The Legacy of Unloved

Aleksandra Horodecka Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2023-12-20
2023-12-20

ciekawa fabuła, trudne relacje emocjonalne młodej emapatycznej kobiety i dojrzałego dużo starszego od niej mężczyzny

Historię Matthew i Kennedy czytało mi się naprawdę przyjemnie i szybko, bo uwielbiam pióro autorki i przez jej książki dosłownie płynę i tak było też w przypadku tej.

Książka jest naprawdę wciągająca, a gierki
psychologiczne prowadzone przez bohaterów to coś co nadaje tej książce charakteru.

Ta książka to rollercoaster emocjonalny. Były śmieszne momenty, te urocze, dramatyczne, ale też smutne i bolesne. I to właśnie te bolesne przeważały w tej historii przez co nie raz miałam łzy w oczach.

Relacja głównych bohaterów od początku jest burzliwa, nie lubią się(delikatnie mówiąc),utrudniają sobie życie i nie dają o sobie zapomnieć.

Część akcji dzieje się na uniwersytecie, na wykładach z psychologi i to tak naprawdę wokół niej kręci się i opiera fabuła. Bohaterowie próbują wgryźć się do umysłu drugiego swoimi sztuczkami, trafiając w najczulsze punkty i odsłaniając elementy z przeszłości, które no cóż nie są najprzyjemniejsze i cały czas dają o sobie znać.

,,The legacy of unloved" to historia o dwóch zranionych duszach, które uważają że nie zasługują na szczęśliwe zakończenie.

Kennedy i Matthew pomimo tej "nienawiści" gdzieś podświadomie sobie pomagali, uczyli się nawzajem pokonywania swoich demonów i okazywania uczuć. Nie było łatwo, bo przy tym nie raz się zranili, ale sporo ich to nauczyło i ostatecznie przyniosło oczekiwany skutek.

Ich historia nie jest łatwa, jest pełna bólu i innych niepożądanych emocji, ale przy tym jest intrygująca, pochłaniająca i serio nie mogłam się od niej oderwać. Czuję lekki niedosyt po zakończeniu, ale i tak uważam że dla tej dwójki było idealne💕

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem

Książka jest naprawdę wciągająca, a gierki

Ta książka to rollercoaster emocjonalny. Były śmieszne momenty, te urocze,...

Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle

✒️”The Legacy Of Unloved” to opowieść, która wciąga od pierwszych stron i pozostawia czytelnika z głębokimi wrażeniami. To nie tylko kolejny romans, ale intensywna podróż przez życie dwóch bohaterów, zmagających się z przeszłością, trudnościami oraz niespodziewaną miłością.

✒️Fabuła, choć niekiedy surowa, jest jak życie samo – pełne wyzwań, bólu i radości. Kennedy McGreggor, główna bohaterka, nosi na plecach ciężar przeszłości, zrodzony z trudnych relacji rodzinnych. Autorka, Ola, z odwagą podejmuje trudne tematy takie, że historia nabiera autentyczności.

✒️Niezwykłą siłą tej powieści są jej bohaterowie. Kennedy, choć czasem zatwardziała, jest postacią, z którą czytelnik z łatwością się identyfikuje. Jej zdolność poświęcenia się dla innych, mimo własnych przeżyć, tworzy z niej silną, inspirującą postać. Matthew Jensen, wykładowca, którego poznała na uczelni, to mężczyzna z zasadami, który mimo pozornego dystansu, kryje w sobie głęboki empatyzm.

✒️Opisane relacje między bohaterami są pełne sprzeczności, napięcia i emocji. Choć na początku miedzy nimi iskrzy niechęć, to stopniowo zaczynają rozumieć siebie nawzajem, a między nimi rodzi się coś więcej niż zwykła sympatia. Autorka nie unika trudnych wyborów i konfliktów, co sprawia, że historia staje się prawdziwa, pełna życiowej mądrości.

✒️Ola wspaniale ukazuje siłę miłości, która potrafi uzdrawiać rany przeszłości. Jej narracja jest lekka, ale zarazem głęboka, prowadząc czytelnika przez historię pełną zwrotów akcji. Nie brakuje w niej także humoru i momentów ciepła, które łagodzą trudne tematy poruszane w książce.

✒️”The Legacy Of Unloved” to nie tylko romantyczna opowieść, ale także podróż ku uzdrowieniu i odnalezieniu sensu życia. Książka, mimo trudnych tematów, pozostawia po sobie ślad w sercu czytelnika i skłania do refleksji nad własnym życiem i relacjami. Ola, poprzez swoją wrażliwość i umiejętność opowiadania historii, udowadnia, że literatura może być potężnym narzędziem przekazu, zdolnym poruszyć najgłębsze emocje czytelnika.

Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle

✒️Fabuła, choć niekiedy surowa, jest jak życie samo –...

