Mikołajek. Sprzedawcy lodów

Okładka książki Mikołajek. Sprzedawcy lodów Marjorie Demaria
Okładka książki Mikołajek. Sprzedawcy lodów
Marjorie Demaria Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mikołajek (komiks) (tom 3) Seria: Mikołajek literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Mikołajek (komiks) (tom 3)
Mikołajek
Znak emotikon
2023-04-17
2023-04-17
48 min.
Natalia Zmaczyńska

Lato to dla dzieci czas cudownej beztroski. Mogą się bawić do woli. Stop. Dopóki nie przeszkadzają nikomu. Tata kazał Mikołajkowi i jego kolegom pobawić się w coś inteligentnego. Wpadają na pomysł, żeby zagrać w „krokieta”, jednak nie mają potrzebnego sprzętu, a dorośli nie ułatwiają im jego zdobycia. Przedsiębiorcze dzieciaki biorą sprawy w swoje ręce. Postanawiają sprzedawać lody. Jednak to też nie podoba się dorosłym. Co zrobić, aby obie strony były zadowolone?

„Mikołajek. Sprzedawcy lodów” to komiks o zakazach i dziecięcym sprycie (ale nie kombinatorstwie). To opowieść o maluchach, które musiały sobie poradzić z „nie i koniec dyskusji”. Jestem zachwycona postawą młodych bohaterów, którzy nie nagięli zasad, ale myśleli jak, w ich ramach, rozwiązać swoja sprawę. A że narobili przy tym sporo zamieszania, to już inna historia.

Komiks powstał na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”. Wydawca dedykuje go dla dzieci w wieku 6+. Może być dobrym wsparciem dla nauki samodzielnego czytania, ponieważ kwestie w dymkach nie są długie, a i sama historia nie jest zbyt rozbudowana. Powiedziałbym, że w sam raz. Na końcu książeczki czekają na czytelników niespodzianki. Pakiet łamigłówek do rozwiązania. Nie są to pytania ściśle dotyczące tekstu, a raczej różnego typu zgadywanki, labirynt, wyszukiwanie wyrazów itp.

Czytanie komiksu o tym jak Mikołajek i jego przyjaciele próbowali zarobić na zestaw do „krokieta” okazało się doskonałą zabawą, dosłownie i w przenośni. Opowieść jest przezabawna, książka kolorowa i przyjazna, a dodatek w postaci łamigłówek pozwala zmobilizować szare komórki. Polecam.

Mikołajek to klasyka literatury dziecięcej, a każde jego nowe wydanie cieszy zarówno zagorzałych fanów jak i osoby, które dopiero poznały tego rezolutnego chłopca.

Bardzo zaskoczył mnie pomysł wydania komiksów o znanym dziecięcym bohaterze, ale kiedy przyjrzałam się bliżej okazało się, że to strzał w 10!

Czasami tak mały twist pomoże zachęcić do czytania nawet dziecko, które nie przepada za dłuższymi tekstami. Kolorowe i bardzo ładne ilustracje również przemawiają na korzyść tej wersji 🙂.

To nie tylko komiksy- na końcu każdego tytułu mamy aż 4 strony z zagadkami i zabawami. Jeśli nie jesteście pewni odpowiedzi, to nic- z tyłu znajdziemy prawidłowe rozwiązania 🙂.

Wraz z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi spędzamy słoneczny dzień na plaży. Dzieci wpadają na pomysł aby zagrać w krokieta, ale nie mają pieniędzy aby kupić grę. Są to jednak dość przedsiębiorcze maluchy, więc wpadają na pomysł sprzedawania lodów.

W kolejnej części dzieci wybierają się na wycieczkę do lasu- czy spotkają tam niedźwiedzia?

Komiksy są podzielone na rozdziały, tekstu jest niewiele. Dzięki temu bez problemu przeczytałam oba razem z moim 3,5 latkiem 🙂.

Czasami tak mały twist pomoże zachęcić do czytania nawet dziecko,...

