaniu. Z jednej strony jest to historia o miłości i przyjaźni, z drugiej o problemach i trudnościach ludzi, którzy są zdecydowanie za młodzi na to z czym się mierzą.

Pomysł na fabułę jest genialny! Uwielbiam te połączenia postaci i ich miłosne perypetie. Połączenie tego z nutą - swego rodzaju - mafii i zagadki - bajka! Jak już się wkręciłam to nie mogłam się oderwać.

Pojawiło się wiele zabawnych jak i uroczych scen. Ponadto miło patrzyło się na to jak kształtuje się główna bohaterka i jak rozwijają się relacje partnerskie jej przyjaciół. W końcowych rozdziałach moje serce się wręcz rozpływało!

Akcja była prowadzona żwawo i dość sprawnie, ale nie od początku. Przez stosunkowo długi okres czasu wszystko się rozkręca i nie do końca wiadomo o czym będzie opowiadać książka i na co dokładnie czekamy.

Generalnie, czytało mi się całkiem sprawnie, natomiast pojawiło się kilka niedociągnięć. Pewne wątki pojawiały się nagle i nieoczekiwanie, a zachowania bohaterów były dla mnie odrobinę zagmatwane. Na końcu mniej więcej wszystko się wyjaśnia, ale nie ukrywam - zastanawiałam się czy Thomas nie jest dwubiegunowy 😅

Zabrakło mi troszkę rozwinięcia akcji z Peterem w roli głównej. Jego postać jest bardzo ciekawa, a pojawiał się raczej epizodycznie. Co więcej, sceny z nim związane były „zwięzłe, krótkie i na temat”. Podobnie Addison - rozumiem zamysł na jej udział, natomiast jej rola szybko staje się bardzo istotna, a nie pojawiała się często w fabule.

Uwielbiam to jak została przedstawiona relacja rodzeństwa w książce. W szczególności ubóstwiam małego Neila! Oprócz tego podobała mi się kreacja relacji przyjacielskich i to, że nie zawsze wszystko jest tak kolorowe jak nam się wydaje.

Opisy były rozbudowane i szczegółowe - nie miałabym nic przeciwko, gdyby nie to, że wątek się urywał, a po krótkiej chwili był ponownie poruszany. Według mnie wszystko byłoby bardziej ekscytujące gdyby te główne, ważne wątki nie były oddzielane tymi długimi, mało istotnymi. Musiałam się czasem zatrzymać i poukładać wszystko w głowie, bo nie było to płynne.

Rzeczą, która do teraz stanowi dla mnie wielką zagadkę - nawiązania do „Teen Wolf’a”. Z perspektywy osoby, która zna serial było mi ciężko nie wyobrażać sobie bohaterów książki jako bohaterów serialu. Niby mieli inne nazwiska, ale to było trudne. I druga kwestia w tym temacie - żarciki i aluzje do serialu. Było mi łatwo je zrozumieć, ale dla kogoś kto wilczka nie oglądał może być to frustrujące.

Mimo tych mniej dopracowanych aspektów nie żałuję, że przeczytałam tę książkę. Ponadto nie mogę się doczekać następnej części! Liczę na więcej miłości, Petera i wylewu krwi 🫣😉 A czy Wy się skusicie na tę historię?

• Seria
  • Romans