"The Legacy of Unloved" autorstwa Aleksandry Horodeckiej jawi się jako opowieść pełna konfliktów i zakazanej przyciągającej siły między głównymi bohaterami, Kennedy McGreggor a Matthew Jensenem. Niemniej jednak, choć fabuła obiecuje dynamikę i napięcie, sama książka nie zawsze spełnia te oczekiwania.

Kennedy jako postać jest przedstawiona jako skomplikowana jednostka z bagażem trudnego dzieciństwa, co stanowi ciekawy punkt wyjścia. Niestety, w trakcie lektury można odnieść wrażenie, że jej charakter nie jest wystarczająco rozbudowany, a jej działania i reakcje nie zawsze są konsekwentne. Brak głębszych analiz psychologicznych w jej przypadku wpływa na autentyczność przedstawionej historii.

Relacja między Kennedy a Matthew ma potencjał, ale niestety brakuje w niej subtelności i głębi. Konflikty między nimi mogą wydawać się czasem zbyt sztuczne i nieuzasadnione, co utrudnia zaangażowanie czytelnika w ich zawiłe relacje.

Mimo prób zbudowania napięcia i przyciągającej siły między bohaterami, dialogi i niektóre elementy fabuły mogą wydawać się schematyczne. Zamiast zaskakujących zwrotów akcji, czytelnikowi często podsuwane są rozwiązania przewidywalne.

"Legacy of Unloved" może być lekturą atrakcyjną dla tych, którzy lubią romanse z motywem zakazanej miłości, jednak dla czytelników poszukujących bardziej skomplikowanej i głębokiej narracji, ta powieść może pozostawić pewien niedosyt.

Kennedy jako postać jest przedstawiona jako skomplikowana jednostka z...

Historia miłości z różnicą wieku. Matthew jest wykładowcą psychologi, a Kennedy jego studentką. Zaczyna się między nimi rozwijać relacja, ale na początku więcej w niej nienawiści niż miłości.

Niestety spodziewałam się czegoś więcej. Dla mnie nie czuć chemii między bohaterami. A w książce z taką fabułą powinna ona buzować.

Część wydarzeń czy sytuacji nie jest dla mnie logiczna. Na przykład znajomi, rodzina Kennedy potrzebują pomocy psychologa. W tym mieście nie ma chyba innego psychologa, bo wszyscy odwiedzają Matthew. Mimo, że sam ma ogrom swoich problemów z którymi sobie nie radzi uważany jest za najlepszego psychologa.

Sama akcja jest dosyć chaotyczna. Śluby, choroby, wypadki to tutaj chleb powszedni. Bohaterowie mierzą się z wieloma problemami: przemoc fizyczna oraz psychiczna, wykorzystywanie dzieci,

Powiem Wam jedno, nie skreślam tej książki. Czytajcie i sami oceńcie tą opowieść.

Część wydarzeń czy sytuacji nie jest dla mnie...

[Współpraca reklamowa z wydawnictwem NieZwykłe]

ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ
ᴛʜᴇ ʟᴇɢᴀᴄʏ ᴏғ ᴜɴʟᴏᴠᴇᴅ jest książką od której oczekiwałam naprawdę wiele i to głównie dlatego, że jej opis bardzo mnie zachęcił. Co prawda nie wiedziałam czy książka okaże się być fajna czy też nie lecz przyznam, że ostatecznie mam do niej trochę mieszane uczucia, bo lektura absolutnie nie była zła, ale nie była też tym, czego się pierwotnie spodziewałam.

Jeżeli miałabym wskazać jedną rzecz która mi się podobała, myślę że odpowiedziałabym, że pomysł na fabułę, bo ten był naprawdę dobry, jednak finalna wersja nie do końca do mnie trafiła. Nie rozumiałam pewnych zachowań bohaterów i tego co nimi kierowało. Główna bohaterka też nie do końca przypadła mi do gustu ze względu na swój arogancki styl bycia i choć z jednej strony zdaję sobie sprawę z tego, że autorka chciała stworzyć właśnie taką postać, to z drugiej strony po prostu niezbyt mi to leżało. Poza tym uważam, że pióro autorki jest naprawdę super i pomimo tego, że pewne aspekty nie za bardzo mi się podobały, to książkę samą w sobie czytało się przyjemnie i dość szybko ją skończyłam. Muszę natomiast przyznać, że po przeczytaniu lektury czułam lekki niedosyt co do relacji Kennedy i Matthew, ponieważ ich relacja bardzo szybko przeistoczyła się w coś romantycznego, zważając na to, że przez większą część książki kierowali się jedynie pożądaniem.

Rzeczą, która jeszcze z pewnością mi się podobała było to, że fabuła obfitowała w różne zwroty akcji, przez co nie było w niej nudy. Być może nie była to książka z rodzaju tych, która wykończyła mnie emocjonalnie😅 ale finalnie i tak nawet dobrze się przy niej bawiłam.