Dzieci są zaradniejsze niż nam się wydaje, zwłaszcza jeśli chodzi o inteligentna grę 🤣

A z czym smacznym można pomylić zabawę dla ważniaków? Tego dowiecie się z najnowszych części o przygodach Mikołajka i jego przyjaciół od wydawnictwa wydawnictwoznak.pl :
Klub zaginionych traperów
Sprzedawcy lodów

Obie części napisane na podstawie kreskówki "Fantastyczne lato Mikołajka" i przełożone przez Natalie Zmaczyńską.
Są to zdecydowanie książki dla fanów zabawnego Mikołajka jak i komiksów. Pięknie zilustrowane historię, kolorowe, barwne i oczywiście zabawne. Napisane w komiczny, ale i nieco pouczający sposób, który zawsze towarzyszy znanym nam już bohaterom.
A oprócz sowetnej opowieści i zabawnych dialogów na końcu każdej części znajdziecie gry i zadania do wykonania, ktore są ciekawym dodatkiem do tematu przewodniego danej książki.

Zapraszam do czytania 🥰

Klub zaginionych traperów
Sprzedawcy lodów

Obie części napisane na podstawie kreskówki "Fantastyczne lato Mikołajka"...

Mikołajek sprzedawcy lodów to krótka historyjka, w której Mikołajek z grupką swoich przyjaciół wpada na pomysł gry w Krokieta. Niestety nie mają na nią pieniędzy. Szybko wpadają na pomysł zarobku, a mianowicie sprzedaż lodów, która końcowo przysparza im trochę problemów!

Bardzo przyjemna, humorystyczna historyjka z pięknymi ilustracjami. Plusem jest przejrzystość i krótkie dialogi. Na końcu książki znajdują się świetne zadania do rozwiązania!

Mikołajek, kultowy bohater serii, której autorem jest René Goscinny i Jean-Jacques Sempé, od 64 lat bawi młodych czytelników na całym świecie.
Dzięki Wydawnictwu Znak ukazały się komiksowe historyjki, w których możemy poznać nowe przygody Mikołaja. W komiksie pt. "Mikołajek. Sprzedawcy lodów" nasz bohater, Alcest, Jadwinia, Michalina i Mamert spędzają popołudnie na plaży. Bardzo chcą zagrać w krokieta, ale nikt nie chce im pożyczyć gry, a dzieciaki nie mają pieniędzy, by kupić nowy zestaw. Prośby kierowane w stronę dorosłych na nic się zdają. Dzieciaki muszą same zarobić pieniądze na grę. A może by tak sprzedawać lody?
Jeśli znacie choć trochę Mikołajka i jego paczkę, wiecie już, że ta sprawa dopiero nabiera rozpędu
Komiks podzielony został na krótkie rozdziały. Jest dobrą lekturą dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Polecam serdecznie!

Znacie Mikołajka ? Ja muszę przyznać, że ta lektura była mi obca 🙈 w moje ręce trafiły dwie z czterech części najnowszego Mikołajka, ale w nowej odsłonie bo w postaci komiksu !

To dwie krótkie historyjki o przygodach Mikołajka i jego znajomych. Na końcu komiksu znajdziemy do rozwiązania kilka zagadek co z pewnością uszczęśliwi dzieci. Przedstawione w komiksie ilustracje i napisy są naprawdę duże i przejrzyste 😊

Podczas wakacji na Morskich Skałkach w Bretanii Mikołajek wraz z przyjaciółmi postanawia zagrać w krokieta. Niestety dzieci nie mają pieniędzy na sprzęt do gry. By je zdobyć postanawiają sprzedawać lody. Na drodze do osiągnięcia celu napotykają jednak problemy.

Myślę, że przynajmniej większość z Was kojarzy tego rezolutnego chłopca i jego przyjaciół.

Dzięki uprzejmości @znakemotikon miałam okazję poznać komiksową wersję przygód naszych bohaterów. I uważam, że książeczki są strzałem w dziesiątkę!

Piękne, kolorowe, wyraźne ilustracje, łatwa i niewielka ilość treści, a zarazem mnóstwo ciekawych zadań i zagadek do rozwiązania na końcu. Mnóstwo świetnej zabawy.

Mikołajek jest na wakacjach wraz z rodzicami.
W tej serii ukazały się 4 tomy przygód przyjaciół.
Miałam okazję poznać Tom 1 „Klub zaginionych traperów” oraz Tom 3 „Sprzedawcy lodów”.

„Klub zaginionych traperów” to nic innego jak pełna emocji wyprawa do lasu, której sprosta tylko odważna ekipa Mikołajka ;) Czy spotkają niedźwiedzia? Czy w lesie jeżdżą taksówki? Na pewno odpowiedzi będą mocno zaskakujące!

