Die wiedergefundene Zeitmaschine

Okładka książki Die wiedergefundene Zeitmaschine Wilhelm Bastiné
Okładka książki Die wiedergefundene Zeitmaschine
Wilhelm Bastiné Wydawnictwo: Dieter von Reeken Seria: DvR-Buchreihe fantasy, science fiction
DvR-Buchreihe
Dieter von Reeken
2018-01-01
2018-01-01
niemiecki
podróż w czasie

Na półkach: , , , , , ,

„Maszyna czasu nowo odkryta” (tak przetłumaczony tytuł tego zbioru) to bezpośrednie nawiązanie do słynnej powieści H. G. Wellsa. Ponieważ bohater „Wehikułu czasu” nigdy nie powrócił w czasy wiktoriańskie, dało to pole do popisu dla Bastiné´a. Ten niemiecki autor opisuje odnalezienie zaginionego pojazdu przez dwóch przyjaciół, żyjących w ówczesnym cesarstwie. Po mozolnej restauracji wehikułu podejmują oni podróże w przeszłość, odwiedzając czasy wojny trzydziestoletniej i późnego średniowiecza.

Nowela została napisana ze sporą dozą humoru i kierowała się raczej do młodego czytelnika. Do antologii dołączono poza tym dwa inne opowiadania Bastiné´a, traktujące o lotach kosmicznych. Ot, taka ciekawostka z wczesnego okresu rozwoju science fiction.

• Antologia/zbiór opowiadań
  • Science fiction