Tak więc kochani, jeżeli lubicie książki z motywem różnicy wieku to sięgajcie po tę pozycję, aby samemu przekonać się czy książka jest warta przeczytania.

[Współpraca reklamowa z wydawnictwem NieZwykłe]

ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ

🌸 RECENZJA PATRONACKA 🌸

[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]

Kennedy McGreggor nie miała najlepszej opinii w rodzinnym miasteczku. Podążała za nią reputacja zepsutej do szpiku kości dziewczyny, która wiecznie utrudnia życie ludziom. Jednak niewiele osób wiedziało, że to miało związek z trudnym dzieciństwem Kennedy, a jej zachowanie stanowiło odpowiedź na problemy w domu.

Jak dobrze na pewno wiecie, uwielbiam historię z wątkiem profesora i uczennicy nie ważne w jakiej książce. Dlatego też nie było możliwości, abym nie zakochała się w cudownej historii Oli, która wplotła w całą fabułę niesamowite wątki.

Już od początku polubiłam się z obiema postaciami. Były świetnie wykreowane i choć niektóre z nich wywierały różnego rodzaju emocje, to i tak zaskrabiły sobie specjalne miejsce w moim sercu.

Fabuła nie tylko opiera się na relacji głównych bohaterów – wręcz przeciwnie! Musicie być przygotowani na wiele pobocznych wątków. Problemy bohaterów, ich nowe perypetie, silne charaktery. Możemy czytać o bohaterach z różnych perspektyw, a historia z każdej strony nabiera nowego sensu.

Kennedy i Matthew to zdecydowanie para o burzliwej relacji. Nie ma tu miejsca na słodkie komplementy i miłość od pierwszego wejrzenia.

Pełna ciekawych potyczek, nowych tajemnic i różnicy wieku – „The Legacy Of Unloved” – serdecznie Was zaprasza!

🌸 RECENZJA PATRONACKA 🌸

💄 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: 𝐍𝐢𝐞𝐳𝐰𝐲𝐤ł𝐞
💄 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: 𝟒/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z NieZwykłe]

💄Kennedy jest kobietą, która sieje zniszczenie. Nikomu nie ufa w stu procentach, oprócz sobie. Przez rodziców nie potrafi kochać, uważali ją za błąd swojego życia, dzięki czemu ta usunęła wszystkie uczucia i pozostała jej tylko obojętność.

💄Matthew jest wykładowcą z mroczną przeszłością. Po podjęciu pracy jako wykładowca psychologii, odciął się od starego życia i pozostał obojętny. Jednak pewna studentka, przed którą go ostrzegano, zwracała na siebie jego uwagę, a on za wszelką cenę chciał ją utemperować.

💄𝐓𝐡𝐞 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐜𝐲 𝐨𝐟 𝐔𝐧𝐥𝐨𝐯𝐞𝐝 to książka, która nie tylko opiera się na romansie wykładowcy ze studentką, ale również na problemach wokół, które nie tylko otaczają głównych bohaterów. Zacznijmy od Kennedy, która swoim charakterem wbija w ziemie od początku książki. Nie mamy tutaj do czynienia ze słabym człowiekiem, widzimy, że dziewczyna w chwili zagrożenia potrafi się obronić, bądź gdy ktoś zalezie jej za skórę, jednym celem stanie się zniszczenie życia tej osoby. Z postacią Kennedy nie spotykam się pierwszy raz, mieliśmy z nią do czynienia w książce o tytule 𝐋𝐞𝐭 𝐦𝐞 𝐥𝐨𝐯𝐞 𝐲𝐨𝐮. Tam szczerze powiem, że się z nią nie polubiłam, ale tutaj w spin-offie jej historii, poczułam, że ją rozumiem. To w pewnym momencie zbliżyło mnie do jej osoby, cieszę się, że mogłam przeczytać historię z jej perspektywy i poznacie punkt widzenia, który był bardziej skomplikowany, niż się wydawało. Dziewczyna miała trudne dzieciństwo, wręcz okropne. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego, poczułam dumę, że mimo wszystko wytrzymała z takimi rodzicami, bo myślę że gdybym ja była na jej miejscu nie dałabym rady. Natomiast jeśli chodzi o Matthew to mamy tu pokazany kolejny silny charakter. Nie dał sobie wchodzić na głowę nikomu, bywał ostry wręcz brutalny wobec swoich studentów. W moich odczuciach nasz główny bohater był tylko z pozoru silny. Jego nieprzepracowane złe wspomnienia wpływały źle na jego charakter, po czym wyładowywał się na innych, jednak też zdobył moją sympatię. Pokazał, że na kimś, komu mu zależy, jest w stanie zrobić dosłownie wszystko. I to jest piękne. Relacja Kennedy i Matthew zaczyna się burzliwe, trwa ona tak do samego końca. Dostarczają nam wiele emocji, tak naprawdę nie wiemy jak się potoczy, bo autorka stawia nas przed różnym sytuacjami, które nie spodziewałam się, że będą. Relację głównych bohaterów uwielbiam, była przede wszystkim zabawna, ale również działa się powoli, przez co w człowieku wywoływała się frustracja (w pozytywnym sensie),bo już chciał, żeby między nimi się coś zadziało. Kiedy to już się stało, to liczyłam, że inaczej się to potoczy. Jednak taka wersja wydarzeń zdecydowanie bardziej mi pasuje do nich. Razem tworzą parę niezniszczalną, a osobno tworzą destrukcję wokół siebie. Dodatkowym plusem książki jest to, że dzieją się w niej również poboczne historie przyjaciół z Redwood City. Cudownie było znowu zobaczyć, jak im się wiedzie. Nie ukrywam, czułam ból w niektórych momentach, ale cieszę się, że w ich przygodzie również mogłam towarzyszyć.