„Sprzedawcy lodów” to przygoda prosto z pięknej, piaszczystej plaży. Czym są inteligentne zabawy? I w jaki sposób dzieci mają zdobyć pieniążki na wymarzoną zabawkę?
Sprawdźcie sami!

Gwarantuję jedno – w wersji komiksowej również nie będziecie się nudzić 😎

„Mikołajek” jest klasykiem literatury dziecięcej. Jego przygody mamy już w domu w innym wydaniu. Tym razem jednak wydawnictwo Znak Emotikon zaskoczył nas i wydało tę popularną książeczkę w postaci komiksu. Dla nas jest to ostatnio ulubiona forma czytanych książek. Posiadają one wiele, dużych i kolorowych ilustracji, dzięki czemu dziecko nie nudzi się patrząc wciąż na jeden i ten sam obrazek. Historią w nich zawarta jest zarazem ciekawa jak i zabawna.
Mikołajek wraz z paczka kolegów spędza wakacje w Morskich Skałkach. Gdy grają w piłkę niechcący uderzają jednego z rodziców w głowę. Tata mówi by zaczęli grać w inteligentną grę. Mikołajek wpada na pomysł. Zagrają w krokieta. Tylko co to jest i skąd wziąć sprzęt do niej? Wpadają na pomysł sprzedaży lody. Niestety, ale to zadanie nie było takie proste. Czy udało im się zdobyć pieniądze na grę?
Oprócz krótkiej opowieści, na końcu każdego komiksu znajduje się parę zadań do rozwiązania. Są to szarady, kody, labirynty, wykreślanki i zagadki. Znajdą się tutaj również kawały Mikołajka i ciekawostki. A na ostatniej stronie dzieci mogą sprawdzić swoją rozwiązania.
W serii ukazały się również: „Mikołajek. Western” i „Mikołajek. Zdjęcia z wakacji”
Książeczki są przeznaczone dla dzieci od sześciu lat, ale myślę, że i młodsze spędzą miło czas z Mikołajkiem i jego kolegami. Bardzo polecam!
[współpraca reklamowa] Wydawnictwo ZnakEmotikon

To wydanie komiksowe jest świetne! Książka napisana jest duża czcionką, a na jej końcu znajdziemy ciekawe zadnia i łamigłówki🙂 polecam dla dzieci 5+

💫RECENZJA💫

Wydanie komiksowe Mikołajka💥

Idealne książki dla dzieci zaczynających swoją przygodę z czytaniem i starszych, którzy mogą już kojarzyć Mikołajka z książek czy filmu.
Wiek: 5 - 8 lat ;)

Zabawne dialogi, przygody pełne wygłupów, trochę odrealnione, ale to tylko wprowadza jeszcze bardziej zabawny klimat.

Wisieńką na torcie są zadania na końcu każdego komiksu: gry, zagadki, labirynty itp.

Na początku każdego z komiksów znajdziecie list od Mikołajka dla babci, z wakacji w Morskich Skałkach, tam toczy się akcja 😊

Następnie charakterystyka i portrety paczki przyjaciół - naszych bohaterów.

Pierwszy tom "Na tropie zaginionych traperów". Taxi w lesie? Dawid Krokiet i ucieczka, prze niedźwiedziem, ależ tu się działo 🤣 Szkoła przetrwania pod opieką druha, hmm tylko kto tu wyszedł cało z opresji.

Trzeci tom "Sprzedawcy lodów". Pewnie dobrze to znacie, gdy dzieciaki sobie cos wymyślą i baaaardzo, ale to bardzo tego chcą. No właśnie, tym razem padło na inteligentną grę. Tyle, że nie mieli sprzętu do gry, a rodzice nie chcieli im go sprezentować, więc trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce 😉
Jak się domyślacie, nie obyło się bez zabawnych sytuacji, a jak to się skończyło, musicie przekonać się sami 😁

W serii ukazały się jeszcze
"Western" i "Zdjęcia z wakacji".

💫RECENZJA💫

Wydanie komiksowe Mikołajka💥

Wiek: 5 - 8 lat ;)

Wisieńką na torcie są zadania na końcu każdego komiksu:...

• Przeczytane 2023
  • 2023 dzieci
  • Dzieci
  • Komiksy
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Mikołajek. Sprzedawcy lodów