💄Reasumując, książka była cudowna. Każdemu polecam przeczytać, mamy tu szansę zobaczyć piękne historie. 💜

𝐃𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐞𝐠𝐨 💜

Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery : 20 grudzień 2023
#współpracareklamowa
Opis książki :
Spin off Let me love you!
Kiedy dziewczyna zaczyna swój drugi rok na prywatnej uczelni w San Francisco, poznaje nowego wykładowcę – jedenaście lat starszego od niej Matthew Jensena. Mężczyzna jest człowiekiem z zasadami, natomiast Kennedy nimi gardzi. Z tego powodu od początku dochodzi między nimi do sprzeczek. Matthew szybko się orientuje, że ta dziewczyna będzie twardym orzechem do zgryzienia. I chociaż powinien mieć to gdzieś, nie potrafi przestać o niej myśleć.
Po pewnym czasie między studentką a wykładowcą rodzi się także coś więcej niż wzajemna niechęć i pragnienie pokazania, kto jest lepszy. Coś, co nie powinno nigdy się narodzić.
Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

" Już otwierałam usta, żeby coś powiedzieć, ale on chwycił moje ramię, przycisnął mnie do ściany i się nachylił. No jak mnie pocałuje, to chyba strzelę mu z liścia."

Na początek chciałam serdecznie podziękować autorce i wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki, oraz przeprosić, że recenzja tak późno, ale przez mój ślub w grudniu wszystko mi się przesunęło. Także, mam nadzieję, że ta obsuwa będzie mi wybaczona. 😉
" The Legacy of Unloved" to spin off "Let Me Love You". Szczerze powiedziawszy nie czytałam "Let Me Love You" a spin off czytało mi się bardzo dobrze i nie gubiłam się w fabule, ale koniecznie muszę nadrobić pozostałe książki autorki, bardzo polubiłam się z jej piórem. 💜
Historia jest wciągająca, emocjonująca, pokazuje jak dwie niekochane dusze, jednak potrafią się zakochać.
Historia Kennedy i Matthew jest burzliwa, od początku nie pałają do siebie sympatią. Jedno drugiemu dogryza.
Enemies to lovers? Jak myślicie? Czy to określenie będzie trafne dla nieokiełznanej studentki oraz profesora z zasadami?
Czy wzajemna niechęć do sobie przerodzi się w zakazane im uczucie?
Gorąco polecam tę historię i koniecznie zapoznajcie się z ostrzeżeniem zanim zaczniecie ją czytać.
#książkoweimpresje

Tytuł : The Legacy of Unloved
Autor : Aleksandra Horodecka
Wydawnictwo NieZwykłe
Data premiery : 20 grudzień 2023
#współpracareklamowa
Opis książki :
Spin off Let me love you!

[współpraca reklamowa]
@wydawnictwoniezwykle @autorka.aleksandra

"The legacy of unloved" to książka, w której występuje zakazania relacja pomiędzy bohaterami. Początkowo jak można było się spodziewać bohaterowie walczyli ze swoim uczuciami i to jak. Te sceny, dialogi i zachowania sprawiały, że wiedziałam, że to tylko kwestia czasu. Relacja powstała między bohaterami choć trochę specyficzna podobała mi się. Występuje tu wątek różnicy wieku, który jest wykreowany w bardzo ciekawy sposób, nie odczuwałam tutaj żadnych zniesmaczeń związanych z zabronionym uczuciem pomiędzy wykładowcą a uczennicą. Książka pełna ciekawych potyczek słownych głównych bohaterów. Jeśli szukacie książki z różnicą wieku i zakazanej relacja to ta książka jest dla was.

[współpraca reklamowa]
@wydawnictwoniezwykle @autorka.aleksandra